Medialand dankt volgende bronnen voor het medianieuws dat je op deze blog kan lezen:
Allemaal Digitaal.be De Morgen De Standaard De Redactie.be Gazet Van Antwerpen Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad Radiovisie.be Showbizzsite.be Zangtalent.be De Telegraaf Algemeen Dagblad VTM VT4 Eén 2BE RTL Nu.nl MSN Entertainment Metro Nieuws Vandaag.be Clint.be Bruno.nl Scarlet Gossip Nieuws.be Tv Facts.nl The top of music Showbizznieuws
Medialand
Medialand:Al het medianieuws op één website! tv,radio,film,muziek,showbizz,fashion en lifestylenieuws én Dance4U.be!
12-12-2007
Stany Crets verwacht zoontje
Stany Crets heeft zijn mond niet kunnen houden. Zijn meer dan zeven maanden zwangere partner Haydee is zwanger van een zoontje. In de eindejaarsvraagjes van het weekblad Humo antwoordt hij op de vraag 'Wie wenst u wat toe voor 2008': 'Mijn zoon Jack wens ik een geweldige jongere broer.' Verklapt, dus. Ofwel hoopt Stany stiékem dat het opnieuw een zoontje wordt.
Fergie is de populairste op iTunes. De Black Eyed Peas-zangeres staat twee keer in de top vijf van nummers die dit jaar het meest zijn gedownload van de muziekwebsite. Haar nummer 'Big girls don't cry' staat boven aan de lijst, het nummer 'Glamorous' sluit de top vijf af. Beide liedjes zijn afkomstig van het eerste soloalbum van de zangeres, 'The Dutchess'. 'The sweet escape' van Gwen Stefani was het tweede meest gedownloade nummer in 2007. 'Hey there Delilah' van Plain White T's staat derde op de lijst, gevolgd door 'Girlfriend' van Avril Lavigne.
Maroon 5 bij albums
Bij de albums was 'It won't be soon before long' van Maroon 5 de plaat die het meest gekocht werd op iTunes. 'Back to black' van Amy Winehouse is de tweede cd in de top vijf van meest gedownloade albums. 'Graduation' van Kanye West staat op nummer drie. Ook 'Daughtry' van Chris Daughtry (4) en 'Coco' van Colbie Caillat (5) waren populair.
André Rieu heeft voor zijn concerttoer 'A romantic Vienna night' een replica op ware grootte laten bouwen van het Weense kasteel Schönbrunn. Het decor is 125 meter breed, 30 meter diep en 35 meter hoog. Volgens Rieu gaat het om 'het grootste decor ooit' voor een reizende voorstelling. De wereldtournee van de Nederlands-Limburgse violist gaat vrijdag in première in het Canadese Toronto. Schönbrunn is het kasteel van de beroemde Oostenrijkse keizerin Sissi en haar man Franz Joseph. Volgens Rieu is het bij uitstek de plek waar zijn muziek thuishoort. Omdat niet al zijn fans naar Wenen kunnen afreizen, brengt hij Wenen dus maar naar zijn fans. De replica van het kasteel komt inclusief twee ijsbanen en een balzaal met gouden kroonluchters en een handgeschilderd plafond. Ook komen er tijdens de concerten veertien koetsen en 36 paarden langs. Hoewel Rieu zich daarnaast nog eens laat ondersteunen door 250 artiesten, benadrukt hij dat het uiteindelijk allemaal om de muziek draait. Na Toronto worden Duitsland, Frankrijk en ons land aangedaan.
Zangeres Axelle Red krijgt een eredoctoraat aan de Universiteit Hasselt. De universiteit wil de Hasseltse hiermee eren als sociaal geëngageerd kunstenaar.
De eredoctoraten worden officieel uitgereikt op 28 mei 2008. Naast Axelle Red krijgen nog acht anderen een eredoctoraat.
Axelle Red is licentiaat in de rechten en volgde bijkomende opleidingen in theater en cinema. In 1997 werd de zangeres buitengewone ambassadrice van Unicef en zette ze haar schouders onder de campagne Onderwijs, mijn recht om kinderen op de schoolbanken te krijgen. In 2006 werd ze in Frankrijk geridderd tot Chevalier dans lOrdre des Arts et des Lettres
De populariteit van de Nederlandse zangeres Esmée Denters lijkt niet te stoppen. Haar filmpjes op YouTube zijn inmiddels bekeken door meer dan zeventig miljoen mensen. De 19-jarige plaatste sinds augustus vorig jaar 68 filmpjes van zichzelf op de videowebsite. Ook de muziekindustrie heeft dit zangtalent op YouTube ontdekt. Justin Timberlake bood haar een contract aan bij zijn platenlabel en een optreden in zijn voorprogramma. Esmée heeft ook al gezongen met Natasha Bedingfield en Kelly Rowland. Vorige maand was ze nog te gast bij de talkshow van Oprah Winfrey. En we hebben nog meer goed nieuws voor de fans van Esmée Denters. De opnamen voor haar debuutalbum zijn zo goed als klaar. Als alles volgens plan verloopt, zal deze begin 2008 gereleased worden.
Donna's Top 2000 heeft de voorbije dagen veel mensen aan hun radiotoestel gekluisterd. Zaterdag ging de eindejaarslijst van Donna van start met het nummer "Unbelievable" van EMF. 38,3 procent van alle Vlamingen heeft al een kwartier geluisterd naar Donna's Top 2000.
Zaterdag 8 december is de marathonuitzending van Donna van start gegaan om 6 uur 's ochtends. 1.351.396 mensen hebben zaterdag minium een kwartier geluisterd naar de eindejaarslijst. Zondag en maandag waren goed voor respectievelijk 1.067.593 en 1.300.000 luisteraars. Na drie dagen Top 2000 heeft Donna al bijna 40 procent van alle Vlamingen bereikt.
Donna's Top 2000 loopt nog tot en met vrijdag 14 december. De eindjaarslijst wordt door het volledige team van Donna gepresenteerd.
David Van Ooteghem en Evy Gruyaert presenteren vrijdag de finale 100 van de hitlijst vanuit Wijnegem Shopping Center.
Om 19 uur wordt bekendgemaakt of "Bohemian rhapsody" van Queen zichzelf opvolgd als nummer één in de eindejaarslijst.
Volgens Telenet houdt de Vlaming van de (web)camera. Daarvan zou hun één jaar oude videowebsite GarageTV het levende bewijs zijn.
Sinds de lancering in december 2007 wist de site een publiek op te bouwen van een klein miljoen bezoekers per maand en meer dan 65.000 leden die ongeveer 26.000 filmpjes verzamelden.
Tanje op de vuist het populairst
In totaal werden op GarageTV het afgelopen jaar meer dan 40 miljoen videos bekeken, goed voor 33 dagen aan beeldmateriaal. De meest bekeken video op GarageTV - 'Unseen footage 9/11' - werd gepubliceerd door een redacteur van De Standaard en haalde meer dan 450.000 views. De best bekeken Vlaamse video was een reclamestunt waarbij Tanja Dexters en Els De Schepper met elkaar op de vuist gaan.
"Toen we GarageTV lanceerden, kregen we de ietwat sceptische vraag of zoiets in België wel kan werken, of de Vlaming niet teveel schroom kent om zichzelf op het web in de kijker te zetten. De spectaculaire kijkcijfers, maar vooral de creaties die we het afgelopen jaar hebben zien passeren, bewijzen het tegendeel", beweert Stefan Devroey, VP Online Media & E-Business van Telenet.
Frans Bauer kruipt opnieuw in de huid van de muzikale kabouter Amadeus. De volkszanger had dinsdag in Schelle opnames.
De beelden worden verwerkt in de nieuwe theatershow van Kabouter Plop en zijn vrienden, die begin volgend jaar ook naar Nederland komt.
Bauer was als Amadeus te zien in 'Plop en het Vioolavontuur', de vijfde film rond de Vlaamse kinderheld Plop. Tijd om straks avond aan avond in de theaters te staan met zijn Vlaamse vrienden, heeft de drukbezette artiest niet, maar op een groot beeldscherm meedoen wilde hij wel. "Ik vind het een eer", vertelde hij dinsdag, gehuld in zijn gele kabouteroutfit.
'Plop En De Muziekkampioen' is van februari tot en met juni in diverse Nederlandse theaters te zien. In de show organiseert Kabouter Amadeus een groot concert, maar slechts één van de kaboutervrienden kan hieraan meedoen. Wordt het Klus, Kwebbel of Lui? Ze doen allemaal hun best en zetten hun muzikaalste beentje voor in de Grote Muzikale Kabouter Test. De kinderen uit het publiek mogen samen met Kabouter Plop kiezen wie de enige echte Muziekkampioen wordt.
TW Classic strikt Iggy Pop & The Stooges en The Scabs
The Scabs en Iggy & The Stooges komen naar TW Classic 2008. Eerder raakte al bekend dat The Police na 28 jaar opnieuw als hoofdact op de wei van Werchter staat. Woensdagochtend start de ticketverkoop voor TW Classic, dat plaatsvindt op zaterdag 7 juni 2008.
Net als The Police maken ook The Scabs hun comeback in Werchter op TW Classic 2008. De Belgische groep, onder leiding van Guy Swinnen, speelde in 1983 en 1992 op T/W en kwam voor het Rewind project in de Ancienne Belgique dit jaar terug samen. De reünie krijgt op TW Classic dus een vervolg.
Als derde staan Iggy & The Stooges geafficheerd. De oudgedienden uit Detroit brachten onlangs voor het eerst in 34 jaar een nieuwe cd ("The Weirdness") uit.
Tickets voor TW Classic 2008 kunnen vanaf woensdag 12 december om 08.00 uur besteld worden via Proximus Go For Music (0900/260.60 - www.proximusgoformusic.be - SMS code TWC naar 3060) of via de KBC Ticket Shop en in de gebruikelijke verkooppunten vanaf vrijdag 21 december.
Een ticket voor TW Classic in voorverkoop kost 69 euro. Wie opteert voor een all-inticket van de NMBS, De Lijn en TW Classic, verkrijgbaar in alle NMBS-stations, betaalt 76 euro (festivalticket, treinreis heen en terug in tweede klasse en busrit naar en van festivalterrein inbegrepen). Meer info op http://www.twclassic.be of http://www.proximusgoformusic.be.
Uitgeverij Lannoo stelt vanaf januari haar catalogus online beschikbaar via Google Books. Lannoo zou de eerste algemene uitgeverij in België zijn die samenwerkt met het boekenfiliaal van de populaire internetzoekrobot. De werken van Lannoo zullen niet volledig beschikbaar zijn: 20 procent van de inhoud wordt online vrijgegeven. Via de zoekrobot kunnen gebruikers de beschikbare boeken doorbladeren. Door de beveiliging van Google kan de tekst niet gedownload of gekopieerd worden. In fases zal de uitgeverij ongeveer tweeduizend titels vrijgeven, te beginnen met de recentste. Volgens Gert Ysebaert van Lannoo is uitgeverij De Boeck de enige uitgever in België die al samenwerkt met Google. De Boeck publiceert educatieve boeken voor zowel het basisonderwijs als het middelbaar en het hoger onderwijs. Met de samenwerking wil Lannoo online promotie voeren. "Samenwerken met Google creëert veel visibiliteit", aldus Ysebaert. Nochtans is Google Books omstreden en er lopen al enkele processen tegen het initiatief. Het grote struikelblok zijn de auteursrechten. Vele uitgevers vrezen dat Google Books slechts een opstap is naar de volledige vrijgave van boeken. De nieuwssite van het dotcombedrijf, Google News, kampt met gelijkaardige problemen.
TMF steunt Studio Brussel, het Rode Kruis en Music For Life met een waterspektakel TMF-style! Er zijn zo van die kleine meisjes die ervan dromen om met dolfijnen te zwemmen, maar er zijn heel wat grotere boys and girls die in hun natste dromen het water delen met celebrities! Dankzij TMF en Music For Life ligt die droom nu binnen handbereik! Er komen steeds namen bij, maar op donderdag 20 december springen nu al Geert Hunaerts, Willy Willy, Joke Van de Velde, Guy Swinnen, Deborah Ostrega, de modellen van La Fille dO en een boel TMF VJs het water in, met als enige doel: meer drinkbaar water in de wereld. VJs Wendy en Sofie zijn de scheidsrechters van dienst en leiden jou en het chaotische boeltje BVs een uur lang doorheen de meest crazy watergevechten. Het hele spektakel vindt plaats bij Sportoase Leuven, the City of Charity. Breng je beste en meest gulle bod uit op een uurtje zwemmen met talent. De tien hoogste bieders (of groepen bieders) mogen het bad in met een steeds langer wordende lijst Bekend Vlaams Talent. Mensen met een mini-budget kunnen voor een minimumbijdrage van 5 euro komen toekijken en supporteren. Place to be: Zwembad Sportoase Leuven (Sportoase Philipssite 6, 3001 Leuven) Aanvang: 14u30 Laat je groot hart zien en doe een bod!
Ricky Martin is homoseksueel. Dat onthult zijn huidspecialist Ole Henriksen in een interview met het Zweedse homomagazine Salonk. In het interview werd de 'huidverzorgingsgoeroe' gevraagd met wie hij het liefst op een romantische vakantie zou gaan. "Ik zou gaan voor de Deense voetballer Stig Tøfting, maar aangezien hij hetero is, ga ik voor mijn cliënt Ricky Martin.Over de geaardheid van de 35-jarige zanger, bekend van hits als 'Livin' La Vida Loca', werd al langer gespeculeerd. De geruchtenstroom kwam onder meer op gang nadat Martin meerdere malen met mannen gesignaleerd werd. Volgens Henriksen had Martin lange tijd moeite met zijn homo-zijn, vanwege zijn status als sekssymbool bij voornamelijk vrouwelijke fans. "Het is voor veel succesvolle artiesten moeilijk om openlijk uit te komen voor hun seksuele voorkeur", zegt Henriksen. Martin zelf bevestigt noch ontkent de geruchten.
Het extra (18de) Sportpaleisshow op zondag 30 december werd zopas definitief aan de kalender toegevoegd. Nu blijkt dat er op productioneel vlak geen obstakels meer zijn, voegt producent PSE-Belgium de Clouseau20-show op zondag 30 december definitief toe op de Sportpaleiskalender. Meer dan 8.000 plaatsen werden inmiddels voor deze 18de show gereserveerd. Heel wat belangstelling inderdaad voor deze show op zondagavond op een vervroegd aanvangsuur (19.00 uur, einde 22.00 uur) in de kerstvakantie. Meteen is dit de allerlaatste show die aan de uiterst succesvolle reeks wordt toegevoegd. Toch zullen op deze show niet de laatste noten van deze reeks worden gezongen. Clouseau20 in het Sportpaleis wordt namelijk pas op woensdag 2 januari afgesloten, met een privéshow voor Telenet. Als ook de show op 30 december uitverkocht raakt, zullen 253.000 fans voor Clouseau in het Sportpaleis zijn langsgekomen. Dit zijn er 2.000 meer dan het vorige record uit 2004 voor Vanbinnen. In amper een week tijd is ook de verkoop verdubbeld voor Clouseau Speciale Editie 2008 in het Sportpaleis. Voor de concertreeks van volgend jaar zijn al meer dan 20.000 plaatsen gereserveerd. » CLOUSEAU20 in het Sportpaleis extra show op zondag 30 december om 19.00 uur. Tickets: 18, 21, 26, 31 en 36 euro via Tele Ticket Service 070/345.345 (vanuit NL: 0900-45.000.45), www.sportpaleis.be, www.clouseau20.be en www.teleticketservice.com. » CLOUSEAU-SPECIALE EDITIE 2008 op vrijdag 5, zaterdag 6, dinsdag 9, donderdag 11 en vrijdag 12 december, telkens om 20.30 uur. Tickets: 18, 21, 26, 31 en 36 euro. Bestellen via Tele Ticket Service 070/345.345 (vanuit NL: 0900-45.000.45), www.sportpaleis.be en www.teleticketservice.com. bron: www.showbizzsite.be
De Amerikaanse acteur Will Smith heeft zijn handafdrukken achtergelaten in Hollywood. Ze schitteren naast de afdrukken van filmlegendes zoals Humphrey Bogart, John Wayne en Marilyn Monroe. In aanwezigheid van zijn vriend Tom Cruise, heeft de 39-jarige Smith zijn handen en schoenen gedrukt in een bad van verse cement in Grauman's Chinese Theatre, een van de historische filmzalen in hartje Hollywood. In de hal van dit filmtheater lieten al vele sterren hun voet- en handafdrukken achter. "Ik ben trots, vereerd en mijn hart klopt in mijn keel. Ik ben deze gevoelens niet gewend", bekent Will Smith, gehuld in een grijs kostuum met zwarte das en enorme diamanten aan zijn oren. Will Smith, die in 2002 twee oscarnominaties ontving voor "Ali" en in januari 2007 een voor "The Pursuit of Happiness", werd tijdens de ceremonie vergezeld van zijn echtgenote Jada en de kinderen. Will Smith is bekend geworden als Will in de televisie-sitcom "The Fresh Prince of Bel-Air. De acteur brak in Hollywood door met de actiefilm "Bad Boys" (1995). Later boekte hij nog succes met "Independence Day" (1996), "Men In Black" (1997) en "Hitch" (2005). Zijn nieuwste film "I Am Legend" verschijnt binnenkort in de filmzalen.
Ricardo Debrabandere uit Oostende mag zich een jaar lang de mooiste man van Vlaanderen noemen. De jongeman van 19 won zaterdag de finale van de Mister Vlaanderenverkiezing. Zijn sprekende blik is zijn grootste troef volgens de jury. Ricardo was één van de jongste deelnemers.
Ondanks zijn jonge leeftijd blijft Ricardo heel rustig bij zijn overwinning. Samen met zijn vader die in een horecazaak in Oostende werkt, blikt hij terug op zijn Mister Vlaanderen-verkiezing zaterdag. Ricardo is 19, net afgestudeerd als koeltechnicus en heeft geen enkele ervaring in de modewereld.
Vrouwelijke fans kunnen hem bewonderen op het voetbalveld van Zandvoorde in derde provinciale. Ricardo is een sportieve jongeman die houdt van uitgaan. Ricardo heeft alvast de smaak te pakken. Een jaar lang in de belangstelling staan ziet hij volledig zitten.
Tanja Dexters wil haar na de drukke zomer in Het Witte Paard in Blankenberge en haar schaats-'küren' bij VTM gaan toeleggen op het zingen. Een herkansing bij Eurosong is een mooie aangelegenheid om zich weer muzikaal in de schijnwerpers te plaatsen, dachten wij zo. Blijkt nu dat Tanja zelf er ook zo over denkt. Dat mag je althans opmaken uit het interview voor Eurosong.be, waarin ze zonder omwegen stelt dat ze opnieuw zal deelnemen aan de Vlaamse voorronde.Een herkansing voor de spijtige vocale uitschuiver die ze maakte tijdens de live-uitzending in 2002 nadat de generale repetitie nochtans perfect verliep. Maar daarvoor gaat ze niet opnieuw meer scheep met Gene Thomas, die haar destijds van een niet eens zo misse Eurosong-inzending voorzag.
Gène Bervoets en Karlijn Sileghem gaan de hoofdrollen spelen in "De SM-rechter" van regisseur Erik Lamens. De film is een van de nieuwe projecten uit de tweede Faits Divers-reeks.
"Ik besef dat deze film ophef kan maken", zegt Bervoets in de Concentra-kranten. "Er is lang gepraat met de regisseur. Karlijn en ikzelf hebben ondertussen Koen en Magda ook ontmoet. Ik heb er vertrouwen in dat deze film op de goede manier zal worden aangepakt." "De SM-rechter" vertelt het verhaal van ex-rechter Koen Aurousseau. Hij werd in 1997 veroordeeld voor slagen en verwondingen omdat hij zijn echtgenote -op haar vraag- had laten mishandelen in een SM-spel.
"Uiteindelijk gaat dit in de eerste plaats over de liefde tussen twee mensen. Wat Aurousseau heeft gedaan, deed hij uit liefde voor zijn vrouw. De twee zijn nog steeds bij elkaar en zien mekaar nog steeds ongelooflijk graag. Het wordt dus, ondanks die expliciete momente, ook een heel sereen verhaal", besluit Bervoets.
Gène Bervoets is onder meer bekend van zijn rol in "Kinderen van Dewindt". Sileghem is momenteel te zien in de Eén-reeks "Katarakt".
Op woensdag 12 december 2007 gaat bij VTM de gloednieuwe Vlaamse dramareeks ?Koning van de Wereld? van start. Vijf afleveringen lang staat Stan Vandewalle centraal, een eenvoudige Vlaamse jongen met gouden handen. Handen van God. In geen tijd bokst hij zich tot een internationaal kampioen.
Dat brengt hem faam en fortuin, maar tevens wordt hij geconfronteerd met de donkere valkuilen van die roem. Wanneer hij dan de liefde van zijn leven ontmoet, barst zijn hoofd: verlies, boks, winst, liefde, onrust, geweld.
'Koning van de Wereld' is vrij gebaseerd op het leven van bokser Cyriel Delannoit, opgedragen aan hem en aan alle andere Vlaamse sporthelden. 'Koning van de Wereld' gaat immers over mensen die iets willen maken van hun leven maar daar, zoals veel mensen, niet helemaal in slagen. De reeks gaat over vallen en opstaan. Over roem en hoe die soms zo vergankelijk is. Over knock out slaan en over knock out geslagen worden.
Het triumviraat van scenarist Marc Didden, regisseur Guido Henderickx en producenten Frank Van Passel en Bert Hamelinck staan borg voor de hoge kwaliteitsstandaard van deze vijfdelige serie, die gerealiseerd is met de steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds.
De hoofdrollen zijn in handen van het kruim van acterend Vlaanderen: Kevin Janssens, Jan Decleir, Koen De Bouw, Carry Goossens, Katelijne Damen, Natali Broods, Josse De Pauw, Frank Vercruyssen, Damiaan De Schrijver, Benny Claessens, Mark Verstraete, Stefaan Degand, Rikkert Van Dijck, Hilde Wils, Ellen Schoenaerts, e.v.a.
'Koning van de Wereld', woensdag 12 december om 21.10 uur op VTM.
Google is door de Belgische internetgebruikers verkozen tot de beste website van het jaar 2007. De prestigieuze titel van beste groepsblog gaat naar Gentblogt.
Dat is woensdag bekendgemaakt op het jaarlijkste gala van het magazine Clickx. De titel Site van het jaar ging naar Google, voor de websites van Kinepolis en Ebay. Volgens organisator Clickx hebben 63.770 mensen gestemd.
In de categorie Kranten & Magazines werd Het Nieuwsblad tweede, en De Standaard vierde. In deze categorie haalde Het Laatste Nieuws de meeste stemmen.
In de lijst van persoonlijke blogs ging de overwinning licht verrassend naar 'Onnozelheid mag!'. De site werd vooral bekend nadat een kandidaat van Vlaams Belang klacht tegen de blogster had ingediend wegens smaad.
Dat de titel van beste groepsblog naar Gentblogt gaat, is niet onverwacht. In twee jaar tijd is de site uitgegroeid tot een stek met 25 medewerkers. Onlangs werd de site door Metatale nog als vierde meest invloedrijke blog van Vlaanderen aangewezen. Vooral voor het coveren van de Gentse Feesten kreeg de website dit jaar positieve kritiek.
Elke stemmer kon maximum drie stemmen per categorie uitbrengen. Er waren ook prijzen voor onder meer fotoblog, community, jeugd en kunst & cultuur. In die laatste categorie haalde de website van Erfgoed Vlaanderen het verrassend voor Cultuurweb en Cultuurnet.
De Nederlandse zanger Arne Jansen is maandag op 56-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Silvolde. "Hij heeft het eeuwige verkozen boven het heden", zei zijn manager Menno Muis.
Begin de jaren 70 scoorde Arne Jansen een grote hit met zijn nummer "Meisjes met rode haren". Het succes van zijn hit kon hij niet meer evenaren, maar hij stond nog regelmatig op het podium.
Arne Jansen noemde zichzelf altijd een "rasartiest". "Ik ben wie ik ben. Wie hoog vliegt, kan diep vallen. Ik heb een vonk met mijn publiek. Ik ben een mensen-mens."
Jansen bracht zijn platen uit bij Telstar, de platenfirma van Jhonny Hoes. "Hij was een van onze meest dierbare artiesten. Het is verbijsterend", reageert de familie Hoes op het nieuws.