Foto
Foto
Klik op de auto
voor alle fotoalbums
Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
    Blog als favoriet !
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    OIGO flash

    30-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oigo verwendagen !

    Met dit project wil de vereniging inwoners van Laarne-Kalken,met- of herstellende van kanker de gelegenheid geven om een ontspannende en verkwikkende dag door te brengen in een verzorgings- en verwencentrum.

    Deze verwendag, die OIGO volledig gratis aanbiedt, omvat ontvangst met koffie, thee of fruitsap, sauna – infrarood – stoomcabine, ontspanning in jacuzzi, massage naar keuze en een lunch.

    Wie denkt tot deze doelgroep te behoren maar geen uitnodiging gekregen heeft van de huisarts, kan contact opnemen met vanhullegerda@hotmail.com of annemie_vandevoorde@hotmail.com

     

     

    30-12-2011 om 16:57 geschreven door oigo


    29-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Nieuwsblad 29/12/2011 Oigo blikt terug op 2011

    LAARNE - VZW OIGO (Opgeven Is Geen Optie) uit Laarne, de vereniging die zich inzet voor een beter comfort voor kankerpatiënten, blikt tevreden terug op 2011, een jaar waarin heel wat activiteiten op het programma stonden.

    Alles begon in januari met een gift van de vereniging ‘De Klokschutters’ uit Oordegem. Het zou het begin zijn van een resem spontane giften gedurende de loop van het jaar; de opbrengst van een verjaardagsfeest, een tuinfeest, een fuif, het haken van knuffels voor OIGO door Sandra. Elke keer opnieuw staat de vzw versteld van de spontaniteit waarmee geld wordt ingezameld voor hun vereniging.

    Geld inzamelen was ook de leidraad bij de vele sportieve acties die in de loop van dit jaar opnieuw of voor de eerste maal werden georganiseerd: ‘Basketball voor OIGO’ was aan zijn eerste editie toe in het Forum van Aalst, ‘Lopen voor OIGO’ was in mei aan zijn derde uitgave toe, ‘Fietsen voor OIGO’ werd door meer dan 700 fietsers gedurende vijf vrijdagavonden met stip genoteerd in de agenda. De lustrumviering in 2012 belooft volgens de organisatoren iets heel speciaals te worden: Marc, Gerda en hun ganse team zijn al druk bezig met de voorbereiding ervan. Streefdoel daarbij is het bedrag van alle voorbije edities te overtreffen!

    Het ‘All Star Game’ is volgend jaar aan zijn vijfde jaargang toe, de initiatiefnemers willen deze editie niet onopgemerkt laten voorbijgaan, de basketbalfans van Laarne en omstreken zijn bij deze gewaarschuwd!

    ‘Motoren voor OIGO’ was, na een aarzelende start in 2010, een schot in de roos in 2011. Meer dan 160 motorrijders, 200 ontbijters en bijna 300 BBQ’ers genoten van een schitterende dag om en rond het kasteel van Laarne. Gezien het succes en op algemeen verzoek kunnen de organistoren niets anders dan al in 2012 te gaan voor een volgende editie.

    Als laatste sportieve actie was er het initiatief van Marijke en haar vrienden Ben, Steven en Eddy, drie van de vier sportievelingen slaagden in hun opzet om de Marathon van Odensee (Denemarken) succesvol af te ronden en ondertussen heel wat euro’s in te zamelen voor het goede doel.

    Al deze acties brachten heel veel euro’s in het laatje, euro’s die zijn aangewend om ook in 2011 een aantal projecten te financieren; de informatiemap is voor heel wat patiënten een welgekomen houvast in de onzekere periode van behandeling, het lasertoestel is elke dag opnieuw een zegen voor patiënten die door de behandeling met chemo geplaagd worden met mucositis, de verwendagen tenslotte zijn voor heel wat patiënten een welgekomen afwisseling en een prima gelegenheid om hun ervaringen met lotgenoten te delen.

    Het project voor 2012 is, op een paar details na, zo goed als volledig uitgewerkt, daarover zult u meer kunnen lezen in de loop van januari 2012.

     






    29-12-2011 om 12:55 geschreven door oigo


    25-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.overlijden Sandra
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Donderdag 22 december is Sandra Cauwels in het Uz te Gent gestorven.

    De uitvaart heeft plaats op donderdag 29 december 2011 om 10u in de kerk te

    Beveren - Leie

     http://cauwels.skynetblogs.be/

    25-12-2011 om 21:44 geschreven door oigo


    19-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Nieuwsblad 19/12/2011 - verwendagen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    OIGO verwent kankerpatiënten uit Laarne en Kalken

    LAARNE - In de lente van dit jaar werd voor de vierde maal 'Fietsen voor OIGO' georganiseerd. Aan de vijf fietstochten namen in totaal meer dan 700 fietsers deel. Zij verzamelden maar liefst 6.987 euro aan sponsorgelden voor het aantal gereden kilometers.

    Via de opbrengst van de hapjes en drankjes na de fietstochten ging dit bedrag nog flink de hoogte in tot 11.350 euro. Een deel van deze opbrengst zal nu gebruikt worden om het project 'Een dagje kuren met OIGO' te financieren.

    Met dit project wil de vereniging inwoners van Laarne-Kalken, met- of herstellende van kanker de gelegenheid geven om een ontspannende en verkwikkende dag door te brengen in een verzorgings- en verwencentrum.

    Deze verwendag, die OIGO volledig gratis aanbiedt, omvat ontvangst met koffie, thee of fruitsap, sauna – infrarood – stoomcabine, ontspanning in jacuzzi, massage naar keuze en een lunch.

    Om hun doelgroep te bereiken heeft OIGO beroep gedaan op de huisartsen van Laarne-Kalken. Artsen hebben een betere kijk op het ziekteproces van hun patiënten en kunnen hen discreet informeren over het initiatief.

    OIGO hoopt met dit initiatief een comfortabele dag aan te bieden aan kankerpatiënten, en hun tevens ook de gelegenheid te geven om ervaringen te delen met lotgenoten.

    Wie denkt tot deze doelgroep te behoren maar geen uitnodiging gekregen heeft van de huisarts, kan contact opnemen met vanhullegerda@hotmail.com of annemie_vandevoorde@hotmail.com

     


    19-12-2011 om 12:15 geschreven door oigo


    11-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Nieuwsblad 11/12/2011

    LAARNE - Op 18 september liep Marijke Van Imschoot samen met haar vrienden Steven Verstichelen en Ben De Clercq haar eerste marathon in Odense, Denemarken. Deze gezamenlijke, persoonlijke ambitie hadden ze gekoppeld aan een goed doel: geld inzamelen voor vzw OIGO, een Laarnse vereniging die zich inzet voor de belangen van mensen met kanker.

    En kanker, daar is Marijke van dichtbij mee geconfronteerd geweest. Haar vader was de betreurde schepen Frank Van Imschoot die vorig jaar overleed aan de gevolgen van deze ziekte.

    Mensen konden geld doneren door een gokje te wagen op de individuele marathontijd van de drie lopers. Het trio haalde hun slag thuis, ze haalden alle drie de eindmeet, Ben in 03:31:01 en Marijke en Steven in 03:31:17. Naar eigen zeggen hebben ze 'wreed afgezien' maar ze kijken met voldoening terug op hun sportieve prestatie.

    De opbrengst, 2.407 euro werd zaterdagavond overgemaakt aan het bestuur van OIGO in De Wastobbe te Laarne.




    11-12-2011 om 20:41 geschreven door oigo


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oigo op de kerstmarkt te Kalken
    .








    11-12-2011 om 16:16 geschreven door oigo


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bekendmaking bedrag marathonlopers

    Op zaterdag 10 december overhandigden de 3 marathonlopers Marijke, Ben en Steven het bedrag van 2407euro aan VZW OIGO. Dit in aanwezigheid van de pers, de hoofdsponsor van Optimize Services, het oigo - bestuur, familie en sympathisanten.

