Intussen waren de meeste leerlingen al meer dan ongeduldig om hun slaapvertrekken voor de komende 2 nachten op te zoeken, maar er diende nog even geduld geoefend te worden aan gezien er eerst nog twee activiteiten voorzien waren. De helft van de leerlingen mochten hun hersenen pijnigen. De quiz die Mevr. Nelisssen, Mevrouw Stippelmans en de vierkoppige jury hen voorschotelden was niet van de poes. En dat de jongelui meer op de hoogte zijn van het wel en wee van pakweg Kim Clijsters dan van de naam van onze nieuwbakken minister van onderwijs - weten jullie wie hij is trouwens? - was al vlug duidelijk. En of het spannend was: pas in extremis werd het kaf van het koren gescheiden. Na 80 vragen en bijna evenveel juiste antwoorden mochten de verdiende winnaars (met slechts één enkel puntje verschil) het podium beklimmen en hun verrassingspakket in ontvangst nemen. Lekker zeker, gezond ... nu ja ... 't is maar eens in het schooljaar Massembrequiz..
Intussen haspelden de andere leerlingen hun natuurzoektocht af. De afstand (8km), het glooiende Waalse landschap en de vaak niet bijster goed begaanbare paadjes was een kolfje naar de hand van o.a. Mevr. Vanschenwnkel. Twee uur na hun vetrek vertrek loodste ze haar leerlingen moe maar voldaan zoals dat dan heet terug naar het domein.
En dan was het eindelijk de hoogste tijd om de kamers te verkennen en om in te trekken. En dat viel , zo bleek uit de eerste reacties, voor de meesten flink mee. Met zijn vieren (of meer) gezellig samen, voor een aantal klassen zowel toilet als douche en ruime badkamer binnenshuis kortom de niet tevreden waren op een halve hand te tellen. Alhoewel, mamas en papas, misschien bij de eerstvolgende gelegenheid zoon- of dochterlief toch eens leren hoe ze op een efficiënte manier een donsovertrek over een donsdeken dienen te trekken J
Hoe dan ook nadat eenieders bedje gespreid was bleef er zelfs nog wat tijd over om elkaars kamers te 'inspecteren' ...
En dan op naar het avondmaal!
En wonder boven wonder zelfs dat bleek mee te vallen
Natuurlijk, we zegden het eerder al, niemand kookt zo lekker dan mama (of papa?), maar veel klachten hebben we niet echt gehoord. Of toch, maar wat zegt zoiets ...
Voor de ene was de soep 'superheerlijk' voor een ander 'niet te ...' Hetzelfde kan gezegd over de pasta met ham en kaassaus ... super, te droog, lekker, te veel kaas, de ham te rauw, heerlijke kostjes, aangebrande korstjes, je houdt het niet voor mogelijk welke tegenstrijdige meningen er geuit worden. En ja hoor, zelfs de echte kritikasters konden uiteindelijk gepaaid wrden met ee ijsje als toetje.
En dan was het tijd voor het serieuzere werk. Meer dan 250 leerlingen kozen voor de avontuurlijke zaklampentocht, die hun ruim 2 uur in de duistere (maar veilige) bossen van Massembre onderdompelden. Als we hen mochten geloven waren er vleermuizen, muizen, ratten, everzwijnen, ja zelfs poema's en schorpioenen op het gevarieerde traject waar te nemen. Bewijzen daarvan hebben we niet, enzij dan misschien de schedel van één of ander (ever)zwijn(?) waar enkele leerlingen fier mee aangedraafd kwamen. Wellicht een ietwat te rijke verbeelding, maar leuk was het wel! En voor sommigen kon het helemaal niet op, want zij besloten er nog een extra rondje aan toe te voegen ... sommigen wel te verstaan, nietwaar M. Sleurs !?
Intussen werd op het thuisfront sportief met de bal gespeeld, ontstonden er kleurrijke armbandjes, werd er uitgebreid naar de moordenaar gezocht in de live-versie van Cluedo en demionstreerden anderen hun muzikale kennis in de muziekquiz.. Duidelijk voor elk wat wils dus!
En dat alles perfect getimed en gesmeerd liep getuigt het uur van 'slapen gaan': 10 uur stipt. En zelfs daarna geen klachten: logisch eigenlijk, want de donderdag beloofde nu al een drukke dag te worden!
In het prille ochtendgloren omstreeks 7.30u draaiden de eerste auto's rond de rotonde richting Kimpel, waar leerkrachten en eerstejaarsleerlingen van het Sint-Lambertuscollege een half uurtje later zouden vertrekken voor hun traditionele ontmoetingsdagen in het Ardense Massembre. De zon die er niet onmiddellijk in slaagde om de lichte ochtendmist te doorklieven kon de pret niet drukken. Het vertrek verliep vlekkeloos. Veiligheidsverantwoordelijke Nicole Mercken zorgde er samen met de politiediensten van Bilzen voor dat in een mum van tijd een file van 8 bussen ongehinderd kon vertrekken richting Heer. Zelfs de mama's en papa's die nog hunkerden naar een laatste afscheidszoentje van zoon- of dochterlief bleven op hun honger zitten, want hun kroost zat al lang tussen vrienden en vriendinnen hoog en droog in de dubbeldekkers van 'De Zigeuner'. Hoe dan ook, ruim anderhalf uur later arriveerden alle bussen netjes achter elkaar op het domaine de Massembre. En ja, zelfs de zon toonde zich bereid om van het eerste moment haar bescheiden bijdrage te leveren aan het welslagen van de driedaagse.
Even tijd om de valiezen uit de bus te laden, in de feestzaal te verzamelen en aandachtig te luisteren naar de welkomstwoorden waar de belangrijkste kampafspraken nog eens overlopen werden ... en dan al de eerste activiteit: de verkenning van de omgeving. In de vorm van een fotozoektocht, afgewisseld met een aantal leuke spelletjes (Chinees voetbal, blindemannetje, menselijke piramide, enz ) probeerden de verschillende klassen zich een beetje te oriënteren op het uitgestrekte domein en maakten ze kennis met de voornaamste gebouwen: de feestzaal, de refter, het coördinatiecentrum en natuurlijk hun eigen slaappaviljoenen. Reeds tijdens deze eerste activiteiten werden de eerste kleine ongelukjes genoteerd: een schaafwondje hier, een kneuzinkje daar allemaal onschuldig natuurlijk, maar meteen hadden de monis (7de jaars Kantoor uit IKSO Hoeselt) hun eerste slachtoffertjes over de vloer.
En dan was het al etenstijd
Een broodjesmaaltijd was ons voor de eerste middag beloofd, maar wie dacht dat dit zich zou beperken tot enkele sneetjes brood met wat choco of confituur had de Heerse keuken toch wat onderschat. Ja, er was brood en beleg , maar er was meer: een heerlijke brok baguette en alle mogelijke ingrediënten om zelf een lekker broodje gezond in elkaar te knutselen met zelfs nog pasta en wat extra vlees op de koop toe. Op enkele uitzonderingen na - want ja, 't is natuurlijk niet de superkost van mama- werkte iedereen dit met smaak naar binnen.
En dan op naar de volgende activiteit ... maar daarover informeren we vanavond.
Nog enkele dagen en jullie zoon of dochter vertrekt voor de Ontmoetingsdagen anno 2009 naar het gezellige Massembre.
Via deze site willen we jullie graag op de hoogte houden van het reilen en zeilen aldaar en zullen we dagelijks een verslag plaatsen van de belevenissen van de voorbije dag, doorspekt met tal van foto's zodat jullie zich ervan kunnen vergewissen dat jullie spruiten zich volop amuseren.
Maar eerst nog even wat praktische informatie:
We vertrekken uiteraard op woensdag 23 september. De leerlingen worden reeds om 7u45 verwacht aan de Kimpel. Ze zijn op de hoogte in welke bus ze dienen plaats te nemen en kunnen zich dan ook onmiddellijk gepakt en gezakt bij de betrokken leerkracht aanlmelden. Om 8u vertrekken de bussen dan richting Massembre.
Wat er daar allemaal te beleven valt, zullen jullie zoals gezegd dagelijks op deze plaats kunnen meevolgen.
Op vrijdag 25 septemberomtrent 16u mogen jullie ons terug in Bilzen verwachten uiteraard ook aan de Kimpel.
Wij hopen, neen we zijn er zeker van dat we met zijn allen een leuke en boeiende driedaagse zullen beleven. En laat zeker niet na eventueel een berichtje te plaatsen in ons gastenboek (zie rechterzijde van dit scherm).