Ik ben De Vulder Oswald, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Ozzie & Ann.
Ik ben een man en woon in (Belgie) en mijn beroep is Arbeider.
Ik ben geboren op 11/05/1959 en ben nu dus 66 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Wandelen en Reizen.
Iedereen die zich geroepen voelt om onze actie te steunen kan storten op nr 035-5365138-12 ten voordele van Hachiko !
Op het meest westelijke punt aan de altantische oceaan op de rotsen , waar we ook de laatste kilometerpaal van 0.00km vinden. Daar gaat iedere pelgrimmer traditiegetrouw iets persoonlijk verbranden. Vandaar de vlam op de achtergrond en daar hebben we dan ook Versele - laga voor de laatste keer alle eer aangedaan met de nodige uitleg. Onze actie en alles errond in momenteel bekent in Mexico, Nieuw- Zeeland , Amerika , Noorwegen, Zwitserland, Engeland( Wales), Venezuela en Holland. Het. Was voor ons een zeer geslaagde camino met heel veel mooie herinneringen. Wel een beetje zwaar maar we hebben alles overleeft en zouden het stuk in Spanje zo weer overdoen. Gewoon de MAX!!!
Hola
Langs deze weg willen we iedereen nog eens bedanken voor de steun . Vooral onze sponsor VERSELE-LAGA voor de extra financiële steun en dit ten voordele van HACHIKO .
Nu nog even een eindsprint naar Finistera en dan even alles laten bezinken om dan huiswaarts te komen op vrijdag 21/06 en het zal rond 18u00 zijn en dit aan de St. Jacobskerk waar we vertrokken zijn . Jullie kunnen steeds contact op nemen met de zus van Ann . Tania GEERAERT zie Facebook .
Hola
Omstreeks 8u30 zijn we aangekomen in Santiago . De ontlading was formidabel wetende na 74 dagen en 2720km goede en minder goede momenten.
A WINNER IS A DREAMER WHO NEVER GIVES UP , WE DID IT !!!! Dus Hachiko de centjes komen der aan en voor Den Engelraad hou jullie maar klaar voor ons wel verdient etentje ..
Dank aan iedereen die ons zijn blijven steunen voor de mooie woorden die ons ontroerde en ons steeds de moed gaven om verder te gaan . DANK U
Ook willen we onze familie danken voor de goede zorgen thuis en daar buiten .ook willen we onze lotgenoten danken om tijdens de camino elkaar te steunen en vooral onze eerste vriend Kees en onze Belgische vrienden Jean en Malou met wie we deze avond nog een mooie afsluiter zullen hebben . Morgen plannen maken om naar Finistera te gaan maar nu vooral nog even genieten en dan naar de mis !!!
Hola ,
De laatste dagen waren zwaar en hebben voor de moment weinig te melden . Ze waren zo emotioneel dat we nu beginnen te beseffen dat we ons doel hebben bereikt . Morgen de laatste 4 km dan onze zege in de kathedraal en dan de camino verder zetten naar Finistrre . Een belevenis om nooit te vergeten !!!
Dit kruisje, gekregen van een hele goede vriend , hebben we bijna 3 jaar in ons bezit en hebben we daar achtergelaten. Hopelijk mag het helpen zijn geluk terug te vinden.
Hola, Deze week de mooiste tocht van gans de Camino , de beklimming naar Cruz de Ferro dat ligt op een hoogte van 1540 meter. Het was een zware tocht maar onze inspanning wordt beloond met een machtig uitzicht; een kruis met daar rond een berg van steentjes, emoties en persoonlijke spullen van wel 7 meter hoog. We zijn er maar liefst één uur gebleven zo aangenaam en emotioneel was het daar. We hebben er zelf onze steentjes,Ozzie zijn tand ( waar hij ruim een maand last heeft van gehad) en de persoonlijke spullen van familie en vrienden achtergelaten. Dus bij deze is er al een deel van onze taak volbracht . De natuur is hier echt prachtig je geraakt er bij momenten gewoon niet op uitgekeken zo zalig is het hier. Het aftellen is begonnen er resten ons nog maar liefst 14 dagen en onze droomreis is voorbij. We waren van plan om woensdag de 19de naar huis te komen maar onze familie heeft er een stokje voor gestoken dus wordt het vrijdag de 21ste, dan pas willen ze ons terugzien en braaf als we zijn hebben we maar geluisterd. Mooie familie hè !!!
Hola , Vandaag aangekomen in Leon .Het was een grote ontnuchtering om terug aan te komen in een groot stad . Na enkele dagen in open natuur is het even wennen . Een kleine zoektocht naar slaapplaats en na weken samen op pad werden we vandaag van elkaar gescheiden . Aparte slaapzalen met heel strikte regels . Ja we gaan slapen bij de nonnen in een klooster . Een plaats met 60 mannen bedden en 4 kleine kamertjes daar blijken de nonnen te slapen . Dit is het zelfde geval bij de vrouwen . Waar is de logica . We zouden trager willen gaan want de laatste 300 km zijn in zicht . Maar dit kunnen we jammer genoeg niet ! Anders verloopt alles goed maar de vermoeidheid begint wel parten te spelen steeds het maken van de rugzak en het steeds verhuizen naar een andere onbekende plaats . Wat een avontuur !!! Langs deze weg willen we iedereen nog eens bedanken voor de leuke berichten en de aanmoedigende woorden . Wie ons nog een steuntje willen geven ga dan gerust eens naar de Facebook pagina van Versele- Laga om nog eens een " I Like " te doen .
Hola , voor de 3de keer het deksel op de neus gekregen , na Pamplona en santa Domingo nu ook nog eens in Burgos moeten betalen om de kathedraal te bezoeken. Het enige stuk dat toegankelijk is is enkel voor de bewoners om te bidden en je wordt er serieus gecontroleerd van waar je komt om korting te krijgen als pelgrimmer. Voor ons komt het erop neer dat je als echte gelovige serieus in je beugel mag tasten om je ding te doen, wij horen nu eenmaal niet tot deze groep , we nemen het erbij maar zijn op pad voor een heel andere reden nl onze sportieve uitdaging en ons groot hart voor het goede doel HACHIKO. We merken wel dat je als pelgrimmer als lustobject wordt bekeken door toeristen die steeds foto's van je nemen en dit vooral in de groot steden. Toch laten we het niet aan ons hart komen , we genieten van alles en iedereen en onze resterende kilometers gaan flink naar beneden .We beginnen reeds stilletjes te fantaseren over onze thuiskomst en het terugzien van familie en vrienden en hoe het raar zal doen om terug te wennen aan onze dagelijkse gewoontes. Adios
Hola , Gisteren Najera gepasseerd en het verhaal gehoord van de kip in de kerk , een legende uit lang vervlogen tijd maar toen we een kijkje wilden gaan nemen bleek je voor de zoveelste keer te moeten betalen voor het bezichtigen en je mocht er ook geen foto's nemen dus hebben we het bij het verhaal gelaten en zijn verder getrokken. Vandaag ligt Santo Domingo De La Calzada reeds onder onze voeten. De contacten met onze lotgenoten wordt steeds leuker want we komen dikwijls weer dezelfde mensen tegen die je soms enkele dagen niet hebt gezien . Het opnieuw weerzien en de verhalen zijn dan zo leuk om ze samen te delen . De temperaturen zijn hier heel wisselend, s'morgens heel koud en in de middag is het soms heel warm . We beginnen te beseffen dat ons avontuur naar zijn einde loopt en dit voelt heel raar aan en we beseffen dat we genieten van heel veel simpele dingen . Het 1 zijn met de natuur doet wonderen en dat we dit als koppel kunnen beleven is heel bijzonder. Onze tocht heeft een eigen karakter gekregen , dit is een heel unieke ervaring en maakt soms heel veel emotie los. Zalig!!!
Hola, eindelijk terug eens wat nieuws van ons . De Pyreneeën hebben we goed verteerd alhoewel Ann ziek was . Onze vrienden zijn meegegaan tot over de pas en zijn de dag nadien huiswaarts gegaan . We zijn ongeveer een week met elkaar opgetrokken en hebben hele leuke avonden gehad . Nu zijn we reeds al Pamplona gepasseerd en hopelijk blijft het nu toch een beetje goed weer. We hebben gehoord dat de overgang nu een dik probleem was te veel sneeuw en te koud . Ze hebben zelfs de pas gesloten wegens te gevaarlijk . Moeten wel toegeven dat het nu wel veel aangenamer is dan in Frankrijk . Hier leven ze ervoor elke 8 km kom je wel iets tegen en de wegmarkering is hier super . Het is als de dag van gisteren toen we vertrokken en nu staan we reeds al in Spanje . Het zwaarste hebben we gehad en nu is het voor ons een beetje vakantie . De laatste dagen die ons nog resten zullen we dubbel en dik van genieten. Verder verloopt alles prima met ons al denken we dat Ozzie zijn schoenen het niet zullen halen tot in Santiago . De route wordt steeds drukker met de zelfde lotgenoten maar nog geen Belgen gezien . Het zicht van rugzakken en schoenen komt ons wel al de oren uit het is niet normaal wat hier rond loopt . Onze volgende mijlpaal is Burgos en hopelijk is het beter dan Pamplona want als pelgrimmer moesten we betalen om de Kathedraal te bezoeken . Dit vinden we echt wel niet kunnen ! Die katholieken en de kerk verdienen hopen geld aan de pelgrimmers . We gaan jullie laten want de tijd is bijna om ja ja we moeten betalen voor internet !!! Adios
Bonjour
Hier zijn nog eens terug . Het is niet gemakkelijk om internet en Wifi te vinden . Op sommige plaatsen kennen ze dat niet en op andere is alles tegen betaling . De Fransen kennen der wat van , de pelgrimmer wordt hier letterlijk uit gemolken , jammer ! De weergoden zijn ons nog steeds niet gunstig gezind wat een wisseling van temperaturen . Het ziet er niet zo goed uit , recht voor ons , de Pyreneeën zien der heel lelijk uit qua weersomstandigheden . Steeds maar veranderen van kledij is o zo lastig . We hebben vandaag onze eerste wegmarkering gezien richting Compostela . Met nog 950 km te gaan een mooi vooruitzicht . Wat gaat het eigenlijk vlug , te vlug denken we dan . Met ons gaat alles verder wel goed maar we hebben al heel diep in onze reserve moeten zitten qua doorzettingsvermogen . We beseffen nu pas hoe zwaar deze tocht is . Lang van huis , maar wat een avontuur , en weten waarom we het doen zal ons verder brengen dan wat we ooit hadden durven dromen . À Bientot
Bonjour , We hebben deze morgen afscheid genomen van 2 heerlijke en lieve mensen ( tot hiertoe onze mooiste ervaring ) . Voor heel weinig geld hebben we alles gekregen wat een pelgrimmer nodig heeft . Het is een aanrader voor ieder die erlangs gaat . De streek is hier terug anders namelijk Dordogne en deze is prachtig . De bloei is hier stevig opgang gekomen . Daar wachten we al lang op . We beseffen nu pas hoe groot Frankrijk is maar met veel plezier wandelen we erdoor heen . Heb gisteren de mooiste verjaardag gevierd en dit met lotgenoten en dan nog op een speciale plaats met heel weinig dingen . Nooit meer te vergeten ! De weergoden zijn ons nog niet zo gunstig gezind geweest maar ze voorspellen beterschap , we geloven ze niet meer die Fransen . Nu beginnen we regelmatig pelgrimmers te zien , we lopen dan een dag samen en nadien ben je ze weer kwijt maar na enkele dagen lopen we dan terug samen . Internet is hier niet zo simpel en het gaat nog slechter worden , hoorden we van enkele mensen en dit tot aan de Spaanse grens . Anders gaat alles super best met ons . Na 1600 km begint de gedachte te komen dat we bijna aan onze laatste 1000 gaan beginnen een heel rare gedachte vinden we . Wat gaat de tijd vlug . Ozzie wenst langs deze weg iedereen te bedanken voor de verjaardagswensen !!! À Bientot