    Enkele sfeerfoto's op :

    https://picasaweb.google.com/109546790146881209140/MarathonlopersVoorOigoBekendmakingInDeWastobbe#







    11-12-2011 om 16:05 geschreven door oigo


    17-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'knuffels voor Oigo' deel 2
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Sandra verdient zelf een dikke knuffel want de opbrengst van ‘knuffels voor oigo’

     bedraagt ondertussen al 652 EUR !

    Sandra haakt knuffels op bestelling.

    Haar verhaal kan je lezen op :

    http://cauwels.skynetblogs.be/

     


     


    17-11-2011 om 00:00 geschreven door oigo


    08-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Carlos Sastre maakt kennis met OIGO

    Op 4 november was Spaans wielrenner Carlos Sastre te gast in Kalken.
     Jo Vervaet, Marc Roelandt en Gerda Van Hulle  leggen hem  de werking van OIGO uit.
    Op de tweede foto zie je beter dat Carlos ook een oigo polsbandje draagt




    08-11-2011 om 18:30 geschreven door oigo


    09-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.drukke dag voor het OIGO team op de cross te Laarne
    .
















    09-10-2011 om 21:21 geschreven door oigo


    01-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het advocatenkantoor White&Case bezorgde 2 ex - kankerpatiënten de dag van hun leven.

    Samen met Oigo bestuurslid Annemie vlogen Marissa en Annie van Knokke naar Antwerpen.

    Daar brachten zij een bezoekje aan het MAS en keerden in de vroege avond terug

    aan boord van de helikopter R44 Raven I.

    Hartelijk dank aan de firma White&Case !







    01-10-2011 om 11:25 geschreven door oigo


    30-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.OIGO werkt mee aan de Cross Albert Van Damme
    .




    30-09-2011 om 14:47 geschreven door oigo


    19-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Run, run, run, as fast as you can.....

    Proficiat aan de drie Laarnse deelnemers van de marathon te Denemarken !

    Ben                03:31:01

    Steven           03:31:17

    Marijke          03:31:17   

     







    19-09-2011 om 12:21 geschreven door oigo


    18-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.foto's MOTOREN VOOR OIGO
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    https://picasaweb.google.com/109546790146881209140/MotorenVoorOigo11September2011#


    18-09-2011 om 12:44 geschreven door oigo


    14-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De 3 Laarnse marathonlopers zijn er klaar voor….
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Een laatste stand van zaken :

     De laatste trainingen zijn goed verlopen, daarbij hebben we geëxperimenteerd met sportdrankjes, eten en magnesiumpilletjes voor onderweg. De sfeer tijdens het lopen zat altijd goed, mede dankzij onze coach ‘on the bike’, den Eddy, die ons van alle natjes en droogjes voorzag, alsook dankzij de fanfare van honger en dorst (Bens familie) die we op 1 van onze langere duurloopjes onverwachts tegen kwamen. De langere trainingen van 30 a 35 km zijn telkens goed verteerd door iedereen, er is niet echt sprake geweest van zware blessures of andere mankementjes.  Over het reeds bijeenverzamelde bedrag kunnen we ook alleen maar positief zijn, de kaap van 2000 euro is ondertussen overschreden.

    We gaan nu de laatste week in, belangrijkste is om nu zoveel mogelijk te rusten en koolhydraatjes op te stapelen.  Er zijn wel wat (gezonde) zenuwen maar de moraal zit goed!! Vrijdag vertrekken we vroeg in de ochtend richting Odense. Voor aankomst in Odense (Denemarken) zullen we nog even bij een Deense kennis van Ben langsgaan.  Zaterdag wordt het een relax dagje met als afsluiter  een pasta dineetje. Zondag is dan the big day waar we met zijn allen naar uitkijken. Zondagavond wordt het knallen met de champagne en maandagochtend zullen we terug richting Laarne vertrekken na een (hopelijk ) onvergetelijk weekend in het mooie Odense.

