Inhoud blog
  • Media actualiteit 8-10 augustus
  • Media Actualiteit 4-7 augustus
  • Media Actualiteit 2 - 4 augustus
  • Media Actualiteit 31 juli - 1 augustus
  • media-actualiteit 27-30 juli
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Media-actualiteit

    04-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Media Actualiteit 2 - 4 augustus

    Verovert  ’’ Angry Birds’’ na de wereld ook de beurs?

    Na Farmville, is er nu een tweede hyperpopulair computerspel dat naar de beurs gaat. Het spel zou maar liefst 60 miljard euro waard kunnen zijn. Angry Birds begon als een spel voor de iPhone maar is ondertussen uitgegroeid tot een hele industrie.
    (deredactie.be, 2012) http://deredactie.be/cm/1.1389388?view=popupPlayer

    Bijna 1 Facebookprofiel op 10 is vals

    Facebook telt meer dan 83 miljoen valse profielen. Dat blijkt uit cijfers dat het bedrijf zelf bekendgemaakt heeft.

    Facebook heeft de valse profielen ingedeeld in 3 categorieën. De grootste groep, is die van de ‘dubbels’. De tweede groep is die van de ‘fout ingedeelde’profielen of met andere woorden Facebookaccounts voor een bedrijf, een organisatie of een huisdier. De derde en laatste categorie is die van de ‘ongewenste profielen’. Ongewenst wil zeggen; accounts die bedoeld zijn om spam en andere berichten te versturen naar Facebookgebruikers.

    In groeilanden zoals Turkije en India ligt het aantal valse profielen hoger dan in het Westen, zo meldt het bedrijf.

    Dat Facebook naar buiten komt met de cijfers heeft ermee te maken dat de sociaalnetwerksite als beursgenoteerd bedrijf transparanter moet zijn. De beursgang van Facebook blijft evenwel allesbehalve een succesverhaal. De koers van het aandeel is al gezakt tot onder de 20 dollar.
    (deredactie.be, 2012)
    http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/cultuur%2Ben%2Bmedia/media/120803_Facebook_ValseProfielen

    Facebook schendt wet met opsporing kindermisbruik

    Facebook, het grootste sociale netwerk op internet met bijna een miljard geregistreerde gebruikers, speurt actief naar kindermisbruik. Het bedrijf zet software in die alarm slaat als het verdacht gedrag signaleert, waarna Facebook een onderzoek instelt en bij verdenkingen de politie inschakelt. Volgens juristen overtreedt het Amerikaanse bedrijf de Europese wet.

    Omdat het Europese hoofdkantoor van Facebook in Ierland is gevestigd, heeft de Ierse toezichthouder vragen gesteld over het afluisteren van gebruikers. Aanleiding voor de vragen was een reportage van het persbureau Reuters waaruit bleek dat Facebook zijn netwerk afspeurt naar criminele activiteiten door al het verkeer met computers af te luisteren.

    Met het monitoren van ons gedrag online om criminele activiteiten op te sporen gaat Facebook over de schreef, vinden critici. Facebook mag gegevens verzamelen die nodig zijn om het netwerk te beheren en advertenties op maat aan te bieden. Maar door alle berichten en chats te bekijken schenden de Amerikanen de Europese privacyrichtlijn, klinkt het.

    Beleidsmanager Linda Griffin van Facebook spreekt tegen dat het bedrijf al het verkeer op zijn netwerk afluistert. De software slaat alleen aan bij een combinatie van specifieke termen en verdacht gedrag door gebruikers. De inhoud van berichten en chats bekijkt Facebook "alleen als we vermoeden dat een minderjarige in gevaar is".
    (Ammelrooy, 2012)
    http://www.demorgen.be/dm/nl/5403/Internet/article/detail/1480662/2012/08/04/Facebook-schendt-wet-met-opsporing-kindermisbruik.dhtml

    VS willen controle internet niet overhevelen naar VN

    De Verenigde Staten zijn niet van plan de controle over het internet over te hevelen naar de Verenigde Naties. Op dit moment vallen deze bevoegdheden onder een aantal Amerikaanse non-profitorganisaties die onder het Amerikaanse Ministerie van Handel vallen. De VS willen dat zo houden om 'internetcensuur' te voorkomen.

    Volgens de VS is het goed dat het beheer van het intenet onder meerdere instanties valt. Bovendien functioneren de organisaties efficiënt, laat de Amerikaanse overheid weten. De uitspraken worden gedaan in een document dat vandaag wordt ingediend bij de International Telecommunication Union (ITU), onderdeel van de Verenigde Naties, vanwege een conferentie over de toekomst van het internet.

    Volgens de BBC willen sommige landen, waaronder Rusland, China en India, dat de ITU het internet gaat 'monitoren'. De Verenigde Staten vrezen dat die plannen kunnen gaan leiden tot censuur. De ITU heeft aangegeven bestaande richtlijnen - alleen bij unanimiteit aan te passen.
    (Lier, 2012)
    http://www.demorgen.be/dm/nl/5403/Internet/article/detail/1480365/2012/08/03/VS-willen-controle-internet-niet-overhevelen-naar-VN.dhtml

    Tegenslag voor Obama: Senaat blokkeert cybercrimewet

    Een wet die de Verenigde Staten moet beschermen tegen cyberaanvallen is vandaag door de Amerikaanse Senaat geblokkeerd. Dat is een tegenslag voor president Barack Obama. Hij waarschuwde onlangs nog voor de toenemende dreiging van cybercrime en riep de volksvertegenwoordigers op haast te maken met wetgeving.

    De wet zou het mogelijk maken dat de regering en bedrijven informatie delen over aanvallen op hun computernetwerken en voorzag in de oprichting van een Nationale Cyberveiligheid Raad. 60 stemmen waren nodig om de wet te laten passeren, maar uiteindelijk stemden maar 52 senatoren voor. Daarmee is de kans zo goed als verkeken dat de door de Obama-regering gewenste maatregelen tegen cybercrime nog voor de presidentsverkiezingen in november van kracht worden.

    Twee weken geleden stelde Obama in een opiniestuk in The Wall Street Journal dat er steeds meer cyberaanvallen zijn op onder meer computersystemen in de nucleaire en chemische industrie in de VS. "Het zou het toppunt van onverantwoordelijkheid zijn om onze digitale achterdeur wijd open te houden voor onze cybervijanden", aldus Obama in het artikel.
    (Adriaen, 2012) http://www.demorgen.be/dm/nl/5403/Internet/article/detail/1479978/2012/08/02/Tegenslag-voor-Obama-Senaat-blokkeert-cybercrimewet.dhtml

     

     



    04-08-2012 om 12:33 geschreven door Raïsa Moureau  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    01-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Media Actualiteit 31 juli - 1 augustus

    Commerciële zenders moeten meer ondertitelen

    Minister van Media Ingrid Lieten heeft beslist dat zenders naargelang hun marktaandeel, meer zendtijd moeten ondertitelen. En dan vooral de commerciële zenders zoals VTM, en VT4. Zenders met een marktaandeel van meer dan 30 procent, zullen 80 procent van de zendtijd moeten ondertitelen. Voor zenders met een marktaandeel van 15-29 procent, zoals VTM nu, gaat het om 50 procent.

    De commerciële omroepen moeten volgens Lieten ook zorgen voor gesproken ondertiteling en audiodescriptie bij een aantal programma’s, zodat ook slechtzienden kunnen volgen.
    (deredactie.be, 2012)
    http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/cultuur%2Ben%2Bmedia/media/120731_VTM_VT4_Ondertitelen

     

    Hotmail maakt plaats voor Outlook

    Microsoft stopt zijn e-maildienst Hotmail. Ze schakelen over op een gebruiksvriendelijker mailprogramma, namelijk outlook.com. Oude Hotmail adressen zullen niettegenstaande blijven bestaan. Hotmail is nog steeds de grootste online maildienst met meer dan 325 miljoen gebruikers. Maar Microsoft wil inspelen op de toenemende concurrentie van Gmail.

    Met de nieuwe versie van Outlook, wil Microsoft een Facebook-vriendelijke versie aanbieden. Ook de opkomst van sociale media werkt in het nadeel van Hotmail. "Er is veel veranderd in de laatste acht jaar en we denken dat het tijd is voor een frisse kijk op e-mail", zei vice-president Chris Jones van Microsoft's Windows Live.Hotmail, gelanceerd in 1996, was een van de eerste online e-maildiensten, maar hoewel het in de afgelopen jaren wel diverse nieuwe features heeft gekregen, was de basis nog altijd dezelfde als acht jaar geleden.
    (deredactie.be, 2012) (deredactie.be, 2012)
    http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/cultuur%2Ben%2Bmedia/media/120731MicrosoftHotmail
    http://www.deredactie.be/permalink/1.1386687

     

    Bij tabletkrant The Daily verdwijnen 50 banen

    Dat is bijna een derde van het personeelsbestand. Dat heeft de mediagroep News Corp, in handen van mediagigant Rupert Murdoch, meegedeeld.

    The Daily kondigt wijzigingen aan in zijn inhoud en bij zijn personeel om de productie te verlichten en de middelen te concentreren op de meest populaire kranten. Vooral de afdelingen sport en opinie worden getroffen.
    (deredactie.be, 2012)
    http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/cultuur%2Ben%2Bmedia/media/120801_Daily_Ontslagen

    01-08-2012 om 00:00 geschreven door Raïsa Moureau  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    30-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.media-actualiteit 27-30 juli

    Google verwijderde niet alle verzamelde wifi-data

    De data die werden verzameld bij opnamen voor Street View, heeft de internetgigant niet verwijderd. Dat heeft de internetgigant zelf laten weten aan NU.nl. Eerder stelde Google dat alle gegevens verwijderd waren. Tijdens opnames voor de dienst Google Streetview werden via de camera-auto’s per ongeluk gegevens opgeslagen van wifi-routers zonder dat de eigenaars hier iets van wisten. Google betaalde een boete van 1 miljoen dollar, maar nu blijkt dat er een deel van de data per ongeluk niet verwijderd is. Het zou sowieso gaan over data uit Nederland, de andere landen die betrokken zijn bij het voorval worden nog op de hoogte gebracht. Google biedt nogmaals zijn excuses aan en zal de overgebleven data onmiddellijk vernietigen.

    (Hoek, 2012) http://www.nu.nl/internet/2868770/google-verwijderde-niet-alle-verzamelde-wifi-data.html

    Amerikaanse veiligheidsdienst wil meer controle over internet

    De NSA, National Security Agency, wil meer controle over het internet in Amerika om beter digitale aanvallen van buiten de VS op te sporen.

    Volgens Keith Alexander, directeur van de NSA, moeten aanpaaingen ervoor zorgen dat de organisatie beter toezicht kan houden.

    De aanpassingen die Alexander wil doorvoeren, bekijken niet de inhoud van de communicatie over het net. Er zou een systeem tot stand komen vergelijkbaar met een systeem dat gebruikt wordt op Amerikaanse tolwegen. Hierbij wordt de positie van een auto via een signaal doorgegeven aan een antenne op de tolweg. Zo een signaal zou de NSA ook moeten krijgen bij een cyberaanval van buitenaf.

    (nu.nl, 2012) http://www.nu.nl/internet/2869598/veiligheidsdienst-amerika-wil-meer-controle-internet.html

    Telenet en vtm praten niet meer met elkaar.

    Telenetbaas Duco Sickinghe is boos omdat de tv-zenders, vooral de VMMa, steeds meer geld willen krijgen om hun signaal op de kabel te zetten en omdat ze via het Vlaams parlement de digicorder aan banden willen leggen. De zenders beweren dat de opbrengsten onevenredig verdeeld zijn. Sickinghe schuift dat argument van tafel. Het staat objectief vast dat er in Vlaanderen al hogere nettobetalingen plaatsvinden aan de zenders dan in de rest van Europa. En tegelijk hebben we de laagste kabelprijzen. De topman van Telenet stelt dat hij geen zin meer heeft om met vtm te praten over een overeenkomst. Een van de gevolgen is dat er op Yelo, het online tv-platform van Telenet, geen VMMa-zenders te zien zijn.

    (Becker, 2012) http://www.demorgen.be/dm/nl/2909/tv/article/detail/1476281/2012/07/27/Telenet-en-vtm-praten-niet-meer-met-elkaar.dhtml

    CNN - chef Walton stapt op wegens slechte kijkcijfers

    Walton, directeur bij CNN sinds 2003, zegt dat de nieuwszender behoefte heeft aan een nieuw denken. Dat nieuz denken moet volgens hem beginnen met een nieuwe directeur en een nieuw plan.

    De reden van de slechte kijkcijfers, wordt deels toegeschreven aan het internet, deels aan de kwaliteit van de berichtgeving. CNN maakt deel uit van de mediagigant Time Warner.

    (demorgen.be, 2012) http://www.demorgen.be/dm/nl/2909/tv/article/detail/1476770/2012/07/27/CNN-chef-Walton-stapt-op-wegens-slechte-kijkcijfers.dhtml

     

    Meer FB-gebruikers maar verlies van 128 miljoen

    De sociaalnetwerksite Facebook heeft volgens de eerste resultaten een verlies van 128 miljoen euro geboekt. Nochtans is de omzet van het bedrijf, en het aantal gebruikers toegenomen. Het bedrijf heeft naar eigen zeggen 955 miljoen actieve maandelijkse gebruikers.

    De investeerders zijn hier blijkbaar niet van onder de indruk.De waarde van het aandeel daalde opnieuw met 10 procent, na de bekendmaking van de resultaten.

    (deredactie.be, 2012)

    http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/economie/120727_facebook_verlies

    Apple voert gesprekken met leiding van Twitter

    De Amerikaanse computergigant wil gaan investeren in de microblogsite. Apple zou een investering van een honderd miljoen dollar voor ogen hebben. Daardoor zou de waarde van Twitter stijgen tot 10 miljard dollar.

    Twitter telt momenteel 500 miljoen gebruikers en zijn waarde wordt geschat op 900 miljard dollar.

    Apple is succesvol in de verkoop van iPhones en tablets. Sociaalnetwerksites zouden voor hen uiterst interessant zijn. Op die manier kan Apple inschatten hoe mensen hun tijd en geld besteden en daarop inspelen met de verkoop van hun applicaties, games, muwiek en films.

    (deredactie.be, 2012) http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/economie/120728_Apple_Twitter

    30-07-2012 om 00:00 geschreven door Raïsa Moureau  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs