Inhoud blog
  • DAG 3
  • DAG 2bis
  • DAG 2
  • DAG 1bis
  • DAG 1
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Ontmoetingsdagen 2010
    met de eerstejaars van SLC naar Massembre
    29-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 1

    Woensdag voormiddag

    Het was amper 7u30 toen de eerste auto’s op de rotonde aan de spooronderbrugging in Bilzen richting Kimpel draaiden om aldaar zoon - of dochterlief te droppen voor hun eerste uitstap in het Middelbaar Onderwijs. Een uitstap die leerkrachten en leerlingen van het Sint-Lambertuscollege voor drie dagen naar het Ardense Massembre zou brengen voor hun traditionele ontmoetingsdagen.

     

    Al was de zon niet direct van de partij, de sfeer zat er al direct goed in. Het vertrek van de bussen verliep vlekkeloos. Veiligheidsverantwoordelijke Nicole Mercken zorgde er  onder escorte van de Bilzerse politiediensten voor dat in een mum van tijd een file van 7 bussen ongehinderd kon vertrekken richting Heer.

    In hun ijver om zeker niemand of niets te vergeten vonden de begeleiders het zelfs nodig om de bagage van een toevallige voorbijgangster in de bus te deponeren, zodat de lieve mevrouw er nog een spurtje diende uit te persen om de betreffende bus een halt toe te roepen en haar rechtmatige eigendom terug te bekomen.

    Ook de mama's en papa's die nog hunkerden naar een laatste afscheidszoentje van zoon of dochter moesten erg snel zijn, want het grootste deel van hun kroost zat al lang tussen vrienden en vriendinnen hoog en droog in de bussen van 'De Zigeuner'.


    Hoe dan ook, ruim anderhalf uur later arriveerden alle bussen netjes achter elkaar op het ‘domaine de Massembre’. En ja, zelfs de zon toonde zich bereid om van het eerste moment haar bescheiden bijdrage te leveren aan het welslagen van de driedaagse.

     

    Even tijd om de valiezen uit de bus te laden, in de feestzaal te verzamelen en aandachtig te luisteren naar de welkomstwoorden waar de belangrijkste kampafspraken nog eens overlopen werden ... en dan al de eerste activiteit: de verkenning van de omgeving. In de vorm van een fotozoektocht, afgewisseld met een aantal leuke spelletjes (Chinees voetbal, blindemannetje, menselijke piramide, enz …) probeerden de verschillende klassen zich een beetje te oriënteren op het uitgestrekte domein en maakten ze kennis met de voornaamste gebouwen: de feestzaal, de refter, het ‘coördinatiecentrum’ en natuurlijk hun eigen slaappaviljoenen. Reeds tijdens deze eerste activiteiten werden de eerste kleine ongelukjes genoteerd: een schaafwondje hier, een kneuzinkje daar … allemaal onschuldig natuurlijk, maar meteen hadden de moni’s (7de jaars Kantoor uit IKSO Hoeselt) hun eerste ‘slachtoffertjes’ over de vloer.

     

    En dan was het al etenstijd …

    In tegenstelling tot de vorige jaren, toen we het met een broodjesmaaltijd moesten doen, kregen we dit jaar een heus middagmaal aangeboden. En geloof het of niet, maar het grootste deel van ons kritische publiek vond die eeste maaltijd best lekker. Het toch wel lekkere groentesoepje viel niet écht in de smaak – eten kinderen thuis nog wel soep eigenlijk? -  maar de ‘country potatoes’, de kipfilets met champignonsaus en de worteltjes swingden de pan uit. En ja, dat de worteltjes van mama net dat ietsie pietsie lekkerder zijn, dat spreekt natuurlijk voor zich.

    En dan op naar de volgende activiteit ... een superquiz of een leerrijke natuurzoektocht … maar daarover informeren we vanavond.

    Klik hieronder alvast voor een reeks foto's van de eerste voormiddag in Massembre.
    http://www.sint-lambertuscollege.be/Albums/Massembre2010/Woensdag1

     



    Tot straks!

     

     

    29-09-2010 om 22:02 geschreven door Chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (15 Stemmen)
    21-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vooraf

    Ontmoetingsdagen 2010 

    Beste ouders,

    Nog enkele dagen en jullie zoon of dochter vertrekt voor de Ontmoetingsdagen anno 2010 naar het gezellige Massembre.

    Via deze site willen we jullie graag op de hoogte houden van het reilen en zeilen aldaar en zullen we dagelijks een verslag plaatsen van de belevenissen van de voorbije dag, doorspekt met tal van foto's zodat jullie zich ervan kunnen vergewissen dat jullie spruiten zich volop amuseren.

    Maar eerst nog even wat praktische informatie:

    We vertrekken uiteraard op woensdag 29 september.
    De leerlingen worden reeds om 7u45 verwacht aan de Kimpel. Ze zijn op de hoogte in welke bus ze dienen plaats te nemen en kunnen zich dan ook onmiddellijk gepakt en gezakt bij de betrokken leerkracht aanlmelden. Om 8u vertrekken de bussen dan richting Massembre.

    Wat er daar allemaal te beleven valt, zullen jullie zoals gezegd dagelijks op deze plaats kunnen meevolgen.

    Op vrijdag 1 oktober omtrent 16u mogen jullie ons terug in Bilzen verwachten uiteraard ook aan de Kimpel.

    Wij hopen, neen we zijn er zeker van dat we met zijn allen een leuke en boeiende driedaagse zullen beleven. En laat zeker niet na eventueel een berichtje te plaatsen in ons gastenboek (zie rechterzijde van dit scherm).

    Tot woensdag!

    21-09-2010 om 17:04 geschreven door Chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (14 Stemmen)


    Archief per week
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs