Medialand dankt volgende bronnen voor het medianieuws dat je op deze blog kan lezen:
Allemaal Digitaal.be De Morgen De Standaard De Redactie.be Gazet Van Antwerpen Het Laatste Nieuws Het Nieuwsblad Radiovisie.be Showbizzsite.be Zangtalent.be De Telegraaf Algemeen Dagblad VTM VT4 Eén 2BE RTL Nu.nl MSN Entertainment Metro Nieuws Vandaag.be Clint.be Bruno.nl Scarlet Gossip Nieuws.be Tv Facts.nl The top of music Showbizznieuws
Medialand
Medialand:Al het medianieuws op één website! tv,radio,film,muziek,showbizz,fashion en lifestylenieuws én Dance4U.be!
29-02-2008
'6 uur-Journaal' vanuit nieuwe redactiestudio
Vanaf maandag 3 maart gaat 'Het Journaal' andermaal in het nieuw. Er is nu ook een uitzendstudio op de redactievloer, met een eigen regie. Die nieuwe studio zal gebruikt worden voor het dagelijkse '6 uur-Journaal' én voor snelle extra 'Journaals'. Lees hier het volledige artikel.
Deze week zijn in Parijs de opnames gestart van "Christmas in Paris", de laatste langspeelfilm van Gaston Berghmans (bijna 82) met Chris Lomme en Mattias Van de Vijver in de andere hoofdrollen. "Christmas in Paris" is een emotioneel, ontroerend verhaal met een gezonde dosis humor over drie verloren gelopen mensen op zoek naar zichzelf - een oude, verbitterde artiest (Gaston Berghmans), een 16-jarige uit een weeshuis weggelopen jongen op zoek naar zijn identiteit (Mattias Van de Vijver) en een rijke, excentrieke, oudere vrouw met een schuldgevoel uit het verleden (Chris Lomme). Andere rollen zijn weggelegd voor Frank Aedenboom, Hans Royaards, Rik Hancké, Dirk Van Dijck, Paul Ambach en Toots Thielemans als zichzelf. De soundtrack wordt gecomponeerd door Piet Goddaer (Ozark Henry) en ingespeeld door Toots Thielemans. Regisseur is Hans Royaards (tevens scenarist), producent is de 23-jarige Benjamin Royaards van Untouchable Entertainment en Presenting Partner is Dockx Group. Er zal tijdens 37 dagen gedraaid worden in Parijs, Normandië, de Ardennen en uiteraard ook in Gastons geboren- en getogenstad, Antwerpen. De bioscooprelease van "Christmas in Paris" is voorzien op 17 december 2008 en zal verdeeld worden door Kinepolis Film Distribution.
De namen van de pasgeboren babys van Jennifer Lopez en Marc Anthony zijn Maximiano en Emelina. Dat zouden medewerkers van het North Shore University Hospital in New York gehoord hebben toen J-Lo de babys toesprak.Actrice en zangeres Jennifer Lopez (38) is vorig weekend in New York bevallen van een jongen en een meisje. Het zijn de eerste kinderen voor Lopez en haar echtgenoot Marc Anthony (39). Het stel, dat in 2004 trouwde, is 'in de zevende hemel', aldus hun woordvoerder. Anthony heeft al drie kinderen uit vroegere relaties.
Kylie Minogue verkoopt haar buitenverblijf: 1,2 miljoen euro
De Australische popzangeres Kylie Minogue verkoopt haar super-de-luxe buitenverblijf op een eilandje voor de kust van Melbourne in Australië. Ze kocht dit optrekje drie jaar geleden om er te herstellen van borstkanker.Minogue vraagt voor de fraai gerenoveerde hoeve met moestuin en boomgaard, en ook nog een groepje koala's, zo'n 1,2 miljoen euro, berichtten Australische kranten vrijdag.Het eilandje, French Island genaamd, ligt met de boot op twee uurtjes varen van Melbourne. Het is er nog vrij primitief wonen: er is noch stromend water, noch stroom of gas. Er wonen tachtig mensen.
Belgacom TV heeft de laatste drie kwartalen meer nieuwe digitale kijkers aan dan concurrent Telenet Digital TV. Belgacom TV trok het afgelopen jaar 166.000 nieuwe klanten aan, dat is evenveel als Telenet Digital TV. Maar Belgacom groeide de laatste negen maanden sneller. In het tweede kwartaal sloten zich 42.000 mensen aan, in het derde 58.000 en in het vierde 55.800. Bij Telenet waren dat 34.000 nieuwe klanten in het tweede kwartaal, 31.000 in het derde kwartaal en 51.000 in het vierde. Belgacom en Telenet telden eind december respectievelijk 305.3000 en 391.000 digitale kijkers. Belgacom TV wil dit jaar minstens evenveel nieuwe kijkers lokken.
De Amerikaanse mediagroep Time Warner heeft aangekondigd dat hij zijn twee filmstudio's, Warner Bros. en New Line Cinema, zal fusioneren. Robert Shaye en Michale Lynne, de twee oprichters van New Line, die bekend werden met de productie van de trilogie "Lord of the rings", verlaten de groep. De nieuwe topman van Time Warner sinds 1 januari, Jeffrey Bewkes, had begin februari al duidelijk gemaakt dat er herstructureringen zouden komen. Bewkes moet de rentabiliteit verbeteren omdat de resultaten van de groep achteruitgaan. "New Line heeft een stevige zaak opgebouwd (...) We kunnen de waarde ervan nog verhogen door het te combineren met Warner Bros. Gezien er een tendens is om minder films uit te brengen, zullen New line en Warner Bros. voortaan een programma hebben dat meer complementair is", legde Bewkes uit. New Line, het prototype van de onafhankelijke studio, werd in 1967 opgericht. "New Line was ons levenswerk en een tweede familie", zo reageerden Shaye en Lynne. Ze spraken de wens uit dat de studio na hun vertrek even sterke films zou blijven produceren. Het zal in ieder geval een bepaalde autonomie in zijn beheer kunnen behouden.
Politieseries zullen altijd wel hun voor- en tegenstanders kennen. Maar voor de liefhebbers van de betere crimi is Aspe zonder meer een parel. Om meer dan één reden. Niet alleen omdat de hoofdpersonages zo schitterend vertolkt worden door Herbert Flack, Francesca Vanthielen, Lucas Van den Eynde, Maaike Cafmeyer, Mathias Coppens en Michel Van Dousselaere, maar ook omdat de scenarios bijzonder goed geschreven zijn en omdat Aspe snel, boeiend en sfeervol verfilmd wordt. De afleveringen zijn opgenomen in Hoge Definitie zodat de emoties je naar de keel grijpen en de regie is in handen van Eric Wirix, Frank Van Mechelen en Vincent Rouffaer. Vanaf 3 maart 2008 brengt VTM het gloednieuwe vierde seizoen van Aspe op de buis. Dertien weken lang mag de kijker zich verwachten aan een brede waaier van meeslepende misdaadonderzoeken, die hem naar de verschillende werelden in het Brugse brengt. En die werelden worden bevolkt door grote namen die een gast-hoofdrol voor hun rekening nemen. Zo vertolkt VTMs founding father Mike Verdrengh meesterlijk de rol van de beruchte advocaat Nico Veldmans in de 2de aflevering (Eeuwige vriendschap - uitzending 10 maart 2008). Filip Peeters is in de 2de, de 3de en de 4de aflevering te zien, maar ook Camilia Blereau, Tom Van Bauwel, Michaël Pas, Sandrine André, Viv Van Dingenen, Marc Peeters, Hilde De Baerdemaeker, Tom De Hoog, Dieter Troubleyn, Bieke Ilegems, Frank Dingenen, Ivan Pecnik, Maarten Bosmans, Tiny Bertels, Jenne Decleir en Herbert Bruynseels maken hun opwachting in Aspe. En zo kunnen we nog even doorgaan.
Het vierde seizoen van Aspe wordt vanaf 3 maart 2008 op maandagavond uitgezonden. Als je een voorsprong wil opbouwen, kan je terecht bij iWatch om afleveringen in preview te bekijken.
De Heroes zijn terug vier maanden na de spectaculaire gebeurtenissen in New York, zijn alle heroes volop bezig met zo normaal mogelijk te leven, maar het gevaar schuilt om de hoek. Nieuwe obscure individuen met speciale krachten duiken op over de hele wereld om samen het werk van Sylar af te maken. Wat is er gebeurd met Peter, Nathan en Matt na hun heroïsch gevecht met Sylar? Met Peters nucleaire ontploffing kilometers boven de stad New York? Wanneer iedereen probeert verder te gaan met zijn leven, duikt er een nieuwe macht op die Heroes over heel de wereld begint uit te moorden. H.R.G. en Claire leven ondergedoken in het zuiden van Californië en proberen een zo gewoon mogelijk leven te leiden, maar dat lukt niet altijd. Hiro reist terug naar de tijd van het feodale Japan waar hij zijn grote held ontmoet: de samurai Takezo Kensai. De tweeling Maya en Alejandro proberen de grens van Mexico en de VS over te steken op zoek naar hulp...
Vonnis proces Wouter Vandenhaute voor derde keer uitgesteld
De Brusselse correctionele rechtbank heeft vrijdag andermaal geen uitspraak gedaan over de vermeende kasgeldfraude waarvan Woestijnvis-topman Wouter Vandenhaute in verdenking is gesteld. Het vonnis werd uitgesteld naar 21 maart. Het is de derde keer dat de rechter het vonnis uitstelt. Samen met Vandenhaute staan nog vijf andere beklaagden terecht. Kasgeldfraude is een constructie om belastingen te ontduiken via de verkoop van bedrijven. In concreto gaat het om de verkoop van de firma Wouter nv van Wouter Vandenhaute in 1997. Die werd verkocht aan de holding Finengine, die Wouter nv doorverkocht aan de Nederlandse groep Shoko van de 55-jarige Nederlander Kelly Seamus. Dat zou gebeurd zijn om de nv Wouter te kunnen vereffenen zonder de nodige belastingen te betalen. Vandenhaute ontkent dat en zegt dat er geen sprake was van een frauduleuze kasgeldconstructie. De advocaten van Vandenhaute vernamen pas vrijdagmorgen in de rechtbank dat het vonnis voor de derde keer wordt uitgesteld. De precieze reden kennen ze niet. Eerder werd de uitspraak op 11 en 25 januari al naar een latere datum verschoven.
Een unieke dag in de hele wereld. Ook de VMMa gaat er een heel bijzondere dag van maken. Want zij zettenhun merken in het nieuw. En zoiets doe je uiteraard niet elk jaar. vtm krijgt een nieuw logo en een nieuwe zenderlook, KANAALTWEE wordt 2BE en HET NIEUWS gaat voor het eerst op antenne vanuit een volledig vernieuwde set met bijhorende nieuwe look.
Eric Goens (directeur informatie): Sinds dag 1 van ons bestaan is HET NIEUWS het kloppend hart van vtm. We brengen het nieuws dat leeft in Vlaanderen. Dat de mensen beroert. In hart en hoofd. Vanaf vandaag brengen we HET NIEUWS vanuit een volledig vernieuwd decor maar het is niet alleen een nieuwe TV-set, het is een nieuwe digitale nieuwsomgeving, een nieuwe biotoop voor onze redactie. Om nog beter en sneller het nieuws te kunnen brengen. Dichtbij de mensen. Van de mensen.
Samen met HET NIEUWS wijzigt ook de hele look van vtm zelf. Laurens Verbeke (programmadirecteur): We zijn trots op ons nieuwe logo. Maar het is meer dan enkel een nieuw kleedje. Het staat symbool voor de ambitie die we onder onze merken willen leggen. En het is een volgende stap in de vernieuwing die we met vtm willen realiseren. In die nieuwe, warme omgeving komen onze nieuwe voorjaarsprogrammas voluit tot hun recht: Alles Moet Weg, Mijn Restaurant, De Grote Volksquiz,.... stuk voor stuk feelgoodprogrammas waar zovele mensen bij betrokken zijn en die hopelijk heel erg in de smaak gaan vallen.
Jan Segers (programmadirecteur) vult aan: Ook aan het nieuwe 2BE (spreek uit "to be") hebben we met enorm veel goesting gewerkt. Het is een startschot. Niet meer maar ook niet minder. Met de nieuwe naam en de nieuwe look willen we vorm geven aan de zender met guts, met de vele kantjes die we voor ogen hebben. De basisingrediënten voor 2BE blijven in eerste instantie straffe films, kwaliteitsseries en de Champions League, aangevuld met verrassende eigen producties zoals Hagger Trippy, Lost in Tokyo, 71° Noord en Honderd Hete Vragen.
Belangrijk is dat we al deze vernieuwingen op één en dezelfde dag aan de kijker laten zien. Peter Quaghebeur (algemeen directeur): Dit is een bewuste keuze. Als Vlaamse zendermakers willen wij vanaf deze unieke dag een waaier aan mogelijkheden presenteren. Onze merken zijn verschillende menus maar wel van één en dezelfde kok. Op die manier willen we zoveel mogelijk Vlaamse kijkers een goedgevuld televisievoorjaar aanbieden. Wij hebben er met hart en ziel aan gewerkt. 2BE en vtm: aan u de keuze!
Uit de recent uitgevoerde TNS meetstudie van februari 2008 blijkt dat 1.220.640 Vlamingen S.televisie kennen. Dat één op vier vertrouwd is met het digitale tv-station zal ongetwijfeld ook te maken hebben met de analoge uitzenduren die via Telenet en de bij Indi aangesloten kabelmaatschappijen te volgen zijn.
De vaste S.kijkers community stijgt met 11,5% ten opzichte van het vorig resultaat, exact één jaar geleden. Ook in Brussel (via Coditel en Telenet) en via het internet raken steeds meer Vlamingen en Brusselaars vertrouwd met S. S.Televisie heeft via de kabel in Vlaanderen en Brussel en via het internet samen om en bij de 400.000 vaste regelmatige kijkers. Opvallend is dat de leeftijdsklasse 21-24 aansluiting vindt bij S. Ook de groep 55-64 blijkt de weg te hebben gevonden. De vrouwelijke kijker waardeert het aanbod van S. De groep trendgevoelige vrouwelijke kijkers neemt met 5% toe. Het lifestyle aanbod wordt verder uitgebreid en zal deze trend nog verder zetten, hiermee komt de zender meer en meer naar verhoudingen (man/vrouw) die terug te vinden zijn bij de meeste lifestyle magazines. De S.kijkers zijn verspreid over alle sociale klassen en licht selectief in de groep 3+4(Mi-Hi). S. spreekt het actieve deel van de bevolking aan; de beroepsklasse bedienden is sterk vertegenwoordigd. De VVAs behoren duidelijk tot de doelgroep van S en wonen hoofdzakelijk in stedelijke gebieden.
In maart zendt VTM de nieuwjaarsconference van Geert Hoste integraal uit. Maar wel in stukjes: vanaf 5maart krijgt u vier weken na elkaar een aflevering van een half uur van 'Geert Hoste houdt woord'. De kortere compilatie van de show werd op 1januari door 1,5miljoen kijkers bekeken op Eén. Het is Hostes meest succesvolle zaalshow tot dusver.
De geruchten waren er al, maar nu is het zeker: Angelina Jolie is zwanger, en wel van een tweeling. De 32-jarige actrice toonde haar bolle buik voor het eerst op de Independent Spirit Awards. Angelina's echtgenoot Brad Pitt verklapte aan enkele vrienden dat zij een tweeling verwachten, vertelt de Daily Mail. Het koppel hebben al drie geadopteerde kinderen, Maddox (6), Pax (4) en Zahara (3) en een eigen dochter, Shiloh (1).
Gisteren loste Herman Scheuremans een pak nieuwe namen voor Rock Werchter. Onder andere Neil Young, The Verve, Beck en Moby prijken op de affiche. Tegelijkertijd maakte de festivalorganisator bekend dat drankbonnen duurder worden en voortaan via een nieuw systeem in voorverkoop gekocht kunnen worden. Dagtickets kosten net als vorig jaar 75 euro, combitickets stijgen 5 euro in prijs, wat neerkomt op 165 euro voor vier dagen festival. De voorverkoop start morgen, nu ook met de mogelijkheid om e-tickets te kopen zodat er niet langer verzendingskosten moeten betaald worden. Naast nieuwe namen communiceerde Werchter heel wat praktische info. Opvallendste is dat u vanaf dit jaar drankbonnen in voorverkoop kan kopen. Die drankbonnen stijgen in prijs: van 2 naar 2,50 euro. Als reden wordt de flink verhoogde aankoopprijs aangehaald. Om die bittere pil te verzachten, is er ons nieuwe voorverkoopsysteem, zegt Nele Bigaré. In voorverkoop betaal je 2,25 euro voor een pint. Per schijf van 20 bestelde drankbons komt er één extra bon gratis bovenop. Die regel is enkel in voorverkoop van toepassing. De bonnen worden via Proximus Go For Music, Teleticketservice en KBC-ticketshop als drankvouchers verkocht. Bij de kassas op het terrein wordt de barcode ingescand en krijgt de koper de aangekochte bonnen overhandigd. Dankzij de toepassing van het 20 + 1 principe kost één drankbon in voorverkoop 2,14 euro. Wie consequent drankbekers recycleert kan die prijs in principe nog drukken tot 2,05 euro. Dit jaar kunnen bezoekers ook elektronische kaartjes kopen via de ticketsites. Na betaling ontvangt de koper een pdf-bestand per mail dat hij thuis kan printen. Elk bestand bevat een unieke code die aan de ingang wordt gescand. De voorverkoop van Werchter start morgen vanaf 9 uur via www.proximusgoformusic.be en het betaalnummer 0900/26060 (sms-codes: zie info op http://www.rockwerchter.be). Vanaf 13 maart kan u ook terecht via www. kbc.be/ticketshop en in alle KBCkantoren.
Vlaamse actrices zijn steeds minder geneigd om uit de kleren te gaan in tv-series en films omdat die beelden daarna een eigen leven gaan leiden op het internet. Ik ga nooit meer naakt in een tv-serie, want nadien word je op allerlei websites geconfronteerd met die beelden, zegt een bekende actrice en presentatrice die al verschillende blootscènes speelde in Vlaamse series en films maar liever anoniem wilt bijven. En ik ben heus niet de enige actrice die er zo over denkt. Vlaamse tv-producers erkennen het probleem. Het fenomeen is bekend. In een tv-serie is een blootscène te zien en niet veel later duikt diezelfde scène op op videowebsites als YouTube of Garage TV waar ze druk bekeken wordt. Een voorbeeld: Actrice Lotte Pinoy is op 31 januari naakt te zien in de VTM-telenovella Sara (ze laat zich als het personage Helena naakt fotograferen door haar ex-vriend Jurgen) en nog geen twee dagen later is de scène al te zien op Garage TV, de videowebsite van Telenet. Ondertussen is de blootscène van Pinoy al meer dan 10.000 keer bekeken. En het is niet de enige massaal bekeken naaktscène op Garage TV. Zo werd de vrijpartij van Anneleen Liegeois en Stan Van Samang in Wittekerke al ruim 20.000 keer bekeken. De stoeipartij van Ann Ceurvels en Herbert Flack in Diamant heeft al meer dan 6.000 hits en ook de verschillende naaktscènes van Francesca Vanthielen en Herbert Flack in Aspe werden al gretig bekeken op Garage TV. Actrices hebben duidelijk een probleem met dit fenomeen. Ik word op het internet constant geconfronteerd met de naaktscènes die ik gespeeld heb en daar ben ik allerminst gelukkig mee, zegt een bekende actrice en presentatrice die al verschillende blootscènes speelde in Vlaamse series en films. Het gaat zo ver dat ik besloten heb om nooit meer naakt te gaan in een tv-serie. En geloof me, ik ben heus niet de enige actrice die er zo over denkt. Het probleem is bekend bij de Vlaamse tv-producenten. Ik noem geen namen, maar ik heb inderdaad al meegemaakt dat actrices mij zeggen dat ze niet naakt in een tv-serie willen, juist omwille van die YouTube-toestanden, zegt Eric Wirix, producent van onder meer Aspe en Stille Waters. Acteurs vinden het meestal niet zon groot probleem om naakt te gaan binnen het kader van de serie, maar ze zijn er zich heel goed van bewust dat die beelden nadien overal op het internet opduiken en zelfs gelinkt worden aan bepaalde sekssites. Daarom doen we nu zoveel mogelijk aan zelfcensuur en tonen we geen naakt om het naakt. Maar we kunnen natuurlijk niet iemand een bedscène laten spelen met een overjas aan. Ook Reinhilde Dewit, creative director van Fremantle, de makers van Sara, erkent het probleem. Actrices beseffen steeds meer welke impact een naaktscène heeft, omdat ze daarna op het internet opduikt. Actrices zijn daar echt mee bezig. Ze vragen bijvoorbeeld soms ook expliciet om naaktscènes niet in trailers te laten zien omdat die dan daarna ook in allerlei media, waaronder het internet, verschijnen.
Midden april zal België naast een Miss België en een Miss Belgian Beauty ook kunnen uitpakken met een Miss Black Diamond. De Afrikaanse gemeenschap in ons land organiseert op 18 april voor de eerste keer de verkiezing van Miss Black Diamond. Voorwaarde om aan de verkiezing deel te nemen is (half-)Afrikaanse zijn en een verblijfsvergunning hebben. Het idee voor de verkiezing ontstond uit de behoefte van de Afrikaanse gemeenschap om iets voor hun thuisland te doen. "Een missverkiezing organiseren leek ons de geschikte manier om geld in te zamelen", zegt Mathilde Mengue, organisatrice van de verkiezing. Ondertussen schreven al 60 meisjes zich in voor de strijd om het kroontje van Miss Black Diamond. Op de avond van de verkiezing zelf zullen de kandidates, net zoals bij andere missverkiezingen, deelnemen aan een badpakkendefilé en een gesprek met een jury tot een goed einde moeten brengen. Aan de kandidates zal ook gevraagd worden om typisch Afrikaanse kledij te showen. De opbrengst van de verkiezing gaat naar weeskinderen en ex-kindsoldaten in Congo en Angola. De bedoeling is om de verkiezing voortaan jaarlijks te laten plaatsvinden. De editie van 2008 vindt plaats op vrijdag 18 april om 19.30 uur in zaal Hof Ter Lo in Borgerhout.
Leona Lewis is binnenkort naakt te bewonderen. De Britse zangeres gaat uit de kleren voor een reclamecampagne van dierenrechtenorganisatie Peta. De 22-jarige schone is enorm trots dat ze is gevraagd voor de campagne die het dragen van bont aan de kaak stelt. "Ze is strikt vegetarisch dus het goede doel ligt haar na aan het hart", aldus een vriend. De X-Factor-winnares, die momenteel in de hitlijsten staat met het nummer 'Bleeding love', is niet de eerste die uit de kleren gaat om aandacht te vragen voor dierenleed. Eerder poseerden sterren als Naomi Campbell, Pamela Anderson en Eva Mendes naakt voor de campagne van Peta.
Kylie - Princess of Pop Kylie wordt veertig. Haar wereldcarrière in een overzicht.
Adoptie bij homokoppels Over stress en hoop in de zoektocht naar een kind.
Holebiflikken (m/v) op de werkvloer Flik zijn en holebi: een onmogelijke combinatie of net niet? ZiZo zoekt het voor je uit.
Op de motor naar het Oosten Trui en Gaea zijn terug van 30 000 km weggeweest.
en verder: nieuws en nieuwtjes uit binnen- en buitenland, actuele fuif- en activiteitenkalenders, een handige service pagina, zoekertjes, tips voor activiteiten, boek- en cd-besprekingen, strips en nog veel meer...
Mensen die op vakantie gaan kunnen dat binnenkort via het internet aan de politie laten weten. Die kan dan besluiten meer patrouilles in de straten van de vakantiegangers te houden. Via de website www.police-on-web.be kunnen Belgen nu al bij de politie elektronisch aangifte doen van kleine misdrijven zoals fietsendiefstal, winkeldiefstal of vandalisme. De Belgische politie is nu van plan die service uit te breiden met de 'afwezigheidsmelding'. De maatregel is bedoeld om inbrekers af te schrikken. Hoe dat er in de praktijk uit gaat zien, is echter nog niet bekend.
Volgens een politiewoordvoerster hangt alles af van de bezetting bij de lokale politie. Die zou het ten slotte in de zomerperiode behoorlijk druk kunnen krijgen.