In de eerste wedstrijd van de tweede speeldag heeft Rusland alweer aan het langste eind getrokken. Ze versloegen de Egyptenaren met 3-1.
Enkel Lotte wist deze uitslag correct te voorspellen en zij komt hierdoor meteen aan de leiding te staan in het klassement van SPEELDAG 2.
In het ALGEMEEN KLASSEMENT blijft Guy L riant aan de leiding. Hij heeft 5 punten meer dan Sven en een bonus van 8 punten op Michiel, Niels en Gisèle.
In het SUBLEAGUEKLASSEMENT staat de Px C-groep aan de leiding. CDO staat op 2 en de Leuven League vervolledigt het podium.
Morgen staan er weer drie wedstrijden op het programma:
14u: Portugal - Marokko
17u: Uruguay - Saudie-Arabië
20u: Iran - Spanje
Veel succes!
19-06-2018 om 22:49
geschreven door Jelle
Stand na 16/64 wedstrijden
6 op 6 voor Sven! Guy wint speeldag 1 met een nieuw speeldagrecord!
In de laatste twee wedstrijden van de eerste speeldag konden favorieten Colombia en Polen niet winnen van resp. Japan en Senegal. Het werd telkens 1-2.
De winnaar van de dag is ongetwijfeld Sven. Hij wist beide 'verrassende' uitslagen correct te voorspellen. Hij was trouwens de enige deelnemer die de Japanners met 1-2 zag winnen van Colombia. In die wedstrijd werd de eerste rode kaart van het toernooi getrokken. Dit is ook niet onbelangrijk voor de extra bonuspunten.
De 1-2 winst van Senegal tegen Polen werd naast Sven ook correct voorspeld door Ingrid en Wout.
Aangezien de meeste deelnemers 0 op 6 haalden doet Sven een uitstekende zaak in het ALGEMEEN KLASSEMENT. Hij wipt naar de tweede plaats op 5 punten van Guy L. Niels gaat een plaatsje naar achter en is derde op 7 punten.
Guy L kon vandaag geen extra punten meer scoren en zo komt zijn puntenaantal voor SPEELDAG 1 op 26, een nieuw speeldagrecord.
Vanavond start met Rusland - Egypte de tweede speeldag. Benieuwd of Guy L ook tijdens deze speeldag zal domineren.
19-06-2018 om 19:19
geschreven door Jelle
18-06-2018
Stand na 14/64 wedstrijden
Niels en Bruno winnaars van de dag! Guy L wint de eerste speeldag!
In een zwakke wedstrijd tussen Zweden en Zuid-Korea wist Zweden de Koreanen te verslaan met 1-0. Maar liefst 18 deelnemers wisten deze score correct te voorspellen, nl. Joris Bo, Niels, Lara, Bruno, Elke, Steff, Guy, Maike, Johan, Pieter V, Wim, Paul, Jan, Jeroen, Kim, Stan, Cindy en Lies P.
Na een moeizame start namen de Rode Duivels de maat van Panama en werd het 3-0 dankzij twee goals van 'Big Rom'. Ook nu werd de uitslag door veel deelnemers correct voorspeld. De 19 gelukkigen zijn Guy L, Michiel, Tom, Leo, Niels, Raf, Bruno, Pieter VK, Steff, Jelle, Pieter-Jan, Cédric, Jose, Paul, Wout, Jeroen, Kevin, Thor en Truus.
In de andere wedstrijd uit de groep van de Belgen stonden Tunesië en Engeland tegenover elkaar. In blessuretijd werd het 1-2 voor Engeland. Sven, Tineke, Marc, Pieter VK, Ronny, Bernadette, Karen en Wout scoorden bijna een driepunten maar blijven achter met lege handen maar scoren wel drie punten voor het pechklassement. Niels, Gisèle, Raf, Bruno, Lara, Jelle, Pieter V, Pieter-Jan, Cédric, Kim, Thor, Truus en Ingrid hadden de 1-2 overwinning van Engeland wel correct voorspeld en scoren hiermee een driepunter.
De winnaars van de dag zijn ongetwijfeld Niels en Bruno. Zij scoren een knappe 9 op 9! Hiermee doen ze een uitstekende zaak in het klassement.
Met nog 2 wedstrijden te spelen is de winnaar van SPEELDAG 1 al gekend. Met nu al een recordaantal aan punten (26!) kan hij niet meer ingelopen worden door de tegenstand. Morgen kan hij zijn puntenaantal nog wat extra aandikken. Proficiat pa!
Morgen start met Rusland - Egypte ook meteen SPEELDAG 2. Dan worden de tellers weer op nul gezet en maakt iedereen weer kans op de speeldagzege. De voorspellingen van de tweede speeldag vind je bij het algemeen klassement terug.
In het ALGEMEEN KLASSEMENT blijft Guy L autoritair aan de leiding staan. De eerste achtervolger Niels volgt op 7 punten. Michiel en Gisèle staan 8 punten in het krijt.
Door de drie driepunters vandaag maakt Niels een mooie sprong in het ZEGEKLASSEMENT. Hij volgt nu op twee correcte voorspellingen van Guy L.
In het PECHKLASSEMENT hebben we drie leiders. Tineke, Marc en Pieter VK zagen 6 punten in extremis aan hun neus voorbij gaan.
Morgen staan de laatste twee wedstrijden van de eerste speeldag op het menu. Daarin nemen de Colombianen het op tegen Japan. In de andere wedstrijd staan Senegal en Polen tegenover elkaar. 's Avonds spelen de Russen voor eigen volk tegen Egypte.
Veel succes!
18-06-2018 om 22:20
geschreven door Jelle
17-06-2018
Stand na 11/64 wedstrijden
Kannibaal Guy L niet af te stoppen
De eerste verrassingen op het WK zijn een feit. De Duitsers konden in hun eerste wedstrijd niet winnen van Mexico. De Mexicanen wonnen met het kleinste verschil. Het werd 0-1. Niemand wist een overwinning van de Mexicanen te voorspellen en er werden dus geen punten verdiend.
In de andere wedstrijd kwam Brazilië niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Zwitserland. Guy L heeft duidelijk een zeer goede glazen bol want voor de zesde keer (op 11 wedstrijden) wist hij de uitslag correct te voorspellen. Heel straf! Ook Gisèle en Jean-Paul hadden 1-1 voorspeld en maken zo een mooie sprong in het ALGEMEEN KLASSEMENT.
Het zal heel moeilijk worden om Guy L nog van winst in SPEELDAG 1 te houden. Hij telt maar liefst 7 punten voorsprong op Michiel en Gisèle. Nog 5 wedstrijden te gaan voor de rest om Guy L bij te benen.
Ook in het ZEGEKLASSEMENT blijft Guy L ongenaakbaar aan de leiding. Hij heeft maar liefst drie wedstrijden meer correct voorspeld dan de nummer 2, Tineke, Michiel, Gisèle en Tom.
Morgen drie wedstrijden op het programma. De (hopelijk) toekomstige wereldkampioen neemt het om 17u op tegen Panama.
Zweden - Zuid-Korea en Tunesië - Engeland zijn de andere wedstrijden.
Benieuwd of de glazen bol van Guy L ook morgen nog even goed werkt.
"Noche loca" gewenst en tot morgen!
17-06-2018 om 22:09
geschreven door Jelle
Stand na 9/64 wedstrijden
Wie houdt Guy L van de speeldagzege?
In de groep van topfavoriet Brazilië heeft Servië de Costa Ricanen verslagen dankzij een mooie vrije trap van Kolarov. Het werd zo 0-1.
Leider Guy L wist voor de vijfde maal een correcte uitslag te voorspellen. Ook Michiel, Tom, Yoran, Joris Bo, Joris Br, Pieter VK, Bernadette, Marc, Fam en Dirk pronostiekeerden goed en scoren 3 punten.
Guy L blijft uiteraard aan de leiding van het ALGEMEEN KLASSEMENT en het ZEGEKLASSEMENT. Na 9 wedstrijden scoort hij maar liefst 18 punten. Op deze manier kan hij een nieuw speeldagrecord vestigen. Dit staat nog altijd op naam van Fredje V. Hij scoorde tijdens de derde speeldag van het WK 2010 een mooie score van 24 punten. Doet Guy L beter?
In het klassement van SPEELDAG 1 volgt Michiel op 4 punten. Sven staat al 6 punten in het krijt.
17-06-2018 om 17:32
geschreven door Jelle
Stand na 8/64 wedstrijden
Guy L grote winnaar van de dag
Ook in groep B en C hebben ze gisteren de aftrap gegeven. 'Les Bleus' klopten de 'Aussies' met 2-1. Tineke, Sven, Ronny, Leo, Hans W, Elke, Guy V en Chris wisten deze zege te voorspellen.
In de andere wedstrijd van groep B stonden Peru en Denemarken tegenover elkaar. De Denen versloegen de Peruvianen met het kleinste verschil, 0-1. Guy L, Tineke, Gisèle, Niels, Rik, Hans, Raf D, Lore P, Tom, Steff, Lara, Yoran en Jean-Paul scoorden hiermee een driepunter.
In groep C kwam Argentinië niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Ijsland. Guy L, Michiel, Sven, Hans W, Steff, Bruno en Koen hadden 1-1 ingevuld en scoren drie punten.
In de laatste wedstrijd van de derde WK-dag versloegen de Kroaten Nigeria met 2-0. Ook hier werden weer driepunters gescoord. Guy L, Niels, Leo, Raf, Hans D, Joris Bo, Stef, Pieter-Jan, Sven, Pieter VK en Pieter V waren de gelukkigen.
Het ALGEMEEN KLASSEMENT is na de derde dag helemaal door elkaar geschud. De absolute winnaar van de dag is ongetwijfeld Guy L. Met drie (!) driepunters en 10 op 12 komt hij aan de leiding te staan van het algemeen klassement en uiteraard ook van het klassement van SPEELDAG 1. De eerste achtervolgers, Tineke, Michiel en Sven volgen al op 4 punten van Guy L. Neemt Guy L nu al een optie op de overwinning van de eerste speeldag?
Door de drie correct voorspelde uitslagen komt Guy L ook aan de leiding van het ZEGEKLASSEMENT. Met 4 op 8 scoort hij een zeer mooi gemiddelde. Tineke, de winnares van de vorige WK-pronostiek, is ook weer goed op dreef en heeft 1 zege minder.
In het SUBLEAGUEKLASSEMENT staat de Leuven League helemaal bovenaan. CDO en Landbouw vervolledigen het podium.
Vandaag geen pechpunten gescoord dus het PECHKLASSEMENT blijft ongewijzigd.
Menu van de dag:
14u: Costa-Rica - Servië
17u: Duitsland - Mexico
20u: Brazilië - Zwitserland
Dat wordt weer smullen...
Veel succes allemaal!!
17-06-2018 om 11:19
geschreven door Jelle
14-06-2018
Stand na openingswedstrijd
53 leiders, 3 pechvogels
Met een droge 5-0 klopte gastland Rusland in de openingswedstrijd een zwak Saoedi-Arabië.
53 spelers wisten Rusland als winnend land aan te duiden. De forfaitscore van de Russen wist niemand te voorspellen.
Tijdens de eerste wedstrijd werden meteen de eerste pechpunten gescoord. Rik, Maike en Kevin zullen in de 91ste minuut wel gevloekt hebben toen de Russen de 4-0 op de bordjes zetten. Zij hadden 3-0 op hun formulier gezet.
Door deze goal in de toegevoegde tijd worden zij de leiders in het PECHKLASSEMENT.
Morgen staan er drie wedstrijden op het menu:
Egypte - Uruguay
Portugal - Spanje
Marokko - Iran
Ongetwijfeld dat de stand morgenavond volledig door elkaar wordt geschud.
Alvast veel succes!
14-06-2018 om 19:29
geschreven door Jelle
Pronostiek WK 2018 van start gegaan...
Dag allen
Zonet is de aftrap gegeven van het WK voetbal en dus ook van de zesde editie van de WK-pronostiek. Met z'n allen strijden we voor de felbegeerde overwinning en binnen een dikke maand kennen we de opvolger van Lore De Roover.
We zijn met 59 deelnemers. Dit betekent een bedrag van 295 euro 'in de pot'. Per speeldag valt er 29,5 euro te winnen. De winnaar van het algemeen klassement wint 118 euro, de nummer 2 wint 44.25 euro en voor de nummer 3 van het klassement is er nog 14.75 euro.
Via het ALGEMEEN KLASSEMENT kan je de voorspellingen van de eerste groepswedstrijden van alle deelnemers bekijken.
In de spreadsheet van de BONUSVRAGEN kan je de antwoorden van de deelnemers op de bonusvragen terugvinden.
Aan de rechterkant vind je ook alle nevenklassementen terug. Deze groepen strijden mee in het SUBLEAGUEKLASSEMENT.
Veel WK- en pronoplezier!!
Jelle
PS: Door te klikken op de klassementen/bonusvragen in drukletters kom je onmiddellijk in de desbetreffende spreadsheet terecht!
14-06-2018 om 17:15
geschreven door Jelle
01-06-2018
Reglement Prono WK 2018
Beste voetbalvrienden
Nog even geduld en het WK voetbal
2018 gaat van start. Hopelijk gaan de Rode Duivels zichzelf overstijgen en
nemen ze de wereldbeker mee naar België maar ook jij kan scoren met het WK
dankzij de zesde editie van het grote WK Prono Spel.
Wie gaat zich naast Wim
Lenaerts (EK 2008), Rik Dams (WK 2010), Guy
Vranckx (EK 2012), Tineke Notelaers (WK 2014)
en Lore De Roover (EK 2016) plaatsen in de eregalerij van de
winnaars van het legendarische pronospel? De 5 ex-winnaars tekenen allemaal
present en gaan alvast proberen om de dubbel te scoren.
De spelregels zijn zeer eenvoudig.
Voor elke wedstrijd vul je een pronostiek in. Als je de correcte uitslag invult
verdien je 3 punten. Als je de winnende ploeg juist hebt (en een verkeerde
uitslag) scoor je 1 punt. Klein voorbeeldje: Rusland - Saoudi-Arabië eindigt op
1-0. Als je pronostiek 1-0 is, win je 3 punten. Als je pronostiek 3-1 is
(winnende ploeg juist, maar foute uitslag), win je 1 punt. Heb je een
gelijkspel gezet of denk je dat Saoudi-Arabië zal winnen, behaal je 0 punten.
Ander voorbeeldje: België-Engeland eindigt op 2-2. Als je pronostiek 3-1 is,
behaal je 0 punten. Als je 1-1 gepronostikeerd hebt, verdien je 1 punt. Heb je
2-2 staan scoor je uiteraard 3 punten.
Let op! De
voorspellingen worden uitsluitend ingegeven in de bijgevoegde excelbestanden!
Vergeet je naam en e-mailadres niet in te vullen!
De WK 2018-pronostiek wordt
opgesplitst in vier speeldagen! De eerste 3 speeldagen zijn de
poulewedstrijden. De vierde speeldag bestaat uit de achtste finales, kwartfinales,
halve finales, de kleine en grote finale. Elke speeldag bestaat dus uit 16
wedstrijden.
Na elke speeldag wordt er een
klassement opgemaakt en de winnaar van elke speeldag verdient "10% van de
inzet" (voor de 4 speeldagen kan je in totaal dus 40% van de inzet
winnen). Bij een ex-aequo wordt de prijzenpot verdeeld onder de winnaars.
Op het einde wordt er een
eindklassement opgemaakt van alle speeldagen en de winnaar wint 40% van de
inzet, de tweede 15% en de derde 5%. Bij een ex-aequo wordt er gekeken naar de
bonusvragen. De deelnemer die de meeste bonuspunten scoort, wint de pronostiek.
Wanneer er dan nog een ex-aequo is wordt de prijzenpot verdeeld onder de
winnaars.
Elke deelnemer moet vóór
14 juni om 15u00 zijn pronostiek van de eerste drie speeldagen (48
wedstrijden) doormailen en enkel betaalde ploegen zullen deelnemen. Elke
deelnemer mag één pronostiek invullen en de inzet bedraagt 5 euro voor het
ganse spel. (je kan dit bedrag ook storten op rekeningnummer BE09 7330 5777
5957 met vermelding WK + jouw naam) De prono's voor de achtste finales (eerste
wedstrijden van speeldag 4) dienen vóór 30 juni om 14u00 ingestuurd
worden, de prono's van de kwartfinales voor 6 juli om 14u00, de
halve finales voor 10 juli om 18u en de finales voor 14
juli om 14u.
Belangrijk: Vanaf de
8ste finales is het de "uitslag na de reguliere speeltijd" die telt!!
De verlengingen tellen dus niet mee!
Voor het eindklassement kunnen er
nog 35 extrabonuspunten gescoord worden (zie
excel-bestand). Deze kunnen verdiend worden door een juist antwoord te geven op
de bonusvragen. De gewonnen punten van de bonusvragen worden enkel opgeteld bij
het algemeen klassement (dus niet bij speeldag 4!).
Bonusvragen (met de
te verdienen punten bij een goed antwoord):
1) Hoeveel
rode kaarten worden er getrokken gedurende het ganse WK? (3p)
2) Wie wordt
topschutter? (4p)
3) Hoeveel
goals scoort de topschutter? (3p)
4) Welk land
wordt wereldkampioen? (5p)
5) Hoe ver geraken
de Belgen? (groepsfase, 8ste finale, kwartfinale, halve finale of finale) (4p)
6) Wie wordt
er groepswinnaar in hun poule? (2p per goed voorspeld land)
De uitslagen en
verslagen komen op deze blog te staan, net zoals de voorbije edities. Wil je graag via WhatsApp op de hoogte gehouden worden van de uitslagen/verslagen, dan kan je jouw telnr. in het invuldocument noteren.
Als er nog vragen
zijn, aarzel niet om ze te stellen.
Veel succes!
Jelle
01-06-2018 om 14:51
geschreven door Jelle
Invulblad poulefasen WK 2018
Hieronder vind je het invuldocument van de voorspellingen van de poulefases terug. Gelieve deze voor donderdag 14 juni om 15u door te sturen naar prono_wk2018@hotmail.com