    Marijke

     

     


    14-09-2011 om 12:56 geschreven door oigo


    13-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Knuffels voor OIGO

    http://cauwels.skynetblogs.be/

     




    13-09-2011 om 00:00 geschreven door oigo


    12-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2de editie Motoren voor OIGO was een succes !

    Dik tevreden blikken we terug op een geslaagde dag :

    426 foto's kan u bekijken op

    https://picasaweb.google.com/109546790146881209140/MotorenVoorOigo11September2011#


     




















    12-09-2011 om 18:02 geschreven door oigo


    09-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.voorbereidingen aan het kasteel

    Alle foto's op :

    https://picasaweb.google.com/109546790146881209140/MotorenVoorOigo#

     







    09-09-2011 om 13:59 geschreven door oigo


    04-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Motoren voor OIGO
    Helpers gevraagd  voor het opzetten van de tent : vrijdag 9 september om 8u.




    04-09-2011 om 20:24 geschreven door oigo


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.OBK steunt OIGO
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    http://www.obk.be/obk-steunt


    04-09-2011 om 18:11 geschreven door oigo


    29-08-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Motoren voor OIGO
    spandoeken in het straatbeeld (2)





    29-08-2011 om 17:09 geschreven door oigo


    18-08-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Motoren voor OIGO
    spandoeken in het straatbeeld....





    18-08-2011 om 21:01 geschreven door oigo


    13-08-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe affiche
    .





    13-08-2011 om 11:40 geschreven door oigo


    10-08-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aankondiging marathon Odense in de krant
    Het Nieuwsblad - 10 augustus  2011

    LAARNE - Op 18 september loopt Marijke Van Imschoot samen met haar vrienden Steven Verstichelen en Ben De Clercq haar eerste marathon in Odense, Denemarken. Deze gezamenlijke, persoonlijke ambitie hebben ze gekoppeld aan een goed doel: geld inzamelenvoor vzw OIGO, een Laarnse vereniging die zich inzet voor de belangen van mensen met kanker.

    En kanker, daar is Marijke van dichtbij mee geconfronteerd geweest. Haar vader was de betreurde schepen Frank Van Imschoot die vorig jaar overleed aan de gevolgen van deze ziekte.

    Bedoeling is om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor vzw OIGO. Mensen kunnen geld doneren door een mail te sturen naar Marijke Van Imschoot (rikje2000@hotmail.com) en een gokje te wagen op de individuele marathontijd van de drie lopers (10 euro per gok). Er zijn prijzen te winnen voor de mensen die de tijd het best ingeschat hebben.

     


    10-08-2011 om 09:53 geschreven door oigo


    01-08-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voorstelling marathon deelnemers

    Als 8-jarige liet ik mij aansluiten bij Atletiek Sparta Laarne, een onderafdeling van Atletiekclub K.A.A.Gent. Na 13 mooie jaren in het atletiekmilieu met Achiel Raman als mentor moest ik noodgedwongen door blessure aan de elleboog de atletiek (vooral het speerwerpen)vaarwel zeggen. Maar omdat ik  het sporten niet kon laten begon ik te voetballen bij Eendracht Laarne. Dit lukte vrij aardig en hield dit ook 19 jaar vol in het voetbalwereldje. Na op Pasen laatstleden mijn laatste voetbalmatch te hebben gespeeld begon de training voor de marathon te Odense. Het idee om een marathon te lopen kwam eigenlijk door een Deense vriend die ik leerde kennen op reis in Kreta die reeds de marathon van Odense gelopen had. Ik vertelde mijn plannen aan een aantal vrienden en er waren er die wel te vinden waren om me te vergezellen naar Denemarken. We staan voor een enorme uitdaging maar we gaan er voor 200% tegenaan met inderdaad het doel OPGEVEN IS GEEN OPTIE. Hopelijk kunnen we onze droom waarmaken.

     Ben (rechts)

     Ik ben een gepassioneerd hardloopster die naast het sporten ook enorm veel houdt van reizen en uitdagingen. Toen het idee in 2010 ontstond om samen met Steven en Ben in 2011 mijn eerste marathon in Odense (Denemarken) te lopen, heb ik geen 2 keer moeten nadenken.  Deze persoonlijke droom koppelen aan een goed doel zoals vzw OIGO maakt het voor mij des te meer waardevol.  In oktober 2010 heb ik afscheid genomen van mijn vader die na een intens ziekteproces van 7 maanden de strijd tegen kanker heeft losgelaten.  Mijn vader was iemand die ondanks zijn ziekte oprecht bleef lachen en genieten van de kleine dingen des levens.  Deze positieve gedachte aan mijn vader zal mij dan ook de kracht geven om de marathon in Odense tot een goed einde te brengen.  Opgeven is geen optie, Odense here we come...

    Marijke (midden)

    Als enthousiaste wielertoerist schrikt een sportieve uitdaging me niet af. Zo fietsten we met een groep vrienden vanuit Laarne al naar menig col zoals Alpe d'Huez, Tourmalet, Stelvio tot zelfs in Denemarken. In de winter onderhoud ik de conditie met wat lopen, maar ergens sluimerde de droom om ooit eens een marathon te lopen. Toen Ben zijn idee ontplooide werd er dan ook niet lang getwijfeld en begonnen we aan een heuse marathon training. Dat we dit kunnen combineren met een actie voor OIGO maakt het alleen maar mooier. Ik hoop echter toch dat de leuze van OIGO me niet slecht bekomt...

    Steven (links)






    01-08-2011 om 00:00 geschreven door oigo


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aankondiging Motoren voor OIGO in de krant
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het Nieuwsblad 1 augustus 2011

    LAARNE - Op zondag 11 september 2011 organiseert de VZW OIGO (Opgeven Is Geen Optie), de vereniging die zich inzet voor een hoger comfort bij kankerpatiënten, voor de tweede maal 'Motoren voor OIGO'. Net zoals bij de eerste editie is het decor van het hele gebeuren opnieuw het prachtige kasteel van Laarne.

    De formule van vorig jaar wordt ook dit jaar behouden: een uitgebreid ontbijtbuffet (met o.a. spek en eieren) voor al degenen die vooraf zijn ingeschreven, een bepijlde rondrit van +/- 170 km door het Pajottenland met als afsluiter voor de liefhebbers, een heerlijke BBQ in de schaduw van het kasteel.

    Prijs voor de motorrit (inclusief ontbijtbuffet en consumptie) bedraagt 10 euro voor de rijder en 5 euro voor de duo, vertrekken kan tussen 9 en 12 uur. Verschilpunt met de vorige editie is dat inschrijving op de dag zelf ook nog mogelijk is, weliswaar zonder het ontbijtbuffet. De BBQ kost 15 euro, 12 euro voor kinderen tot en met 12 jaar.

    Online inschrijven voor dit motorgebeuren en een kijkje nemen hoe het vorig jaar was kan op de site www.oigo.be.  Op deze site is ook alle informatie over OIGO terug te vinden; waar OIGO voor staat en de verschillende projecten die zij in de loop van de voorbije jaren hebben kunnen steunen, mede door de opbrengst van Motoren Voor Oigo.

    Heeft U vragen of wenst u meer uitleg over het initiatief? Contacteer dan:Peter Lippens
    peter.lippens@limpe.be  0493/49.34.93.
     

    01-08-2011 om 00:00 geschreven door oigo


    30-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Motoren voor OIGO - 11 september 2011

    Vrijwilligers gevraagd voor het opzetten van de tent …

    Zich melden op dit blog (reageer..)

    Oigo neemt contact op voor verdere afspraken.





    30-07-2011 om 14:25 geschreven door oigo


    26-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verhaal van Sandra
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Deze week ontvingen wij een aangrijpend bericht van Wouter, de echtgenoot van Sandra; Sandra kreeg in oktober 2010 het zware verdict: non-hodgkin stadium 4a. Maanden van intensieve behandeling liggen reeds achter de rug maar evenveel maanden staan haar nog te wachten. Sandra is inmiddels in behandeling in het UZ Gent, afdeling Hematologie, het is in deze afdeling dat zij en haar echtgenoot OIGO hebben leren kennen.

    Sandra had vroeger een blog ivm haar sportieve hobby's, door deze omwenteling in haar leven is deze blog inmiddels een ziekteverloop-blog geworden. Het is een heel verhaal om alles te lezen maar het geeft perfect weer wat zij tot nu toe jammer genoeg heeft moeten meemaken. Binnenkort haar verhaal op www.oigo.be maar neem ondertussen een kijkje op de blog van Sandra : http://cauwels.skynetblogs.be/

    Op zondag 18 september nemen 3 Laarnse OIGO sympathisanten deel aan deze marathon :  Marijke Van Imschoot, Steven Verstichel en Ben De Clercq. Via allerlei initiatieven wordt geld ingezameld volledig ten voordele van de VZW OIGO. Wij wensen hen nu reeds veel succes ! Wordt vervolgd…








    21-07-2011 om 21:48 geschreven door oigo


    18-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aankoop extra lasertoestel
    Gezien het grote succes van de lasertoestellen voor behandeling van orale mucositis zijn wij –op vraag van het Uz – overgegaan tot de aankoop van een extra toestel . De toestellen worden veelvuldig gebruikt en de patiënten zijn vol lof over deze behandeling.

    18-07-2011 om 00:00 geschreven door oigo


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.I am hurt - Astrid David

    http://www.david-vzw.be/

    I AM HURT is een kunstproject en een beeldverhaal over kwetsuren en kwetsbaarheid. In 2011 omvat het lezingen, een uitwisseling tussen kunstenaars en patiënten, een kunsttentoonstelling. Vanaf 2012 gaat het verder met een onderzoek naar de functie van kunst in een zorgomgeving.

    2012: I AM HURT – Kunst als medicijn
    I AM HURT, kunst als medicijn vertrekt vanuit de overtuiging dat veel ziekenhuizen vandaag functioneren als fabrieken. Zij maken deel uit van de rationele architectuur die als een weergave van de moderne tijd gold in de jaren vijftig van de vorige eeuw. Een ziekenhuis moest vooral functioneel zijn in het toenmalige wereldbeeld. De patiëntenkamers werden opgevat als steriele en anonieme ruimtes die patiënten nu onpersoonlijk en kil ervaren. Eind jaren zeventig al toonden studies aan dat een aangename omgeving het genezingsproces bevordert. Wetenschappers beweerden dat residenten of patiënten gelukkiger zouden zijn, indien men een identiteit zou kunnen geven aan hun kamers. Pas na dertig jaar krijgt dit concept effectief invulling in de zoektocht naar het realiseren van een healing environment. In navolging van het Planetree-concept, een internationaal erkend zorgmodel dat de patiënt centraal stelt, zouden witte cleane kamers in 2020 plaats maken voor kamers in warme tinten en met houtmotieven, voor huiselijke en comfortabele kamers met daglicht en het liefst zicht op groen.
    De uitdaging zal eruit bestaan om de ‘I’, en daardoor ook het genezingsproces, via de kunst te beïnvloeden. Concreet zal afgetast worden of kunst in staat is om een medicijn te zijn





    18-07-2011 om 00:00 geschreven door oigo


    13-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fietskledij

     

    Nog steeds fietskledij  (60 euro voor broek en shirt)
    te verkrijgen op  www.oigo.be
    Ook bij Jo Vervaet, Kasteeldreef 8B Laarne




    13-07-2011 om 10:51 geschreven door oigo


    12-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opbrengst Fietsen voor Oigo bekend !

    Het Nieuwsblad – 12 juli 2011

    LAARNE - OIGO (Opgeven Is Geen Optie) is een VZW uit Laarne-Kalken met als doelstelling het comfort voor kankerpatiënten te verbeteren. Daarvoor is natuurlijk geld nodig en dit tracht de VZW te verzamelen via sponsoring o.a. door het inrichten van fietstochten. Aan de vijf fietstochten van de vierde editie van 'Fietsen voor OIGO' namen in totaal meer dan 700 fietsers deel. Zij verzamelden maar liefst 6.987 euro aan sponsorgelden voor het aantal gereden kilometers. Via de opbrengst van de hapjes en drankjes na de fietstochten ging dit bedrag nog flink de hoogte in.

    Het finaal bedrag van 11.350 euro werd officieel overhandigd aan OIGO VZW tijdens een receptie op zaterdag 9 juli.

    Dit bedrag gaat naar het OIGO project 2011: 'De Medische Oncologie'. De dienst Medische Oncologie behandelt en begeleidt patiënten met één of andere vorm van kanker. De dienst behoort tot de sector Man, Vrouw en Kind en bestaat uit een polikliniek, dagkliniek en een hospitalisatieafdeling. De dienst is sinds 21 juli 2006 actief.
     

    Het project van OIGO binnen deze dienst bestaat uit de aankoop van een lasertoestel en de cofinanciering van een informatiemap voor patiënten bij wie als diagnose kanker is vastgesteld. Ook werden er meerdere 'doosjes vol troost' aangekocht, een materialenset om de communicatie tussen kinderen en een ouder met kanker te bevorderen.
     

    Binnen het project van 2011 is er ook aandacht voor plaatselijke werking; in het voorjaar van 2010 werden voor de eerste maal de verwendagen voor patiënten van Laarne en Kalken, in behandeling of herstellende van kanker, met succes ingericht. In het najaar van 2011 zullen deze verwendagen opnieuw worden georganiseerd. In samenspraak met de plaatselijke huisartsen zal aan de patiënten opnieuw de mogelijkheid worden geboden om een dagje te genieten in het gezelschap van andere lotgenoten.






    12-07-2011 om 00:00 geschreven door oigo


    11-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fietsen voor oigo 2011

    Het Nieuwsblad - 24 juni 2011

    LAARNE - De vierde editie van 'Fietsen voor OIGO' is achter de rug. Het is een groot succes geworden. Aan de vijf fietstochten namen in totaal meer dan 700 fietsers deel, zij verzamelden maar liefst 6.987 euro aan sponsorgelden voor het aantal gereden kilometers.

    Via de opbrengst van de hapjes en drankjes na de fietstochtendenkt OIGO dit bedrag nog fors te kunnen verhogen.

    Het finaal bedrag zal officieel overhandigd worden aan OIGO VZW tijdens een receptie op zaterdag 9 juli om 18u te Kalken, Koffiestraat 37.

    Iedereen die heeft meegefietst of heeft meegeholpen aan het initiatief is van harte welkom!





    11-07-2011 om 00:00 geschreven door oigo


    10-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuw blog

    11juli 2011

    Start van een nieuw blog:

    Naast de website : www.oigo.be  zijn vanaf nu korte nieuwsflitsen, krantenartikels,

    interessante weetjes over oigo te volgen op dit blog.


    10-07-2011 om 00:00 geschreven door oigo




    Foto

    Foto

    Inhoud blog
  • nieuwe website online !
  • afwerking OIGO terras
  • infoavond borstkanker
  • Klassieker van het goede doel
  • infoavond borstkanker


    ________________________
              
                Bestuur OIGO
    ________________________

    Foto

              Jo Vervaet

    Foto

      Danny De Vogelaere

    Foto

        Patrick De Vylder

    Foto

              Annemie
        Van de Voorde


    Foto

        Martine Temmerman

    Foto

           Marc Roelandt

    Foto

         Patrick De Waele

    Foto

          Gerda Van Hulle

    Foto

             Peter Lippens

    Foto

                 Michiel
        De Cooremeter



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs