Dat heb ik vrijdag ondervonden toen ik in De Standaard der Letteren een boeiend artikel las over de gevolgen van enorme vulkaanuitbarstingen als die van de Tambora in 1815 dit n.a.v. het verschijnen van een boek daarover. En omdat ik in oktober in Elcker-ik een boeiende voordracht had gevolgd door prof. Manuel Sintubin over de geschiedenis van 4,5 miljard jaar van onze planeet aarde wilde ik dit boek wel aanschaffen. Omdat ik een klantenkaart heb bij De Standaard en nog aankoopcheques van WSC; ben ik dan maar naar Wijnegem gereden waar het boek niet voorradig was en ik het zou kunnen komen afhalen na 3 werkdagen. Thuisgekomen heb ik gesurft naar Cosmox en jawel: hetzelfde boek is daar verkrijgbaar aan dezelfde prijs en indien vrijdag besteld voor 1930u. wordt het thuis op maandag afgeleverd. Dat is 2 dagen vroeger en ik moet me er niet voor verplaatsen.
Eigenlijk is dit erg voor de kleinhandel: maar ik versta ook dat mensen het niet moeilijk maken als het ook gemakkelijk kan.... Het enige voordeel van aankopen in de winkel zelf is - dat je het boek even kan inkijken en dus eventueel van de aankoop kunt afzien. Maar meestal is dat niet nodig vermits ik mij vooraf goed heb voorbereid: recensies gelezen of de auteur willen herlezen en ook steunen.
Deze afbeelding is niet die van het bestelde boek- maar wel van het boek van prof. Sintubin. Hij heeft mij boeiende inzichten bijgebracht en daardoor was ik meteen geïnteresseerd in het boek van Philip Dröge: 'De schaduw van de Tambora' dat ik besteld heb en waarop ik nu wacht.
|