Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Prono Tour 2012
Prono Tour de France
05-07-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Greipel wint in Tour, Cavendish valt in slot


wo 04/07/2012 - 17:43
De nul is weg bij Lotto-Belisol, want André Greipel heeft in de massasprint de 4e rit gewonnen. Het peloton werd in de slotfase opgeschrikt door een massale val, waarvan onder anderen Cavendish het slachtoffer was.

Veel inspiratie over het koersverloop valt er voorlopig niet te rapen in het peloton. Voor de vierde dag op rij was de eerste vluchtpoging de goeie.

Met z'n drieën waren ze deze keer en het peloton knikte goedkeurend. Arashiro, Moncoutié en Delaplace vertrokken zo goed als meteen na de start en reden snel 8 minuten voor het peloton uit.

RadioShack, de ploeg van geletruidrager Cancellara, peuterde er nog een minuut of twee af, maar daarna was er veel tijd
om te genieten van het mooie landschap. Ook het weer deed zijn duit in het zakje. Een mooi regengordijn begeleidde de renners vijf kilometer lang. Daarna waren de wegen plots weer kurkdroog.

Een klein klimmetje op iets minder dan tien kilometer van Rouen deed de benen van enkele renners in het peloton kriebelen. Ook Gilbert wierp zich in de strijd, maar zijn aanval droeg niet ver. Voor de vluchters was deze tempoversnelling er te veel aan. Niet veel later werden ze definitief tot de orde geroepen door het peloton.

Het peloton was de hele dag bijna zonder kleerscheuren doorgekomen, tot ze er 2 kilometer van de streep massaal gingen bij liggen. Cavendish was bij de slachtoffers en zou niet winnen. Ook kopman Wiggins zat aangeslagen op de grond.

Dit speelde perfect in de kaart van Greipel, die ideaal werd afgezet door Roelandts. Lotto-Belisol juichte al voor de Duitser de finish had overschreden. Petacchi was nochtans niet veraf.



04-07-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stand na rit 3

1
ARMSTRONGITIS 743
2
KILOMETERVRETER 742
3
CADEL EN DE REST 710
4
TGV 696
5
WOMBATS 694
6
MASSASPURT 632
7
ALBERTO 623
8
ELISE EN KOBE 602
9
CHASSE PATAT 554
10
CYCLING TEAM JONICK 541
11
ZWALPEN OVER DE ALPEN 515
12
CHINOEF 514
13
KASSEIEN VAN DIKSMUIDE 513
14
MYSECONDHAIR.. 510
15
OLI_VDH 506
16
SIBEMAFI 503
17
EPOBREDENE 493
18
OPEX SPRINTERS 457
19
RADIO MELINDA 448
20
BEERST NR.1 420
21
IK BEN JOS NIET 405
22
WC STEEDS VOORAAN… 379
23
LES 329
24
GINGERTOSSERS 303
25
GATINBOTERSTAMPERS 303


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rit 4: Abbeville - Rouen

De spurters krijgen een tweede kans vandaag !


Krijgen we oorlog in het peloton in één van de langste ritten van deze Tour?

Kan het Lotto-Belisol-treintje dit keer Greipel wel naar de zege leiden of pakt Cavendish zijn tweede ritzege? Of gaat een derde hond met het been heen? 

In principe is deze rit een tweede kans voor de topsprinters, al kan de ruim 100 kilometer langs de Franse kust voor waaiervorming zorgen. Op 75 kilometer van de streep trekt het peloton wel opnieuw landinwaarts. 


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winstverdeling
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Beste,

Hierbij de winstverdeling van 'Prono Tour 2012' :

1. 130euro
2. 80euro
3. 40euro

Mvg

Dienst winstverdelingen


03-07-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sivtsov, Rojas en Tjallingii verlaten de Tour

 

di 03/07/2012 - 16:51 Update: di 03/07/2012 - 21:03 De eerste opgaves van deze Tour zijn een feit. De Wit-Rus Kanstantsin Sivtsov en de Spanjaard José Joaquin Rojas gooiden de handdoek na valpartijen in het peloton. Maarten Tjallingii brak zijn heup in de rit naar Boulogne.

Sivtsov was op ongeveer 50 kilometer van de streep betrokken bij een val in het peloton en moest de strijd staken. In het ziekenhuis werd een breuk in zijn been vastgesteld. Team Sky, de ploeg van Wiggins, is zo al een mannetje kwijt.

Twintig kilometer later ging in de kop van het peloton iemand tegen de grond en duikelden enkele renners het gras in en viel er zelfs één tegen een prikkeldraad.

Jose Joaquin Rojas (Movistar) greep naar zijn elleboog, een teken dat zijn sleutelbeen gebroken is. Hij gaf op. Rojas deed vorig jaar nog lang mee in de strijd om de groene trui.

Tyler Farrar was in beide gevallen betrokken bij de valpartijen (hij viel zelf wel maar één keer), maar de Amerikaanse spurter van Garmin kon telkens redelijk snel voortrijden.

Gebroken heup voor Tjallingii

Ook Maarten Tjallingii verdwijnt uit de Tour. Zijn ploegmaats van Rabobank moesten hem na de rit het hotel binnendragen. Tjallingii werd later naar het ziekenhuis gevoerd en daar viel het harde verdicht: een gebroken linkerheup.

Tjallingii wordt dinsdagavond nog overgevlogen naar Nederland, waar hij in Amersfoort geopereerd zal worden. Ook zijn ploegmaat en kopman Robert Gesink viel op weg naar Boulogne, maar bij hem beperkt de schade zich tot schaafwonden aan zijn knie.



Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sagan: "Ik vierde met de "Forrest Gump""

Zondag profiteerde hij nog van het werk van Fabian Cancellara, maar bij zijn tweede ritzege had Peter Sagan de hulp van de Zwitser niet nodig.
 

"Maar door een val van een politiemotor was de organisatie bij onze ploeg wel ontregeld", zegt de Slovaak van Liquigas. "De laatste kilometer was heel nerveus. Iedereen wou vooraan zitten. Ik wist dat Albasini een gevaarlijke klant zou zijn, dus toen hij aanging, ben ik er meteen achteraan gesprongen."
 

Zijn zegegebaar, joggend met z'n armen, was bijzonder. "Aan tafel hadden we afgeproken dat ik een "Forrest Gump" zou doen. Ze moeten mij maar zeggen dat ik moet rijden en ik begin te rijden."



Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DINSDAG 03/07 RIT 3: Orchies - - Boulogne-sur-Mêr

Gilbert: "Ik voel me niet zo goed vandaag"

di 03/07/2012 - 13:15 De aankomst in Boulogne-sur-Mer moet Philippe Gilbert liggen. Maar de renner van BMC is met hoofdpijn uit de camper gestapt. En met Tony Martin gaat het niet goed, zegt manager Patrick Lefevere.

"Ik voel me niet zo goed vanochtend", vertelde Gilbert voor de start. "Ik heb hoofdpijn. Ik weet niet waar het aan ligt."

Maar het parcours ziet hij wel zitten. "Ik ben hier in de Vierdaagse van Duinkerke al eens geweest. Ik weet nog dat het lastig is."

"In het roadboek staat alles ook goed uitgelegd. En Cadel Evans heeft alles verkend en kan tips geven."

"Momenteel regent het aan de finish, dat maakt het gevaarlijk. En lastig. In de laatste 15-16 kilometer gaat het ook voortdurend op en af. Dat is wel beter voor ons."


Lefevere: "Ik zie het somber in voor Martin"

Aan Patrick Lefevere vroeg Sporza hoe het met Tony Martin is gesteld. "Slecht, heel slecht", antwoordde de manager van Omega Pharma-Quick Step. "Ik heb zijn pols gezien en ik zie het somber in. Als dit de Tour niet was, was hij al naar huis. Maar hij wil doorbijten, hij wil zeker de tijdrit van maandag in Besançon halen." Martin liep zondag bij een val een breukje in zijn pols op.


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tussenstand na rit 2
Er sloop een foutje in de berekening.  Bij een aantal ploegen kreeg Martin ook de punten van Gilbert.
Hieronder de juiste stand na rit 2.

Mvg

Dienst rechtzettingen.

1
ARMSTRONGITIS 557
2
KILOMETERVRETER 542
3
WOMBATS 500
4
TGV 500
5
CADEL EN DE REST 480
6
ELISE EN KOBE 446
7
MASSASPURT 446
8
ALBERTO 441
9
CHASSE PATAT 432
10
CYCLING TEAM JONICK 403
11
MYSECONDHAIRDOWNTHERE 390
12
OLI_VDH 370
13
SIBEMAFI 367
14
RADIO MELINDA 340
15
OPEX SPRINTERS 337
16
KASSEIEN VAN DIKSMUIDE 335
17
EPOBREDENE 329
18
ZWALPEN OVER DE ALPEN 325
19
CHINOEF 324
20
BEERST NR.1 300
21
WC STEEDS VOORAAN OP DE MECHELBAAN 289
22
IK BEN JOS NIET 287
23
LES 217
24
GINGERTOSSERS 185
25
GATINBOTERSTAMPERS 171


16-06-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rittenschema

P Prologue Saturday 30 June Liège > Liège 6.4 km
1 Plain Sunday 1 July Liège > Seraing 198 km
2 Plain Monday 2 July Visé > Tournai 207.5 km
3 Medium mountains Tuesday 3 July Orchies > Boulogne-sur-Mer 197 km
4 Plain Wednesday 4 July Abbeville > Rouen 214.5 km
5 Plain Thursday 5 July Rouen > Saint-Quentin 196.5 km
6 Plain Friday 6 July Épernay > Metz 207.5 km
7 Medium mountains Saturday 7 July Tomblaine > La Planche des Belles Filles 199 km
8 Medium mountains Sunday 8 July Belfort > Porrentruy 157.5 km
9 Individual time-trial Monday 9 July Arc-et-Senans > Besançon 41.5 km
10 High Mountains Wednesday 11 July Mâcon > Bellegarde-sur-Valserine 194.5 km
11 High Mountains Thursday 12 July Albertville > La Toussuire - Les Sybelles 148 km
12 Medium mountains Friday 13 July Saint-Jean-de-Maurienne > Annonay Davézieux 226 km
13 Plain Saturday 14 July Saint-Paul-Trois-Châteaux > Le Cap d’Agde 217 km
14 High Mountains Sunday 15 July Limoux > Foix 191 km
15 Plain Monday 16 July Samatan > Pau 158.5 km
16 High Mountains Wednesday 18 July Pau > Bagnères-de-Luchon 197 km
17 High Mountains Thursday 19 July Bagnères-de-Luchon > Peyragudes 143.5 km
18 Plain Friday 20 July Blagnac > Brive-la-Gaillarde 222.5 km
19 Individual time-trial Saturday 21 July Bonneval > Chartres 53.5 km
20 Plain Sunday 22 July Rambouillet > Paris Champs-Élysées 120 km




Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Forum
  • verdoeme


    Blog als favoriet !

    Wielernieuws...
  • UCI website
  • Sporza
  • Sportwereld
  • Sport.be
  • http://www.wvcycling.com/


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs