Medialand dankt volgende bronnen voor het medianieuws dat je op deze blog kan lezen:
Allemaal Digitaal.be De Morgen De Standaard De Redactie.be Gazet Van Antwerpen Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad Radiovisie.be Showbizzsite.be Zangtalent.be De Telegraaf Algemeen Dagblad VTM VT4 Eén 2BE RTL Nu.nl MSN Entertainment Metro Nieuws Vandaag.be Clint.be Bruno.nl Scarlet Gossip Nieuws.be Tv Facts.nl The top of music Showbizznieuws
Medialand
Medialand:Al het medianieuws op één website! tv,radio,film,muziek,showbizz,fashion en lifestylenieuws én Dance4U.be!
06-01-2008
Wouter stelt nieuw project E.F.R. voor
De vroegere band Perron-Geluk en Wouter De Clerck hebben elkaar gevonden in een nieuw project: Escape from Reality, kortweg E.F.R.. Waar dat precies voor staat presenteerden Wouter en zijn muzikanten gisteravond in de Antwerpse Red & Blue. Onze collega's van Zangtalent.be waren erbij en keken ernaar. E.F.R alias Idool runner up Wouter De Clercq en zijn muzikanten gaven de aftrap van hun showcase in de showtempel Red & Blue te Antwerpen voor een talrijk opgekomen publiek.
Ruig, rauw en assertief
Wouter blijft zichzelf: een beetje ruig, rauw en assertief. Dat vertaalt zich in hevige poprock songs. Zijn Eurosongbijdrage mocht hij nog niet voorstellen, maar Wouter speelde uit eigen en andermans werk. Zo waagde hij zich aan enkele covers zoals You van Scooter en Message in a bottle van The Police en bracht hij een Elvis-medley en een heuse 'foute' medley.
Wouter schotelde de aanwezigen een mini-concert met ballen voor en bewees ten overvloede hij live een podiumbeest is.
Britney Spears heeft Cedars Sinai Hospital in Los Angeles verlaten. De popster werd er twee dagen opgenomen, nadat ze had geruzied met haar ex Kevin Federline. Gisteren besliste een rechter in Los Angeles dat Spears haar twee zoontjes niet meer mag bezoeken.
Het is een tumultueuze week geweest voor Britney Spears. Donderdag ging de popster door het lint tijdens een ruzie met haar ex Kevin Federline over de voogdij over haar kinderen.
De 26-jarige zangeres verloor een tijd geleden de voogdij over Jayden James (2) en Sean Preston (1). Ze mocht de kinderen wel drie keer per week onder begeleiding zien.
Gisteren verloor ze ook dat bezoekrecht. Kevin Federline kreeg van een rechter in Los Angeles de volledige voogdij over de twee peuters toegewezen.
Britney Spears mocht vandaag Cesars Sinai Hopital verlaten. Ze zou opgenomen zijn nadat ze een zenuwinzinking had gekregen.
Spears werd er scherp bewaakt, omdat de artsen veronderstelden dat ze een bedreiging vormde voor zichzelf en haar omgeving.
Zowel solo als in het gezelschap van En Vogue en of Shaggy bracht Natalia een nooit geziene performance. Hier keek ze al maanden naar uit, Natalia bewees alweer dat ze zich thuisvoelt in het grote Sportpaleis.
Op de setlist onder andere "Do you wanna funk" "Gone to stay", "Don't let go", "Fragile", "Boombastic", "Oh Carolina", "Higher than the sun", "Like a lady", "Shelter", "I want you back", "Free your mind" en vele andere liedjes.
De duetten en de trio's die Natalia, En Vogue en Shaggy zongen waren super. De drie artiesten hadden slechts drie dagen tijd om aan elkaar te wennen en te repeteren en dat deden ze urenlang in en rond het Sportpaleis.
Bij deze willen we het volledige team van Natalia een dikke proficiat wensen. De feestdagen opofferen om tienduizenden mensen zo'n prachtig concert te bieden, chapeau.
Natalia staat de volgende dagen nog 5 keer op het podium van het Sportpaleis. Heel wat fans waren zo overtuigd dat ze meteen tickets bestelden voor één of meerdere van de 5 resterende shows.
Wil jij getuige zijn van dit concert? Dan kan je 6, 9, 11, 12 en 13 januari in het Sportpaleis terecht.
Zaterdag hebben zo'n 5.900 mensen deelgenomen aan de jaarlijkse ijsberenduik in Oostende.
Er waren maar liefst 1.200 deelnemers meer dan vorig jaar. Zo'n 10.000 toeschouwers zagen de ijsberen een frisse duik nemen in het 7 graden koude water.
Toerisme Oostende is zeer tevreden met de opkomst die zich resulteert in extra hotelboekingen. Een aantal hotels waren zelfs helemaal volgeboekt. Ook de horeca op de zeedijk mag niet klagen.
Q-Music zet maandag een ijsblok in de vorm van een Porsche 911 Carrera op de Gentse Korenmarkt. In het ijs zit de sleutel van de échte Porsche. Wie kan raden na hoeveel tijd de sleutel op de grond valt, wint de sportwagen ter waarde van 84.000 euro. Ook Radio Donna geeft vanaf maandag een auto weg. Wie de Undercover Car van Donna ziet rondrijden en de nummerplaat kan sms'en, wint de auto.
Dit zijn de eerste beelden van het nieuwe decor van Het journaal op Eén. Vanaf maandag 7 januari krijgt elk journaal een eigen kleur: groen om 13 uur, geel om 18 uur, rood om 19 uur, lichtblauw om 20 uur en donkerblauw voor het late journaal. De VRT vernieuwt ook andere nieuwsprogramma's als Koppen en Terzake op Canvas.
Vandaag start in het Sportpaleis in Antwerpen de concertreeks Natalia meets En Vogue feat. Shaggy. Er zijn zes shows gepland. "Ik probeer er niet te veel over na te denken", zegt Natalia. "Toen ik 15 was, vond ik de clips van "Free your mind" en "Don't let go" echt geweldig. Het is superleuk dat ze nu hier bij mij staan en het zijn de originelen nog". En Vogue heeft niets dan lof voor Natalia: "Ze heeft een krachtige stem". Natalia zelf is ook erg tevreden: "Mijn stem is heel goed eigenlijk. We houden de repetities nu wel rustiger (dan bij de vorige reeks met de Pointer Sisters)." "Ik denk dat ik nog nooit zo goed gezind geweest ben voor een show als nu. Het enige nadeel was dat ze laat zijn aangekomen en dat zorgt nu voor veel ineens, maar ik denk wel dat het zal loslopen." De vijf dames brachten samen ook al de single "Glamourous" uit en konden die tijdens de repetities voor het eerst samen zingen. En Vogue belooft een spetterende show: "Wij en Natalia, samen zijn dat vijf sexy madammen".
Meg Altman is een alleenstaande moeder die met het geld van haar scheiding op zoek gaat naar een nieuwe woonplaats in New York. Samen met haar dochter Sarah besluit ze haar intrek te nemen in een groot herenhuis in Manhattan. Het huis heeft naast een zee van ruimte een tweede pluspunt: in een van de kamers is een speciale schuilplaats gebouwd, die bescherming moet bieden tegen indringers. Tijdens hun eerste nacht in het huis moeten Meg en Sarah al meteen gebruikmaken van de kamer: drie gewapende mannen dringen de woning binnen, op zoek naar het verborgen fortuin van de vorige eigenaar...
Ook Sony BMG biedt muziek zonder kopieerbeveiliging aan
Na lang aarzelen wil nu ook Sony BMG muziek zonder kopieerbeveiliging aanbieden op internet. Dat blijkt vrijdag uit een bericht in het Amerikaanse magazine Businessweek. Het muziekconcern zou nog tijdens het eerste kwartaal van 2008 tenminste een deel van zijn aanbod zonder kopieerbeveiliging gaan aanbieden. De vier grootste muziekconcerns EMI, Warner Music, Vivendi Universal en Sony BMG, die meer dan driekwart van de muziekmarkt in handen hebben, lijden onder de dalende cd-verkoop. Eind december kondigde Warner Music aan muziek zonder kopieerbeveiliging te zullen aanbieden op onlinewinkel Amazon. Sony BMG is het resultaat van de fusie tussen Sony Music Corporation, een onderdeel van de Japanse Sony Corporation, en BMG Entertainment, een onderdeel van de Duitse groep Bertelsmann.
De film 'K3 en de Kattenprins' heeft in twee weken 100.000 bezoekers naar de Nederlandse bioscopen getrokken. Daarmee behaalt de kinderfilm een Gouden Film. Dat maakte de distributeur vrijdag bekend. 'K3 en de Kattenprins' van regisseur Matthias Temmermans draait vanaf 19 december in de bioscopen. Komend weekeinde wordt de 150.000e bezoeker verwacht. De officiële 'Gouden Filmposter' wordt zondag in het tv-programma Life & Cooking uitgereikt aan Irene Moors, die in de film een rol speelt.
Britney Spears is donderdagavond opgenomen in het Cedars Medical Center in Los Angeles na een conflict over de voogdij over haar kinderen. Volgens de Amerikaanse showbizzsite TMZ.com is de zangeres opgenomen voor een psychologische evaluatie. De politie werd naar het huis van de popster geroepen toen Spears haar twee zoontjes niet wou laten meegaan met de bodyguard van haar ex-man Kevin Federline. Naar verluidt was Spears onder invloed van een onbekende substantie. De politie ontving rond acht uur s avonds een telefoontje om uit te rukken naar het huis van de zangeres. Ook een brandweerwagen en twee ambulances werden naar de riante villa in Beverly Hills geroepen. Naar verluidt moesten de agenten bijna drie uur lang inpraten op Spears. Kevin Federline, zijn advocaat en een vertegenwoordiger van Spears' advocaten kwamen in de loop van de avond ter plaatse. De politie zei dat er een 'familieconflict over haar kinderen werd opgelost'. Rond 23 uur was het probleem van de baan en werden de twee jongetjes naar hun papa gebracht. Volgens de politie was Spears onder invloed. Ze werd na afloop op een brancard afgevoerd naar het ziekenhuis. Spears en haar ex-echtgenoot Kevin Federline zijn al geruime tijd verwikkeld in een bittere strijd om de voogdij over hun twee kinderen, de 2 jaar oude Sean Preston en de 1 jaar oude Jayden James. De 29-jarige Federline heeft de tijdelijke voogdij gekregen, omdat de 26-jarige Spears zich niet altijd even stipt houdt aan de afspraken die de rechter met haar heeft gemaakt. Als gevolg daarvan werd het bezoekrecht van Spears - zij mocht haar twee kinderen een aantal keer per week zien, in aanwezigheid van een door de rechtbank aangewezen begeleider - enkele malen opgeschort.
De commerciële zender VTM zendt het programma "Koen in Dakar" niet meer uit. "Dat kan uiteraard niet meer doorgaan", zegt woordvoerder Mark Van Lombeek. De 30e editie van de Dakar-rally is immers wegens veiligheidsredenen afgelast. "Koen in Dakar" volgt de avonturen van Clouseau-zanger Koen Wauters in de Dakar-rally. "Het was een kleine rubriek en de gevolgen voor ons blijven beperkt", legt Vanlombeek uit. "We moeten wel onze kleine ploeg terugroepen maar dat is allemaal peanuts in vergelijking met de gevolgen voor de deelnemers." Wauters zelf reageert verslagen vanuit Dakar. "Maar ik ben in de eerste plaats vader en echtgenoot. Veiligheid gaat voor", relativeert hij in het VTM-journaal. "Ik ga zo vlug mogelijk proberen thuis te raken." De zanger nam al negen keer deel aan de rally. Eergisteren stond hij nog in het Sportpaleis met "Clouseau 20".
Vanaf 21 januari voert VTM enkele wijzigingen in het programmaschema door. Wie wordt de man van Phaedra? krijgt wellicht het beste plekje uit de programmering: maandagavond om 20u40. In hetzelfde timeslot als Boer Zkt Vrouw hoopt VTM dat de kijkers opnieuw massaal de weg vinden naar hun zender. Op woensdagavond zijn er enkele oude bekenden die weer opduiken. Schoon en Meedogenloos met Sien en Maria start op 23 januari een derde seizoen. Meteen daarna volgt Sergio met de tweede reeks van De Foute Quiz. Vrijdagavond is net als bij het begin van het tv-seizoen weer de plek voor Ranking The Stars. In dit nieuwe seizoen neemt Evi Hanssen het presentatiestokje over van Sergio. Deze keer zullen 10 bekende mannen in het panel zetelen.
Peter Van de Veire van Studio Brussel is verkozen tot radiopersoonlijkheid van 2007. Meer dan 17.000 mensen namen deel aan de stemming op de site van RadioVisie.
Het bioscoopbezoek in ons land is met zes procent gedaald. In 2007 werden 20,3 miljoen bioscoopkaartjes verkocht, tegenover 22,6 miljoen in 2006. Er waren niet zoveel grote kaskrakers. "Het voorjaar van 2007, en dan vooral april, viel tegen", geeft Myriam Dassonville van Kinepolis toe. "Er waren niet zoveel kaskrakers en het weer was prachtig in het voorjaar. In de zomer kwam "Harry Potter" uit en hebben we een inhaalbeweging ingezet maar niet in die mate dat we op hetzelfde niveau van recordjaar 2006 raakten." Ook UGC is niet te spreken over het bioscoopbezoek. "2007 was een van de slechtste jaren van het voorbije decennium", reageert Jean-Christophe van de bioscoopgroep. In 2007 waren het wereldwijd de sequels die de kassa's deden rinkelen. In België werd "Pirates of the Caribbean: at world's end" het meeste bekeken in de bioscoop. In de VS was dat "Spider-Man 3", gevolgd door "Shrek the third".
Het lijkt erop dat Pamela Anderson haar scheiding van Rick Salomon toch doorzet. De actrice heeft 15 december de scheidingspapieren overhandigd aan haar echtgenoot, blijkt uit documenten die 28 december bij de rechtbank in Los Angeles zijn ingediend.Salomon heeft 30 dagen om te reageren, aldus het Amerikaanse tijdschrift People. Half december 2007 lekte het nieuws over de scheiding al uit, maar Anderson verklaarde snel daarna dat ze zaken aan het oplossen waren.De actrice trouwde begin oktober vorig jaar met Salomon. Ze was eerder enkele jaren gehuwd met zanger Tommy Lee, de vader van haar twee zoons. In 2006 was ze enkele maanden in de echt verbonden met muzikant Kid Rock .
Voor wie niet meer kan wachten tot maandag, kan nu al de nieuwe huisstijl van de vernieuwde VRT-nieuwsdienst ontdekken. De nieuwe site 'DeRedactie' is al online te vinden.lees hier het volledige artikel. bron:tv-visie.be
Clouseau en Fixkes grote favorieten voor eerste MIA's
De VRT en Muziekcentrum Vlaanderen hebben donderdag de nominaties bekendgemaakt voor de Music Industry Awards (MIA's). Er zijn twaalf categorieën: negen MIA's worden gekozen door het grote publiek en drie door de professionele muzieksector. Clouseau en Fixkes hebben met vijf nominaties de meeste achter hun naam.
De MIA's zijn de (voorlopige) opvolgers van de Zamu-awards, de muziekprijzen die jaarlijks vanuit de muzieksector werden toegekend. Ze worden op vrijdag 1 februari op Eén uitgereikt.
Het publiek reikt de prijzen uit in negen categorieën: beste song, beste soloartiest, beste groep, beste videoclip, beste pop, beste dance/elektronica, beste rock/alternative, beste populair (lichtere pop, levenslied) en beste wereldmuziek (folk, etnisch, rootsmuziek). Iedereen kan vanaf donderdag zijn stem uitbrengen via de websites van Eén, Canvas, Radio 1, Radio 2, Donna en Studio Brussel.
De Vlaamse, professionele muzieksector heeft het laatste woord bij het toekennen van drie prijzen: beste album, beste nieuwkomer en beste live-act.
Een mediajury, muziekspecialisten van de Vlaamse kranten en weekbladen en van de VRT, heeft de afgelopen weken uit het Vlaamse muziekaanbod van 2007 vier nominaties aangeduid in elke categorie.
DE GENOMINEERDEN:
Beste Soloartiest: Arno, Flip Kowlier, Gabriel Rios en Natalia.
Beste Groep: Clouseau, Fixkes, Hooverphonic en Zita Swoon.
Beste Song: de 60 genomineerden in deze categorie zijn terug te vinden op de websites waarop gestemd kan worden.
Beste Videoclip: "Naïve" van Axelle Red, "Ik vraag het aan" van Fixkes, "Angelhead" van Gabriel Rios, "You don't Know" van Milow.
Beste Pop: Clouseau, Natalia, Stan Van Samang en Tom Helsen.
Beste Dance/Elektronic: Milk Inc, Soulwax, Sven Van Hees en Vive la Fête.
Beste Rock/Alternative: Mintzkov, The Van Jets, Zita Swoon en Zornik.
Beste Populair: Laura Lynn, Mama's Jasje, Mega Mindy en Strato-Vani.
Beste Wereldmuziek: Laïs, Think of One, Yevgueni en Zap Mama.
Beste Album: "Angelhead" van Gabriel Rios, "De man van 31" van Flip
Kowlier, "Fixkes" van Fixkes en "Vonken & Vuur" van Clouseau.
Beste Live Act: Clouseau, Goose, Natalia en Zita Swoon.
Beste Doorbraak: Fixkes, Milow, Stan Van Samang en The Van Jets.
Mp3-spelers onder de kerstboom zorgen voor recordaantal downloads
Over heel 2007 werden zowat één derde meer liedjes van het net gehaald dan in 2006. Het grote aantal downloads in de kerstperiode van de laatste jaren valt makkelijk te verklaren. Heel wat mensen krijgen op kerstavond namelijk een mp3-speler als kerstgeschenk. Bij internetwinkel Amazon was de mp3-speler samen met de digitale camera zowat het meest aangekochte cadeau in de weken voor kerst.
In de laatste week van 2007 werden met 3 miljoen downloads alle records verpulverd. In Nederland haalt de online muziekwinkel eMusic ook een record met een half miljoen downloads in de kerstperiode. Ultratop houdt ook de hitparade van de downloads in Vlaanderen bij (zie kader). Die wijkt op een aantal punten af van de algemene charts, waar ook de verkoop van singles worden meegerekend. Zo staan Beirut en Daft Punk veel hoger in de hitparade van de downloads. Het meest opvallend is echter de zevende plaats van Mariah Carey met haar kersthit uit 1994.
Top 10 legale downloads in de laatste week van 2007
(de positie in de algemene charts staat tussen haakjes)
1. Rihanna - Don't Stop the Music (1)
2. Beirut-Nantes(14) 3. Natalia meets En Vogue - Glamourous (2)
Johnny Depp brengt meeste geld in Amerikaanse bioscoopla
Van alle Hollywoodsterren heeft Johnny Depp (44) het voorbije jaar het meeste geld opgeleverd aan de Amerikaanse bioscoopkassa's. Dat blijkt uit de jaarlijkse enquete onder Amerikaanse bioscoopbedrijven, voor de 76ste keer uitgevoerd door uitgeverij Quigley.
Depp viel in 2007 te bewonderen als barbaars barbier (in Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) en als pittige piraat (in deel drie van Pirates of the Carribean, At World's End). Ook vorig jaar was Depp de Top Money-Making Star.
Depp gaat Will Smith (I am Legend) en George Clooney (Michael Clayton en Ocean's Thirteen) vooraf. In volgorde wordt de top tien vervolledigd door Matt Damon, Denzel Washington, Russell Crowe, Tom Cruise, Nicholas Cage, Will Ferrell en Tom Hanks. Geen enkele vrouw dus in de top, en zoiets is inmiddels al geleden van 1983.
Shia LaBeouf (Transformers, Disturbia, Surf's Up) en Ellen Page (Juno) heten de Sterren van de Toekomst (Stars of Tomorrow) te zijn.