Ze waren deze morgen goed uitgerust. Om 8 u was het hier nog zeer rustig, maar ik heb ze dan maar wakker gemaakt en buiten gezet. In de voormiddag werd reeds hun toilet gemaakt, borstelen, de haartjes op hun poepje wat bij geknipt en hun halsbandje aan. Wat werd er nadien weer gekrapt aan dat halsbandje ! Om 13u was het vertrek gepland, mama Hiska en de bench met de pups werden in de auto gezet en weg waren we. In tegenstelling met hun eerste autorit was het nu een groot concert van gepiep, 32 km lang ! Aangekomen in Zandhoven werden ze eerst in de ren gezet met grote zus Jolly bij hen. De pups gingen direct onder Jolly hare rok kijken of daar niets te eten viel, maar Jolly maakte dat ze weg was !!! Onder het toekijkend oog van mama Hiska werd er veel gespeeld, een berg speeltjes werd bij hen gelegd en alles werd gekeurd. Nadien was Mabel even het fotomodel. Na de fotoshoot werd met zijn allen gespeeld, Jolly en Hiska waren precies tikkertje met de kleintjes aan't spelen. Af en toe waren we er eentje kwijt, dat was dan alleen op verkenning gegaan onder de struiken. Wij en de pups hebben veel plezier aan deze dag beleefd, dank u Ann en Luc voor de goede ontvangst ! Thuis gekomen hebben ze gegeten en melkje gedronken, ze liggen nu in diepe rust en af en toe dromen ze nog van hun uitstap !
Ze hebben weer heel de nacht braaf geslapen, eens buiten gezet mocht ik alles opkuizen, maar de bench was nog in orde. In de buitenren kunnen ze hun hartje ophalen, spelen en ravotten met elkaar en als ze moe zijn kruipen ze knusjes bij elkaar. Deze namiddag hebben ze nog eens kennis gemaakt met het grasmachine. Michka had gene angst, Mabel en Maxi stonden iets verder en de Max, anders overal de eerste stond het verst verwijderd. Gisterenavond hebben ze ook kennis gemaakt met een luchtballon die tammelijk laag overvloog, niemand had toen angst. De grote waren al een tijdje onrustig en aan't blaffen, mama Hiska bleef rond de ren draaien, ze moest haar pups beschermen. Morgen gaan ze weer mee autorijden, we gaan op socialisatie bezoek !
Al 6 weken oud, binnen 14 dagen mogen ze hun mama en papa verlaten verlaten ! Vandaag hebben ze me laten slapen tot 7u30, maar dan was het wel dringend dat ze buiten gezet werden. Het eten ging vandaag bij alle 4 super snel, ze hadden blijkbaar honger. Hun geitenmelkje na het eten dat vergeten ze niet. Als ik de drinkbak in de ren zet dan komen ze allemaal direct af en kiezen voor het melkje, dat is vlug op. Het waterbakje dat gebruiken ze om een pootbadje te nemen, ofwel staat er eentje met zijn beide pootjes in, ofwel lopen ze er gewoon door. Ofwel gaat er eentje in zitten, vooral de Max is daar de specialist in. Deze morgen zijn ze gelijk elke morgen gewogen en nu niet meer in de bokaal, deze is naar de kleine kant geworden, maar in een houten bakje. Dat moesten ze toch even keuren, zo had ik de tijd om er een foto van te nemen. Er zijn weer in volgorde foto's genomen, Maxi, Mabel, Michka en de Max.
Maxi : 227 gr 439 gr 673 gr 923 gr 1089 gr 1309 gr 1539 gr => + 1312 gr op 6 weken aangekomen Mabel : 238 gr 472 gr 718 gr 972 gr 1157 gr 1358 gr 1609 gr => + 1371 gr " " Michka : 244 gr 538 gr 783 gr 1042 gr 1257 gr 1476 gr 1750 gr => + 1506 gr " " Max : 247 gr 521 gr 813 gr 1078 gr 1286 gr 1509 gr 1828 gr => + 1581 gr " "
Als ze moe zijn kruipen ze allemaal dicht bij elkaar, nu zijn ze uit hun eigen in de bench gekropen om aan hopelijk heel de nacht door te slapen.
De grote dag !!! Deze morgen waren ze weer op hun vast uur wakker, direct buiten en direct alles gedaan gelijk flinke Westies. 3 hadden grote honger, alleen de Max was er mee aan't spelen. Dat heb ik al geleerd dat deze afzonderlijk moet eten en zorgen dat hij niet afgeleid wordt, bij mama Hiska was hij de vlugste en de gulzige pup, nu niet meer. De weergoden zaten ons niet mee, regen en nog eens regen. Dus de buitenren werd regelmatig onder het afdak gezet. Ze kregen deze voormiddag allemaal een halsbandje aan, dat was vervelend, krabben dat ze deden en ze kregen dat maar niet uit. Michka ging de Maxi helpen maar't lukte hem ook niet. Ze hebben het dan maar opgegeven. Om 13u15 moesten ze in een kleinere bench en dan de auto in onder het beschermend oog van mama Hiska. In tegenstelling met de vorige nesten was het nu heel rustig in de koffer. Zelf tijdens het tanken van de auto, ze bleven rustig. Bij de dierenarts waren ze braaf. Mama Hiska werd nagekeken en ze werd volledig in orde bevonden. Eén voor één kwamen de pups aan de beurt, ze werden afgeluisterd, hun tandjes en oogjes en oortjes werden gecontroleerd, alles was tiptop in orde. Dan kwam de inenting dat viel goed mee, die was gegeven voor ze er erg op hadden ! Voor de chip dat was wat anders, om ter hardst hebben ze gepiept. Voor het DNA onderzoek moest er met speciale stokjes in hun snuitje gedraaid worden, dan hebben ze alle 4 nogal gewrongen om weg te zijn, dat was niet leuk. Mama Hiska was erg bezorgd rond de onderzoekstafel aan't lopen, wat gebeurde daar allemaal met haar kindjes. Terwijl de diernarts alle papieren in orde bracht zijn ze dan maar gaan slapen, het was heel vermoeiend hoor. Terug de auto in en naar huis, ze hebben gewoon geslapen en niemand is wagenziek geworden !
Gisterenavond (nacht) had ik de 4 pups voor de derde maal ontwomt, deze morgen waren ze er iets vroeger, 6u30. Ik denk dat ze wat krampkes hadden want ze moesten alle 4 direct een worstje draaien voor hun plaske. Je ziet ze vragen het reeds om uit de bench te kunnen en buiten gezet te worden ! Nieuwe baasjes aan jullie om het vol te houden en te luisteren naar jullie pup !!! Spijtig dat ik niet weet hoe je een filmke op den blog moet zetten, want ze kunnen wat kapriolen uithalen en op een foto ziet je dat niet zo goed. Om 19u zaten ze buiten na hun eten en ja de hemelsluizen gingen open, gevolg natte pups. Maar geen probleem, met veel hulp en zorg van dochter en kleindochter werden ze afgedroogd. Eigenlijk stoorden ze zich niet aan de regen. Morgen is het de grote dag, ze gaan voor de eerste keer met de auto meerijden en een bezoek brengen aan de dierenarts !
Hun uurtje van opstaan is blijkbaar 6u45. Nu het beter weer is en droog worden ze direct buiten gezet. Hun bench is niet bevuild, dat kennen ze goed. Als ze in de binnenren zitten gaan ze op de plaat en niet er naast. Buiten in de ren gaan ze steeds aan de buitenkant staan. Deze namiddag was ik weg en mijn man had ze buiten gezet en is er met de stoel gaan naast zitten, plassen doen ze enorm veel buiten, je blijft kuizen. Gewone brokjes eten gaat zeer goed en nadien hun potje geitenmelk dat wordt tot op den bodem leeg gemaakt. Die tunnel das toch een goede uitvinding, onze Max sleurt hem van links naar rechts en hij probeerd er op te kruipen maar dat lukt niet zo goed. De bal die aan de zijkant hangt dat is iets voor Maxi, die kan er goed aan sleuren. Michka loopt rond om dan ineens door de zijkant van de tunnel te lopen en als hij iemand tegen komt die duwt hij gewoon opzij. Ons juffertje of Mabel daar is geen enkele staartje veilig voor ! Er is ook een foto bij van hun slaapplaats, ik leer ze al de nacht in een bench door te brengen
Dat slapen met zijn 4 in 1 bench dat valt goed mee, deze morgen was het 6u45 dat ze wakker werden. Gauw alle 4 naar buiten en het resultaat mocht ik daarna opkuizen, de zindelijkheidstraining gaat heel goed. De droge brokjes en nadien hun kommetje geitenmelk is vlug leeg. Mama Hiska zit wel op de overschot te wachten, maar helaas vandaag heeft ze het met haar eigen eten alleen moeten doen. Gisteren hebben ze nog vrij in de hof mogen rondlopen, mama Hiska had werk om ze bij elkaar te houden en papa Greco heeft er goed mee gespeeld. De kleinzoon was er weer vandaag en hij is echt verliefd op de pups, ik krijg hem moeilijk weg van de ren.
Vorige nacht hebben ze niet meer in de werpkist geslapen maar in een gewone kleine bench, wel met zijn 4 en enkele knuffels. Ze hebben zeer goed geslapen, in't begin was er wel wat gemormel, maar vrij vlug had ieder zijn plaatske gevonden. En deze morgen om 6u45 waren ze er en alles was nog droog ! Ze kregen weer geweekte brokjes en er werd wat gesmorst !!! Het eten ging minder vlug, de honger zal nog niet zo groot geweest zijn. Het vleesje deze middag ging dan weer vlot naar binnen. Deze namiddag was er bezoek met kindjes, ze gingen van de ene arm in de andere en ze vonden het leuk dat er met hen gespeeld werd. Rond 16 u was het weer etenstijd en in plaats van geweekte brokjes kregen ze nu gewone brokjes met nadien hun geitenmelkje. Hé maar dat ging vlotjes naar binnen en voor het melkje was het wringen om er eerst aan te kunnen. Dus de geweekte brokjes is verleden tijd. Met hun gewichtjes zijn ze vooruit op de andere nesten, maar ook met het eten. Mama Hiska is nog een paar keer zelf eten gaan geven maar met hun scherpe tandjes is ze steeds vlug weg.