Ik ben Mattheus Gitte
Ik ben een vrouw en woon in Mechelen (Belgiƫ) en mijn beroep is onderwijzeres.
Ik ben geboren op 01/10/1984 en ben nu dus 40 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: .
Ik heb het knutselen met de paplepel meegekregen. Ik vind het nu zelf fantastisch om te knutselen met mijn dochters.
Magritte's creaties
Geniet van gisteren, droom van morgen maar leef vandaag !
20-02-2016
Gehaakte pop
Beste blogbezoekers,
ik heb mijn eerste popje gehaakt (ik had er wel al gebreid maar nog niet met mijn haaknaald aan de slag geweest) , ik vind hem persoonlijk wel goed gelukt. Yanina is er alvast in de wolken mee.
De school van mijn dochtertjes deed mee aan een kunstproject van sjarabang om de etalages van de Mechelse handelaars op te fleuren.
De klas van Yanina moest een varken versieren. Daarvoor wilde de juf graag een muts voor het varkentje. Yanina koos een modelletje uit en ik ging aan de slag met mijn haaknaald om het patroon tot uitvoering te brengen.
Het resultaat kan je hieronder zien. Op het einde maakte ik nog twee i-cords die ik aan de zijkanten van de muts vastnaaide zodat de muts onder het hoofd van het varkentje vastgeknoopt kan worden. De i-cords werkte ik af met twee kleine pomponnetjes.
Voor mijn schoonbroer heb ik ook tuiniershandschoenen met klep gemaakt. Voor deze handschoenen had ik breinaalden nr. 4 nodig. De handschoenen werden gemaakt vanaf de vingers en zo verder naar beneden gebreid. Achteraf werd de klep apart gemaakt en bovenop vastgenaaid.
mijn zus wilde graag 'thrummed mittens', ik dus aan de slag met mijn haaknaald en twee soorten wol. Een wol voor de buitenkant en tijdens het haken werden er kleine stukjes 'fleecewol' vastgemaakt aan de binnenkant. Dit geeft aan de buitenkant een mooi patroontje en binnenin een fleecelaagje. Deze handschoenen zouden extra warm moeten zijn voor de winterkoude van de afgelopen dagen.
deze week heb ik muizenwantjes gebreid voor mijn petekindje Alina. Aan kleine restjes wol had ik voldoende om deze twee schattige wantjes te breien op sokkenbreinaalden nr. 3,5. Wanneer de wantjes klaar waren heb ik er de snorharen en oortjes op bevestigd. Nadien nog twee oogjes geborduurd en klaar waren de muisjes. Ten slotte heb ik nog een 'i-cord' gemaakt, (uitleg heb ik gevonden op het internet) en het ging ontzettend snel om zo een tweekleurig koord te maken. Het i-cord bevestigen aan de wantjes en klaar waren ze.
ik heb de laatste tijd enkele geschenkzakjes gemaakt waarin je een tegoedbonnetje kan stoppen.
De stempels zijn de Doodle Stamps van Leane Creatief. Ik heb ze met de zentangle stiften van Sakura opgevuld en nadien met kleurpotloodjes afgewerkt.
De geschenkzakjes heb ik gemaakt met Gift Bag Punch Board van Stampin'up. Op deze manier heb je heel snel een geschenkzakje klaar. Nadien nog een lintje door de gaatjes en klaar is hij.
bij een verjaardag hoort uiteraard een zelfgemaakte kaart. Voor de verjaardag van mijn allerliefste vriendin maakte ik een kaartje met de stampin'up materialen. Kaartje werd afgewerkt met brads.
het is wat langer geleden dat ik nog een berichtje postte maar ik heb in tussentijd niet stilgezeten.
Ik haakte een baby cocoon voor Alina.
Ik werkte met wol van het merk 'Katia', de reeks Peru. De hele cocoon is gehaakt met haaknaald 8. Een patroontje had ik niet echt dus heb ik op gevoel gehaakt. Voor het bruine deeltje gebruikte ik de 'raspberry stitch'. Bij de afwerking met de witte wol maakte ik gebruik van fpdc (front-post-double-crochet) en bpdc (back-post-double-crochet) om de rechte kabels te krijgen. Onderaan (voor- en achteraan) heb ik een opening gelaten zodat de sluiting van de maxi-cosi erdoor paste.
even tussendoor een klein projectje afgewerkt. Rondom een haarelastiekje heb ik een bloem gehaakt. Ik werkte met haaknaald 3,50 mm en een restje garen dat ik nog liggen had. Op de foto zie je ook hoe de elastiek in de haren van mijn dochter zit die er heel trots op is.
Vandaag met mijn kindjes op bezoek geweest in het ziekenhuis bij Alina.
Ze hebben onze cadeautjes afgegeven dus tijd om het geheim te onthullen.
Voor het dekentje heb ik mijn haaknaalden boven gehaald. De katoen is van het merk 'Scheepjeswol' en was heel aangenaam om mee te werken. Aan de achterzijde heb ik een dun fleece dekentje genaaid waarop ik nadien nog haar naam gestreken heb.
De olifant is gebreid op de 'magic-loop-knitting' manier. Ik had nog nooit op die manier gewerkt, het was in het begin wat wennen maar eens onder de knie werkte het wel heel prettig.
onze allerliefste collega die de opvang deed bij ons op school heeft vandaag haar laatste schooldag gewerkt. Het was best een emotioneel gebeuren. Bij een pensioen hoort uiteraard een kaartje en een cadeautje van de klas. We maakten samen een zin, er werden foto's genomen die ik dan op de computer bewerkte met het programma 'gimp'; Daarna ging ik thuis aan de slag om er een sterboek van te maken. Daarvoor sneed ik 10 papieren 5 x 10 inch, 10 keer 5 x 11,5 inch en 10 keer 5 x 13 inch. Tot slot moest ik het kaftje nog maken, daarvoor heb ik twee stukjes karton gesneden. Dat karton heb ik bekleed met een leuk scrappapiertje. De stempel is van Stampin'up en de vlindertjes zijn gemaakt m.b.v. een pons van Nellie Snellen.
Ik ben best wel trots op het resultaat en de ontvangster was er ontzettend blij mee.
vandaag is het dan de creamarkt op de school van mijn dochtertjes. Ik heb nog de laatste twee portemonneetjes afgemaakt. Het werd nog een blokpatroontje en een wit roosje. En nu kunnen we vertrekken naar de school. En nu maar hopen dat mijn werkjes een beetje in de smaak vallen.