Gisteren was het een GEWELDIGE dag !!!
Om 9 uur moesten we dus bij Brussels Kart circuit in Groot-Bijgaarden zijn, waar we ons eerst moesten inschrijven. Tegelijkertijd werden we ingedeeld in 5 groepen en kregen we per groep een dagindeling. In afwachting van verdere uitleg keek ik even wie de andere deelnemers waren en al snel had ik door dat ik wel degelijk als "amateur" mocht bekeken worden.
Er waren vrij veel deelnemers met een eigen overall, eigen helm, eigen raceschoenen of zelfs eigen zitjes (om in de kart te zetten). Raceschoenen heb ik zelf ook. Al moet ik dan wel zeggen dat ik die enkele jaren terug, stomweg gewonnen heb op het autosalon ; ) Ik verwachtte me dus aan een geduchte tegenstand, al wou ik me niet gewonnen geven. Talent zit tenslotte van binnen.
Verwelkoming:
Om te beginnen kregen we van Dunlop en van Bas Leinders (die het geheel mee begeleidde) de felicitatie omdat we allemaal in de 2de ronde geraakt waren. Blijkbaar waren er ongeveer 2600 inschrijvingen, waaruit zij 100 geselecteerden gekozen hebben adhv profiel en motivatie om aan deze wedstrijd deel te nemen. Daarna kregen we uitleg over de proeven die we moesten doen. Karting was uiteraard voordehandliggend, maar daarnaast waren er eveneens (deels ludieke) proeven voorzien, waarbij ook de teamgeest, uithoudingsvermogen en fysiek gestest werden. Voor elke proef werden er punten gegeven. Per groep kreeg de beste 20 punten, de tweede 15 punten, enz. Een belangrijk gegeven was wel dat je verwacht werd tijdig bij elke proef te zijn, want anders kreeg je minpunten.
Proef 1: (Race Simulator)
Per 4 deelnemers moesten we een race "Gran Turismo" rijden. Ik was als tweede gestart, maar was zeer goed vertrokken, waardoor ik al snel aan kop kwam. Alles verliep goed en het lukte me om weg te rijden van de rest. In de laatste ronde maakte ik echter een remfout. In mijn enthousiasme nam ik iets te veel risico, waardoor ik 2x spinde en in de grindbak belandde. Tegen dat ik daar uit was, waren er reeds 2 wagens voorbijgereden. Het lukte me om ze nog terug bij te halen, maar om ze nog in te halen kwam ik net te laat.
Ik had eerste kunnen zijn, maar moest me toch gewonnen geven. Geen al te goeie start van de dag dus.
Terloops waren er extra punten te verdienen door een bijkomende simulatie Formule 1 te rijden. Heb er dan ook voor gezorgd dat ik dit wel tot een goed einde bracht.
Proef 2: (Karting)
Het circuit was deels indoor, deels outdoor, maw op sommige plaatsen zeer veel grip, op andere plaatsen best wel glad. Elke halve ronde moesten we ons hieraan aanpassen, maar dit maakt het racen uiteraard des te leuker.
Bedoeling van de karting was niet om een race te rijden, maar wel om je snelst mogelijke tijd neer te zetten. Eerste 2 rondes heb ik getracht het circuit te verkennen. Daarna was het alles geven en ronde na ronde proberen eventuele fouten van de ronde ervoor te verbeteren. Het was ongelooflijk spannend !!!! Jan, die samen met mij in de reeks zat, en ik waren aan elkaar gewaagd. Keer op keer verbeterden we onze rondetijden, waardoor het een nek-aan-nek race was om de beste tijd. Uiteindelijk werd er met de vlag gezwaaid waardoor ik een nieuwe snelle ronde niet kon afmaken. Met een paar honderdsten van een seconde moest ik me (met tegenzin) tevreden stellen met de tweede plaats. Zoals ze het in Nederland zeggen: "ik baalde als een stekker, want ik was er wederom zo dichtbij !!!!!".
Ondanks het feit dat we met koude banden, remmen en motoren gereden hadden, waren we er toch in geslaagd om de beste tijden tot dusver neer te zetten. Van de 40 piloten die ondertussen de karting achter de rug hadden, stond ik op de 2de plaats. Dit gaf me toch terug een positief gevoel.
Proef 3: (Funny Bikes)
Aanpassen was de boodschap !!! Er moest om het snelst met 3 verschillende gemanipuleerde fietsen gereden worden. De eerste fiets had een scharnier tussen het stuur en de zadel. De tweede fiets had als achterwiel een wiel van een winkelkar en ging dus alle kanten op. De derde fiets had wielen in de vorm van een ei. Snelheid halen was dus niet evident ................. en om eerlijk te zijn .......... het stoppen achteraf nog veel minder !!!! Ook hier werd er straftijd gegeven per keer dat je een voet aan de grond had gezet tijdens het rijden.
Qua tijd zat ik in onze reeks ongeveer tussenin, maar door het feit dat ik geen voeten aan de grond had gezet, had ik toch vrij goed gescoord.
Proef 4: (Teamwork)
Er werden 3 autobanden achter elkaar op de grond gelegd. Hier moesten we met 3 à 4 personen op gaan staan. Bedoeling was om zonder de grond te raken (anders wederom straftijd), de achterste band vooraan leggen, vervolgens op de 2 voorste banden gaan staan en wederom de achterste band naar voor plaatsen. En dit over een afstand van ongeveer 50 meter. De proef gebeurde per 2 team's.
Het was ONGELOOFLIJK vermoeiend !!!! We waren goed vertrokken, maar halverwege merkten we dat het andere team een kleine voorsprong had genomen. Zij gebruikten een andere techniek dan wij. Bij hen werd de laatste band van de grond gepakt en vooraan weer neergelegd, terwijl wij de band met een voet over de grond sleepten en hem op die manier vooraan legden.
We probeerden echter niet overhaast te werk te gaan. De techniek en het tempo waren goed, maar toch moesten we een inhaalactie ondernemen. We probeerden om de band vooraan iets verder van de andere banden af te leggen. Dit maakte het houden van het evenwicht wel moeilijker en was het met momenten heel nipt, maar het bleek toch te lukken. Slechts in de laatste meters wisten we terug aan kop te komen en wonnen we dit onderdeel met de beste tijd van de dag.
Onze tong hing, bij wijze van spreken, op de grond, maar we waren wel voldaan, omdat onze volharding zijn vruchten had afgeworpen.
Proef 5: (Parcours)
Bij deze proef werd onze snelheid en behendigheid getest. Het was een zeer hilarische test !!!!!!
Om te beginnen moesten we door een tunnel kruipen (zoals bij wedstrijden op een hondenschool), daarna moesten we met houten klompen (die met een ijzeren staaf aan elkaar vast gemaakt waren) verder stappen of springen. Vervolgens met een springbal de afstand vervolledigen en tot slot heel het traject zo snel mogelijk teruglopen.
Dit was de laatste test en ik had dan ook alles gedaan om zo snel mogelijk de test af te leggen. Ook hier behaalde ik de tweede plaats.
De jury zonderde zich af en een half uur later werden we bij elkaar geroepen. De punten van alle proeven waren bij elkaar geteld en de beste 15 mochten door naar de finale van de Dunlop Drivers Cup 2008.
Op de dagtijden van de karting had ik al gezien dat ik de 10de tijd had neergezet. Op zich niet slecht, enerzijds wetende dat er in de namiddag met warme karts gereden was, anderzijds wetende dat er verschillende piloten aan competitiekarting deden.
Eén voor één werden de namen van de winnaars bekend gemaakt. Beginnende van plaats 15 en zo naar plaats 1. Op zo'n moment ben ik vrij pessimistisch. Ik hoop uiteraard wel dat ik erbij ben, maar probeer altijd realistisch te blijven. Had in gedachte dat als ik erbij zou zijn dat ik dan tussen de 10de en 15de plaats zou zitten. Kortweg net wel, of net niet.
Op de 9de plaats werd de piloot afgeroepen die de beste tijd van de karting had neergezet. Op dat ogenblik zakte mijn moed helemaal in mijn schoenen en zag ik het helemaal niet meer zitten. De wedstrijd was eerlijk gespeeld en ik ben over het algemeen geen slechte verliezer, maar op dat ogenblik was een innerlijke teleurstelling allicht reeds van mijn gezicht af te lezen. WEER een kans verkeken. Verdorie toch !!! Zal ik nog ooit mijn droom kunnen waarmaken om op circuit te gaan racen ?
Het afroepen van de namen ging verder. 6de plaats ........ 5de plaats .......... 4de plaats .. DIRK NOYNAERT !!!!! Ik kon mijn oren niet geloven ...... het was me gelukt !!!!!! Hèhè, .... zie mij hier nu staan, als "amateur" tussen al de andere winnaars. ONGELOOFLIJK, .....ik mag mee naar de finale en ben dan ook dolgelukkig !!!!!! Dit kan wel eens DE springplank zijn naar een mogelijkheid om op circuit te racen. Zo dicht bij het verwezenlijken van mijn droom heb ik nog nooit gestaan.
Wanneer alle finalisten bekend gemaakt waren, mochten we nog even samen met Bas Leinders op de foto.
Verder verloop van de wedstrijd:
Er werd ons medegedeeld dat er nog 5 extra finalisten (selectie uit klanten van Dunlop) zullen bijkomen, zodat we uiteindelijk met 20 deelnemers naar de finale gaan. De finale van de Dunlop Drivers Cup zal doorgaan op woensdag 12 november 2008 op het circuit van Zolder. In tussentijd zullen we nog een mediatraining krijgen waarin eveneens het verdere verloop van de wedstrijd wordt uitgelegd.
Het was een GEWELDIGE DAG en ben 's avond met een grote "smile" naar bed gegaan !!!
Alvast bedankt DUNLOP !!!
30-06-2008 om 00:00
geschreven door Dirk 
|