Onze twee zelfbouwers hebben deze voorbije zomer niet stilgezeten hoor. Zo werd de tweede poort opgehangen, duikers gegoten, de opening van de oprit breder gemaakt, de oprit verder uitgegraven en van steengruis voorzien.
Alle muren van de benedenverdieping van de garage (lees voorlopige woning annex werkhuis) werden gemonteerd en klaar gemaakt om te plaatsen van zodra de betonplaat en de opkantingen zijn gegoten en voldoende verhard. Ook de trap (naar de loft) werd al gezaagd, geschuurd en in kleur gezet. Alleen het kiezen van de juiste kleur heeft veel aarde aan de dijk gebracht en nadat Marc al 6 verschillende potten beits had gekocht en uitgeprobeerd, met een spuuglelijk resultaat als gevolg heeft Chris er zich mee gemoeid en is het uiteindelijk kerselaren geworden. Het resultaat is buitengewoon prachtig!!!! (maar dit zullen jullie pas later kunnen bewonderen)
Chris heeft ook haar hartje kunnen ophalen tijdens de bezoeken aan de talrijke toonzalen voor het kiezen van de juiste gevelstenen, dakpannen, vloeren, vensters, binnendeuren, keukens, badkamers enz.....minder opwindend maar wel spek voor de bek van Marc waren de nog talrijkere bezoeken aan de zelfbouwmarkten en hout groothandels voor het uitkiezen en vergelijken van de nodige bouwmaterialen, de isolatie, de buizen, afvoeren, waterputten, vijzen, nagels........
De buizen van de gracht zijn geleverd en na een droge zachte periode van bijna 2 weken zijn die twee op 15 maart 2014 niet meer te stuiten!!! De beek zal, kan en moet overbrugd worden. Ze trommelen de kids, groot en klein op, vragen hulp aan Dirk Vierendeel (collega aannemer die later ook de grondwerken zal uitvoeren) en beginnen aan deze klus. Zelfs met een lege kruiwagen ziet Kris er héél stoer uit, moet ik eerlijk toegeven!!! En kijk zo vader zo zoon....onze kleine bouwvakker.... Nu even de stabilisee laten drogen en dan kunnen de betonnen duikers gegoten worden. Jaja, der is daar al veel bedrijvigheid geweest maar zo nu en dan ook wel tijd om even te rusten en moppen te tappen (ge kent Marc hé!)
Na de zware stormen van de voorbije (uitgenomen zachte maar zeer natte) winter is het nu tijd voor vroege lente....en de sfeer zit er al goed in!!! Terwijl Chris het inpakken van de inboedel op haar neemt en ondertussen nadenkt over wat ze al die jaren hebben bij elkaar gespaard.... en waar ze dit in gods naam allemaal een plaatsje gaan geven....., bouwt Marc rustig verder. Ook zonder goedgekeurde bouwplannen kan er al veel vooraf gebeuren. Zo neemt hij reeds de 2 dubbele garage poorten onder handen en maak hij ook een oersterke tuintafel en dit onder het goedkeurend oog van een grasparkietje, die zo nu en dan een kijkje komt nemen! (en hij zag dat het goed was....).
Op 21 september 2013 was het dan zover.....de eerste levering hout!
Hiervan werd er dan een voorlopige poort gemaakt en vakkundig door Marc en zoon Nicolas geplaatst. Ook het moeilijkste van de bouw werd al onder handen genomen; het bouwen van het dak van de toren.
Het eerste grote werk bestond er uit het terrein toegankelijk, vlak en bouwrijp te maken en met dank aan hun eigen spierkracht, de kids, schoonbroer en neef is dit wonderwel gelukt!!!! Op 09-02-2013 in de ijzige kou, werd er een mansgat (een beetje breed uitgevallen opening) in de ommuring gemaakt en op 17-03-2013 's ochtends is Gunther en Julien dan begonnen met het villen van de bomen, want anders stond er een appelboom in de woonkamer, een wilgenstruik in de keuken en een overwoekerd rozenprieel in de garage. De ganse zomer werd er dan hout gekliefd, geknipt, gezaagd en gestapeld met het gevolg.....en berg hout van 30m³....en het idee om een speksteenkachel aan te schaffen.
De aanschaf van de bouwgrond is een feit, nu de bouw van de woning nog. Hiervoor gingen zij op zoek naar de gepaste architect en liefst in de omgeving van Herent, wat hun zoektocht nog een beetje ingewikkelder maakte. Ongeveer een twintig tal architecten en evenveel telefoongesprekken en afspraken later komen ze bij een jonge, enthousiaste architect terecht in Herent die het wel ziet zitten om hun droomhuis in landelijke stijl te ontwerpen en te tekenen. Met de reeds gemaakte plannen en schetsen van Marc onder de arm begint Tijs Claeys aan deze zware klus. (want die twee weten wat ze willen) Maar in oktober 2013 moet het plotseling wel héél erg snel gaan want Chris en Marc krijgen van hun huisbaas een aangetekend schrijven met de melding dat ze binnen de 6 maanden de huurwoning moeten verlaten omdat ze die gaan afbreken en de gronden gaan verkopen. Tijs werkt ijverig door, brengt ruimtelijke, esthetische en praktische verbeteringen aan en geeft vele nuttige tips, volledig in de lijn van Marc en Chris hun verwachtingen. Begin Maart, na het derde ontwerp te hebben gekeurd, brengen ze nog enkele kleine aanpassingen aan en geven ze hun fiat om de plannen zo door te sturen voor de bouw aanvraag..... Aftellen maar.....!!!!! Neem alvast een kijkje op hun plannen in bijlage.
Hier zijn ze dan... Marc en Chris, een jong getrouwd koppel van middelbare leeftijd met enorme bouwplannen!!!! Marc is zelfstandig schrijnwerker, aannemer en zijn vrouwtje is bediende.
Sinds ze elkaar hebben ontmoet hadden ze nood aan een eigen stek, en na veel gezoek op internet, naar hun droomhuis, en de vele onbetaalbare krotwoningen die ze hadden bezocht zijn ze per (on)geluk op een mooi stukske grond gevallen (lees gaan staan) te Veltem-Beisem (Herent).
Ze waren verkocht!!!!! alsook de bouwgrond!!!!!
Dus sinds augustus 2012 zijn ze officieel eigenaar van 14a14ca overwoekerde bouwgrond. Op dit lapje grond was een diversiteit van planten, struiken en bomen aanwezig, de rozelaars waren ongeveer 10 meter hoog, de appels 2 kg zwaar en de bramen waren zó groot als in het sprookje van doornroosje dus ondoordringbaar!!!! En dan nog maar van de bamboe gezwegen.... ze waanden hun net twee reuze panda's die zeker nog voor 10 jaar voedsel in voorraad hadden. Gelukkig stond er een mooie antieke, gietijzeren tuinbank waarop ze konden genieten van hun oerwoud en het gezang van de vogeltjes en op diezelfde plek zijn de eerste plannen van hun zelfbouwhuis in prenataal ontwerp gekneed.
Even een beschrijving van de grond; Een stuk tuin van 14a14ca behorende tot een herenhuis, volledig ommuurd door een tuinmuur van 2m hoog zonder eigen toegang....Hier hadden ze al een eerste probleem!!!! Daar de toegang van de grond enkel via de ingang van het herenhuis bereikbaar was en de koper van het herenhuis hun geen toegang meer wou bieden waren ze verplicht om zo snel mogelijk een eigen toegang te maken. 2de probleem, de tuinmuur raakt de rooilijn en dient hierdoor misschien volledig te worden afgebroken. Uiteindelijk krijgen ze de toelating van het welwillende gemeentebestuur van Herent om de tuinmuur te vergunnen en er een opening in te maken, wat later ook de oprit zal worden. 3 de probleem, de gracht, de steenweg waarop de bouwgrond is gelegen is voorzien van open grachten voor de opvang van regenwater en dient bijgevolg overbrugt te worden. De vergunning hiervoor is reeds afgeleverd door de gemeente, de buizen besteld....nu nog alleen het betere weer afwachten.