Pix United kan niet meer winnen De turbodiesel van Pix United lijkt een beetje uitgewerkt te zijn. Ook dit weekend kon er niet gewonnen worden. Tegenstander was El Niño, de 6de in de stand. Na een zwakke wedstrijd bleek een puntendeling het hoogst haalbare voor beide ploegen. Door het gevleid puntje loopt Pix United wel uit tot op vier punten van FC Baptizer, dat zelf ook verloor. Het puntenverlies van de top twee heeft er wel voor gezorgd dat de concurrentie weer wat meer hoop krijgt om de kloof te dichten. Het verschil tussen Pix United en de 3de in de stand is in drie speeldagen nu toch al geslonken van 10 naar 6 punten.
FCB geraakt niet voorbij RSCA Niet alleen Pix United en FC Baptizer verloren punten dit weekend, ook FCB zal het zich beklagen dat het tegen RSCA niet verder geraakte dan een 4-4 gelijkspel. Niet enkel vergeet FCB hierdoor om dichter bij FC Baptizer te geraken, het zakt ook twee plaatsen in het klassement. Yannick Jacobs moet nu Joeri Dumon en Geert Baerts voorbij laten gaan. FCB wint volgende week best van hekkensluiter EL Tornado, anders dreigt de ploeg uit de top zes te vallen. Dat zou dan voor de eerste keer zijn sinds speeldag 9.
Pottestampers en El Tornado pakken de volle buit De twee hekkensluiters bij de pronos hebben verrassend allebei drie punten gepakt. Pottestampers versloeg THOR Eleven met toch wel duidelijke 5-9 cijfers, en ook El Tornado bleek geen problemen te hebben met het zwalpende TK United, het werd 6-1. Het hoge aantal pronopunten zorgt er wel voor dat Pottestampers weer over El Tornado springt. Er is hoe dan ook weer wat hoop voor beide ploegen, want het verschil met RSCA is gekrompen tot vijf punten.
Team Khadafi en El Toro houden stand De teams van Jeroen Achten en Tom Daniëls zijn nog steeds goed op weg om te promoveren volgend seizoen. Beide teams houden ook na speeldag 18 stand en dus blijft de voorsprong op Smoutcity United zo goed als ongewijzigd.
GBL, RSCA en Smoutcity United mogen hun koffers al pakken In de Beker van België bij de pronostieken zijn de eerste drie slachtoffers al gevallen. RSCA en Smoutcity United zijn geen grote verrassingen gezien hun recente prestaties, maar opmerkelijk is wel de uitschakeling van GBL. Geert Baerts kon amper een puntje sprokkelen en scoort dus onvoldoende om een plaats af te dwingen bij de laatste 16.
Opvallend was ook dat de meeste punten werden gescoord door ploegen die toch niet meteen hoog staan aangeschreven op dit moment. Zo liet Spaghetti Freaks de beste indruk na door 9 punten te sprokkelen. Litsers en El Toro deden het ook lang niet slecht, ze scoorden allebei 6 punten. Alle andere ploegen scoorden 5 punten of minder. De resultaten uit de Cofidis Cup deden natuurlijk al vermoeden dat er niet extreem veel gescoord zou worden.
Nu de 16 overblijvers bekend zijn, kan er geloot worden voor de kwartfinales. Deze loting vindt dit weekend plaats.
Het is weer zover. De felbegeerde titel om de Beker van België gaat weer van start. Wie volgt Fanatics2001 op als bekerhouder? Het zal alvast niet Smoutcity United zijn: Wesley Smout weigerde zijn pronostieken door te geven. Concentreert hij zich op de competitie of is hij het domweg vergeten? Wie zal het zeggen.
Feit is wel dat er dus nog maar twee teams afvallen van de 18 overgebleven kandidaten. Moesten er bij de slechtst scorende ploegen veel gelijke scores zijn, dan vallen de ploegen af die volgens het systeem van de Beker het minst presteerden. (thuis-uitoverwinning, minuut eerste doelpunt) Na deze speeldag in de Beker volgt een loting met de 16 resterende teams. Deze loting vindt dit weekend plaats. Personen die lotjes willen trekken, mogen zich aanmelden.
Maar eerst dus de wedstrijden van vandaag en morgen. Welke 16 stoten door?
FC Muuns smeert Pix United een vierde nederlaag aan Na een gelijkspel tegen Litsers vorige week, moest Pix United dit weekend op zoek naar een overwinning tegen FC Muuns. Het bleek echter FC Muuns die aan het langste eind trok. 5-8 werd het voor het team van Maarten Moons. FC Muuns doet daarmee een uitstekende zaak in het klassement. Het stijgt maar liefst vier plaatsen en staat nu op de 9de plaats. Voor Pix United betekent het verlies het tweede puntenverlies op rij. FC Baptizer profiteerde er alvast van door weer tot op drie punten van de leider te komen.
El Niño gaat verrassend onderuit tegen El Tornado Yannik Mullens heeft nog eens kunnen winnen, en niet tegen de minste. El Niño werd het kind van de rekening: 3-7. Een slechte zaak voor El Niño, dat drie plaatsen zakt. Menno Roelants staat daardoor nog net binnen de top zes. El Tornado doet wel een goede zaak. Het geeft de rode lantaarn door aan Pottestampers dat even veel punten telt maar minder heeft gescoord. In de strijd tegen de degradatie schiet El Tornado wel niet veel op met de overwinning. De 14de, RSCA, won ook en zo blijft het verschil met de gele zone 7 punten.
GBL en Torpedo Dumon blijven aan elkaar gewaagd Geert Baerts en Joeri Dumon blijven voor de derde keer op gelijke hoogte staan in het klassement. Beide ploegen wonnen hun wedstrijd en staan zo wat veiliger in de top zes. GBL versloeg rechtstreeks concurrent THOR Eleven met 6-4 en Torpedo Dumon stuurde Pottestampers met 4-1 naar huis. Beide teams tellen nu 29 punten, dat zijn er nog steeds 8 minder dan leider Pix United. Volgende week wacht voor beide teams een haalbare kaart. Torpedo Dumon speelt tegen Spaghetti Freaks, GBL trekt naar Litsers.
Smoutcity United heeft moeite om bij te benen Wesley Smout dreigt de greep met de twee koplopers in tweede klasse te verliezen. Met vier pronopunten deed Smoutcity het niet zo best vergeleken met Team Khadafi en El Toro. Zij scoorden 8 en 9 punten. Smoutcity zal dus een andere taktiek moeten verzinnen, wil het nog kans maken op de promotie.
Weinig wijzigingen in tweede klasse El Toro en Team Khadafi pakte allebei vier pronopunten. Team Khadafi blijft zo dus op kop met drie pronopunten meer dan El Toro. De twee lopen nog een puntje verder uit op Smoutcity United
TKUnited Prognose: 10de Huidige plaats: 12de Conclusie: geen verrassing
Het eerste seizoen van TK United in de hoogste klasse verloopt voorlopig toch wat moeizaam. In het voorjaar zette Jonas Schils tot ieders verbazing het Europees kampioenschap op zijn naam. Het klopte toen in een ongewone finale El Tornado met 1-0. Dat een Europees kampioenschap en een nationale competitie niet met elkaar vergeleken kan worden, bewijst de ploeg voorlopig wel. TK United begon thans sterk aan het seizoen. De eerste 8 speeldagen stond de ploeg zonder onderbreking in de top zes. De eerste drie wedstrijden werden gewonnen, maar na het 4-8 verlies tegen Pix United ging het toch wat bergaf met de ploeg. In de laatste 10 wedstrijden werden amper 6 punten gepakt, veel te weinig dus om bovenin mee te blijven draaien. Als TK United zijn terugronde kan starten zoals het zijn heenronde begon, valt er misschien nog wel wat te rapen. Voorlopig is het echter meer naar onder kijken dan naar boven.
FCMuuns Prognose: 4de Huidige plaats: 13de Conclusie: ver onder de verwachtingen
Bevestiging van een uitstekend seizoen is lastig, FC Muuns is daar het levende bewijs van. FC Muuns werd twee seizoenen geleden 3de in tweede klasse, maar mocht toch promoveren omdat drie ploegen forfait gaven in de hoogste afdeling. Wat volgde was een seizoen waar niemand rekening mee gehouden had. FC Muuns stond na 30 speeldagen gedeeld eerste, samen met GBL. In de play-offs ging de ploeg echter over GBL en werd het kampioen, met meer pronopunten dan RSCA, dat met een gelijk puntenaantal toch tevreden moest zijn met een tweede plaats. Wat volgde was een degelijk EK. FC Muuns sneuvelde in de halve finale tegen El Tornado, 0-1 werd het. Dit seizoen heeft FC Muuns echter moeite om bij te benen. Op een opflakkering in het begin en in het midden van de heenronde na, kon de ploeg nog niet overtuigen dit seizoen. De degradatie lijkt dat ook dichter bij dan de top zes. Twee weken geleden stond FC Muuns amper twee punten voor de nummer 15, Pottestampers. Vorige week werd het cruciale duel tegen RSCA dan toch gewonnen, waardoor de ploeg weer wat meer ademruimte heeft. De verwachtte 4de plaats is echter veraf.
RSCA Prognose: 12de Huidige plaats: 14de Conclusie: geen verrassing
Net zoals FC Muuns beleeft ook RSCA moeilijke tijden. Het is ironisch om zien hoe de twee die vorig seizoen nog samen op kop eindigden, nu samen in de kelder van het klassement bengelen. Na een overtuigend kampioenschap in tweede klasse in het seizoen 2010-2011, kwam RSCA zonder al te veel verwachtingen in de hoogste afdeling terecht. Daar maakte het samen met de andere neo-eersteklassers het mooie weer. RSCA greep toen net naast de titel, al telde het wel even veel punten als FC Muuns. Een tweede mentale tik volgde op het EK van dit jaar. Toen haalde RSCA 6 punten in de poulefase. Dat waren er even veel als EL Toro en FCB. RSCA scoorde echter het minste aantal pronopunten en viel zo toch genadeloos af. Of deze mentale tikken een oorzaak zijn voor de slechte prestaties van dit seizoen is zeer de vraag. Feit is wel dat RSCA momenteel tevreden moet zijn met een 14de plaats met 4 punten meer dan Pottestampers.
Pottestampers Prognose: 14de Huidige plaats: 15de Conclusie: geen verrassing Pottestampers is zo'n team dat eigelijk elk seizoen een gedoodverfde favoriet is voor degradatie. Voorlopig wist Rudy Dumon daar altijd aan te ontsnappen. Of dat dit seizoen ook lukt, lijkt twijfelachtig. Vooraf werd gedacht dat Pottestampers zich wel zou redden, al zou het veel moeite kosten, en dat het veel moeite zal kosten, lijkt nu ook wel zeker. Pottestampers staat 15de, en staat al 4 punten achter RSCA. Dat Pottestampers moeite heeft om echt aan te sluiten met de topploegen is algemeen geweten. In de voorbije drie seizoen kon het nooit hoger eindigen dan de 10de plaats. Desalniettemin werd Pottestampers wel overtuigend 1ste in zijn poule op het EK 2012. Het won alle poulematchen, maar werd dan genadeloos afgemaakt door FCB in de kwartfinales. Of Pottestampers zich dit seizoen zal redden is zeer de vraag. Rudy Dumon zal uit zijn pijp moeten komen en wij hebben het gevoel dat Pottestampers tot het einde zal moeten vechten voor het behoud.
ElTornado Prognose: 9de Huidige plaats: 16de Conclusie: ver onder de verwachtingen
El Tornado is zowat de teleurstelling van de heenronde. Zowat in elk opzicht liep het dit seizoen al mis voor de hekkensluiter. Te weinig scoren, te veel pronopunten tegen en een slecht doelsaldo. Met zulke statistieken kan je natuurlijk geen aanspraak maken op het behoud. Vreemd toch voor een ploeg die twee seizoenen geleden nog 6de werd. Al was het toen wel al duidelijk dat El Tornado tegen de topploegen een maatje te klein was. In de play-offs van dat seizoen kon El Tornado namelijk geen enkele wedstrijd winnen en pakte het amper drie punten uit 10 wedstrijden. Ook in de voorbije twee bekeredities geraakte El Tornado zelfs nooit bij de laatste 16. Het was dan ook een huizehoge verrassing dat El Tornado het tot in de finale schopte op het voorbije EK. We leven echter niet in het verleden. El Tornado moet nu actie ondernemen, beginnende bij de belangrijke wedstrijd van dit weekend tegen FC Muuns.
TorpedoDumon Prognose vooraf: 7de Huidige plaats: 7de Conclusie: geen verrassing
Vooraf werd gevreesd dat het goede er toch wat af was bij Torpedo Dumon. Het jaar 2010 was geweldig voor Torpedo Dumon met de titel als wereldkampioen en begin 2011 een derde plaats in de play-offs. Daarna ging het echter bergaf. Vorig jaar geraakte de ploeg niet verder dan een teleurstellende 9de plaats en ook op het EK ging het al fout in de poulefase waarin het troosteloos laatste werd. Extreem hoge verwachtingen waren er dan ook niet voor aanvang van dit seizoen. Een 7de plaats zou mogelijk zijn, en dus ook een kleine kans op play-offs. Voorlopig een goede prognose dus, want Torpedo Dumon staat effectief 7de met een puntje minder dan de nummer 6.
GBL Prognose vooraf: 1ste Huidige plaats: 8ste Conclusie: onder de verwachtingen
GBL was een van de revelaties van vorig seizoen. Voor de ploeg van Geert Baerts mocht de competitie na 30 speeldagen wel stoppen, want GBL stond toen nog op kop van de ranglijst. Tijdens de play-offs kon deze lijn echter niet doorgetrokken worden. Het begon toen nog heel goed voor Geert Baerts maar in de laatste vier matchen van de play-offs werd een magere 1 op 12 gepakt en weg was de titel. Op het EK overleefde de ploeg de poulefases, maar het stuitte in de kwartfinale op een toen nog sterk El Tornado. GBL maakte het voorbije jaar echter indruk, waardoor de verwachtingen vrij hoog waren. Volgens ons kon GBL zelfs kampioen spelen dit jaar. Op dit moment lijkt dat echter heel moeilijk te gaan worden. GBL staat 8ste met al 13 punten minder dan leider Pix United. Een toch al aanzienlijke kloof. Play-offs zijn echter wel nog heel goed mogelijk, en het verschil met de podiumplaatsen is uiteindelijk toch maar drie punten.
FCOlé Prognose vooraf: 16de Huidige plaats: 9de Conclusie: ver boven de verwachtingen
Dat FC Olé zonder veel verwachtingen aan dit seizoen begon, was vooraf al bekend. Kirsten Dumon was niet de enige die er zo over dacht. Ook bij de bookmakers hadden ze er geen goed oog in voor dit seizoen. De miserie begin in het seizoen 2009-2010 toen FC Olé troosteloos laatste werd in eerste klasse. Het behaalde toen amper 18 punten en kon maar 5 keer winnen. Het seizoen erop in tweede kon het ook geen promotie afdwingen. FC Olé moest zich tevreden stellen met een 4de plaats en 146 pronopunten. Vorig seizoen lukte het dan toch voor Kirsten Dumon. 149 pronopunten waren voldoende om promotie af te dwingen. Alhoewel FC Olé voorlopig 'maar' 69 pronopunten telt dit seizoen, heeft het wel geleerd wat efficiëntie is. FC Baptizer, FCB, El Niño en THOR Eleven staan in de top 6, maar werden wel verslagen door Kirsten Dumon. Mede dankzij deze overwinningen staat FC Olé nu op een 9de plaats, ver boven zowel onze als Kirsten haar verwachtingen.
SpaghettiFreaks Prognose vooraf: 15de Huidige plaats: 10de Conclusie: boven de verwachtingen
Het cliché dat vrouwen niets van voetbal kennen, wordt van tafel geveegd door Ingrid Grauwels. Spaghetti Freaks beleeft een rustig seizoen, zonder veel ups en downs. Spaghetti Freaks is dit seizoen nog nooit buiten de gele zone getreden. Winst en verlies zijn dan ook mooi in evenzicht. Spaghetti Freaks telt 6 overwinningen, 6 nederlagen en 3 gelijke spelen. Logisch dat je je dan in de buik van het klassement begeeft. Hoogtepunt van de carrière van Ingrid Grauwels was misschien wel het seizoen 2010-2011 waar Spaghetti Freaks op een haar na de play-offs miste. Die prestatie heeft de ploeg wel nooit kunnen evenaren. Vorig seizoen werd het namelijk 12de. Toen werd Spaghetti Freaks tot degradatiekandidaat gebombardeerd en dat was ook dit seizoen het geval. Toch weet Ingrid Grauwels goed stand te houden. Met reeds 9 punten voorsprong op de nummer 15 ziet het er ook niet naar uit dat Spaghetti Freaks meteen moet gaan vrezen voor een ticket naar tweede klasse.
Litsers Prognose vooraf: 13de Huidige plaats: 11de Conclusie: geen verrassing
Het is algemeen geweten dat Maarten Cleenders niet de grootste voetbalkenner van de bende is. Desalniettemin slaagt Litsers er toch steeds in om het topteams moeilijk te maken. GBL en Torpedo Dumon gingen al voor de bijl. Ook vorig seizoen versloeg het El Niño, LN7, FC Baptizer en twee keer Torpedo Dumon. Ook FCB werd twee keer verslagen. Litsers staat er om bekend goed aan een seizoen te beginnen. Spijtig genoeg wordt die lijn nooit echt doorgetrokken over een gans seizoen en zakt de ploeg vaak terug naar de middenmoot. De play-offplaats en uiteindelijk de 4de plaats in de eindrangschikking van 2009-2010 kon nooit meer geëvenaard worden. Maarten Cleenders besloot dan ook om niet deel te nemen aan het EK 2012. Ondanks het feit dat de ploeg momenteel de slechtste aanval van eerste klasse heeft, staat het toch nog op een verrassende 11de plaats. Onze prognose, 13de, lijkt voorlopig dus vrij goed te kloppen.
Pix United speelt voor het eerst gelijk Jens Prys is de terugronde gestart met een puntendeling. Tegen Litsers geraakte de leider niet verder dan 3-3. Het is pas de eerste keer dat Pix United gelijk speelt dit seizoen. Ondanks het puntenverlies breidt Jens Prys zijn voorsprong op de tweede in de stand wel nog wat uit. FC Baptizer verloor namelijk tegen Torpedo Dumon, en dus ziet Pix United zijn voorsprong uitlopen tot zes punten. Tegenstander Litsers verliest een plaats door het gelijkspel. Het staat wel gedeeld 10de samen met FC Olé en TK United.
Spaghetti Freaks snoept FCB punten af Pix United was niet de enige ploeg uit de top zes die gelijk speelde. FCB geraakte ook niet verder dan een 5-5 tegen Spaghetti Freaks. Yannick Jacobs ziet zo zijn goede periode van enkele wedstrijden terug in rook opgaan. Na 6 overwinningen op rij volgt nu een 3 op 12. FCB moet daardoor plaats ruimen voor El Niño, dat derde wordt. De voorsprong van FCB op de nummer 8 bedraagt nu amper een schamel puntje. De wedstrijd van volgende week tegen LN7 wordt cruciaal om het behoud in de top zes te verzekeren.
TK United zet LN7 opzij Jonas Schils heeft nog eens een wedstrijd kunnen winnen. Het is pas voor het eerst sinds speeldag 10 dat TK United nog eens de smaak van een overwinning kan proeven. LN7 werd dit weekend nipt opzij gezet met 3-4. Voor TK United brengt de overwinning weer wat aansluiting met de buik van het klassement. LN7 doet echter een minder goede zaak. De nederlaag maakt van LN7 de sterkste daler van dit weekend. LN7 zakt vier plaatsen en moet zich nu tevreden stellen met een 8ste plaats.
In deze driedelige analyse laten we ons licht schijnen op de heenronde van de teams in de hoogste afdeling. We beginnen met de eerste zes ploegen in de stand. Morgen analyseren we de nummers 7 tot 11, en vrijdag tenslotte zullen we de nummers 12 tot 16 behandelen.
Pix United Prognose vooraf: 5de Huidige plaats: 1ste Conclusie: boven de verwachtingen
Pix United lost de verwachtingen voorlopig ruimschoots in. De fans van Pix United zijn nu toch al een seizoen of twee op hun honger blijven zitten, waardoor de vraag er kwam of Pix United nog wel de ambitie en de klasse had om nog eens echt te overtuigen. Met 36 punten, bijna 100 pronopunten voor en maar liefst 12 gewonnen matchen kunnen de fans op hun beide oren slapen. Pix United is sterker dan ooit. Het puntenkrediet dat de ploeg nu heeft opgebouwd zorgt wel voor wat extra druk. De ambitie van de fans is alvast duidelijk. Pix United moet kampioen worden.
FC Baptizer Prognose vooraf: 6de Huidige plaats: 2de Conclusie: boven de verwachtingen
In 2009-2010 was er niemand die Pieter Baptist wat kon maken. Na de naamsverandering van FC Kenis volgde echter een teleurstellend seizoen met als resultaat een 8ste plaats. Fans vroegen zich af of de naamswisseling wel zo'n goed idee was. Vorig seizoen kende FC Baptizer even een heropflakkering door in extremis play-offs af te dwingen. Verder als plaats vijf geraakten de Bilzenaars echter niet. Wij dachten aan de start van dit seizoen wel dat FC Baptizer dat zou kunnen overdoen, en we hebben ook gelijk gekregen. FC Baptizer staat voorlopig mooi tweede, en is op dit moment ook de enige ploeg die het Pix United nog moeilijk kan maken.
FCB Prognose vooraf: 11de Huidige plaats: 3de Conclusie: ruim boven de verwachtingen
Na een rampseizoen waar degradatie lang onvermijdbaar leek, knokte FCB zich toch op het nippertje terug en bleef het, met wat hulp van Smoutcity, alsnog in de hoogste afdeling. Wij dachten desalniettemin dat FCB dit seizoen wel relatief makkelijk zou kunnen standhouden. Na een vijftal speeldagen stond Yannick Jacobs echter alweer dicht bij de rode zone. Met veel vastberadenheid knokte FCB zich terug tussen de mensen. FCB boekte uit het niets 6 overwinningen op rij, wat nog steeds een seizoensrecord is. Yannick Jacobs klom daardoor in een mum van tijd van plaats 14 naar plaats 2. Met een huidige 3de plaats had niemand echt rekening gehouden, maar als je 6 keer na elkaar wint, kan je het moeilijk onverdiend noemen.
LN7 Prognose vooraf: 2de Huidige plaats: 4de Conclusie: geen verrassing
De club van Kristof Baerts promoveerde vorig jaar naar eerste klasse en mocht zo voor het eerst dueleren met grote rivaal GBL. Na een sterk seizoen waarin het 4de werd, leek LN7 ons een van de outsiders voor het kampioenschap dit jaar. De ploeg draagt efficiëntie hoog in het vaandel en presteert het altijd om relatief hoog te staan rekening houdend met het aantal pronopunten voor. Ook dit seizoen is dat niet anders. Met de juiste tegenstanders op het juiste moment gaat het LN7 momenteel voor de wind. Alhoewel het kampioenschap misschien toch net iets te hoog gegrepen is, geloven wij wel dat LN7 kans maakt op een podiumplaats. Een statistiekenploeg zal LN7 echter nooit worden. Ondanks hun goede plaats op de ranglijst is de ploeg nergens terug te vinden in de bijkomende statistieken.
ElNiño Prognose vooraf: 8ste Huidige plaats: 5de Conclusie: boven de verwachtingen
El Niño is zowat het schoolvoorbeeld van een goede maar onregelmatige ploeg. Vaak komt de ploeg wel heel sterk uit de hoek, maar komt het net te kort om het op de belangrijke momenten af te maken. Na een 8ste en 12de plaats strandde de ploeg vorig jaar op een 7de plaats met een puntje minder dan de nummer 6. Play-offs gingen aan hun neus voorbij en aangezien de competitie naar onze mening enkel maar sterker geworden is, is het maar de vraag of het dit seizoen wel zal lukken. Momenteel is er in elk geval geen reden tot klagen bij El Niño. De ploeg bezet de 5de stek, en heeft er een vrij goede heenronde opzitten. Hopelijk kan de ploeg de lijn nu wel doortrekken tot aan speeldag 30.
THOREleven Prognose vooraf: 3de Huidige plaats: 6de Conclusie: geen verrassing
In principe is THOR Eleven de ploeg van de laatste twee jaar. Het is namelijk de enige ploeg die twee keer na elkaar play-offs kon afdwingen, en het is dan ook geen verrassing dat de ploeg dit jaar weer bij de kanshebbers hoort. Voorlopig lijkt het ook geen vuiltje aan de wind, al lijkt het toch wat moeizamer te gaan voor de ploeg. De play-offs van vorig jaar verliepen al vrij dramatisch en ook dit seizoen duurde het even vooraleer Tom Maris zijn draai gevonden had. Dat lijkt nu gebeurd te zijn. Toch denken we niet dat het met de 6de plaats zal blijven. Een makkie zoals twee jaar geleden zal het wellicht niet worden, maar THOR Eleven moet zeker in staat zijn om nog wat hoger in het klassement te geraken.
Ook THOR Eleven stuit op oppermachtig Pix United Tom Maris heeft ook niet kunnen zorgen voor een vierde puntenverlies van leider Pix United. Jens Prys zat al vroeg op rozen en gaf de voorsprong niet meer uit handen: 4-7. Door de zege blijft Pix United stevig eerste. De tweede in de stand, FC Baptizer, was de enige uit de top zes die ook kon winnen. Het deed dat tegen rechtstreeks concurrent FCB. FC Baptizer blijft zo op vijf punten staan van Pix United en lijkt hoe langer hoe meer de enige die Pix United nog enigszins kan bijbenen. Het verschil tussen de leider en de nummer drie is namelijk al 10 punten.
GBL zet zich naast Torpedo Dumon Geert Baerts kan met goede moed aan de terugronde beginnen. GBL had het lang moeilijk in de middenmoot, maar krijgt nu weer zicht op de top zes na winst tegen Torpedo Dumon. GBL telt nu net als Torpedo 23 punten en dat is er eentje minder dan de nummer zes, THOR Eleven. Torpedo Dumon valt door de nederlaag dus uit de top zes, maar ziet dat de concurrentie ook verliest waardoor het verschil met de derde drie punten blijft.
RSCA moet FC Muuns weer laten voorgaan FC Muuns heeft een crisis (voorlopig) afgewend. Het duel tegen rechtstreeks concurrent RSCA werd nipt gewonnen met 4-3. Het is nog maar de vijfde overwinning van FC Muuns dat de heenronde afsluit op plaats 13. Volgende week wacht hekkensluiter EL Tornado. RSCA zakt door de nederlaag weer een plaats in het klassement. Het telt nu een puntje minder dan FC Muuns. De voorsprong met Pottestampers is wel nog steeds vier punten want ook Rudy Dumon kon geen punten pakken.
Team Khadafi neemt commando over Jeroen Achten heeft met zijn team iedereen omver geblazen. Met zeven pronopunten ging Team Khadafi op en over El Toro. Khadafi staat nu meteen al vijf punten voor op El Toro. Smoutcity United heeft momenteel moeite om bij te benen, en volgt op negen pronopunten van de nieuwe leider.
Pix United is al herfstkampioen Jens Prys blijft het beste van zichzelf geven bij de pronostieken. Dit weekend bleek Pottestampers geen partij: 8-2. De zege was voldoende om nu al zeker te zijn van de herfsttitel, voor zover dat enig belang heeft. Feit is wel dat Pix United de overwinningen blijft opstapelen. Dit weekend werd er weer 8 keer gescoord. Hierdoor zit Jens Prys al aan 91 pronopunten, waardoor het ook in dat opzicht verdiend op kop staat. Volgende week kan de herfstkampioen proberen om ook THOR Eleven te kloppen, de nummer vijf in de stand.
FC Baptizer klimt naar tweede plaats Pieter Baptist heeft misschien wel de beste zaak gedaan dit weekend. De zege van FC Baptizer tegen TK United leverde niet enkel spektakel op, ze zorgt er ook voor dat FC Baptizer tweede wordt. FCB geraakte namelijk niet voorbij Torpedo Dumon, en moet de rol bovenaan lossen. Of FC Baptizer ook als tweede de winsterstop ingaat, is nog maar de vraag. Speeldag 15 heeft onder meer het duel tussen FC Baptizer en FCB in petto. Een duel waar herfstkampioen Pix United natuurlijk ook erg naar uit kijkt.
Heenronde alsnog gered RSCA lijkt eindelijk uit het slop. Yentel Jacobs boekte dit weekend zijn derde overwinning in vier wedstrijden, en wipt nu ook over FC Muuns. RSCA zal na een hele moeilijke start de heenronde dus toch nog in de gele zone afsluiten. Indien RSCA echter echt tussen de mensen wil staan, kan het volgende week nog een goede zaak doen. Dan is er het duel tussen FC Muuns en RSCA. Mits winst kan Yentel Jacobs de hoogste positie van het seizoen bemachtigen. RSCA heeft dit seizoen nooit hoger gestaan dan plaats 13.
El Toro en Team Khadafi scoren 7 punten Tom Daniëls en Jeroen Achten hebben elk 7 punten gescoord op de 14de speeldag. Smoutcity United scoorde er 5. Hierdoor blijft het verschil tussen leider El Toro en Team Khadafi 3 punten. Smoutcity volgt op 7 punten.
Spelregels kwalificatieronde:
Aan de Beker van België bij de Pronosss doen zowel de eersteklassers als de tweedeklassers van de Pronosss mee. In totaal zijn dit 23 ploegen. Enkel de 16 ploegen die het meeste pronopunten scoren in de kwalificatieronde stoten door naar de volgende ronde.
Werkwijze: 1. Tijdens de kwalificatieronde wordt er gegokt op de wedstrijden van de 1/16de finales van de Beker van België. Enkel de uitslag na de reguliere speeltijd wordt in acht genomen! Gok je dus bv. 1-1 en na de reguliere speeltijd eindigt de match op 1-1, dan heb je de uitslag juist. Verlengingen en strafschoppen worden dus niet meegeteld voor pronopunten.
2. Naast het gokken op de wedstrijden van de 1/16de finales, moet je tijdens het ingeven van je pronostieken ook 3 vragen beantwoorden: Vraag 1: Hoe vaak worden er in deze 1/16de finales verleningen gespeeld? Vraag 2: Hoe vaak moet in deze 1/16de finales een strafschoppenserie de match beslissen? Vraag 3: Hoeveel eersteklassers sneuvelen er in deze 1/16de finales? Deze vragen worden samen met de wedstrijden doorgestuurd naar elke deelnemer en dienen ook ingevuld te worden met een cijfer (nul kan ook). Deze vragen worden gesteld om de volgende reden: enkel de 16 best scorende deelnemers stoten door. Moest er een gelijke stand zijn tussen de 16de en de 17de, dan moeten deze vragen uitsluitsel geven. Bij een gelijke stand wordt er eerst gekeken naar de antwoorden op vraag 1. Wie het kortste bij het juiste antwoord zit, stoot door naar de volgende ronde. Is er bij vraag 1 nog steeds een gelijke stand, dan wordt er gekeken naar vraag 2, en indien nodig nog naar vraag 3.
3. De deelnemers die de kwalificatieronde overleven, stoten door naar de kwartfinale. De 16 overgebleven teams worden in een pot gestopt en er wordt geloot welke teams het tegen elkaar moeten opnemen. Meer info over de kwartfinale, halve finale en finale volgt later nog.