Foto
Inhoud blog
  • It's hard to say goodbye...
  • Ontdekking van Oost-Europa
  • Sfeerbeelden Lappi
  • Lappi
  • Nog bezoek
    Rondvraag / Poll
    Zou jij ooit naar Finland op reis gaan?
    Ik ben er zelfs al geweest!
    Ik denk er wel aan
    Alleen omdat Lore er op Erasmus is
    Nee, eigenlijk niet
    Bekijk resultaat

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Lore @ Finland
    The adventure awaits me !
    17-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De gewenning begint!
    De week is voorbij gevlogen! We hebben wat uurtjes op de schoolbanken gesleten, daardoor lijkt het of we niet veel gedaan hebben.

    Dinsdag was er de sauna party. De tutors hadden een 'studentenhuis' afgehuurd en daar werd dan een feestje gehouden: chips, drankjes, snoepjes, leuk gezelschap, spelletjes en een saunabeurt voor de liefhebbers (male en female gescheiden, natuurlijk!). Een hele gezellige tijd was dat, foto's volgen later. Laat is het nochtans niet geworden, want de volgende dag hadden we les om 9u = 7u30 opstaan.

    Donderdag was er het afscheidsfeestje van onze Belgische Julie. Zij is naar huis dit weekend om met de familie te vieren dat haar oma 70 jaar werd. Niemand weet ervan, dus ssssst, nog nix vertellen! Als afscheid zijn we naar het Steak and whiskey house 'Galle' geweest, in Pori centrum. Het was de eerste keer in Finland dat we een écht stuk vlees aten. Gehakt en hamburger, vis en kip hebben we wel al verteerd, maar een steak hadden we nog niet gehad. Man man man,  heeft dat gesmaakt! Zoooo lekker, een goeie brok vlees met botersaus, lekkere frisse groentjes, huisgemaakte french fries... Ik kwijl er nog van! We hebben dan maar gezamenlijk besloten om minstens een maandelijks bezoekje te brengen aan het stukje "hemel op aarde" in Pori!

    Vandaag was ook een leuke dag, om vele redenen! Eerst en vooral mochten we om 7u opstaan (hum hum, merk het sarcasme op!), natuurlijk omdat het vrijdag is, maar vooral ... omdat we vandaag eindelijk onze fiets hebben gekregen! Het is een heel geregel geweest, maar vandaag hebben we dus een fiets gekocht (jaja, tis een roze!) voor 50 €. En aan het einde van ons verblijf verkopen we hem voor 20 of 30 € aan de tweedehandswinkel! Van een goedkoop vervoermiddel gesproken! Die fiets heeft mijn dag helemaal goed gemaakt (want de schooldag was maar saai vandaag).

    Morgenavond maken we geschiedenis mee: we worden getuigen van de eerste ijshockey game van het seizoen. We zullen heel erg mogen supporteren voor Pori z'n team Ässät, want ze spelen direct tegen de kampioenen van vorig seizoen, Turku. Brand allemaal maar een kaarsje!

    17-09-2010 om 00:00 geschreven door Lorepotverdore  


    15-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Balcony view @ night

    Me likey!



    15-09-2010 om 19:15 geschreven door Lorepotverdore  


    12-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Citytrip naar Rauma
    Zaterdag was het plan om naar Rauma te gaan. Natuurlijk voorspellen ze dan, na 2 weken zonnig weer gehad te hebben, voor zaterdag regen. Maar dat houdt ons niet tegen! De Rauma-plannen werden niet weggespoeld!

    Na wat spanning in de ochtend of onze bus naar het centrum wel zou opdagen, zijn we goed vertrokken. Rauma heeft een zeer mooie oude stadskern. Het is de oudste stad van Finland en is in lang vervlogen tijd nog de hoofdstad geweest van Finland.
     
    Bij de aankomst was de drang naar een kop koffie of chocomelk al groot! We vonden ergens een gezellig cafeetje, waar ze overhéérlijke taarten hadden! Een zalig stuk chocoladetaart was het, bijna hemels, net als de chocomelk. Ik waande me bijna terug thuis, in de chocoladebar... Bijna...

    Ter plaatse bleek dat kaartlezen niet echt het sterke punt was van de hele groep! Maar we zijn toch overal geraakt waar we wouden zijn. We hebben de oude stadskern doorgelopen, 2 kleine maar fijne musea bezocht, een lange wandeling gemaakt naar de haven, ... De hele dag is voorbij gevlogen, met alle mooie dingen en al het fijne gezelschap! En uiteindelijk heeft het ook niet erg hard geregend. We hebben best wel geluk gehad, het weer werd alsmaar beter.

    Ondanks de slechte voorspellingen, hadden we geen betere dag kunnen kiezen om naar Rauma te gaan. Voor mij was de dag perfect. En de dag erna, vandaag dus, is 'luie zondag', dus een beter weekend dan dit bestaat niet!

