Vandaag ben ik gestart met een blog om alle avonturen in de Chiwiwawa-moestuin op te schrijven. Mensen die regelmatig terugkeren zullen kunnen genieten van alles en nog wat.
Momenteel loop ik rond met een malletvinger door te werken in de moestuin. Even wat uitleg: bij een malletvinger staat het topje gebogen doordat het strekpeesje afgescheurd is. En om het helemaal leuk te houden is het uiteraard de middelvinger. In het begin was het een witte spalk waardoor het dus nogal opviel. Voordeel is wel dat je zo de mensen de vinger kan geven zonder dat ze er iets van kunnen zeggen want het kan net zo goed zijn dat de vinger pijn doet en je die gewoon eens wil strekken. Nu is het veel minder opvallend, een spalk en plakker in huidskleur.
Vandaag was een tuindag, vroeg begonnen en veel kunnen doen. Zoals altijd in een (moes)tuin is er veel onkruid wat niet zo heel leuk is. Daarom kwam de vraag bij me op: waarom eten slakken geen onkruid? Zou toch makkelijk zijn voor beide partijen? Wij zijn van het onkruid af en zij kunnen ongestoord slijmerig blijven zijn. Maar nee, ze moeten per sé groenten en zachte blaadjes eten terwijl dat onkruid daar maar staat te groeien. Ondertussen mogen wij rondkruipen om dat onkruid uit te trekken en dan nog eens rondkruipen om die slakken te vangen of ons hoofd breken over manieren om ze te weren. Nou ja, iets of iemand heeft ze zo gemaakt dus het zal ook wel z'n doel hebben zeker? Wie of wat ze gemaakt heeft daar zullen we ons maar niet in verdiepen want dat kan nogal heftige discussies geven. Ze zijn er en we moeten er mee leren leven.
Uiteraard hoort een tukje doen in de tuinzetel er ook bij tijdens een dagje tuinieren en dat doet toch zo'n deugd hé. Wel was er eerst wat geharrewar omdat er ook nog eens 6 honden zijn die ook een tukje willen doen in diezelfde zetel. Dat werkt dus niet altijd zo heel goed maar uiteindelijk kon iedereen slapend genieten van de frisse lucht. Dat tukje doet me er trouwens aan denken dat er nog aardbeien in de koelkast staan, die heb ik namelijk geplukt na het tukje. Zal ik zo meteen eens opeten. Niets beter dan zelfgekweekt fruit.
Volgende keer wat saaie uitleg over de moestuin en het idee er achter. Foto's zullen misschien volgen of misschien niet iedereen kan ook de fantasie gebruiken.