Meer over wielrennen eigenlijk Mijn leven met mijn hobby wielrennen
27-06-2011
Wielerwedstrijd Voorde - Ninove 25/06/11
Na een (te) lange examenperiode was het opnieuw wegwedstrijd 25/06. Natuur lijk ben ik niet volledig stil blijven zitten en heb in de mate van het mogelijke zoveel als ik kon gaan trainen. Daar er zondag 26/06 bij ons thuis voor de deur zelf een wedstrijd van nieuwelingen was, verkoos ik om zaterdag in Oost-Vlaanderen te gaan koersen. Wat opviel daar in Oost-Vlaanderen t.o.v de koersen hier was de onmiddellijk hoge snelheid die daar ontwikkeld werd. Er werd heel de koers "vree" hard gereden. Bovendien was er een heel scherpe bocht in het parcour zodat we telkens bijna van stilstand terug moesten vertrekken, wat het natuurlijk extra zwaar maakte. Ik eindigde op een 8ste plaats van 30 vertrekkende renners.
In bijlage nog een filmpje van de laatste training op het "bruggenparcour" in Peutie - Vilvoorde
Nog eens trainen om de examenstress ervan af te rijden.
"vrijdag training om 18:30u tot 20:30u even geen boeken 2uurtjes fietsen" dit stond er op de blog Cycling Project Hofstade. Met een schone groep vertrokken we voor een training. Het leek wel of we alle stress er wilden afrijden. Den Thimo en zijne maat Jordy namen om de beurt de kop en het tempo lag dus direct zeer hoog. Met een gemiddelde van 34 km/h reden we toch zo een 50km. De enige stop onderweg was een gesloten brug aan het kanaal Willebroek. Jammer dat ik de zondagmorgen 19/06 niet mee kon gaan trainen wegens de grote hoeveelheid leerstof (Frans en wiskunde) die ik nog moest leren voor de examen van volgende week. Nog één weekje en de examens zitten er eindelijk op en dan beginnen ook terug de wedstrijden voor de aspiranten.
HIERONDER EEN LINK NAAR EEN FILMPJE VAN DEZE TRAINING. Zelfs bij zo een snelheid lukt het Patje nog om te filmen en foto's te nemen!
Op zondag 12 juni zijn we met een aantal aspiranten en vaders een traning gaan doen vertrekkende vanaf Hofstade. We reden in de buurt van Humbeek en Meise. Het was weer een schoon toertje en de snelheid lag toch goed hoog. We moesten immers van de examenstress vanaf geraken. Op het einde zijn we nog op het "parcour van dinsdag" gaan rijden. Nog eens alles eruit halen en dan terug naar Hofstade. Daar wachtte Roel de papa van Giani Siebens ons op met lekkere verse en nog een beetje warme mattetaartjes. We konden hierdoor al terug op krachten komen na onze inspanningen. Pinkstermaandag ben ik gaan kijken en supporteren bij de wedstrijd van de nieuwelingen in Begijnendijk.
ALS JE HIERONDER KLIKT ZIE JE EEN FILMPJE VAN DE TRAINING
Hoi, de wedstrijden zijn wel even gedaan en de zware periode van de examen is aangebroken. Ik wil natuurlijk geen 3weken niets meer doen en dan mijn goede conditie kwijt zijn. Dus proberen we nog wat te trainen of wat losrijden. Zondag 5/6 zijn we van 9 tot 11u wat gaan rijden in de buurt van Meise. Woensdag is de groep van Patje gaan trainen met een rit naar het terrein van het PK te Heverlee. Daar ik redelijk wat voor school moest werken zijn mijn papa en ik bij de groep aangesloten vanaf het Zoet Water te Oud-Heverlee, om daarna mee de verkenning van het PK parcour te doen. Een mooi toertje van 2,3 km te Heverlee, met een aankomst op een redelijke helling. Ik hoop echt om een top 5 te halen daar. We zien wel. Maar nu eerste enkele weken met onze neus achter de boeken in plaats van ons koersstuur...
IN BIJLAGE VIND JE WAT FILMPJES VAN DE LAATSTE TRAININGEN, MET DANK AAN PATJE VOOR DE FIMPJES EN DE TRAININGEN
Op de zonnige Onze-Heer-Hemelvaartdag vond de laatste wielerwedstrijd voor de examens plaats. De avond ervoor was ik met mijn papa wat gaan losrijden en zijn we tot Opprebais gefietst langs de vliegplein van Bevekom. Ginder hebben we het wel enkele keren moeten vragen hoe het parcour daar zijn omloop had.
Die dag waren er wat extra supporters komen opdagen voor mij: mijn mama, papa, zus Céline, oma, opa, nonkel Robert en tante Anny. We moesten 19 ronden afleggen. Bij de eerste verkenningsronde was er al een grote valpartij. Iemand was tegen mijn achterwiel gereden en daardoor is die renner ten val gekomen, waardoor er nog een hele hoop renners ook ten val kwamen. Het was een zwaar parcour met een scherpe bocht en een lange bergop en een afdaling met korte scherpe bocht. Na enkele ronden kwam ook Jordy Gausin zwaar ten val waardoor hij zijn wedstrijd moest staken. Eerder was mijn ploeggenoot Nand Onckelinx van Lotto Olympia al moeten stoppen na die eerste valpartij. Ik kon goed de kopgroep blijven volgen gedurende de hele wedstrijd. Bij het ingaan van de laatste bocht zat ik wat slecht omdat ik niet naar voor geraakte. Ik zette alles op alles om toch nog goed te eindigen. Een top 5 zat er deze week niet meer in, maar slaagde er toch nog in om als 7de over de eindstreep te geraken.
Ook bij de 14-jarigen werd de wedstrijd ontsierd door een zware valpartij in de laatste bocht. De 2 koprijders kwamen hierbij zwaar ten val alsook een meisje dat net gedubbeld werd. Hierdoor werd Nils die ook bij Patje traint 2de.
Hieronder een fimpje van de wedstrijd te Opprebais