Inhoud blog
  • vijfde entrie (Het begon met een ster, Helga Weiss)
  • vierde entrie (Het begon met een ster, Helga Weiss)
  • derde entrie (Het begin met een ster, Helga Weiss)
  • tweede entrie (Het begon met een ster, Helga Weiss)
  • Eerste entrie (Het begon met een ster, Helga Weiss)
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Leesportfolio opdracht 3

    16-03-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.tweede entrie (Het begon met een ster, Helga Weiss)
    Nog een maatregel die opgelegd wordt voor de Joden, aangezien de Duitsers denken dat ze het te goed hebben. De maatregel die ze verzonnen hebben om het rustige leventje van de Joden te knellen is iets van uit de middeleeuwen, een opvallend merkteken. Knalgele sterren worden door alle Joden gedragen. De ariërs reageren op verschillende manieren. Sommigen van hun negeren de sterren, anderen lachen eens medelevend en dan nog een groep kijkt spottend  en goooen opmerkingen naar Hlega en haar vader, maar daar was Helga al aan gewend. Op school schepten Helga en haar vrienden allemaal op over wie zijn ster het beste op zijn jas genaaid was. Het was natuurlijk niet leuk voor Helga of anderen om de ster te dragen, maar doen alsof het niets voorstelt is wat de meesten doen. Helga bespreekt dat ze gewend zijn geraakt aan de andere maatregelen dus kunnen ze waarschijnlijk ook aan deze wennen. Om de Duitsers niet te tonen dat het hun niks kan schelen lachen Helga en haar vader bewust op de terugweg van school

    16-03-2020 om 14:36 geschreven door Phebe Piens  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste entrie (Het begon met een ster, Helga Weiss)
    De anti-Joodse maatregelen werden erger voor Helga en haar familie. Eerste mocht haar vader niet meer werkzaam zijn bij overheidsdiensten en nu mag Helga zelfs al niet meer naar school. Haar vader heeft haar in de zomer wel aangemeld voor een lesclubje. Dit lesclubje bestond uit vijf Joodse meisje van Helga's leeftijd en twee oudere meisje die voor de zelfde reden als Helga niet meer naar hun oude school mochten. De oudere meisjes geven les aan de jongeren. Zoveel stoort het Helga niet dat ze naar het lesclubje moet in plaats van haar vroegere school, ze wordt er gewend aan en begint het zelf leuk te vinden.In plaats van Helga's vertrouwde schoolgebouw is de les nu wel afwisselend bij een van hun thuis.

    16-03-2020 om 14:13 geschreven door Phebe Piens  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 16/03-22/03 2020

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs