Inhoud blog
  • Madonna de Fenestre - Refuge de Nice
  • Over de Pas de Ladres
  • Van St. Dalmas Valdeblore naar Le Boreon
  • Va Utelle naar St. Dalmas Valdeblore
  • Levens - Utelle
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Van Nice naar Menton
    via GR5 en GR52
    16-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Levens - Utelle
    Een korte maar pittige etappe. Het begon met een aangename afdaling richting riviertje waar ik al volop van een verfrissing genoot (foto 1). Vanaf daar ging de weg gestadig omhoog (foto 2) en werden we regelmatig beloond met prachtige panorama's overgoten met veel zon. Het was weer heet en een lange rustpauze 's middags was dan ook meer dan welkom. Omstreeks 16u arriveerden we in Utelle, juist op tijd om een huwelijksfeest mee te maken op het pleintje voor de kerk. Een prachtige dag!





    16-07-2011 om 00:00 geschreven door guido  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    15-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De eerste dag
    Vanmorgen lekker ontbijt op het terras van onze hostel. gestart om iets voor 9u. Prachtig weertje en warm. De ganse voormiddag stevig klimwerk tot in Aspremont. Na het middagmaal (boterhammekes) opnieuw een kort stukje de lucht in maar daarna gelukkig dalen. Ondertussen brande het zonnetje heerlijk! Om 16.25u eindelijk in Levens. We zijn 3x verkeerd gelopen met als gevolg compleet gedemoraliseerde troepen (volgens Jos). We zitten nu buiten op het terras van het hotelletje te genieten van een (2e al) welverdiende Leffe van 't vat. Tot morgen.





    15-07-2011 om 18:56 geschreven door guido  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De aankomst in Nice
    Hallo vrienden en sympathisanten,
    We zijn goed aangekomen in Nice en staan klaar om onze eerste stapjes te zetten.... Gisteren zijn we om 21.15u geland in Nice. Pas om 22.10u konden we de bus nemen richting centrum, waar we overstapten op een overvolle tram. Het was gisteren de 14e juli en dat hebben we geweten. Langs de Promenade des Anglais was een mooi vuurwerk te bewonderen! En dan, al dat volk! Mede daardoor zijn we pas om 23.45u bij onze hostel geraakt. Onderweg een leuke ontmoeting gehad met twee meisjes (eentje uit Australië en eentje uit Noorwegen) die in de hostel werkten en ons de weg getoond hebben. De hostel zelf is zeeer goed; en we komen er nog terug.
    Vandaag onze eerste stapdag; we hebben goed ontbeten en zijn er volledig klaar voor. Tot later;

    15-07-2011 om 08:18 geschreven door guido  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    26-06-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Over berg en dal rond Stoumont - zondag 26-06-2011
    Vandaag was onze voorbereidingstocht gepland in de Ardennen. We (Patrick, Matthias en ik) vertrokken heel vroeg (7.15u) vanuit Aalter naar het verre Stoumont. Geen drukte op de weg en dus stonden we omstreeks 9.20u aan de kerk van Stoumont. Jos was er al en was zich reeds aan het klaarmaken vor de tocht. Bij het vertrek, om 9.38u, klaarde de hemel uit en kwam de zon ons verwarmen. Ze zou de ganse dag onze gast zijn. Het was een mooie wandeling met afwisselende landschappen, fraaie vergezichten en een paar stevige klim- en daalpartijen. De temperatuur steeg algauw naar om en bij de 30°C wat een bijkomende moeilijkheid betekende. Toen we dan ook rond 15.30u terug in Stoumont kwamen was het eerste terrasje al goed genoeg om daar onze dorst te lessen. Nadat we er eentje gedronken hadden, stapten we verder (nog geen 50m) naar het tweede terrasje waar we alweer grote dorst hadden. Heeeerlijk smaakt dat gerstenat na zo'n tocht in de hitte!
    Onze dag was in menig opzicht geslaagd: de schouder van Patrick heeft het perfect gehouden, zijn nieuwe schoenen ook, de tocht was een afwisseling van klimmen en dalen en dus een goede voorbereiding op onze trektocht, het was prachtig weer!
    Omstreeks 17u zijn we dan voldaan terug naar huis vertrokken.
    Hierbij nog een paar sfeerfoto's.















    26-06-2011 om 00:00 geschreven door guido  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    25-06-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE VOORBEREIDING
    Morgen, zondag 26 juni, maken we een kennismakings- en voorbereidingstocht in de Ardennen. We kiezen een stevige kuitenbijter uit het GR-boekje "Luswandelingen in provincie Luik" : Over berg en dal rond Stoumont, een tocht van 20,2 km.
    We spreken af aan de kerk van Stoumont om 9.30u - 9.45u.  De tochtbeschrijving voorspelt ons panorama's, weidse horizonten en serieuze hoogteverschillen in een van de opmerkelijkste Ardense keteldalen.
    Het belooft mooi en zeer warm weer te worden! Tot morgen!

    Hierbij nog een overzichtskaartje van de tocht.

    Bijlagen:
    voorbereidingstocht.jpg (313 KB)   

    25-06-2011 om 15:44 geschreven door guido  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HET IS BIJNA ZOVER!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op 14 juli 2011 trekken Patrick Bleyenberg, Jos Gielis en Guido Claeys erop uit voor een trektocht van 9 dagen in de zuidelijke alpen. Hierbij alvast een aantal gegevens:
    • Vertrek op 14 juli met vlucht 4096 vanuit Zaventem naar Nice (opstijgen 19:15u, landen omstreeks 21:00u).
    • een bijlage met de overnachtingsplaatsen + telefoonnummers
    • een bijlage met de tochtindeling, aantal km per dag, voorziene staptijd en aantal meter stijgen en dalen.
    • een overzichtskaartje
    We kijken er naar uit!!

    Bijlagen:
    overnachtingen.doc (42 KB)   
    overzichtskaartje.jpg (514 KB)   
    Stapschema stop refuge Nice.xls (29.5 KB)   

    25-06-2011 om 00:00 geschreven door guido  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)


    Archief per week
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 20/06-26/06 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs