Medialand dankt volgende bronnen voor het medianieuws dat je op deze blog kan lezen:
Allemaal Digitaal.be De Morgen De Standaard De Redactie.be Gazet Van Antwerpen Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad Radiovisie.be Showbizzsite.be Zangtalent.be De Telegraaf Algemeen Dagblad VTM VT4 Eén 2BE RTL Nu.nl MSN Entertainment Metro Nieuws Vandaag.be Clint.be Bruno.nl Scarlet Gossip Nieuws.be Tv Facts.nl The top of music Showbizznieuws
Medialand
Medialand:Al het medianieuws op één website! tv,radio,film,muziek,showbizz,fashion en lifestylenieuws én Dance4U.be!
19-03-2008
De nieuwe TV-Familie is er
Verrassend nieuws van Wendy & Frans: 'Trouwen hoeft niet meer'
Het geheim van Sara ontrafeld. Plus Paul Codde: 'Als spirituele homo word ik scheef bekeken'
Liefdesbreuk: Inge Vervotte zet punt achter jarenlange relatie
Koen boos op Phaedra: 'Ze bracht mijn vader helemaal van streek'
Pikante onthulling: Kim Feenstra uit 71° Noord was een escortgirl
Het megasucces van Tokio Hotel gaat maar door. Nadat de Duitse band in Nederland twee hits scoorde (de derde release werd een flop), komen ze weer met een ander nummer aanzetten. Don't Jump, zoals het nummer vertaald is van het Duits naar het Engels, moet Bill Kaulitz en de overige bandleden terug de hitlijsten in jumpen. Bijzonder is het allemaal niet als je eenmaal begint met luisteren. Saaie Duitse 'rockmuziek' om het zo maar even te noemen. Natuurlijk denken veel fans daar anders over, maar mijn muziek is het zeker niet! Veel te eentonig allemaal waarnaar ik niet voor m'n plezier naar luister. Een hitje kan het misschien best worden, maar veel moet je er niet van verwachten...
Radio Nostalgie gaat morgen definitief van start. Op 4 maart hield de nieuwste radiotelg in Vlaanderenland een opvallende persconferentie in Cook en Book in Sint-Lambrechts-Woluwe. om zn start aan te kondigen.
Menig opname-apparaat zal morgenochtend om 06.00 uur standby staan om De Vroege op te nemen. Het allereerste officiële programma dat zal worden gepresenteerd door Dominique Crommen, Kevin Degeest en Toon Vanden Abeele. Daarna is men definitief vertrokken. Toch zal een grote groep potentiële luisteraars nog niet afstemmen omdat zij niet weten dat Nostalgie eraan komt. Niet iedereen leest RadioVisie, de krant, het weekblad, etc Om ook die anderen te bereiken, zijn er (meer) reclamecampagnes nodig. Via billboards bvb, iets waar 4FM al meerdere keren dankbaar gebruik van maakte. Of via opvallende reclamecampagnes in de krant. Grote foto, ronkende slogan, weinig tekst. Morgen ziet u die voor Radio Nostalgie voor het eerst opduiken in uw krant. En wie op de Britse Lei in Antwerpen voorbij komt, ziet sedert gisteren hetzelfde soort communicatie vele vierkante meters groot tegen de stelling van een gebouw hangen dat wordt opgeknapt.
Omdat één foto vaak meer zegt dan duizend woorden bron:radiovisie
De Belgische surfers kopen almaar meer goederen via het internet en betalen die ook steeds vaker online. Zowat 85 procent van de aankopen in Belgische webwinkels wordt afgehandeld door het Brusselse bedrijf Ogone. In 2007 is het aantal transacties met meer dan zestig procent gestegen, terwijl de totale omzet toenam met bijna zeventig procent. "In Belgische webwinkels werd vorig jaar een bedrag van zo'n 460 miljoen euro uitgegeven", zegt country manager Pierre Willaert van Ogone. "Pas op, dat is niet het totale bedrag dat de Belg op internet spendeerde, enkel wat hij uitgaf in Belgische webwinkels en dus zonder bijvoorbeeld Amazon.com. Als we naar de betalingen per kredietkaart kijken, komt het gemiddelde bedrag per transactie uit op 130 euro. Betalingen via Bancontact en de betaalknoppen van de banken (ING HomePay bijvoorbeeld), waren gemiddeld goed voor 45 euro." Ook het aantal webwinkels stijgt. "Er zijn er nu zo'n 2.250 in ons land, een stijging op jaarbasis met dertig procent. Dat gaat van giganten als Fnac.be tot kleine eenmanszaakjes waar je zelfbedrukte T-shirts kan ontwerpen en laten opsturen. Vorig jaar gingen gemiddeld tachtig webwinkels per maand open. Dat zijn er vier per werkdag", aldus Willaert.
Hugo Claus, die woensdagnamiddag overleed in het Antwerpse Middelheim ziekenhuis, kampte al tien jaar met Alzheimer. Dat zegt Piet Piryns, de journalist die toelating kreeg om de biografie van de betreurde auteur te schrijven. "De ziekte sluimerde al bijna tien jaar en Claus zelf was de eerste die ze herkende", stelt Piryns. "Pas tweeëneenhalf jaar geleden werd een duidelijke diagnose gesteld. Toen heeft Hugo besloten dat hij zelf wilde bepalen wanneer hij zou heengaan."Anderhalf jaar geleden stuurde de schrijver een e-mail aan zijn vrienden waarin hij hen op de hoogte bracht van zijn voornemen. "De datum van de euthanasie werd vrij recent vastgelegd", stelt Piryns. De schrijver was de laatste tijd soms erg verward, maar had toch nog heldere momenten, waarop hij perfect wist wat er aan de hand was. Piet Piryns nam zich enkele jaren geleden voor om de biografie van Claus te schrijven, maar is daar nog niet aan begonnen. "Ik heb veel met hem gepraat, ook al ging dat niet altijd even vlot", vertelt de journalist. "Claus stemde in met het plan, hoewel hij zelf nooit een biografie heeft gewild." Het boek rond het leven van de schrijver is evenwel niet voor onmiddellijk. "Ik begin er pas aan als ik met pensioen ben", zegt Piryns. "Dat kan gerust nog enkele jaren duren en eens ik eraan begin heb ik nog minstens vier jaar nodig om het te voltooien."
Clint Eastwood voor eerst sinds 2004 op witte doek te zien
De 77-jarige Amerikaanse acteur/regisseur Clint Eastwoord zal een film regisseren waarin hij ook acteert. Het is zijn eerste rol sinds de film "Million dollar baby" uit 2004. Dat meldt de gespecialiseerde pers van Hollywood woensdag. De film heet "Gran Torino" en zal in december in de filmzalen te zien zijn, meldt het vakblad Variety. Warner Bros verspreidt de film. Het filmscenario werd tot nu toe geheim gehouden. In november 2008 komt ook "The changeling" uit in de VS, met Eastwood als regisseur. In die film spelen onder meer Angelina Jolie en John Malkovich.
KPN bestudeert de Belgische digitale televisiemarkt. De Nederlandse telecomgroep, die bij ons al mobiele en vaste telefonie en breedbandinternet aanbiedt, heeft in eigen land ervaring op dat vlak. "We moeten nadenken over wat we meer kunnen doen in België", zegt financieel directeur Marcel Smits.KPN toont al een tijdje interesse maar die interesse is nu concreet geworden met een studie hier om digitale tv uit te zenden via de ether, met antennes. De groep wil ook extra investeren in tv via het vaste net. KPN kan in Nederland al rekenen op ruim een half miljoen klanten voor ether-tv. Voor tv via het telefoonnet heeft de groep bijna 20.000 klanten.
Queen brengt nieuw album uit en komt naar Sportpaleis
Zestien jaar na de dood van zanger Freddy Mercury lijkt de Britse groep Queen weer springlevend. Zo komt er in september een nieuw album uit, het eerste in dertien jaar, en er staat ook weer een tour op het programma die Brian May en co ook naar België zal brengen. Twee jaar geleden begon Queen met Paul Rodgers als zanger voor het eerst weer op te treden. Die concerten lokten meer dan een miljoen nieuwsgierige fans. De titel van het geplande album is nog niet bekend, maar het zou op 1 september in de winkels liggen. Twee weken later begint Queen aan een nieuwe tournee. Op het album staat nieuw materiaal en het nummer 'Say it is not true', dat werd uitgebracht ter gelegenheid van Wereld Aidsdag. Queen zal in totaal veertien landen bezoeken. De aftrap wordt op 16 september gegeven in Moskou. Op 23 september staat ook het Antwerpse Sportpaleis op het programma.
De correctionele rechtbank van Marche-en-Famenne heeft voormalig wielrenner Eddy Planckaert en zijn echtgenote opschorting van de uitspraak verleend voor twee jaar. Planckaert werd vervolgd omdat hij de stedenbouwkundige wetgeving overtrad. Hij is gedomicilieerd in Lesterny, in de gemeente Nassogne, en had op het terrein dat hij huurt een tiental woonwagens, tipi's, een houten hutje met brommers en ophogingen geïnstalleerd. Hoewel de ex-wielrenner in 2004 al een waarschuwing kreeg, bleven de tipi's en woonwagens staan. Planckaert en zijn echtgenote moesten op 20 februari reeds voor de correctionele rechtbank verschijnen. Het parket had voor hen toen een boete gevraagd van 200 euro. Vandaag gaf de rechtbank hen opschorting van de uitspraak. De Planckaerts ruimden het terrein immers in november 2007 op, toen de gerechtelijke procedure al aan de gang was, motiveerde de rechter zijn beslissing. De eigenaars van het terrein werden eveneens vervolgd. Ook zij kregen opschorting van de uitspraak voor een periode van twee jaar.
Actrice Kirstie Alley, bij het grote publiek bekend van de Look Who's Talking-films, heeft een contract getekend bij Harpo Productions van talkshowhost Oprah Winfrey.Ze gaat helpen met de ontwikkeling van televisieprojecten, maakte het productiebedrijf maandag bekend. Amerikaanse media meldden dat er een kans is dat Alley ook een eigen dagelijkse talkshow krijgt. Daar is nog geen duidelijkheid over.
Directeur Tim Bennett van Harpo Productions prijst haar grote talent en omschrijft de actrice als een publiekslieveling.
Nahla Ariela Aubry is de volledige naam van de pasgeboren dochter van actrice Halle Berry en haar vriend Gabriel Aubry. Dat onthulde de actrice woensdag.De baby werd zondag geboren. De 41-jarige Berry zei tegen een medewerker van het televisieprogramma Access Hollywood dat ze voor de geboorte nog niet bepaald had wat de naam van het kindje moest worden. "We vonden het moeilijk om een naam te kiezen voor de belangrijkste persoon in ons leven nog voor we haar ontmoet zouden hebben", aldus Berry.
David Beckham zal verbazend veel op Indiana Jones lijken in een nieuwe spot voor Pepsi, compleet met hoed en lederen jas met rugnummer. In de reclame, die miljoenen euro kost, zullen ook Thierry Henry, Ronaldinho, Cesc Fabregas, Lionel Messi, Thierry Henry en Frank Lampard opduiken. De voetballers zullen te zien zijn in verschillende exotische locaties en belanden uiteindelijk op een strand dat 'nergens' heet.Het reclamespotje moet een nieuwe website van Pepsi promoten. Op Youniverse.com kunnen bezoekers ontdekken op welke bekende voetballer ze lijken en op basis daarvan een eigen profiel aanmaken. Later zullen ook muzikanten en andere bekende mensen aan de site worden toegevoegd.
Ben Crabbé staat vanaf vandaag weer op de set van 'De tabel van Mendelejev'. De presentator was even buiten strijd met een acute blindedarmontsteking. 'Ben stelt het goed. Hij is zijn appendix kwijt en is nu nóg kleiner.' Zo luidde het medische bulletin van Ben Crabbé gisteren. De presentator was een week buiten strijd en werd vervangen door Marcel Vanthilt. Die zal vier afleveringen van het spelprogramma voor zijn rekening nemen. De tabel van Mendelejev start op 31 maart met een bijzondere aflevering die vier zwangere vrouwen telt. Wendy Van Wanten en seksuologe Mieke Mievis nemen het op tegen Cath Luyten van Vlaanderen Vakantieland en de Nederlandse cabaretière Claudia De Breij. Een aantal kapiteins keert terug: Urbanus, Jean Blaute, Rick de Leeuw, Eric Melaerts en Jaak Pijpen. Nieuw zijn ex-Miss België Annelien Coorevits, tv-beest Tom Waes, RTBF-Wetstraatjournalist Christophe Deborsu, entertainer Manou Kersting, komiek Bart Cannaerts en schrijfster Lulu Wang. De muziek komt niet van Frank Vander Linden en zijn huisorkest, maar van Monza-zanger Stijn Meuris en zijn drie muzikantes Karen, Iris en Tine. Dat kwartet is omgedoopt tot Stijn en de Strijksters.
Internetconcern Yahoo! zet zich verder af tegen een overname door softwarebedrijf Microsoft. Met stoutmoedige groeibeloftes probeert Yahoo! tijdens ontmoetingen met de belangrijkste aandeelhouders hen te doen afzien van een aandelenverkoop aan Microsoft. De eerste presentatie had vandaag plaats. Ondanks zorgen in de markt bevestigde de internetpionier de omzetprognose voor het lopende boekjaar, van 5,35 miljard tot 5,95 miljard dollar. Voor het jaar 2010 wordt een duidelijke inkomstenstijging tot 8,8 miljard dollar in het vooruitzcht gesteld. Het is het eerste offensief van Yahoo! met een strategisch document sinds de overnamepoging in februari van Microsoft. Yahoo! wees het oorspronkelijke bod van zowat 45 miljard dollar in cash en aandelen af als te laag. Dat bod is wegens de aandelencomponent nu zowat 42 miljard dollar waard. Een aantal Yahoo!-aandeelhouders heeft de weigering van het management bekritiseerd omdat zij betwijfelen of een zelfstandig Yahoo! wel meer waarde kan scheppen.
Matroeska's 2 wordt, net zoals de eerste reeks, geregisseerd door Guy Goossens en Marc Punt. Ze produceren de serie samen voor Independent Productions. Punt schreef de scenarios op basis van verhaallijnen die hij samen met Goossens ontwikkelde. Matroeska's II is een coproductie tussen Independent en de Vlaamse Media Maatschappij. De eerste reeks was op televisie te zien in maar liefst 42 landen en werd bekroond met de Prijs van de Vlaamse televisiepers voor het jaar 2005.
Pinkpopfestival in het Nederlandse Landgraaf vervangen door de Amerikaanse garagerockband Eagles of Death Metal. Dat maakten de organisatoren van het festival bekend. Novastar zegde voor Pinkpop af omdat de opnames van een nieuw album onverwacht enkele weken vertraging hebben opgelopen door gezondheidsproblemen van frontman Joost Zwegers. Nieuwe namen voor het festival van 30 mei tot en met 1 juni, waarvoor al 80.000 tickets zijn verkocht, zijn Eagles of Death Metal als vervanger van Novastar, Air Traffic, Blood Red Shows en Amy McDonald. Eerder raakten volgende namen al bekend: Alanis Morissette, Stereophonics, Metallica, Foo Fighters, Rage Against the Machine, Counting Crows, Queens of the Stone Age, Kaiser Chiefs, Editors, The Verve en Incubus. In totaal zullen er 39 acts op de drie podia in Landgraaf (nabij Maastricht) staan.
Liefhebbers van sprookjesverhalen kunnen tijdens de paasvakantie weer hun hart ophalen, want dan brengen Ketnet en het Nederlandse attractiepark Efteling een derde reeks van de tv-serie Sprookjes op de buis. Voor de serie werden zes nieuwe sprookjes verfilmd in het decor van de Efteling: Ali Baba en de 40 Rovers, De Koning met de Ezelsoren, De Kleine Zeemeermin, Blauwbaard, Rozenroodje en Rozenwitje en De Magische Klok. Ook deze keer leidt acteur Jan Decleir de verhalen in. Sprookjes III is dagelijks te zien om 16.50 uur tijdens de paasvakantie op Ketnet.
Inge Paulussen verlaat na bijna vier jaar de politieserie "Witse". Paulussen zal nog twee seizoenen in de serie te zien zijn als Sam, de partner van commissaris Witse. Vanaf seizoen 7 wordt ze vervangen door Viv Van Dingenen, die Tine, de nieuwe partner van Witse gaat spelen. Het zal voor de kijker dus nog even wachten zijn voor Van Dingenen haar opwachting maakt. Seizoen 5 van "Witse" komt in het najaar op het scherm en de opnames van seizoen 6 zijn volop bezig. Van Dingenen is bekend van haar rol als Veronique in de serie "Thuis". Ze speelde ook mee in de tv-serie "Katarakt" en debuteerde op het kleine scherm als zangeres in "Steracteur, sterartiest". Inge Paulussen verlaat "Witse" omdat ze vindt dat ze aan een nieuwe uitdaging toe is.
Michael Stipe, de zanger van R.E.M. die altijd raadselachtig heeft gedaan over zijn geaardheid, is uit de kast gekomen. Nooit eerder voelde hij de behoefte om zijn geaardheid te onthullen, maar nu is het er tijd voor, oordeelt hij. Stipe in het magazine Spin: "Het was bijzonder gecompliceerd voor mij in de jaren tachtig. Tegenover de band, mijn familie en vrienden en zeker de mensen met wie ik naar bed ging, ben ik altijd open geweest over mijn seksualiteit. Ik dacht dat het geen geheim meer was. Maar nu zie ik in dat ik het moet bevestigen. Al die tijd was er echter nooit een relatie waarvan ik kon zeggen 'kijk, dit is mijn vriend, zo is het'". "Nu erken ik ook dat het jongeren kan helpen als een publiek figuur zoals ik open is over zijn homoseksualiteit". De 48-jarige Stipe vertelt ook dat hij meer vertrouwen heeft in zijn songschrijverij naarmate hij ouder wordt. In het begin van zijn carrière schreef hij over zichzelf, maar nu beseft hij dat hij een connectie kan maken met zijn publiek zonder zijn ziel bloot te leggen. "Ik heb songs geschreven die mijn geheimen blootlegden. '7 Chinese Brothers' gaat over hoe ik een koppel heb stukgemaakt. Daarna ging ik zowel met de vrouw als met de man. Dat is vreselijk, maar ik was jong en dwaas. Ik schreef over wat ik kende, en dat was mezelf. Maar ik ben erachter gekomen dat ik niet dat soort schrijver ben, ik schrijf beter over zaken die buiten mezelf staan".
De Vilder en Moerkerke presenteren Televisiesterren
VRT-nieuwsanker Wim De Vilder zal samen met zijn VTM-collega Cathérine Moerkerke de eerste 'Nacht van de Vlaamse Televisiesterren' presenteren op zondag 30 maart. Tijdens een grote live show in de Grenslandhallen in Hasselt worden awards uitgereikt voor de beste en populairste tv-programma's en presentatoren van 2007. De Vilder en Moerkerke krijgen de hulp van Peter Van de Veire, die in de zaal korte interviews zal afnemen van de genodigden. Er worden Vlaamse Televisiesterren uitgereikt in tien categorieën: Beste acteur of actrice, Beste presentator of presentatrice, Beste fictieprogramma, Beste realityprogramma, Beste entertainmentprogramma, Beste informatieprogramma, Rijzende ster 2008, de Carrièrester 2008, Populairste televisieprogramma en Populairste televisiepersoonlijkheid. De Nacht van de Vlaamse Televisiesterren wordt zondag 30 maart om 20.20 uur live uitgezonden op Eén. Volgend jaar wordt de show door VTM op het scherm gebracht.