Op zaterdag 15 maart is het kindje van juf Lieselot geboren, een meisje: Oona. Alle kindjes kregen een snoepzakje mee naar huis. Proficiat voor juf Lieselot en haar man!
17-03-2014 om 18:25 geschreven door juf Laure
12-03-2014
Bi-ba-boerderij
Deze week zijn we van start gegaan met ons nieuwe thema. We leren over het (nieuw) leven op en rond de boerderij. Daarom gaan wij met onze klas op uitstap naar de kinderboederij 'de zeven torentjes'. Dit op dinsdag 18 maart in de voormiddag. Ik ben nog op zoek naar ouders, grootouders die kunnen zorgen voor het vervoer heen en terug en eventueel een handje helpen die voormiddag. Briefje en intekenstrookje volgt nog!
Enkele woorden die aangeleerd worden binnen het thema woordenschatlijst boerderij:
Morgen mogen wij enkele nieuwe peuters verwelkomen. De nieuwe instappertjes zijn welkom in de klas vanaf 8.40 uur, op dinsdag vanaf 8.15 uur. De andere peuters blijven op de speelplaats. Vanaf woensdag zal juf zelf meestappen op de speelplaats.
Wij kijken er alvast naar uit! Tot morgen Juf Laure en Jules
09-03-2014 om 18:05 geschreven door juf Laure
05-03-2014
Carnaval
Op maandag 24 februari verzamelden we met alle kinderen van de school opnieuw in de grote zaal om ons jaarthema weer in de kijker te zetten: "Als puzzelstukjes in één geheel". Dit keer was het aan het eerste leerjaar om het actiepuntje van februari voor te stellen. Wat hebben wij er van genoten!!
Op woensdag 26 februari kwamen de kinderen verkleed naar school, na de speeltijd maakten we een lange carnavalsstoet zodat alle kinderen van de lagere school ons konden bewonderen!
Op vrijdag 28 februari vierden we nog eens carnaval. We kregen kort na de middag van de ouderraad een lekkere pannenkoek! Mmm, wat was dat smullen. Na de speeltijd trokken we dit keer onze zelfgemaakte clownshoedjes aan en onze kraagjes. Nu waren we allemaal gekke clowntjes! Op naar de zaal om te gaan dansen...
Vandaag vierden we de verjaardag van Charlotte in de klas. Het was weer een leuk feest! We zongen liedjes, we dansten en Charlotte mocht haar 3 kaarsjes uitblazen! Bedankt voor de leuke badeendjes!
28-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Laure
25-02-2014
Elise Dupon 3 jaar!
Een grote proficiat voor Elise Dupon! Ze werd 3 jaar vandaag!!
We kregen allemaal heerlijke cakejes en een lekker kaasje in de vorm van een bloemetje! We zongen liedjes, Elise koos een leuke cadeautje uit en we bliezen bellen. Een leuke dag!
25-02-2014 om 19:53 geschreven door juf Laure
23-02-2014
Carnaval: Clowntjes
Deze week zijn we gestart met ons laatste thema voor de vakantie, namelijk "Carnaval". We hebben enkele nieuwe spullen in de klas zoals een circustent, de zandtafel werd gevuld met confetti en in het poppenhuis ligt er allerlei verkleedkledij zoals hoedjes, pruiken, gekke brillen...
Op woensdag 26 februari mogen dekleuters eigen verkleedkleren (van thuis) aan hebben. Het is zeker niet de bedoeling om iets te gaan kopen.
Op vrijdagnamiddag 28 februari vieren we carnaval met de hele school. De kleuters verkleden zich met het materiaal dat we in de klas hebben gemaakt.
Om
14.25 uur stappen alle kinderen mee in een leuke carnavalsstoet die om
15.00 uur eindigt op de speelplaats van de school. Daar wordt de
krokusvakantie ingezet met een lied en een dansje.
Tot
slot is er voor alle kinderen, ouders en grootouders een leuke
verrassing. We hopen dat de kinderen zich opperbest zullen amuseren!
Ouders die willen meeproeven van het gebeuren zijn welkom vanaf 14.45
uur.
Deze namiddag was het sportdag, dit enkel voor de peuters en eerste kleuters. We werden verdeeld in kleine groepjes en kregen een stickertje met een diertje op. Daarna dansten we met iedereen ons sportlied "Doe je mee" en dan kregen we het signaal om te starten. Er waren 10 hoekjes met verschillende doe-opdrachtjes voorzien, het ene was een spel met voddenballen, het andere klimmen en klauteren of met ballonnen,... Heel leuk was dat, en wat waren we moe op het eind van de middag!! Bedankt aan de mama's en opa die geholpen hebben!
20-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Laure
14-02-2014
Dikke truiendag
Vandaag was het dikke truiendag en dit werd extra in de kijker gezet door de leerlingen van het 4de leerjaar. We begonnen de dag met ochtendgymnastiek, zodat we goed opgewarmd waren om naar de klas te gaan. Eenmaal in de klas zette juf de verwarming een beetje lager, maar koud hadden we zeker niet! Na de speeltijd ging we naar de grote zaal voor een tonneeltje, opnieuw door de kinderen van het 4de leerjaar.
Deze voorbije week hebben we in de klas schrijfdans gedaan op muziek " Kringeli- krangeli".
Ook hebben we op vrijdag koekjes gebakken, wat een leuke ervaring was dit. We bekeken en proefden eerst de ingrediënten: Bloem, ei, suiker, vanillesuiker en boter. Daarna mochten de peuters elk op hun beurt een ingrediënt in de pot doen en roeren maar. Wanneer het deeg klaar was konden we aan de koekjes beginnen. Vormpjes uitstekken, kneden en rollen... Koekjes in de oven, even wachten en PING! Klaar om te smullen...
Op maandag starten er enkele nieuwe instappertjes, zij zijn welkom in de klas vanaf 8.40 uur voor een zachte landing en afscheid. Ook op dinsdag 4 februari vanaf 8.15 uur. De andere peuters blijven op de speelplaats!
Ons volgende thema gaat over het verkennen van onze gevoelens: boos, blij, bang, verdrietig. Maar ook over het verkennen van onszelf: Wie ben ik?
Vandaag kregen wij bezoek in de klas door de papa van Sam! Hij is verpleegkundige in het ziekenhuis en toonde ons zijn uniform en allerlei spullen uit het ziekenhuis (deze mochten we nadien ook houden in de klas om mee te spelen!) Zo toonde hij ons zijn stethoscoop en hoe we iets moesten ontsmetten, hoe je een verbandje aanbrengt, waarom we soms een prikje moeten krijgen en waarom dokters een mondmasker en haarnetje dragen. Wij vonden het alvast heel boeiend en hebben er van genoten! Super bedankt voor deze leuke ervaring!
Gelukkige verjaardag Cato! Vandaag maakten we er een groot feest van! Kaarsjes uitblazen, bellen blazen, cadeautjes kiezen, ... Cato vertelde ons dat mama de cakejes zelf gemaakt heeft en dat Cato een handje mocht toesteken bij het roeren in de kom. Wat leuk. Dank je wel voor de lekkere cake en kleurpotloodjes!
28-01-2014 om 00:00 geschreven door juf Laure
27-01-2014
Versje ziek zijn
We leerden een leuk versje in de klas:
27-01-2014 om 00:00 geschreven door juf Laure
Verjaardag Owen
Gelukkige verjaardag Owen!
Vandaag vierden we de verjaardag van Owen! Wat was het gezellig. We dronken sapjes in de voormiddag en in de namiddag kregen alle peuters een stukjes cake! Owen mocht natuurlijk ook een cadeautje van de klas kiezen, we zongen liedjes, kaarsjes uitblazen, ballonnen opblazen,... En als verrassing kregen we allemaal een zakje gevuld met leuke spulletjes! Bedankt Owen!
27-01-2014 om 00:00 geschreven door juf Laure
24-01-2014
Verjaardag Mathis
Proficiat Mathis met je verjaardag!!
Op vrijdag vierden we de verjaardag van Mathis in de klas! We hebben opnieuw bellen geblazen, liedjes gezongen en lekkere appelcake gegeten. Dank je voor het mooie cadeautje!
Op donderdag verzamelden we met de hele school in de grote zaal voor het derde actiepuntje van ons jaarthema: "Jouw goedemorgen maakt mijn goeiedag". De kinderen van L3 maakten hier een mooie voorstelling van.
Deze week zijn we van start gegaan met ons nieuwe thema: "Ziek zijn is niet fijn!".
Toen we in de klas kwamen was Jules nergens te bespeuren, wat vreemd! Nadat we wat beter gezocht hadden vonden we Jules ziek in bed. We onderzochten Jules en merkten al snel dat hij koorts had en wat rust nodig had. We hebben al wat geknutseld en maakten een dokterstas, ook hebben we met de hulp van Jules geleerd hoe we nu zelf onze neusjes kunnen snuiten. Natuurlijk zullen we wel nog wat moeten oefenen...Maar oefening baart kunst! Sinds kort hebben we ook enkele ipads in de klas, tot mijn grote verbazing ging dit bij heel wat peuters al heel vlot om hiermee aan de slag te gaan! Vanaf nu komt ook de kinderverzorgster juf Sabrina op dinsdag- en donderdagvoormiddag helpen in ons klasje.
De voorbije twee weken hebben we in de klas rond het thema " de winter" gewerkt. We hebben geschilderd, geboetseerd, gespeeld en we leerden ook een liedje.
Wie-wa-winter, lekker in de kou.
Winter, wat hou ik toch veel van jou.
Wie-wa-winter, kou in 't hele land.
Warm in huis want de verwarming brandt.
Wie-wa-winter, wat een leuke tijd,
als je met je vriendjes op een ijsbaan glijdt.
Wie-wa-winter, wat een leuke tijd,
als je met je sleetje van de heuvel glijdt.
Wie-wa-winter, lekker in de kou.
Winter, wat hou ik toch veel van jou.
Wie-wa-winter, kou in 't hele land.
Warm in huis want de verwarming brandt.
Vandaag werd Oa 3 jaar! Proficiat met je verjaardag. We hebben dit leuk gevierd in de klas. We zongen liedjes, hebben lekkere cakejes gegeten en Oa mocht nog een cadeautje kiezen. We kregen allemaal een leuk versierde mandarijn mee naar huis. Bedankt Oa!