Foto
Foto
Inhoud blog
  • Vandaag en gisteren een belanggrijke stap gezet
  • Lang geleden
  • Ik vind mijn weg niet meer zo goed op mijn laptop
  • Iets niet meer terug te vinden
  • Dit is precies verplaatst!
  • Na erg veel gedoe en gezoek en gesukkel....
  • Ik zit zwaar in de sukkel
  • Wat een week weeral!
  • Verkoudheid?
  • Dubbele agenda!
  • Nog maar eens veel zaken herordenen...
  • Vandaag een belangrijke dag in onze familie!
  • Vandaag onverwacht kweeperengelei gemaakt...
  • Gisterenavond een minder aangename tijd doorgebracht
  • Nog 3 dagen zomer en...
    Foto
    Ook een mooie dag gewenst!
    Foto
    We zijn de 19de week van 2025
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Reflecties
    Wat mij trof vandaag
    04-08-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voor een keer vond ik het bij ons beter!

    Vandaag, 4 augustus is het juist 100 jaar geleden dat de 1ste wereldoorlog begon. Meestal verkies ik Britse plechtigheden als het om een 'remembrance' gaat.

    Maar deze keer stak de plechtigheid op het Brits-Duitse soldatenkerkhof in Mons er met kop en schouders bovenuit. Met heel wat staatshoofden erbij, een  subliem verzorgde presentatie , keurig uitgedoste soldaten die o.a. brieven van overledenen voorlazen, een pracht van een koor, een cello-solo, leden van de Berliner Symphoniker die samen met muzikanten van het Londons symphonieorkest o.l.v. Simon Rattle muziek speelden van de gesneuvelde componist Butterworth en van Brahms, beelden uit de oorlog, de onvermijdelijke 'Last Post' en ook een piper-solo. Alles even adembenemend mooi. Gewoon een internationale seculiere plechtigheid waarbij alleen Cameron niet ondertiteld werd; maar zijn boodschap was best te volgen. Alles netjes geregisseerd met ontroerende verhalen en voor mij ook mooie uniformen.

    Om 10 u. Britse tijd (11 u. bij ons) werd de religieuze plechtigheid vanuit Westminster Abbey uitgezonden met veel lezingen, prachtige koorzang natuurlijk, gebeden, lezingen, gezangen en toespraken; maar alles zeer religieus ingebed.Op het einde werden alle lichten gedoofd waarna nog wat vioolspel te beluisteren was vanop het hoogzaal. Nadien ging de plechtigheid nog verder met schriftlezingen en gezang. Is de Britse maatschappij dan nu nog zo religieus? (Ik vraag me ook wel af: Hoe krijgen die Britten het gedaan om in het midden van de grote vakantie hun knapenkoren samen te roepen om 's avonds laat nog te komen zingen in hun uniform van misdienaars?



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief
  • Alle berichten

    forum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum


    Foto

    E-mail mij

    maria.claessens@outlook.be


    Categorieën

    Foto

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs