Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
pict bao westhoek tweede graad
15-02-2007
10 moppen
Er komt een man bij de tandarts. Hij begint te kreunen en "Au" te roepen.... Tandarts:" Je ligt nog niet eens in de tandartsstoel!" Man:" Weet ik, maar u staat wel op mijn tenen!!"
Er is een man die altijd naar de dokter toegaat en op een dag belt hij en zegt: "Dokter, ik kan niet komen!" Dokter: "Waarom niet, als ik vragen mag?" Man: "Ik ben ziek."
Ken jij het verschil tussen een leerkracht en een tandarts? De meester of de juf zegt:"Mondje toe" en de tandarts zegt inderdaad:"Mondje open"!
Welke is de drukste dag voor een ambtenaar denk je? Jawel, de maandag. Dan moet hij "3" blaadjes van de kalender afscheuren........
Janneman drinkt nogal gulzig zijn melkbeker leeg en laat daarna een luide boer. Zijn mama vraagt:" Jannemanneke, wat is dat nou?" Waarop de deugniet antwoordt:" De melk-boer mama!"
Flor gaat met zijn moeke naar de slager en daar krijgt hij, zoals gewoonlijk, een plakje worst. Moeke zegt:" Florke, wat zeg je nou tegen de slager?" Florke reageert:" Krijg ik er nog eentje??"
Bert liep met zijn oma over de straat. Hij ziet een Euro liggen en wil die oprapen. Oma zegt:" Bert laat dat eens liggen. Alles wat op de grond ligt is vuil!" De volgende dag loopt Bertje weer met zijn grootmoeder over de straat......Oei....oma glijdt uit over een bananenschil en valt op de grond. Oma zegt:"Bertje, help mij eens recht. Ik ben gevallen." Bertje:" Maar oma toch, alles wat op de grond ligt is toch vuil??!!"
Jos vraagt aan zijn meester of het raam in de klas open mag. "Waarom?", wil de meester weten. Joske antwoordt:"Mama zegt dat het gezonder is om in de frisse lucht te slapen!"
Sammy: " Vind je het een belediging als ik ezel tegen je zeg?" Karel: " Ja zeker!" Sammy: "En als ik meneer tegen een ezel zeg?" Karel: " Dat is geen belediging." Sammy: " Dag meneer!"
"Sergeant, er zit zand in de soep", klaagt een jonge soldaat. "Wat denkt onze jongste wel dat hij is...." buldert de sergeant. "Lig nou niet te zeuren, je bent hier om je land te dienen!" "Jaja, maar toch niet om het land op te eten?"......
15-02-2007 om 00:00
geschreven door pictbaowesthoektweedegraad
Vincent van Gogh is waarschijnlijk wel de beroemdste schilder die Nederland ooit heeft gekend. Het is al meer dan 150 jaar geleden dat Vincent werd geboren.... Bij deze website maken we kennis met Vincent van Gogh, we bezoeken de tentoonstellingen en de galerij. Zelf tekenen à la van Gogh is mogelijk, zelfs zonnebloemen stempelen met de pc kan!
Klikken op ZONNEBLOEM = ALGEMEEN (nrs. 1-5-6-9) - bij nr. 1 prachtig online beelden van zijn leven en zijn werken (geluid aan zetten) - zelfs kleurplaten afgeleid van de originele schilderijen zijn mogelijk af te printen - installatie van ACROBAT READER moet wel op de pc voorzien zijn).
Klikken op VINCENT = ZIJN LEVEN (nrs. 2-5-7) - Bij nr. 5 maak je kennis met heel veel kunstenaars (alle uitleg over hen terug te vinden) Bij nr. 7 zal je merken dat Vincent van Gogh nogal een verhuizer was: amai! En heb je ontdekt in welke "Belgische" steden hij verbleven heeft?
Klikken op KOMPAS = TIJDPERK VAN VAN GOGH -- ga maar eens surfen bij de lijst van de uitvindingen en ....hoe leefde men toen?? En je komt heel wat op te steken over de kunst in de 19 de eeuw.....en wat over de scholen in deze eeuw??
Klikken op SCHILDERIJ = ZIJN SCHILDERIJEN Bij nr. 1 maak je kennis met een van zijn belangrijkste werken:"De zaaier". Nr. 2 : daarbij krijg je een voorstelling van zijn vele werken met een woordje uitleg bij. Nr. 3 geeft uitleg over zijn "stijl", het gekende "Pointillisme" Nrs. 4 en 5 werken niet.
Klikken op PALET = ZIJN COLLEGA'S Als je nog niet genoeg krijgt van "kunst" kan je nog kennis maken met enkele van Vincents collega's.
Klikken op BORSTEL = KLEURPLAAT Heb ook jij een eigen stijl van schilderen? Klik maar en print het plaatje maar af ...laat eens zien hoe jij Vincent van Gogh inkleurt. Veel plezier!
En.......als je nu eens echt wilt weten of je nu al iets meer weet over die beroemde schilder, klik dan maar even op de link hieronder....en laat je eens gaan aan de quiz...en misschien heb je nog zin om later even het werkblad te verwerken. Veel kunstgenot!
Wie over KUNST spreekt denkt waarschijnlijk ook wel eens aan die zo beroemde schilder REMBRANDT. Wil je Rembrandt en zijn werken beter leren kennen en wil je vooral creatief surfen en zelf aan KUNST doen, dan ben je bij de goede link. Er zijn heel wat links naar vele ander sites met info over o.a.: - de levenslijn van Rembrandt, - websites allerhande zodat u echt een "totaal" beeld krijgt van die kunstenaar (creatief surfen aan de lopende band....) - een kleurenplaat van Rembrandt en zelfs een mal van ee palet, zodat je er zelf een kunt knutselen ... - "De Nachtwacht", een van zijn bekendste werken in zijn geheel, maar ook in stukjes ....? - en een aantal "opdrachten voor kinderen" waaraan je beslist heel wat plezier zult beleven. - zelf verf leren maken, zelf tekenen met een dikke laag verf..... het kan allemaal op deze link: een "K" van "Kunst" waardig!!
08-02-2007 om 11:40
geschreven door pictbaowesthoektweedegraad
Steffi is je nieuwe juffrouw in de Internetklas. Zij zal je heel wat leren over het wereldwijde web en over het werken ermee. Dat alles op een leuke manier (geluid aan zetten) Waar zal zij het over hebben? O.a. over: - het Internet, - het surfen, - hoe je iets kan zoeken op het Internet, - hoe je een mail kan versturen, - de chip op de bankkaarten, En jawel: Steffi dient een kijkoperatie te ondergaan....jij kan het allemaal beleven: van A tot Z... En om te besluiten kan je een 4-tal games (spelletjes) online spelen (Steffi geeft eerst duidelijke uitleg en dan kan jij online spelen) : - puzzelen - memoryspel - geef Steffi andere gezichten (en liefst zo'n leuk mogelijke) - sleepspelletje, waarbij je leert "slepen" met je muis. Veel genot met Steffi EN DOE HAAR DE GROETEN !!
08-02-2007 om 00:00
geschreven door pictbaowesthoektweedegraad
Oefenen met 3 D - voor heel veel kinderen niet zo evident, niet zo eenvoudig. Bij deze link kan er geoefend worden in het bouwen van huizen met kubusjes....er kan ook gesloopt worden!!
Een gelijksoortige site nu: huisjes draaien, huizen bouwen en nabouwen .......veel 3D-genot en vergeet niet: oefenen tot je er echt mee vertrouwd bent!
Let wel: voor beide links is de installatie van JAVA noodzakelijk.....navragen aan de ict coördinator is de boodschap!
02-02-2007 om 00:00
geschreven door pictbaowesthoektweedegraad