POLITIEKE SATIRE
BARSTEND BELGIË
DE KRANT ('T PALLIETERKE BVB) KAMPT ZEER DIKWIJLS MET PLAATSGEBREK ZODAT EEN POLITIEKE CARTOON ROEMLOOS IN EEN MAP VERDWIJNT; DE POLITIELE SCENE VERANDERT OOK VOORTDUREND EN NA VERLOOP VAN TIJD VERLIEST EEN TEKENING ZIJN "POINTE".IK HEB DEZE BLOG GESTART OM DE CARTOONS EEN KANS TE GEVEN ZICHZELF TE MANIFESTEREN VOOR WAT ZE WAARD ZIJN MAG IK HOPEN DE BEZOEKER EEN GRIJNS TE ONTLOKKEN BIJ HET GRASDUINEN TUSSEN DEZE SPOTPRENTEN,OF WAT GEFRONSTE WENKBROUWEN BIJ DE KLEINZERIGEN? POLITICI ZIJN HOGE BOMEN (DENKEN ZE MEESTAL VAN ZICHZELF) DIE IPSO FACTO VEEL WIND VANGEN. ALS ER ERGENS EEN TUSSEN ZIT DIE ZICH AAN EEN KARIKATUUR ERGERT, IS HIJ NIET UIT HET GOEDE HOUT GESNEDEN. UITSTAPPEN UIT DE POLITIEK WORDT ZELFS NIET OVERWOGEN! LAAT ONS EERLIJK ZIJN: HET ZOOTJE ONGEREGELD DAT ZICH OP DIT OGENBLIK (2007-2008) MET DE FORMATIEGESPREKKEN ONLEDIG HOUDT KOMT MET LEGE ZAKKEN TERUG NAAR DE KIEZERS. HUN "AANKLUNGELEN" HEEFT MAAR EEN DOEL: ZOLANG MOGELIJK BEZOLDIGD BLIJVEN EN INTUSSENTIJD DE EIGEN ACHTERBAN KILO'S STROOP OM DE BEK SMEREN. DIT IS NATUURLIJK VOER VOOR ONS. REAGEER ZOVEEL MOGELIJK OP MIJN VISIE EN GEDACHTENSPINSELS. IK HEB EEN ENORM BREDE RUG VAN TOPKWALITEIT OLIFANTENVEL. BIJ HET AANKLIKKEN VAN EEN TEKENING VERSCHIJNT ZIJ NIET ALTIJD LIJNZUIVER. U KUNT DE TEKENING STEEDS WAT VERKLEINEN OF VERGROTEN. IN VEEL GEVALLEN KOMT DE CARTOON DAN SCHERPER IN BEELD. ONDERVINDING LEERT DAT DE BLOG OPENEN MET "OPERA" DE OPGEROEPEN TEKENINGEN IN HOGERE ESOLUTIE WEERGEEFT. VEEL LEES EN KIJKGENOT ! PS: Enkel mijn vrienden mogen vanuit mijn blog gebruik maken van mijn tekeningen. Anderen krijgen een rekening thuisgestuurd.
02-09-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Omhooggevallen TV-kok.
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Gewoon misselijk dat een TV zender een kok op ons loslaat die een debiel taaltje brabbelt en die zelfs zinnen brouwt gelijk "vandage haan we een soep doen" ! De man resideert ergens in la douce France want Frans spreekt hij perfect. Blijkbaar heeft hij geld genoeg om ook nog een optrekje in Antwerpen te organiseren en horen we hem in de toekomst ook nog recepten uitleggen (in een soort aangtwaarps dan) om "patei" te bakken!
En "wat ghebben we allemale heleerd"?
Dat hij geen zittend gat heeft. (Ter verduidelijking voor Piet: "geen zittend hat geeft"). 

02-09-2008 om 23:58 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
31-08-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlamingenhater eerste klas.
Klik op de afbeelding om de link te volgen Het zou lachwekkend zij als het niet zo triestig was. In 't kort: Smetje is weer aan 't jammeren omdat de Vlamingen alles tegenhouden en zo 's lands welvaart naar de vaantjes helpen. iedereen die voet bij stek houdt in Vlaamse principeskwesties wordt automatisch als rechtse naziehond gedoodverfd. Hoe moet die Waalse madam dan genoemd worden die ook voet bij stek houdt?
En die als Waalse madame "non" natuurlijk niet aan de basis kan liggen van 's lands economische ongemakken.
Smetje zoek daar dringend ook eens een naam voor.

31-08-2008 om 02:09 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geldkraan.
Klik op de afbeelding om de link te volgen Kris heeft al laten verstaan dat er iets moet gepresteerd worden in het zuiden des lands vooraleer hij zij kraan laat druppelen...tot groot ongenoegen van onzen Didier die nog in sinterklaas gelooft.

31-08-2008 om 01:52 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Loonsanering !!! Belachelijk
Klik op de afbeelding om de link te volgen Een belgacom CEO van € 2.700.000 per jaar mokt omdat hij maar € 1.700.000 meer kan binnenrijven op jaarbasis. De man zal nu bij de aankoop van zijn nieuw yacht op een 3 meter kleiner schip moeten overschakelen en ze gaan hem heel zeker daarmee uitlachen in de haven van Monte Carlo! En onze arme Kris Peeters moet het ijzer nog uit zijn hand laten weghalen.Ik heb er geen idee van hoeveel zijn job opbrengt per jaar. Peeters zit wel op een smak Vlaams geld maar dat is(voorlopig nog) van ons. 

31-08-2008 om 01:48 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Obama president?
Klik op de afbeelding om de link te volgen binnenkort komen de presidentsverkiezingen er aan in de USA.
Obama (met islam-roots) is een grote kanshebber. Ik betwijfel het of de man te vertrouwen is.
Tenzij hij zich ontpopt als een nieuwe messias die het klaar kan spelen de Islamieten de betrekkelijkheid van de koranteksten te doen inzien. Dat het volk in blinde Allah-onderwerping de kans kon gegeven worden voor zichzelf te denken en dat ze hun gore gewaden konden inruilen voor overzichtelijke en ongeremde denkpatronen, zou de verzuchting van een nieuwe messias moeten zijn. Utopie van de bovenste plank, toch? 

31-08-2008 om 01:30 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
27-08-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fietsende big brother.
Klik op de afbeelding om de link te volgen En de boer: hij ploegde voort.
En arm Limburg: dat betaalde verder.
En gouverneurke Steve? Hij trapte door zonder zich er iets van aan te trekken.

GEWOON WALGELIJK !
 

27-08-2008 om 00:37 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mgr Paul Schruers zaliger.
Klik op de afbeelding om de link te volgen Door iedereen geliefd is onze Limburgse bisschop Paul aan zijn transitus begonnen. 
De zeer gevoelige minzame en goedlachse man zal een leemte achterlaten in ons hart. Ondanks het feit dat hij met vele politieke hoogwaardigheidsbekleders in contact kwam heeft hij nooit geoordeeld te veroordelen. Ik zou GEEN goede bisschop zijn
Het ga U goed ginder Paul... en doe een goed woordje voor ons. Groet mijn dierbare afgestorvenen van mij en wens pater Damiaan een dikke proficiat. En zeg dat Kardinaal Mercier nu lang genoeg in het vagevuur heeft gezeten. Misschien kun je hem daar een woordje Vlaams bijbrengen.

27-08-2008 om 00:26 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
26-08-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geleende(?) meubelen.
Klik op de afbeelding om de link te volgen Er waren eens meubelen die thuishoorden in het Antwerps koninklijk paleis. Blijkt dat die opgedoken zijn op de plaats waar onze Fluppe en zijn Matilleke resideren. Wat wanneer hij die huisraad moet teruggeven? 

26-08-2008 om 23:56 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hu Jintao lost het op.
Klik op de afbeelding om de link te volgen De Cinese hypocrisie wordt ten top gedreven wanneer bij de opening van de O.S. het schattig (wat Europees uitziend) meisje Lyn Maoke een lipping moet doen van het openingslied dat in werkelijkheid gezongen werd door Yang Peiyi, een even schattig maar wat Chinees uitziend kind. Het meisje werd geweerd, omdat haar tandjes, door avitaminose als gevolg van te eenzijdige rijstvoeding, een ietsie-pietsie te ver uit elkaar stonden.
Mag ik, uit naam van de rest van de wereldbevolking, de dictatoriale Hu Jintao, feliciteren voor zijn "gedurfde" beslissing. Wij moesten maar eens een slecht beeld krijgen van het perfecte China.
Wat baten kaars en bril...als de uil niet zien en wil. En tussen haakjes Hu, die bril van jou is zo antiek als je verschrompelde hersenen. Vervangen dus. Een met roze glazen misschien? 
  

26-08-2008 om 23:51 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zonder woorden.
Klik op de afbeelding om de link te volgen Het nest van de perfecte Chinese draak. Treurig !!!!

26-08-2008 om 23:28 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kan het nog groener?
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Gayamichel, de man die door oud-minister Van den Bossche (vader van langbeen Freya) bestempeld werd als een "vuile mulle" heeft de flater van zijn leven gemaakt. In zijn ijver om nog maar eens een zoo onderuit te halen, bij gebrek aan kleine circussen want die heeft hij al allemaal kapotgekregen, heeft hij geconstateerd dat de aanwezige krokodillen geen plaats hadden om zich bescheiden terug te trekken. Michel had namelijk niet gemerkt dat het plastieken replica's waren.
Het dierenwelzijn mag gepropageerd worden. Akkoord. Maar de vraag blijft: wat met de in gevangenschap geboren beestjes? Wanneer die zouden teruggebracht worden naar hun natuurlijke habitat hebben ze geen schijn van kans. Ook moet er niet alleen A worden gezegd, maar ook B. M
osselen, kreeften of garnalen bvb.zouden stuk voor stuk verdoofd moeten worden alvorens ze te koken. En wat met de voor de mens noodzakelijke proeven op dieren? Wat met de peqsticiden en insecticiden? Insecten zijn ook beestjes. En wat zou de Michel doen met de toevallig opgelopen vlooien in een of ander zuiders vacantieoord? Koesteren maar en een vlooiencircus oprichten? Draagt hij leren schoenen? Want schoenen uit kunstleer van nep-krokodillen kan voor hem vermoedelijk ook niet meer !  

26-08-2008 om 23:10 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gokkers: schrokkers
Klik op de afbeelding om de link te volgen De kassa van de grotten van Han zijn zeer verlokkelijk voor een door gokschulden berooide beroemdheid van bedenkelijk allooi. Er wordt dan beter van het woord "beroemd", naar het meerzeggende "berucht" overgeschakeld. En van schakels gesproken... ik ben benieuwd hoe lang het gerecht Gil Bodart en zijn kompaan zal kunnen uitschakelen.   

26-08-2008 om 00:00 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
12-08-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Efficientie ?
Klik op de afbeelding om de link te volgen Monddood gemaakte journalisten die geen ongecensureerde toegang verkrijgen op internet... je kunt het niet sulliger verzinnen.

12-08-2008 om 20:16 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jaakske spreekt zich niet uit
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Het is natuurlijk allemaal mooi de deelnemers van de O.S. niet in (Chinees) discrediet te brengen maar iets meer haar op de tanden zou hem (en zijn meegekatapulteerde zoon) sieren.

 

12-08-2008 om 20:13 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.O.S made in China
Klik op de afbeelding om de link te volgen De Olympische spelen zijn gestart. 100.000.000 € is er tegenop gegooid alsof het een peulschilletje is. Geld dat uiteindelijk door de Chinezen moet worden betaald.Het zal van de rug van de burgers-dompelaars worden geschraapt. Diktator president Hu Jintao blijft er onberoerd door. De omhooggevallen tiran heeft wel het stadion de vorm van een vogelnestje gegeven maar de daarin horende vredesduif is deskundig gemuilband en geblinddoekt.

12-08-2008 om 20:05 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hangt lippens ook?
Klik op de afbeelding om de link te volgen De Fortisbank en trouwens de meeste banken de dag van vandaag, hebben hun beste jaren gekend. Nu de Russen hun spierballen weer laten zien in de gebieden waar Europese petrolpijplijnen doorlopen kan er weer gegrepen worden naar verhoging van brandstofprijzen zodat onze economie weer verder in de put geraakt.
Met al de gevolgen van dien. Moet ik nu medelijden vertonen met oerprofiteur de edele heer Lippens die naar een vangnet zoekt om het zinkend schip te verlaten. Een liefst zo duur mogelijk vangnet wel te verstaan ! (Gefinancierd door Khadafi die naar het schijnt wil instappen in Mortis...excuseer: Fortis)?

12-08-2008 om 17:51 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bill of all people!
Klik op de afbeelding om de link te volgen Er is in de USA een schaterlach opgegaan toen bekend werd dat onze saxofoonblazende Monica-sigarenneuker zich ging inzetten voor de bestrijding van HIV. Al bij al kan ik de Amerikanen waarschuwen. Laat de man doen!!! Het spreekwoord indachtig dat de gevaarlijkste stropers de beste boswachters worden zou wel eens kunnen uitkomen. Misschien is hij wel degelijk "the right man on the right place".Ik schreef hier bijna: the right man on the right lace (kantwerkje, voor diegenen die de finesse en de impact van erotische lingerie niet kennen).

12-08-2008 om 17:38 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De man die niet wilde wijken.
Klik op de afbeelding om de link te volgen ALEXANDR ISAJEVITSJ SOLZJENITZYN, ik geef hier uit respect zijn volledige naam, is niet meer. De wereld verliest hier een groot man die stand hield tegen
de roodheid van het sovjetcommunisme. Voor zijn ideaal: de vrijheid van meningsuiting, is hij geïnterneerd geworden. Onze jeugd zal een van zijn boeken, "de Goelach archipel" niet belangrijk genoeg meer achten om te worden gelezen. Veel belangrijker is bvb "pukkelpop" bijwonen, het bezit van een Ipod en een lief met oorbellen in haar schaamlippen. Tatoes op de edele delen en in het lichtste geval een zakje weed kan er ook nog bij.
Ik weet dat ik weer sta te veralgemenen maar blijf eerlijk: hoeveel procent van onze jongeren weten wie Alexandr Solzjenitzyn is? Ja. Juist.    

12-08-2008 om 17:27 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pietje de dood.
Klik op de afbeelding om de link te volgen De chef, onze ijzervreter aan de top van ons roemrijk aftands leger; heeft wat oud spul in de vorm van een viertal totaal verouderde vliegede contrapties plus een niet onaanzienlijk aantal piotten (die nog nooit gehoord heben van muggenwerende lotions) naar Afghanistan gestuurd om de Amerikaanse aanwezigheid aldaar, logistiek te versterken. Het is nog niet genoeg dat onze dappere soldaten schrik hebben van muggen, (cfr.de pers) neen! Zij mogen van Cremmeke, in uniform, geen anti-royalistishe gedachten koesteren. Later privé kunnen zij doen wat zij willen. Denkt die idioot werkelijk dat het verplicht aantrekken van een uniform, samen met wat gevaarlijke ijzeren spullen, zo maar ineens een knoppeke kan omdraien in het hoofd en de ziel van een rechtgeaarde Vlaamse piot?... Onnozelheid kent zoals kogels "geen grenzen"!   

12-08-2008 om 17:03 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koninklijk wild.
Klik op de afbeelding om de link te volgen Met angst in het hart zullen de Koninklijke vacantiegangers weer hun wankel België moeten betreden, waar zij opnieuw in het middelpunt van de belangstelling zullen staan. Vergis je niet...zij zijn geen "easy target" zoals binnenkort onze jongens in Afghanistan. Koninklijke vellen zijn taai.(Zeker dat van onze gekuifde douairière).En maar afstrijden dat hij met onze centen een bescheiden (?) optrekje wilde kopen in Lucca...één van de mooiste en duurste steden, nota bene, van Italië. Ach, opgeruimd staat netjes.

12-08-2008 om 16:44 geschreven door manten  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


Archief per jaar
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     

    Inhoud blog
  • leemte
  • Victoria's work out.
  • Bah !
  • Prinselijke sleet.

    Mijn vrienden
  • bloggen.be
  • spelen met taal
  • 't Pallieterke


  • Zoeken in blog



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs