Dus het weekend zit er weer op hier in Zweden. Na vrijdag Melanie terug hebben te ontvangen na haar superleuke reis naar het Hoge Noorden, was het zaterdag tijd voor de voorbereidingen voor het kotfeestje. Met enkele andere internationale studenten was zaterdagavond in onze living te doen en was het best een gezellige avond.
Vervolgens vandaag een lui dagje gehad, en aangezien het gisterennacht weer heeft liggen sneeuwen, ligt het er hier weer zeer wit bij.
Morgen een groepswerk, dinsdag weer internationale avond, donderdag mijn tweede les Zweeds en tussen door nog naar de sporthallen gaan en dinsdag koken voor wat vrienden, dus het wordt weer een leuke drukke week.
De dagen gaan vlot voorbij hier in het koude Zweden. De gemiddelde temperatuur blijft nog steeds rond de -15° hangen. Maar enkel 's avonds voel je echt de koude, want in de middag valt het nog mee om buiten rond te lopen (wel met sjaal en handschoenen natuurlijk).
Na een zalige superbowl-sunday, was het maandag even uitblazen. Vervolgens was het dinsdag de bedoeling om voor de eerste keer de fitnis en sporthallen te bezoeken hier op de campus en dat was zeer goed meegevallen, daarom was het woensdag al meteen raak om weer te gaan. De volgende afspraak is zaterdag waarschijnlijk en dan daarna gaan we een partijtje floorbal spelen, een soort van indoor-hockey.
Na dinsdagavond een leuk avondje uit gehad te hebben in de HG (de lokale club), en woensdag een vermoeiende workout in de campushallen, was het vandaag tijd om weer naar school te gaan. Ik heb namelijk mijn tweede les over mijn praktijksessies hier en mijn eerste Zweedse les, waar ik al meteen door de leerkracht werd bestempeld als een natuurtalentje :) Altijd leuk om te horen. We leerden ons voorstellen in het Zweeds, het alfabet, de getallen en al een klein beetje grammatica.
Hier wat zinnetjes, zodat jullie ook kunnen mee leren:
Jag heter Maarten. (Ik heet Maarten) Jag är tsjugotva ar. (Ik ben 22 jaar oud) Jag kommer fran Belgien. (Ik kom van Belgie) Jag talar lite svenska. (Ik spreek een beetje Zweeds) Hur är det? (Hoe gaat het?) Förstar du svenska? (Versta je Zweeds?)
Dus het valt allemaal nog wel mee, niet? :)
Nu op naar het weekend! :)
Vi ses och ha det bra! (Tot ziens en het ga je goed!)