Zoals wel alles, heeft deze schoen z'n voordelen en nadelen. De positieve aspecten vind ik: ten eerste vind ik het een grote vooruitgang op vlak van technologie. Door de vernieuwde technologie kan je jouw prestaties gemakkelijk analyseren en zo je 'minpunten' verbeteren. Dit wordt ook allemaal makkelijker gemaakt door de trainingsschema's die de Speed Cell bevat. Zo kan je als voetballer streven naar de perfectie. Ook vind ik het een heel groot voordeel dat de AdiZero, slecht 165 gram weegt, dat is enorm weinig als je dat vergelijkt met andere voetbalschoenen. Je grip op de bal, techniek en je pas-en trapvorm gaan er op vooruit. Ook je snelheid wordt beïnvloed door deze fantastische schoen. En dit allemaal dankzij het lichte gewicht van de schoen. Ik vind dat Adidas met deze vernieuwing Club Brugge en Chelsea heeft overklast. Chelsea dacht tot voor deze uitvinding dat ze het verst stonden op vlak van technologie in het voetbal, wat eigenlijk ook zo wel was. Maar nu neemt Adidas echt een grote voorsprong op Chelsea en andere topclubs, want door deze formidabele uitvinding kun ze heel wat meer prestaties van de spelers meten, en ze zo elk apart een trainingsschema opleggen. Wat ik echt leuk vind aan deze chip is dat je jouw prestaties kan vergelijken met die van je vrienden en zelfs met de échte wereldtop. Zo ga je volgens mij beter gaan spelen.
Voor mij zijn er maar twee nadelen: het grootste nadeel is de kostprijs. Voor echte topspelers is dit natuurlijk geen probleem, want ofwel de club ofwel de sponsor betaalt deze schoen voor hun. Maar voor amateurvoetballers of jeugdvoetballers die voor hun plezier spelen, is dit natuurlijk echt probleem. Daardoor zullen ze hun minder aangetrokken voelen door deze verbluffende uitvinding en zullen er dus minder schoenen verkocht worden. Dit is dan voor adidas weer een groot probleem, ze zullen daardoor een pak minder schoenen verkopen. Maar al bij al kan dit probleem makkelijk opgelost worden. Je haalt de kostprijs gewoon een beetje naar beneden, want 210 euro voor een paar schoenen is toch echt veel en dan heb je de miCoach Speed Cell nog niet. Het tweede en ook laatste nadeel is voor mij dat de gegevens maar 7 uur bewaart worden. Ik vind dat je de gegevens veel langer moet kunnen bewaren. Want als je jouw gegevens er vergeet op te zetten of je computer werkt even niet dan ben je meteen je prestaties kwijt. Of waneer je een amateurvoetballer bent en je blijft na de match iets te lang hangen en je hebt daardoor de volgende dag een kater dan ben je jouw gegevens ook kwijt. Dat zijn allemaal dingen die zouden kunnen gebeuren.
Moesten deze 2 problemen worden opgelost, is het echt een volmaakte schoen en een echte verbetering voor de voetbalwereld. Velen vinden natuurlijk dat door deze uitvinding het 'oude voetbal' zoals de meesten dat kennen verloren gaat. Ergens hebben ze daar wel gelijk in, maar ik vind het echt fantastisch wat adidas voor elkaar heeft gekregen. Voor mij mogen ze alvast een paar schoenen aan de kant leggen.
Het is gedaan met de discussies tussen een speler en zijn trainer over het te weinig lopen op het veld. Adidas heeft namelijk dé kaskraker in de voetbalwereld gelanceerd: de MiCoach Speed Cell. De Cell zit in het speciaal uitgevonden paar schoenen: de Adizero f50. Hiermee overtreft Adidas de techniek van Club Brugge K.V. en Chelsea F.C. in verband met de technologie in de voetbalwereld. Eerder hadden Club Brugge al een chip, die in het truitje verwerkt is, uitgevonden om gegevens te meten en op te slaan. Dit was maar een prototype, dus dacht Chelsea het hoogst mogelijke bereikt te hebben door de chip meer geavanceerder, gemakkelijker en gebruiksvriendelijker te maken. Vandaag de dag overtreft Adidas dit met een hoogstaand staaltje techniek: De Slimme voetbalschoenen of Smartshoes. Het speciale aan de 'Slimme Voetbalschoen of de Smartshoes' is dat er een MiCoach Speed Cell in verwerkt is. Deze Cell, een technologische chip, bevindt zich in de zool op de bodem van je schoen.