balonnen,confetti, toeters en allerlei hoedjes en verkleedkleren! ook de muziekinstrumenten en vrolijke dansmuziek ontbreken niet. Carnaval is in het land!
Onze ballentent die terug werd gezet wordt gevuld met balonnen. (niet te hard geblazen) Met confetti gooien vinden we super (maar onze mama's houden er niet van)
We knutselen een gekke hoed of een gekke strik of een muziekdoos
ontwikkelingsdoel: creativiteit en fantasie: leren door het verkleden een fantasiespel te spelen ervaren: wanneer we de muziekdozen vullen met verschillend materiaal dan klinken die anders!
benodigdheden: gekke hoed of strik - stevig papier dat geknipt of gevouwen is - confetti, wattenbolletjes, serpentines -behangerslijm -elastiek
Alles wordt ingesmeerd met lijm en de peuters kunnen geconcentreerd aan de slag.
benodigdheden: muziekdoos: -lege botervlootjes of ander potjes -lijmpistool (om deksel te verlijmen) -groot vel papier -verf of wasco's -eventueel confetti wanneer op natte verf gestrooid best behangerslijm onder verf mengen -materiaal om in doosje te doen (kippeneten-gedroogde erwten of bonen-noten-knikkers-rijst enz)
De peuters verven of tekenen met wasco of kleuren of.... het vel papier. In de doosjes mogen ze zelf kiezen wat ze er in steken van het aangeboden materiaal. De doosjes worden dichtgelijmd Het papier wordt errond gekleefd en klaar is onze doos.
variatie: een papierkoker wordt geschilderd gevuld met wat rijst en dichtgeniet en gekleefd
Boekjes: Ik verkleed me isbn 978-9044811681 Muis verkleedt zich isbn 90-258-4595-9
Carnaval en valentijn samen: Hoe schattig vinden jullie onze bumba's
|