BARSTEND BELGIË DE KRANT ('T PALLIETERKE BVB) KAMPT ZEER DIKWIJLS MET PLAATSGEBREK ZODAT EEN POLITIEKE CARTOON ROEMLOOS IN EEN MAP VERDWIJNT; DE POLITIELE SCENE VERANDERT OOK VOORTDUREND EN NA VERLOOP VAN TIJD VERLIEST EEN TEKENING ZIJN "POINTE".IK HEB DEZE BLOG GESTART OM DE CARTOONS EEN KANS TE GEVEN ZICHZELF TE MANIFESTEREN VOOR WAT ZE WAARD ZIJN MAG IK HOPEN DE BEZOEKER EEN GRIJNS TE ONTLOKKEN BIJ HET GRASDUINEN TUSSEN DEZE SPOTPRENTEN,OF WAT GEFRONSTE WENKBROUWEN BIJ DE KLEINZERIGEN? POLITICI ZIJN HOGE BOMEN (DENKEN ZE MEESTAL VAN ZICHZELF) DIE IPSO FACTO VEEL WIND VANGEN. ALS ER ERGENS EEN TUSSEN ZIT DIE ZICH AAN EEN KARIKATUUR ERGERT, IS HIJ NIET UIT HET GOEDE HOUT GESNEDEN. UITSTAPPEN UIT DE POLITIEK WORDT ZELFS NIET OVERWOGEN! LAAT ONS EERLIJK ZIJN: HET ZOOTJE ONGEREGELD DAT ZICH OP DIT OGENBLIK (2007-2008) MET DE FORMATIEGESPREKKEN ONLEDIG HOUDT KOMT MET LEGE ZAKKEN TERUG NAAR DE KIEZERS. HUN "AANKLUNGELEN" HEEFT MAAR EEN DOEL: ZOLANG MOGELIJK BEZOLDIGD BLIJVEN EN INTUSSENTIJD DE EIGEN ACHTERBAN KILO'S STROOP OM DE BEK SMEREN.
DIT IS NATUURLIJK VOER VOOR ONS.
REAGEER ZOVEEL MOGELIJK OP MIJN VISIE EN GEDACHTENSPINSELS. IK HEB EEN ENORM BREDE RUG VAN TOPKWALITEIT OLIFANTENVEL.
BIJ HET AANKLIKKEN VAN EEN TEKENING VERSCHIJNT ZIJ NIET ALTIJD LIJNZUIVER. U KUNT DE TEKENING STEEDS WAT VERKLEINEN OF VERGROTEN. IN VEEL GEVALLEN KOMT DE CARTOON DAN SCHERPER IN BEELD.
ONDERVINDING LEERT DAT DE BLOG OPENEN MET "OPERA" DE OPGEROEPEN TEKENINGEN IN HOGERE ESOLUTIE WEERGEEFT.
VEEL LEES EN KIJKGENOT !
PS: Enkel mijn vrienden mogen vanuit mijn blog gebruik maken van mijn tekeningen.
Anderen krijgen een rekening thuisgestuurd.
Ons Justinneke is ermee gestopt. In schoonheid. Ik hoor je al zeggen: stoppen met een dikke bankrekening is niet moeilijk. Toch ... rekening houdend met het feit dat Justine slechts topsucces kende door haar grote wilskracht, zoals wij weten, ten koste van een geruïneerd privé leven (of wat daarvoor moest doorgaan) mag zij die bankrekening best hebben. Zij zal nu de joelende menigte moeten missen en de vrienden die haar omringden en dat zal erg zijn. En niet in het minst haar trainer, de beschermengel Carlos...alhoewel hij voorzeker haar vriend en toeverlaat zal blijven. Hij zal het best weten welke daadkracht en opofferingsgave het zo tenger ogende Justinneke kon opbrengen. Om het in 't Frans te zeggen: Chapeau...voor je mooie tennis en voor je afscheidswoorden. Moge veel Belze politiekers hier een punt aan zuigen.
Ons lieftallig Vervotteke heeft Marcske baardmans Descheemaecker, de mare moeten overbrengen dat het noppes was met zijn gedroomde loonsverhoging. Zeker nu het spoorwegpersoneel van de lagere echalons nog veel harder op hun honger zitten en er een op voorhand aangekondigde spoorstaking wordt aangekondigd. 't Zal de koningskliek worst wezen!
Zelfs de zuidelijken hebben even naar adem moeten happen toen de verhoogde dotatiegelden van de sexen-coburgs werden goedgekeurd, en dit terwijl de koopkracht bij de onderdanen van de doorluchtigaards, weer eens een ferme duiksprong naar beneden maakte. Mooie zet. Zal politieke afrekeningen tot gevolg heben.Niet komen wenen jongens!
Het heeft rechten en criminologie gestudeerd. Het is advocaat. Het was trotskist, socialist en evolueerde op onbegrijpelijke wijze naar open-blauw.Maar open blauw heeft een ijzeren chef-matrak die luistert naar de naam van Karel de klucht gucht. Een autoriteit die zelfs Kabila (die met moeite zijne lach kon inhouden), de les durft te lezen. Wel, die ijzeren Karel heeft deze partijensprinkhaan die bij de NV gekend stond als "gezant",en luistert naar de naam Pierre Chevalier (vert.: ridder,ruiter,caballero,reiter...) met ware doodsverachting het begrip "belangenvermenging" uitgelegd en een voorzichtige hint tot terugtrekking uit conflicterende ambten voorgesteld. Waarna de Chevalier bekend maakte dat hij "om professionele redenen" zijn ontslag als VN gezant had gegeven. Terloops opmerkend dat hij het toch van plan was. Maar goed ook want de Pierre had al eerder zijn vingers verbrand aan "witwassing, schriftvervalsing en heling". In de wandelgangen van het parlement werd hij herhaalde malen tot de "bedenkelijken" gerekend. En dat was heel zeker niet omdat hij in zeer nauw contact stond met ene internationaal gezochte LaCôte, een gangster van het gevaarlijkste kaliber, waarvan geweten is dat hij enkele Belgische gevestigde lichamen op zijn verlanglijstje heeft staan. In zijn schema heet dat: "te liquideren ongewensterikken".Opletten dus Kareltje Deklucht! Nu eerlijk gezegd: in de Belgische politiek lopen er meerdere ongewensterikken rond.
Ons Onkelinxwicht kwam met veel verve vertellen dat ze uit haar Waalse valies een massa remmanoeuvers kan tevoorschijn halen moesten de Vlamingen het BHV monster loslaten. Onze Kris Peeters reageerde daarop met de glimlach (hem eigen) en gaf te verstaan dat de geldpijpen wel naar Wallonië liepen maar dat de geldkraan wel degelijk in Vlaanderen lag.
Gisteren in 't parlement heeft gans België kunnen zien hoe de misselijkmakende Herman Van Rompuy de kaart van de franstaligen trok. Hij wist het zo aan boord te leggen dat hij de kwestie BHV met echte tsjeeventruckjes op de lange baan kon schuiven. Bartje het Weverken zat er als een geslagen hond (die geen poging deed tot blaffen) bij. En dat allemaal om Leterme de gelegenheid te geven zijn vlooiencircus (dixit JMDD) nog wat verder te rekken. Gerolf Annemans heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om de tsjeevenvaudeville te ontbloten door gepaste en rake interventies. De cameras (rode uiteraard) deden hun best om gedurende deze tussenkomst enkel beelden te schieten van "storende niet geïnteresseerden". In de zijgang zat het Desmetindividu te gniffelen over de vindingrijkheid van de voorzitter letterlijk zeggend: "Het gevaar is geweken. Van Rompuy heeft zijn taak begrepen". Wel, ik vrees dat volksverraders lijk Yves Desmet en Herman Van Rompuy in heel deze goedkope comediantenrevue het grootste gevaar voor de rechtgeaarde Vlaamse mens zijn.
Straks bij het eerste nieuwsbericht weten we meer.
Bij de bakker in het gratis zondagsblad gelezen: JM Detweedekker raadt de Vlaamse partijen aan de élite francophone een poepje te laten ruiken i.v.m. Brussel-Halle-Vilvoorde, door in één richting te trekken aan het Vlaams touw. M.a.w. onze Vlaamse meerderheid te gebruiken boven alle partijpolitieke verschillen uit. Feit: Onze geitenboer blijft schippercursussen volgen en ridder Didier meent drie azen als inzet te hebben gevonden in ruil voor BHV.Damien Thiéry, Arnold d' Oreye en Françis Hoobrouck d' Aspere. Drie "would be" randburgemeesters die de taalwet aan hun edele laarzen lappen. Zij hebben nog altijd niet door dat Vlamingen deze troefkaarten naar hun juiste waarde weten te schatten. Het zijn geen troefkaarten maar "jokers". Wij hebben dat soort hier niet meer nodig. Yves wil dat allemaal in overweging nemen en bestuderen (lees: rekken).Ik kan mij voorstellen dat zijn ministerpost...wat zeg ik: "zijn premierschap" in de vuurlijn ligt. Vandaar zijn geveinsde(?) twijfel en zalvende houding naar de Walen toe.
Naar de Vlaamse partners toe wil hij niet zalven maar bevelen.Hij wil geen scherpe communautaire uitspraken. Hoe mosselachtig kan een mossel eigenlijk zijn?
Ik vraag mij af waarom een oud eenzaam vrouwtje op leeftijd, dat nooit iemand een haarbreed in de weg heeft gelegd, geen recht heeft op een privé vertrek, maar heel dikwijls in gedeelde kamers wordt gedumpt om haar laatste dagen af te wachten. In tegenstelling tot die monsters die Dutroux heten of Fourniret. Deze heren hebben meer rechten dan de slachtoffers. Gratis hotel, gratis controle van de arts, telefoonmogelijkheden, TV op de kamer en noem maar op. De media dragen er ook schuld aan dat ze in het focus van de "voyeuristische" gemeenschap terechtkomen. Met veel bombarie heeft een Vlaamse(?) TV-zender de (!!! ontroerende!!!) brieven van de massamoordenaar , door een acteur met tremolo in de stem, laten voorlezen. De nadruk leggend op wat voor een slechte jeugd de sukkelaar wel heeft gehad. Ik ben ervan overtuigd dat hij fanmail krijgt met huwelijksaanzoeken van madammekens die zo een monster bemoederend op de goede weg trachten te brengen. ZIELIG, driewerf ZIELIG !
Die smeerlappen zijn enkel waard na hun veroordeling vastgeklonken te worden aan een schandpaal, waar het volk ze kan berechten. De dood zou vlug intreden...een beetje spijtig want dergelijk einde is te genadig.Toch voor dit soort kriminelen. Ik kan wel enkele methodes bedenken om de Dutrouts en de Fournirets van deze wereld een zeeeeer aangepadte vorm van stervensbegeleiding te leveren. Maar ja, ik zei "bedenken". Niet uitvoeren. Daarvoor heb ik iets te veel fatsoen, een levensvorm die niet in het vocabilarium van de monsters te vinden is geweest.
De dagen die volgden op het bezoek aan Kabila zijn de drie musketiers weer van leer getrokken. Deze keer met duidelijkere omschrijving van hun ongenoegen over discriminatie van minderheden,inbreuk tegen mensenrechten, organizeren van stammenmoorden en verkrachtingen (daar nog schering en inslag). De zeer nobele standpunten innemen is één zaak. Of Joseph er op zal ingaan wordt een voorspelbaar njet. "Binnenlandse aangelegenheden" gebruiken de Chinezen ook als schild wanneer het woord Thibet valt. In Belgie zoeken de natuurkundigen zich gek achter processierupspoppen. Die hebben de status "moeilijk te vinden" meegekregen. Wij weten echter beter. Laat Kabila zich maar koest houden. Wij weten wie die hambetante poppen heeft verzameld...en wij weten ook waarvoor ! !
Als kleine mannetjes 'groot' willen doen, ligt het voor de hand dat zij hun toevlucht zoeken tot het berlerend zwaaien met het wijsvingertje naar iemand lijk bvb. Kabila. Het was potsierlijk hoe lang de Grote chef van Congo hen op hun honger lieten zitten alvorens hen te ontvangen. (Ik meen dat De 'gucht' daar ooit nog eens 'de zucht' van ongeduld heeft geslaakt omdat hij op wachttermijn werd gezet bij een belgische regeringsmissie: hij wist dus wat hem te wachten stond.) De drie 'stooges' hebben dan braafjes hun zegje mogen doen, hetgeen in de Belze mediawereld werd voorgesteld als een huzarenstukje à la drie musketiers, die even in de Congolese vlag gingen keuteren (koteren?) met hun botte mesjes. Op je tellen passen Michel, Degucht en Decrem...Vergeet niet dat ze Bwana Kitoko ook ooit zijn mes hebben afgepakt. En die kwam geen vermanende vinger opsteken.
Toen mijn vriend mij vroeg welk beroep ik absoluut niet wilde uitoefenen lag mijn antwoord dadelijk klaar . "Politieagent in Borgerhout of Anderlecht". Hoogtewerkers en acrobaten (wat hetzelfde betekent maar enkel met circus in verband wordt gebracht) zijn risicoberoepen met een meer dan redelijke overlevingskans.Mits er enkele strikte regels in acht worden genomen. Er zijn ook strikte regels in acht te nemen naar de politie toe. Zo is het bvb.altijd geweten dat je op een politieagent niet moogt schieten omdat het in de wet staat. Enkel in staat van wettige zelfverdediging mag er geschoten worden. Ik begrijp niet goed dat de, met een luchtbuks bedreigde agent, niet minstens zijn revolver getrokken heeft om in de lucht te schieten. Heeft hij eerst driemaal moeten roepen dat het stoute jongens waren? Wanneer deze zaak dan ook nog wordt afgedaan met de doodbloeder:"er zijn onvoldoende elementen aanwezig om tot arrestatie over te gaan" en dat de krapullekens hunnen proppenscchieter opnieuw in aanslag mogen brengen, hoeft het voor mij niet meer. Je hoegt op^google maar eens op te zoeken welke verschrikkelijke vleeswonden en zelfs overlijdens die "luchtgeweerkens" kunnen toebrengen. LAKSHEID ! LAKSHEID ! Het maakt even blind als een schotwonde met een loden kermiskogel in het oog !!!
Onze geitenboer (lees eerste sinister) was er als de kippen bij om de chef der Belgen met een proficiat te behanddrukken. Door zijn nadruk te leggen op "dertiende kleinkind" wilde hij cryptisch te kennen geven dat hij zich van de Boël roddels distancieerde. Onze geitenboertige cynicus vergeet dat hij als chef van de voor hem stemmende Belgen, de verbolgen Belgen voor de kop heeft gestoten. Ben eens kurieus welk effect dat voor zijn maagzweer zal hebben na de volgende verkiezingsronde.
Om de misnoegde werknemers van Zaventem luchthaven te pleizieren zit het er weer aan te komen. Er is niets zo gemeen als verlofgangers gijzelen. Loonakkoorden zouden misschien gunstiger kunnen worden afgesloten NADAT de syndikabonzen blijk hebben gegeven van een greintje begrip voor de vakantiegangers (waar ook klein tuttergrut tussenzit). Lamleggen die boel, kost aan de maatschappijen te veel geld. Waarna ze het loonsnoer nog dichter moeten toehalen om in de running te blijven. Maar een gezonde soort logica is niet aan dit soort bonzen besteed. En zeker niet aan een kwal, die, in zijn syndikaat de leden buitensmijt welke ook maar durfden "praten" over het Vlaams Belang. Dat zij hen nog als een BLOK ervaren, is niet het probleem van die mensen maar van de met vooroordelen beladen toeschouwer.
Oh neen, zei de Meier van Knokke, dat heeft niets met de komst van prinses Astrid te maken. Dat kunstwerk van "ons" Delphine was dringend aan een schoonmaakbeurt toe. Dus hebben wij dat verwezen naar een werkruimte, waar ons werkvrouw met haar plumeau meer armslag heeft want het is nogal een dikke. Neen neen neen, het is puur toeval dat de opkuisdatum gelijk valt met de komst van de prinses. Voor dat schoon kind moet alles wijken. Ook wij...eh zijn gelukkig dat we acterwaartse reverences mogen maken en ons wezen zo dicht mogelijk bij de grond mogen houden tot meerdere eer en glorie van de sexen-co(puleergraag)burg clan. Als rechtgeaard cd&v'er degradeer ik mij gewillig (en principieel) tot allerlaagste voetveeg van ons kloningshuis.Voilà! Over flagrante leugenhesp op platte broodjes gesproken! ARM VLAANDEREN .
Toontje (het zoontje van Jo Vandeurzenden) heeft in de niet nader te noemen weekkrant HUMO eindelijk het ware karakter van zijn vader aan de wereld prijs gegeven. Deze jonge leeuw wist namelijk te vertellen dat zij paps eigenlijk maar een "piske" was. Eigenlijk wisten de meesten dat al lang, maar dat het zo nadrukkelijk nog eens gezegd werd door iemand uit zijn eigen nest is onbetaalbaar. Hoe hij op de kar springt als opperhoofd van justitie, om van een roodkeelbrulkikker als sintniklazen Freddy, een verjaarde en beschimmelde aantijging onmiddellijk om wil zetten in een strafrechterlijke zaak (tegen Van Hecke), bewijst eens te meer hoezeer ons "piske" in zijn broek plast van schrik van het VB. En met reden. Als je ziet wat er van de gedane CD&V-beloftes nog overblijft naar de Vlaming toe, mag er zelfs wat kak bij. De hierbijgevoegde tekening verklaart de gedachtengang van Jef Gabriels als hij voor de komende verkiezingen voor zichzelf nog wat potten wil redden.