Doorheen het nieuwe thema van de Sint komen er heel wat nieuwe woorden aan te pas. Als bijlage een mogelijke lijst met allerlei woordjes en begrippen die aan bod komen in ons thema.
Om verder te bouwen op ons jaarthema, verzamelden we op vrijdag morgen in de grote zaal. Het zesde leerjaar van juffrouw Ann verduidelijkte het actiepuntje aan de hand van een toneeltje. "Opvallend doe ik alleen wanneer het nodig is".
Maandag gaan we van start met ons nieuwe thema: "Dag sinterklaasje". Om het thema in te leiden hebben we vrijdag een brief geschreven naar de Sint. De peuters kleurden een mooie tekening en samen zijn we deze gaan posten aan de kerk.
De voorbije twee weken hebben we geleerd over "Jabberland". We leerden dat de jabbers eigenlijk niet zoveel verschillen als ons maar dat ze altijd bretellen dragen en een teken op hun hoofd hebben. Ook slapen ze in hangmatten en wonen ze in bomen.
Vandaag was het dan eindelijk zover, het grootouderfeest. We vlogen met het vliegtuig naar 'Jabberland'. Verkleed als Jabbertjes met mes en vork mochten we dansen op het liedje "aan tafel". En we hadden twee koks die aan het koken waren. Wat hebben ze dat goed gedaan! Nadien hadden we nog een versje voor de oma's en opa's en een klein cadeautje.
* Kus kus hier, kus kus daar oma, opa Ik zie jullie graag!
Hopelijk hebben de grootouders van het feest genoten. Juf is alvast super trots op haar kleine Jabbertjes!!
Vandaag was het een spannende dag! Zes nieuwe peuters in onze klas! Ook Jules was zeer benieuwd en enthousiast... De dag verliep zeer goed, de peuters mochten meteen beginnen spelen en alle hoekjes verkennen.
Deze middag hadden juf Lieselot en juf Katlijn het nieuwe thema ingeleid aan de hand van een toneeltje. We mochten gaan kijken samen met alle kleuters. Daar stond een grote schatkist, die ze gevonden hadden op zolder. Er zaten allerlei spullen in zoals een schatkaart, bretellen, een jabberteken,... De komende weken zullen we in de klas dus werken rond "een onbekend land, Jabberland".
Na de vakantie mogen we enkele nieuwe peuters welkom heten in onze Jules klas. Welkom aan: Charlotte, Marie I. , Brent, Iben, Marie R. , Lennert, Marie- Lou en Ryan. Omdat het afscheid nemen soms wat moeilijker gaat na de vakantie en voor de instappertjes de school helemaal nieuw is nodig ik alle peuters uit voor een zachte landing vanaf 8.15uur in onze klas. Dit enkel op maandag, dinsdag en woensdag. Op donderdag en vrijdag zal juf zelf op de speelplaats staan zodat de peuters opnieuw een vertrouwd gezicht zien!
Ik kijk er alvast naar uit!! Tot dan. Juf Laure
26-10-2013 om 00:00 geschreven door juf Laure
23-10-2013
Sportdag: Alles met de bal
Samen met alle kleuters en de leerlingen van het zesde leerjaar was het vandaag sportdag. We hebben eerst met z'n allen gedanst op het sportlied. Daarna werden we in groepjes verdeeld en gingen we van start. Wij bleven samen met de juf in één groepje. We konden met de parachute spelen, ballonnen in de lucht slaan, strandballen gooien, basketballen, pingpong balletjes in een emmer gooien enz... In de speeltijd kregen we van de juf lekker druifjes en een sapje van school, wat heeft dat gesmaakt! Het was een fijne dag vol sport!
Vandaag had de directeur een verrassing voor ons! We mochten met alle kleuters naar de kermis van Moerbrugge. De peuters en Jules mochten elk drie ritjes maken op de molen! Wat leuk was dat!!
Vandaag brachten we een bezoekje aan de dierenarts! Wat leuk was dat. We hebben verschillende dieren gezien zoals een hond, konijn en een poes. Bij de hond mochten we eens luisteren naar zijn hartslag, we hoorden bonk bonk bonk bonk! En het konijn had een prikje nodig. Bij het afscheid kregen we nog allemaal een dierenzakje met daarin verschillende plakdiertjes! Heel erg bedankt aan de mama en papa van Elise Van der Plaetsen!!
Ook leerden we ondertussen al de volgende kleurtjes: BLAUW, GEEL en GROEN!
Lied: Ik hou van mooie kleuren, rood, groen, geel en blauw. En van die mooie kleuren komt er eentje uit mijn mouw.
15-10-2013 om 19:57 geschreven door juf Laure
13-10-2013
Kleur!
We keken ook naar de tiktak!
13-10-2013 om 18:58 geschreven door juf Laure
kleur!
We speelden ook met rode blokken.
13-10-2013 om 18:55 geschreven door juf Laure
Kleur!
Donderdag zijn we van start gegaan met een nieuw thema, kleur! We leerden al het kleurtje ROOD!
13-10-2013 om 18:51 geschreven door juf Laure
Start in de peuterklas!
Lieve ouders, Zoals jullie al weten neem ik de peuterklas over van juf Sofie. We zijn heel goed gestart! Deze week hebben we nog verder gewerkt op het thema huisdieren, om dit thema af te sluiten mogen we op donderdag 17 oktober een bezoekje brengen bij de dierenarts (bij de mama van Elise). Als er vragen zijn, of je wil gewoon even een babbeltje slaan over uw peuter kom gerust even langs in onze klas!
13-10-2013 om 18:38 geschreven door juf Laure
04-10-2013
Ponyritje
En we mochten ook even op de pony zitten
04-10-2013 om 00:00 geschreven door juf Sofie
Pony kammen
We mochten ze kammen met een speciale borstel
04-10-2013 om 00:00 geschreven door juf Sofie
Pony's op bezoek
De mama van Mirthe en Morgan is langs geweest op onze school vrijdag!