derde kleuterklas Hallo iedereen!
Hier kan je heel wat belevenissen bekijken van de kapoenen van de derde kleuterklas. Alvast veel kijkplezier!
Vanwege Pompom en Juf Lieve
30-04-2014
Uitstap naar Ninove
Op 29 april deden we een uitstap naar Ninove. We begonnen met een bezoek aan de stadsbibliotheek, waar we een verhaal te horen kregen in een gezellig vertelhoekje. Voor heel wat kleuters, was het een eerste kennismaking met de bib! Daarop aansluitend, bekeken we een theatervoorstelling van "kapitein Zonneschijn en zijn luchtschip" in het cultureel centrum de Plom Blom. Hij maakte ook zeer gekke geluiden met allerlei instrumenten en had ook een "tovermicrofoon", waarin hij al die geluidjes kon mee opnemen!!! Nadien vertrokken we op de middag naar het stadspark en brachten we daar de namiddag door in de speeltuin. We hebben een zeer gevariƫerde, maar zeer leuke dag beleefd in Ninove !!!
Vandaag bezochten we het kasteel van Voorde. Dat mocht niet ontbreken als afsluiter van ons thema prinsen en prinsessen! De kasteelheer ontving ons op deze zonnige voormiddag en vertelde ons heel wat over de geschiedenis van zijn kasteel. Toen leidde hij ons rond in zijn kasteel.
Nadat hij ook nog onze jongens tot "ridder" had geslagen, dansten we nog een korte rondedans voor de kasteelheer. We aten nog een koekje en dronken nog iets en toen trokken we tevreden terug naar de school. Het was een leerzame, maar zeer leuke voormiddag.
Tijdens ons thema prinsen en prinsessen, toverden we verschillende hoekjes in onze klas om rond dit thema: we beschilderden een groot karton en maakten er een mooi kasteel van voor in de poppenhoek, we konden ons daar ook verkleden in de kasteelbewoners. In de zandbak, in de blokkenhoek en aan de tafels konden we kastelen bouwen. We knutselden een jonkvrouwenhoed of prinsessenkroon voor de meisjes en de jongens knutselden een schild voor de jongens.
We leerden ook zoals echte prinsen en prinsessen, mekaar ten dans vragen en dansen zoals op een echt "bal"!