Jaja nog een paar weken hier en mijn engels is perfectJ. Gisteren was een lange drukke dag. We werden vroeg afgehaald aan ons super hotel en dan op weg naar Anchorage , daar waren we op een zeer leuke markt, het was hier gisteren zoiets als een nationale feestdag maar vraag me niet wa he, want zover rijkt mijn Amerikaanse interesse niet. Na ons markt bezoek (ja weer geshopt) reden we eindelijk door richtig Denalipark. Het was een lange rit +-5 uur,maar we hadden regelmatig stops. Daar konden we iets eten en drinken of gewoon van de prachtige natuur genieten. We hebben onderweg een moose gezien ,maar spijtig genoeg niet kunnen fotograferen ,want hij was te ver weg. In het park aangekomen moesten we stijl naar boven voor ons hotel . Ik kan jullie vertellen dat ik met mijn ogen toe in da buske zat amai. Degene die interesse hebben in het park geef ik jullie hun website www.denalinationalpark.com Het is hier prachtig, ik geniet hier van de rust en de goede lucht. s Avonds zijn we nog lekker gaan eten en dan moe maar voldaan in bed gevallen. We blijven hier 2 dagen dus zien we wat we hier zoal kunnen doen.
Vandaag zijn we aan onze landtour begonnen. Eerst zijn we naar het Seward sealife center geweest. Hier worden de gewonde en zieke zeedieren opgevangen en nadien terug in de natuur gezet. Vanuit Seward zijn we dan naar Alyeska gereden. Onderweg hebben we een beer gezien. Jaja goed gelezen een beer gezien (zie foto) en ook een moose(een typisch dier voor Alaska). Eenmaal in het hotel aangekomen hebben we de kabelbaan naar boven genomen. Daar hebben we van het prachtig uitzicht genoten. Gewoonweg prachtig die sneeuw, die watervallen en de planten. Ik ben dan op mijn eentje eens een halfuurtje gaan wandelen bergop. Ben na een kwartiertje teruggekomen, want het was niet te doen van de warmte. Niet te geloven hé, zo warm was het op die bergtop.
Het is momenteel 6.30 u in de morgend plaatselijke tijd. We hadden nog een beetje internetcredits en daarom nu nog even een kort berichtje. Om 9.50u gaan we van boord om aan landtour te beginnen. Eerst gaan we naar het Sealife Center en daarna reizen we door naar Aleyeska . Tot hier toe was het al prachtig. We zagen adelaars, walvissen, zeeleeuwen en nog andere beestjes, maar nog steeds geen beer gezien. Gisteren tijdens het dineren zag Viv dolfijntjes . Volgens mij had ze een beetje te veel wijn gedronken ))). De Hubbard Glacier was prachtig !! Marc dit zou je zeker moeten doen. Echt ongelooflijk prachtig als die ijsmassa afbreekt en in het water valt. De geluiden die je dan hoort is als een kanonschot.
Gisteren waren we dus in Icy Strait, ja da was me een dagje zeg . Wachten,wachten en nog eens wachten. Eerst op ons vliegtuig voor een glaciertoer maar na ongeveer 2 uren namen ze eindelijk de beslissing om niet te vliegen want het was mooi weer maar wel erg mistig. Zo nu wachten op onze volgende toer,ondertussen namen we wel eventjes de bus naar het stadje maar daar zijn we dan niet uitgestapt want er was niks hahahaha(pfff geen shopping). Na nog een uurtje hield ik het voor bekeken en ben terug naar het schip gevaren jaja niet mistypt.We lagen in het midden van de oceaan, dus moesten we met kleine bootjes van en naar het schip.Mijn lief Lucske bleef braaf wachten tot ze dan tegen 1.30 uur zeiden dat de toer niet doorging wegens te weinig volk.Hij is dan maar op zijn eentje het regenwoud gaan verkennen en al een geluk dat ik er niet bij was want anders had hij nooit zijn Hoonakees eekhoorntje gezien ,want met mijne grote babbel was da beestje zeker vlug gaan lopen.Vandaag hebben we onze laatste dag en tevens een cruisedag ,dus weer geen shopping J Vanmorgen hebben we de Hubbardglacier gezien en dat was geweldig . Alleen hiervoor moet je een cruise naar Alaska boeken.We checken morgenvroeg uit en we weten dus niet wanneer we weer internet hebben dus niet ongerust worden. Bij de eerste internetaansluiting die we tegenkomen krijgen jullie het vervolg he. Extra op aanvraag van Marc doen we er ook enkele etensfotos bij.
Gisteren was een waaaanzinnige dag .s Morgens zijn we met een helicopter naar de dogssledge geweest. Eerst vloog onze piloot een beetje rond om ons van de prachtige natuur te laten genieten,na ongeveer 20 minuten dropte hij ons bij de sleehonden, amai daar werd zelfs ik een beetje stil van,ik kan echt niet beschrijven hoe ik me daar voelde maar ik kan jullie wel 1 ding vertellen, ik zou er geld voor geven om daar te mogen blijven.Sneeuw sneeuw sneeuw kilometers ver en daarop een heel hondendorp met zo ongeveer een 260 verschillende dieren ,een paar tenten en dan de hondenverzorgers,verder niks. We kregen eerst een kleine rondleiding en mochten dan kennis maken met het team honden dat ons ging trekken. Het is ongelooflijk met al die honden toch te weten wie wie is en hun karakter te kennen .Iedere hond heeft een eigen naam en hun verzorgers weten exact wie dat wie is. Na de rondleiding vertrokken we dan de wijde sneeuw in. In een fijn tempo gleden we over de sneeuw pfff wat een ervaring. Na onze toer konden we nog even enkele puppies bekijken en nee ik kreeg er geen van Luc J Zonder zo een lief hondje vertrokken we weer met de helicopter richting schip. Na de middag zijn we een goudmijn gaan bezoeken en mochten we tevens zien of we goud vonden .Luc en ik hebben zo samen 3,50gram gevonden, waarde 20 dollar(zeggen ze ons he). Na nog een korte shoppingtoer keerde we moe maar voldaan terug richtig schip. Deze dag in Skagway was er echt 1 om nooit te vergeten!
Groetjes,
Viv
Ps. Hanneke, Tante Vivi koopt wel veel zenne. Ik laat nonkel Luc zagen
Zoals beloofd nu eerst wat over het speciality restaurant op het schip. Het is origineel ingereicht met opgekochte spullen van het vergane Olympic schip. We hebben er genoten van een 5 gangen menu dat heeeeel lekker was . Op de recente schepen van de Celebrity Cruises bevindt zich telkens 1 klasse restaurant(extra te betalen) . Men kan het vergelijken met hoogwaardige sterrenrestaurants in Belgie. Vandaag leggen we aan in Juneau waar het droog zou zijn met 16 graden.
We zijn walvissen gaan spotten en hebben er prachtige beelden van kunnen maken. Er waren ook zeeleeuwen en adelaars. Met een woord adembenemend om te zien. Op de middag hebben we vers gevangen gegrilde zilverzalm gegeten. Die was o zo lekker. Zo een goede vis vind je niet bij ons.
Bij het terugkeren naar het schip zagen we een kabelbaan naar de top van een berg en en die hebben dan ook maar genomen. Het was weer eens een prachtige dag. Viv was weer eens geintereseerd in de shops. Morgen, dinsdag gaan we met de helicopter naar de sneeuwvlakte om met de hondenslee te rijden. Nadien gaan we nog naar een goudmijn. Misschien vinden we wel heel veel goud ))))).
Vandaag kunnen we al meer ovetr Alaska vertellen. Het is hier koud en het regent. Om 8 uur zijn we vertrokken naar de eaglewatching . We hebben verschillende adelaars met jongen gezien. Kort na de middag zijn de dan aan Viv haar shoppingtour begonnen. Er zijn hier veel mooi dingen te koop maar er zijn grenzen he. Morgen gaan we naar juneau.