#BMlovesNY Van 27 mei tot 3 juni verkennen 40 enthousiaste studenten en docenten van Thomas More Bedrijfsmanagement de 'Big Apple'
28-05-2017
Onze eerste kennismaking met NY
Zaterdag 27 mei
Onze eerste, lange dag, zit er bijna op.
Anders dan andere jaren, kwam iedereen redelijk relaxt toe op de luchthaven. Stages achter de rug, bachelorproeven ingediend, maar vooral: dankzij het Hemelvaart weekend hadden we al 2 prachtige zonnige dagen achter de rug, en dus ruimschoots de tijd om de koffers te pakken.
Dat relaxte bleek echter niet voor iedereen te gelden: de studenten van Thomas More Kempen moeten hun bachelorproef nog indienen. We zagen dan ook verschillende PC's waarop nog een beetje voor school moet gewerkt worden!
Het inchecken verliep redelijk vlot: op een klein half uurtje was onze grote groep verwerkt. Ook de security stelde geen problemen.
We vroegen ons af hoelang de border control zou duren, want sinds 1 april zijn de politie maatregelen verstrengd.
Als EU burger konden we door de automatische paspoortcontrole. Een leuke ervaring, zodra iedereen begrepen had dat het paspoort geopend moest zijn, en niet door de machine ingeslikt zou worden. Toch twee kleine akkefietjes: een nieuwe reispas waarvan de chip niet geactiveerd bleek, en enkele personen die apart wat uitleg mochten gaan geven.
Maar we waren een kleine 2 uur voor vertrek door alle formaliteiten, zodat we uitgebreid konden genieten van de prachtig vernieuwde restaurant en bar area. Enkele dapperen waagden zich al aan de 'Beer Bar'.
Om 10 u begon het boarden. Onze zitplaatsen op er vliegtuig waren mooi in groep bij elkaar, maar wel alfabetisch. Stoelendans dus, totdat iedereen naast vrienden zat.
En omdat de vlucht niet volgeboekt was, hadden we hier en daar zelfs nog een lege plaats voor bagage en lange benen.
We moesten normaal om elf uur vertrekken, maar er was nog een technische controle nodig, waardoor we een half uurtje later dan gepland vertrokken.
Blijkbaar vlogen we windaf, want onze vlucht duurde beduidend minder lang dan de geplande 8 uur.
Iets voor 13 u landden we in Newark, waar immigration en bagage, zoals gebruikelijk, veel sneller gaan dan op de andere New Yorkse luchthaven.
Om halftwee stond iedereen klaar, behalve 1 studente, die een 'random check' had: grondige, aparte controle van identiteit en zelfs sociale media.
Maar gelukkig was het resultaat positief, en konden we met zijn allen (40 studenten en 2 docenten), de bus op.
Voor onze grote groep charteren we steeds een afzonderlijke bus, die ons op een half uurtje tot bij ons hotel bracht.
Om kwart na drie kwamen we toe aan het hotel. Er was een beetje rompslomp omdat sommige kamers nog niet klaar waren (en dus van kamer moest gewisseld worden), maar vooral omdat er maar twee liften zijn voor een smal hotel van 16 verdiepingen.
We lieten iedereen een uurtje om zich te installeren en wat noodzakelijke inkopen te doen (water, fruit,...).
Wat lastiger was: de bestelde metrocards waren niet geleverd. Gevolg: onze eerste verkenning van NY was volledig te voet. We hebben het parcours dan maar wat ingekort, maar we eindigden zoals gepland aan de highlight: Times Square, op wandelafstand van ons hotel.
Normaal starten we onze verkenning ook met een les 'metro': uptown, downtown, local en expres, de verschillende kleuren en nummers. Dit zal moeten wachten tot morgen.
Tijdens onze verkenning maakten we kennis met verschillende types hoogbouw, en de twee markante stationsgebouwen van NY. We moesten vooral veel naar boven kijken: in ons stadsdeel, dichtbij Times Square, staan een aantal indrukwekkende nieuwe, maar vooral hoge gebouwen.
We hadden de afgelopen dagen met angstig hart naar het weerbericht gekeken, want er werd regen voorspeld voor zaterdag namiddag. In verschillende vorige edities was de eerste wandeling letterlijk in het water gevallen, en dat hoopten we te vermijden. En we hadden geluk: het was weliswaar grijs, maar vochtig warm, en het bleef de ganse tijd droog! Het is hier wel een tiental graden frisser dan in Belgiƫ, maar dat is meer dan warm genoeg voor een citytrip.
Omdat de magen terug begonnen te knorren, gingen we vroeger dan gepland iets eten in de buurt van Grand Central Terminal.
En zoals gezegd eindigden we de ingekorte wandeling aan Times Square.
De docenten gingen dan de metrocards regelen, zodat we morgen de langere afstanden in Manhattan zoals gepland met de metro kunnen doen.
De studenten keerden onmiddellijk terug naar het hotel.
Enkele dapperen waagden zich nog aan een drankje in onze pub, maar na bijna 24 u op de been lonken de bedden toch.
En morgen hebben we een goedgevulde agenda, dus we hopen dat iedereen voldoende nachtrust heeft, en met een fris hoofd, en goede benen, klaar is voor enkele fikse wandelingen.
De verkenning van Manhattan, gecombineerd met de verplaatsingen in de luchthavens leverden toch een mooi totaal van 16.300 stappen op voor de eerste dag. De volgende dagen zullen we zeker vergelijkbare cijfers halen. Citytrip: een flinke sportieve inspanning