Christiaan Lagae, de protagonist van het verhaal, houdt een meisje, Katrien Houbrechts, gevangen in zijn appartement. Ze zit, met veel schaafwonden op haar wangen en haar gezwollen linkeroog, vastgebonden op een stoel.
Een buurvrouw heeft de politie gebeld nadat ze Christiaan met een pistool heeft gezien. Wanneer de politie ter plaatse komt, denken ze onmiddellijk aan een ontvoering. De Brigadier belt naar Christiaan en vraagt of hij naar buiten kan komen. Christiaan antwoordt dan dat hij niet naar buiten kan komen omdat ze hem dan niet zouden geloven, de Brigadier moet het zelf ontdekken, het is de enige weg naar de waarheid.
Met de hulp van Kristof Vanneste, haar favoriete agent, onderzoekt ze wat er is gebeurt. Ook fraude-inspecteur Maarten Crab helpt haar. Hij volgt Christiaan al. Christiaan heeft een miljoen buitgemaakt zonder dat hij er recht op had. Chrisitaan wordt ook genoemd in een moordzaak als getuige en verdachte! Een zekere Anthony Van Stappen werd vermoord teruggevonden in de berm van een spoorweg. Zijn lichaam was gruwelijk verminkt. Lagae zou het lichaam gevonden hebben. Vanneste, Crab en de Brigadier gaan het moorddossier nodig hebben om te begrijpen wat Christiaan bedoelde. Rykaert, een andere politie agent die de Brigadier absoluut niet kan hebben, was momenteel bezig met het moorddossier van Lagae.
Christiaan begon te werken in Papierhandel Devos. Het ging redelijk goed maar toch besloot meneer Devos dat er nog een extra werknemer nodig was voor de job van administratief verantwoordelijke (ze heette de job van secretaresse eenmaal bij hen). Christiaan kende een vriend, Arne Maenhout, die naar zo'n job op zoek was. Hij stelde hem dus voor aan zijn baas die hem enkele weken later aannam. Devos zou liever hebben gehad dat het een mooie blonde secretaresse was. Arne werd wel elke dag uitgeblaft door Devos, die het feit dat Arne geen blonde stoot was met lange benen nog niet helemaal verwerkt had.
Christiaan en Arne hadden elkaar leren kennen toen ze negen jaar waren en allebei door hun ouders in een sportkamp gedropt waren. Arne zei niet veel. Toen Christiaan en Arne allebei snoep gingen kopen bij de bakker en Christiaan maar weinig geld bij zich had, steelde Arne snoep voor hem. Natuurlijk werden ze door de bakker gezien. Beiden hebben altijd contact gehouden en zijn altijd vrienden gebleven.
Persoonlijke mening: Dit was dus een samenvatting over het eerste deel van het boek. Ik vond het onmiddellijk een super spannend boek. Het begin bevat al veel actie waardoor ik wou verderlezen. Wanneer de politie ter plaatse komt en moet onderzoeken waarom Katrien begrijzeld wordt, is de actie nog steeds aanwezig.
Per hoofdstuk wordt de tijd afgewisseld, het moment zelf (Christiaan die Katrien gevangen houdt in zijn appartement en de Brigadier die probeert te onderzoeken waarom) en het verleden (het verhaal van Christaan, Arne en Katrien). Soms vond ik het daarom een beetje moeilijk om te kunnen volgen maar door verder te lezen wordt alles snel duidelijk. Gelukkig zijn er in het verhaal niet te veel personnages waardoor het anders moeilijker zou zijn om te onthouden wie wie is. Ik zal nu snel verderlezen omdat ik zo snel mogelijk het vervolg wil weten!
|