Zoeken in blog

Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
agenda

Belangrijke data in mijn agenda

UK 2009, the journey

10-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 6 maandag tien augustus

We ontbijten en dan fietsen we naar Brighton. We gaan via de Marina en dat blijkt erg tof te zijn. Veel leuke winkels en alles vrij luxueus opgezet. We zien een pizzeria waar we beslissen vanavond te eten.

Omdat we allemaal naar de WC moeten zoeken we de toiletten en zien dan een McDonald. Hoera en voor K ook een opluchting want daar heb je vrij WiFi.
Ok, na het avondeten even langs voor een kop koffie en een update van de mails dan maar.

We fietsen verder richting Brighton en dan zien de dames het treintje dat je naar de stad voert. Ooooooh

Kost wel in totaal 6,2£, maar nx aan te doen. De fietsen aan de kant en hopsa met de trein.
We wandelen de rest van de dag door Brighton en dat blijkt veel leuke straatjes en buurtjes te hebben.
De Royal Pavillion staat ook op het programma, maar 8,8£ pp is teveel, zo’n museumgangers zijn we niet.

We hebben een leuk zaakje gezien waar je quiche kan eten en dat wordt ‘m. Ter plaatse blijken alle tafels bezet en wachten zal precies lang duren dus wagen we onze kans in het pools restaurantje ernaast. Voor 5£ elk eten we warm, maar een succes is het niet. Jammer dat mensen niet meer vaderlandse trots hebben.
We krijgen een frisdrank zonder smaak en naar eigen keuze weliswaar een bordje met rijst, puree of aardappelen met bonen, goulash of kip en dan wat sla.
T wil wat saus over de rijst, geen probleem, alleen moet je achteraf wel 0,85£ bijbetalen. Goed, geen reclame dus onzentwege !!

Tegen de avond zien we een pizzeria waar je voor 5,99£ onbeperkt kan pizza eten en aan de saladebar kan hangen en dat wordt ‘m dus.
Omdat het weer steeds slechter wordt en we het laatste treintje naar de fiets moeten nemen, keren we om 16.30u terug naar de camper.

We kleden ons wat dikker en parkeren de camper op de promenade die nu al veel minder druk is.

Er staan nog 3 belgische campers.

De pizzeria is lekker en we eten allemaal ( alé K en ik toch) te veel, maar ’t is oo zo lekker.

Nog een wandelingske op de pier en wat gezeur van K voor een spelletje, maar tegen 21u zijn we terug aan de camper.
We kijken nog een leuke film en dan is de dag ook weer voorbij.

Het is wel spannend want de lokale jeugd beslist om hier wat aan straatracen te doen en voor alle zekerheid heb ik toch al een paar nummerplaten opgenomen.
Die rustige nacht zoals de nederlanders beweerden????

Goed, het is nu 23.41u en het is al wat kalmer, hopelijk blijft alles vrij rustig. Ik duik erin want voor 9u moeten we weg anders wordt het parkeergeld betalen.
Gezien we de WiFi hebben misgelopen, gaan we morgenvroeg naar de Mac en eten er een vettig ontbijtje.

 

 

10-08-2009 om 00:00 geschreven door Patrick  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
11-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 7 dinsdag elf augustus

De nacht was dus niet kalm ! Om half zeven was het alweer een racebaan. Ik snap het niet omdat de grote baan evenwijdig loopt met deze promenade??

Enfin, voordeel is dat we zeker voor 9u weg zijn. We rijden naar de Mc en eten er een Full Breakfast.
Walgelijk en mijn maag doet raar en T heeft krampen.

Na een halfuurtje hebben we wel internet en kunnen we ff de mails nakijken.
Gelukkig voor K is Simon online en kan ze te horen krijgen dat Florian haar waarschijnlijk ook wel mist.
Iedereen weer gelukkig.

We stappen naar de outlet store voor de bikini’s maar de juiste maat blijkt er niet meer te zijn. Jammer want 16£ voor twee badpakken van Reebok is echt wel een deal.11u zijn we on the road richting Arundel.

We komen er tegen de middag aan en vinden uiteraard weer een straatje vlak buiten het dorp waar we zonder betalen kunnen parkeren ( je volgt de A27 voorbij het dorp en aan de tweede rotonde ga je linksaf, dan meteen naar rechts de Canada Road in. Meer dan plaats genoeg en er is een containerparkje.
Te voet of met de fiets zoals wij, ben je op 2 minuten in het dorp)

De inkom Gold + ( dan mag je alles) bedraagt per volwassene 15£ en voor een kind 7£, wat ik erg veel vind, maar ………wow, wat een kasteel. We zijn meer dan 2u binnen en moeten dan nog de gronden doen. De kapel is al even indrukwekkend en de tuin die erachter ligt is fenomenaal. Prachtig.
We treffen het opnieuw met het weer, want het is stralend.
Nog even het dorp in, maar het is 5u en alles begint te sluiten.

We rijden richting West Wittering, ik wil eigenlijk opnieuw gewoon ergens staan gezien we deze morgen bij de meest vriendelijk poolse car wash onze tank helemaal en helemaal gratis hebben mogen vullen, maar T wil echt wel douchen. We rijden naar Nunnington Farm die ik gemaild had, maar ze zijn volzet. De vriendelijke eigenaar wijst ons door naar Scotts Farm Caravan Park ongeveer 2mile verder.
Het is hier 1,5£ duurder maar even vriendelijk en bijzonder groot.

Na het avondeten gaan we nog even op de fiets door East Wittering en dan is het stilletjes aan tijd om de luiken te sluiten.




Arundel Castle, location for the movie "The Young Victoria"









Bijlagen:
reis UK 006.jpg (163.1 KB)   
http://www.arundelcastle.org/_pages/03_visitor_info.htm   

11-08-2009 om 00:00 geschreven door Patrick  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
12-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 8 woensdag twaalf augustus

Om 09.30u opgestaan, na een heerlijke ongestoorde nachtrust.

Het is aanvankelijk wat bewolkt, maar toch breekt de zon door. Misschien iets te koud om op het strand te gaan liggen, wat hier wel de bedoeling was, want ze hebben hier zandstranden, maar op de camping is ook goed.
We moeten pas om 17u ervan af, wat prachtig is.  

K en T blijven aan de camper wat zonnen en ik trek er met de fiets op uit. Via zoveel mogelijke fietspaden naar West wittering. Mooi strand daar, zelfs zand en een kleine duin! Er is één weggetje dat vanuit het dorp naar het strand leidt en die geeft natuurlijk uit op een betaalparking.

Enfin, na een uurtje ben ik terug.

We vertrekken toch vroeger omdat het bewolkt blijft.

We rijden door Southampton en al snel ontdekt K een mall waardoor we niet anders kunnen dan te stoppen en te gaan winkelen. We parkeren voor 2£ voor een uur en moeten ons al snel haasten om op tijd terug te zijn want Southampton blijkt een groot winkelcentrum te zijn.
We hebben een winkel gevonden waar ze gespecialiseerd zijn in Yankee Doodle Scent en we vinden er de kaarshoudertjes die we al lang zoeken. Snel naar de auto om de tijd te verlengen.

Plots zien we dat we er eigenlijk zelfs niet mogen staan dus in looppas terug naar de winkel.
K duikt toch nog een Claire’s in want ze blijft maar zeuren voor een flashy haarband.

Iets erna zijn we terug op weg.

We rijden verder en hebben eigenlijk geen einddoel, maar komen dan langs Wimborne dat aangeeft dat ze een historische dorpje is.

We vinden een parking die perfect is, maar er staat vrij streng op dat overnachten niet toegelaten is.

Ertegenover is het politiestation en ik trek m’n stoute schoenen aan en bel aan om te vragen of we op hun parking mogen staan.

Dat heeft heel wat voeten in de aarde, niet omdat ze moeilijk doen, integendeel, iedereen is uitermate vriendelijk, maar ik moet van een algemene operator, naar een kleiner departement en die moet het dan weer vragen aan een soort officier van wacht en die beslist om de patrouille langs te sturen die zal verifiëren of ik echt wel een collega ben.

Eenmaal die gebeurd is, is het op een tel in orde.
Na het avondeten wandelen we nog even op ons gemak door het dorpje dat echt wel mooi is.

12-08-2009 om 00:00 geschreven door Patrick  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
13-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 9 donderdag dertien augustus

Het heeft vannacht geweldig geregend maar deze ochtend is het bewolkt maar droog en toch lekker van temperatuur.

We ontbijten met lekkere pannenkoekjes en vertrekken als de rechter zich parkeert met z’n Audi TTs in knalrode kleur !

We hebben vandaag geen echt einddoel gezien we voorlopen op schema.

Tegen elf uur zie ik een bordje “ Lulworth castle” en we gaan daar maar even langs.
Het is een prachtig kasteel, maar de inkom bedraagt 10£ en dat vinden we toch wel iets te veel.

We rijden terug naar het dorpje zelf en zien een pijl richting een “Heritage centre”. Dat dan maar.
Gezien het middag is, maar het landschap er ook heel erg mooi uitziet betalen we de parking voor 2u.
Na een korte wandeling is de bewolking volledig weggetrokken en beslissen T en K om wat te zonnen.
ik trek de wandelschoenen aan en volg de Coastal Path omhoog.

Amaai. Warm en moeilijk maar zeer de moeite waard.

We vertrekken na een heerlijk middagmaal van bacon and eggs en rijden iets verder om dan aan een camping uit te komen die ik gezien had van op mijn wandeling.

We kunnen blijkbaar aan de rand van de weg parkeren, wat een iets langere wandeling betekent, maar wel gratis, dus….. J

Het strand is lekker en iedereen is tevreden. K en ik duiken het water in dat ijskoud blijkt te zijn maar al snel went. We zwemmen tot aan een rotsformatie van waarop iedereen het water induikt.
K durft niet springen, maar ik doe het wel.
Nog een uurtje zonnen en dan weer terug naar de rots. Opnieuw het koude water in maar ditmaal, nadat ik al twee keer van de rots gedoken ben, springt K ook!

We pakken dan langzaam in want iedereen begint al goed te verbranden.

We rijden door Weymouth, dat een heel toeristische en leuke stad blijkt te zijn, maar het is spitsuur en dus file.
We vinden toch een Aldi, doen wat inkopen en rijden dan verder.
Abbottsbury staat op de lijst en bovenop de heuvel staat heel imposant een kerk of is het een kathedraal?

Ik stop iets verder om een foto te kunnen trekken en die weg leidt blijkbaar naar het strand.

Op goed geluk volgen we die en hoera! De parking, Chesil Beach, is gratis en er staat geen reglementering. Op het achterste gedeelte staat er reeds een Oostenrijks koppel met een camper en nog een duitser met een VW en wat tenters.
Hupsa en tien minuten later staan we ook op blokken. Vlak aan het strand en in alle rust.




Heritage Trail from Lulworth Castle to Durdle Door





Bijlagen:
http://www.sevensisters.org.uk/rte.asp?id=64   

13-08-2009 om 00:00 geschreven door Patrick  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
14-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 10 vrijdag veertien augustus

Het is schitterend weer als we opstaan en na op ons gemak klaargemaakt te hebben vertrekken we richting St-Austell.

Aan de uitgang staat een oud manneke en die vraagt 2£ ! Ok, geen probleem, maar verdorie waren we maar een half uur eerder weggegaan. Enfin, het is geen geld.

We volgen de kustweg en die is werkelijk schitterend. We komen langs allerlei pittoreske dorpjes, maar omdat het bewolkt is besluiten we door te rijden met als eindbestemming de Eden Project.

We rijden het district Cornwall in en ook meteen het Dartmoor National Park. Ondertussen is het mistig geworden en regenachtig. Jammer, maar het past eigenlijk wel met het prachtige landschap waar we in rijden.

Overal lopen er schapen en paarden vrij rond. Op een bepaald moment rijden we voorbij een parking waar een hele meute paarden staan. We draaien zo snel mogelijk en parkeren er ons een kwartiertje.
Prachtig.

Tegen 18u rijden we voorbij het Eden Project

Tegen 19u hebben we gemerkt dat we nergens zullen kunnen staan en gaan we op zoek naar de Double Trees Caravan Park. Die hebben we tegen 19.30u gevonden en na het betalen van 2x7 + 5£ zijn we aan het koken.
Daarna lekkere douche en dan gaan we eens naar de lokale pub.
Ik bestel hun lokale biertje van de tap, dat is weeral zoiets flauw, ongelooflijk. Het meisje is wel zo vriendelijk om te zeggen als ik het niet lekker vind, dan wil ze me de andere biertjes laten proeven en mag ik kiezen.

Na een uurtje keren we terug naar de camping en na een filmpje liggen we d’r in.

 




Wild horses in Dartmoor Nat'l Park







Nuttige tips : St-Austell "Doubletrees" Camping : 14£ + 5£/ kind  op fietsafstand het Eden project
                    LIDL St- Austell East Hill open tot 16u op zondag 

Bijlagen:
http://www.edenproject.com/   

14-08-2009 om 00:00 geschreven door Patrick  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
15-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 11 zaterdag vijftien augustus

Het weer is nog altijd niet echt goed, maar in ieder geval regent het niet meer.

Om 10u  zijn we klaar en zetten we koers naar het Eden Project.

Inderdaad, we melden dat we met de fiets gekomen zijn en krijgen zowaar een serieuze korting.
12£ ipv 16 voor ons en 0£ ipv 5 voor Kelsey.
Met dit geld eten we straks een lekkere maaltijd !

Het project is echt prachtig, de koepels zijn iets kleiner als ik verwacht zou hebben, maar voor het geld dat we nu uiteindelijk betalen, hebben we een erg mooie en leuke dag gehad.

Een tip voor de campers, maar eigenlijk niet helemaal eerlijk : er werd geen bewijs gevraagd van het “fietsen”, onze fietsen stonden op dezelfde parking als de campers. Parking die trouwens gratis is.

Tegen 16u zijn we terug op de camping en gezien we nog steeds een dag voorliggen op schema besluit ik toch maar koers te zetten naar Marazion om St-Michael Mount te gaan bezoeken.

In St-Austell gaan we nog even Tescoën en we kopen er eindelijk lekker brood, want wij als belgen zijn dit toastbrood niet gewoon, heeft trouwens geen enkele smaak en waarde. Dit brood echter is de moeite :

White Farmhouse Bread met daarop een lekkere snede Yorkshire Curled Ham, …..mmmm

 

Langs kleine weggetjes rijden we richting Marazion en tegen 19u rijden we het dorp binnen.
We parkeren eerst op King’s Road, zoals aangegeven op vele sites: je betaalt hier 4£ om te overnachten.
In de verte zie ik echter nog wat campers staan, en omdat het nog vrij klein is van ruimte ga ik terug eraf en rij een stukje verder.
Vlak buiten Marazion, richting Penzance aan de rechterkant heb je de Charity Car Park. Je parkeert hier de hele dag voor 2,5£, alleen sluit de parking om 21u.

Ongeveer 500m verder heb je langs de weg een parkeerstrook waar al een zestal campers staan en we zetten ons erbij.
Kost niets en de politie rijdt toch wel een keer of vijf door, zonder enige opmerking.
Gezien het zaterdagavond is en vervolgens zondagmorgen, valt het verkeer erg goed mee, maar weet wel dat dit de verbindingsweg is tussen de twee dorpjes, dus er is verkeer!!

Ga je nog een paar honderd meter verder, vlak voor het bruggetje over de spoorweg, dan heb je op de linkerkant nog een parking waar je voor 3,5£ mag overnachten en als je 6£ betaalt mag je 24u blijven staan. De parking is ruim en gemakkelijk manoeuvreerbaar voor alle maten van campers.
Tijdens de dag staat hij praktisch vol, dus ofwel vroeg erbij zijn ofwel tegen de avond komen is de boodschap.

Als we het fietspad volgen komen we ongeveer 200m verder op nog een parking, vanop de weg raak je hier door na de brug linksaf te slaan en dan het eerste straatje terug links. Op deze parking staan ook een drietal campers. Vlak na de parking staan er borden dat je niet meer mag kamperen, maar dit geldt blijkbaar nog niet voor de parking zelf. Nadeel is wel dat dit ook het eindhalte is van de treinen, dus misschien zijn die storend?

Enfin, na het eten klaart de hemel volledig op en kunnen we nog wat mooie foto’s nemen van St-Michael Mount.
Leuke film en tegen 00.30u lichtjes uit







15-08-2009 om 00:00 geschreven door Patrick  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
16-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 12 zondag zestien augustus

We zijn rond 09.30u klaar met alles en springen op de fiets richting Penzance. Het weer is droog maar nog steeds bewolkt, dus geen strand voorlopig.

De fietstocht is ontspannend want net zoals op vele plaatsen is er een fietspad vlak naast het strand.

In Penzance zijn vrij veel winkels open en we vinden er één, Poundland, waar bijna elk artikel verkocht wordt voor 1£. Ongelooflijk. We kopen er led lampen voor onze fietsen en ook 12batterijen ( 1£ per pak), een fietsbel, een pak van 400 witte blaadjes voor K om te tekenen ( in de Aldi in Weymouth kostte een pak van 20 blaadjes 3£ of zoiets), drie grote rollen plakband en een pak fluostiften, alles tezamen voor 8£.

Maar voor alle duidelijkheid, je vind er alles wat je nodig hebt voor onderweg !!

We wandelen door het dorp, wat leuk is, maar ook niet meer dan dat. Niet speciaal een omweg waard, maar je ligt op 10minuten fietsen van Marazion en deze bestaat uit 1 straat.

De rest van de dag is het bewolkt en dus geen strand-weer. We spelen 2x Cluedo en dan na het avondeten wandelen we naar het eiland. Daar zijn we ook op 10minuten door want alles is afgesloten.

Na een filmpje liggen we d’r al om 22.30u in.

16-08-2009 om 00:00 geschreven door Patrick  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


Foto

E-mail mij

Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


Gastenboek

Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


Archief per week
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 03/08-09/08 2009

    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs