Goed weer in het weekend, waarom eens niet gezellig ontbijten met enkele buren !!!!!
Zondag23/08/15 spraken we met enkele buren af om eens gezellig samen te ontbijten op ons pleintje.
Ter plaatse werden eitjes met spek gebakken, er waren verse broodjes van bij de bakker, het was goed weer en ook goed gezelschap. Wat kan het super zijn op ons pleintje.....
Zie foto. Voor herhaling vatbaar, men zegge het voort.
Wie wil er in 2015 mee een wandeling maken door het natuurgebied "Het Verdronken land van Saeftinghe"
Kostprijs 8 euro p.p. voor de gids en verzekering. Slechte kledij en rubberen laarzen zijn vereist. Niet geschikt voor personen die slecht te been zijn of kinderen - 10 jaar.
Om u een idee te geven wat de wandeling juist inhoud, kijk dan even op de site van Het Verdronken land van Saeftinghe of informeer je bij Ron.
Eventueel voorafgaandelijk gezamenlijke maaltijd op ons pleintje. Wachten verdere initiatieven van deelnemers af.
Op onze geslaagde BBQ werd afgesproken om aan uitzonderlijke voorwaarden een avondje te gaan bowlen in Deurne. Op 29/9/12 namen we met 7 koppels deel aan de uitdaging. Het werd een geslaagde avond waarbij de goede relaties nog een extra duwtje kregen. King and Queen of bowling werden Marc en Ilse. Hieronder enkele sfeerfoto's en de behaalde scores. Op naar meer...
Op 08/09/12 hielden we onze tweede BBQ op ons pleintje. En of de weersgoden ons gunstig gezind waren !!!
Het werd een prachtig weekend en met 52 deelnemers mag de BBQ als succesvol herdacht worden. De gehuurde tent was, gelet het goede weer eigenlijk overbodig doch deed toch nog dienst om tot circa 02:00 uur nog na te praten.
In bijlage een aantal foto's om toch een sfeerbeeld te geven voor de afwezigen ( er zijn meer foto's beschikbaar). De foto's zijn verkleind. Indien deelnemers de foto's in originele grootte wensen, moeten deze maar een berichtje laten. De blog laat grote bestanden niet toe.
De initiatiefnemers Dirk en Pascale + Ron en Vera bedanken de aanwezigen voor hun deelneming en blijken van waardering.
Gisteren trof ik een uitnodiging aan voor de inhuldiging van ons vernieuwde speelplein. Heeft u die niet gemerkt of verloren. Zie dan uitnodiging in bijlage.
Onze burendag was een succes waarvan zelfs ATV lucht kreeg. Een reporter kwam langs en maakte een kleine reportage. Slechts een klein deel werd vervat in de uitzending. U kan dit nog bekijken via onderstaande link. Volgende afspraak op de BBQ op het plein op 8 september !!! Verdere info volgt.
Dirk uit de Pastoor Moonslaan wist mij te vertellen dat ons vliegtuig op het plein zal verdwijnen en plaats moet maken voor een nieuw speeltuig. Spijtig maar als je ziet welk kleurrijk toestel ter vervanging komt zullen de kinderen er niet rouwig om zijn.Zie foto in bijlage.
Hieronder nog een artikel door de gemeente gepost na de 6de editie van "Burendag". Ook wij deden met ons pleintje al voor de 6de keer mee. De 5de keer hebben we dit meteen gecombineerd met een BBQ waarop we toch 48 buren mochten verwelkomen.
Door omstandigheden is dit vorig jaar niet herhaald. Indien hiervoor nog interesse is,(navraag zal gebeuren) lijkt een hervatting van deze BBQ een evidentie. Burendag wordt georganiseerd op een dinsdag maar dit is voor de organisatie van een BBQ niet het geschikte moment voor een werkende mens gelet de voorbereiding maar ...nadien ook de opruiming en het niet te voorziene einduur.
Ik verzoek daarom de initiatiefnemers van de vorige BBQ om nog eens met elkaar contact op te nemen en zo spoedig mogelijk een datum te plannen en rondvraag te doen bij de naaste buren.
Wordt spoedig vervolgd.
de editie van de Edegemse Burendag op 31 mei weer groot succes
Tal van Edegemse straten doen mee op dinsdagavond van 19 tot 22 uur Een
uitgelezen kans om nieuwe bewoners te ontmoeten, elkaar beter te leren kennen of
gewoon samen een drankje te nuttigen en een hapje te eten.
In een tijd waarin men spreekt over toenemende
contactarmoede en waarin veel maatschappelijke problemen te maken hebben met de
manier waarop we samenleven, is de ondersteuning van buurtgebonden initiatieven
een belangrijke hefboom om het samenleven te bevorderen. Daarom besliste het
gemeentebestuur van Edegem om in navolging van eerdere edities weerom een
gezamenlijke burendag in de gemeente te ondersteunen.
De wijk- en buurtwerking van de gemeente Edegem
stimuleert en ondersteunt deze initiatieven. Bewoners en buurtcomités werden
gemobiliseerd en worden geholpen op praktisch vlak (communicatie- en
promotiemateriaal, uitleenmaterialen, straten afsluiten en muzikale omlijsting
(streetbands).
Er dienden zich een 20-tal initiatieven aan die
zich uitstrijken over meer dan 30 straten in de gemeente. Hierbij zijn in totaal
meer dan 1500 gezinnen betrokken. Het gaat om een brede waaier van initiatieven:
zowel zeer kleinschalige als ruime buurtfeesten, allen even waardevol.
Een opsomming van de gekende initiatieven op
dinsdag 31 mei:
Hieronder en in bijlage enkele foto's van de geslaagde winterdrink. Je kan merken dat de inzet van de buren uit de Pastoor Moonslaan niet te onderschatten is in dergelijke omstandigheden. Een welgemeende proficiat voor de inzet en het resultaat. Volgend jaar hopelijk iets zachter winterweer.
U bent van harte uitgenodigd op de 2de Winterdrink Parantplaats op zaterdag 04 februari 2012 vanaf 16:00 uur. Bedoeling is een gezellig samenzijn onder de buren te houden met een borrel en een verwarmend hapje.
Ondanks we in een sociale buurt wonen blijven we toch nog verstoken van allerlei weetjes. Daarom dacht ik met deze blog een kleine bijdrage te kunnen leveren. Het is de bedoeling allerlei berichten/ foto's met onze naaste buren te delen. Dit is maar een idee dat verder kan uitgewerkt worden. Suggesties en medewerking is altijd welkom. Ik zoek per straat (rond het Preud'hommepleintje) nog een medewerker om deze blog mee te beheren. U mag mij altijd informatie, vragen of foto's toesturen om op deze blog te laten verschijnen via Ron.Buytaert@gmail.com In bijlage voeg ik al enkele foto's van de burendag van 2010.