    12-09-2010 om 15:53 geschreven door Lorepotverdore  


    10-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sfeerbeelden Kurnajaiset
    Het kurnajaiset doopfeest kan beter uitgelegd worden met beelden:
     












    10-09-2010 om 00:00 geschreven door Lorepotverdore  


    09-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KURNAJAISET 2010
    Woensdag was er in Pori een soort 'student kick off' voor alle studenten. Een massaspektakel was het! Eerst waren we getuigen van 'the crawling competition', een kleurrijke oversteek van mensen op handen en knieën op straat. Daarna volgde 'de doop': een massa mensen met vuilzakken over hun hoofd (wij ook!) die met de firehose gezegend werden. We hebben er toch lekker 2 mooie 'patches' mee verdiend!

    Dan op naar de kroegentocht! Daar hebben we niet veel van terecht gebracht: eerst zijn we wat voedsel gaan zoeken, want dat was ondertussen al hoognodig! Daarna hebben we 4 van de 14 kroegen bezocht en die waren zooo gezellig dat we er niet weg te krijgen waren! :o)

    Om 23u begon dan dé party, maar door de massa studenten die hier op afkomen, was er aan de inkom een massale wachtrij. Wij besloten om gewoon naar een nachtclub (Cabaret) te gaan in de plaats, waar we wel de ruimte hadden om te dansen! En dansen hebben we gedaan! Twas een hele fijne avond, ook al was iedereen al moe van de activiteiten in de namiddag.

    Verder valt alles goed mee hier. We hebben alleen nog maar schitterend weer gehad, nog geen één keer regen en meestal 18 of 19 graden en veel zon! De lessen zijn ok, net als de leerkrachten die we al ontmoet hebben. De examens zijn hier niet erg zwaar, er wordt meer werk tijdens het jaar gegeven (taken en presentaties enzo). Dus, voorlopig zien we het hier allemaal nog goed zitten!

    We hebben trouwens vandaag onze eerste les Fins gehad! Dit is een goede test om te zien wat ik ervan onthouden heb:
    Minä olen Lore (ik ben Lore)
    Minä olen nainen (ik ben een vrouw)
    Minä olen opiskelija (ik ben een student)
    Minä olen belgialainen (ik ben Belgisch)
    Minä olen kaksikymmentayksi vuotias(ik ben 21 jaar oud)
    nolla, yksi, kaksi, kolme, neljä, viisi, kuusi, ... (0, 1, 2, 3, 4, 5, 6)

    Zaterdag plannen we een dagje naar Rauma, een stad niet zo ver hier vandaan. En zondag is dan gereserveerd voor wat huiswerk!

    09-09-2010 om 17:11 geschreven door Lorepotverdore  


    07-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog niet verveeld!
    Ons eerste weekend in Finland is ondertussen gepasseerd. Of we ons niet verveeld hebben? Alles behalve! De vismarkt was zo'n belevenis dat we er zowel zaterdag als zondag wat tijd gespendeerd hebben. Zaterdag avond was een movie night gepland. We zaten allemaal gezellig samen op mijn kamertje, met onze kussens en dekens, en keken een film op de pc en mini boxen (maar ze werken goed!).

    Zondag na de vismarkt en een leuke stadswandeling, stelde Marion voor om de zee eens op te zoeken. Pori ligt op 10 km van de kust. Op aanraden van onze Finse gidsen gingen we met de bus naar Ytteri, het langste zandstrand in Finland, op 15 km van Pori. Na een lange busrit met veel twijfel over waar we nu moesten afstappen, zijn we er toch geraakt. De zee zien was zeer leuk, ook al is dat niet echt iets speciaal voor ons, want de zee hebben we thuis ook. Toch was het hier anders, meer rustgevend. Er was ook bijna niemand te zien op het strand, enkel één koppel, waarvan de kerel met zijn blote handen een vis ving!

    Bleek dan dat er na 15u geen bussen meer rijden op zondag buiten het zomerseizoen... Dus werd de terugrit een dure taxirit. Maar zelfs dat kon ons 'happy weekend humeur' niet doen breken! Na nog een zalige Finse vismaaltijd op de markt trokken we terug naar ons stulpje. Wat een leuk weekend!

    Maandag kregen we dan nog wat (saaie) info op school en voor 's avonds een uitnodiging bij Paula (mijn tutor). We mochten haar Nintendo Wii even gaan testen! Ik had dat nog nooit gedaan, dus had er wel zin in! Wat een belevenis, en wat een grappige foto's!

    Vandaag is rustdag. We gaan later nog even naar de stad om onze papieren bij de politie in orde te brengen en een busabonnement te gaan kopen (één enkel ritje kost 3 €). Ook vieren we vandaag de verjaardag van mijn roommate Katlijn, dus de sfeer zit goed vandaag.

    Oh, it's time for me to go. Onze kleurenwas zal ver klaar zijn, tijd om de witjes erin te gaan steken! See you later!

    07-09-2010 om 09:54 geschreven door Lorepotverdore  


    04-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een feestje om nooit te vergeten ...
    Huomenta (goeie morgen)!

    Gisteren werden we uitgenodigd om met alle exchange students een stapje in de wereld te zetten. We spraken af om 8u in het stadscentrum. Op ons appartement zijn we ijverig beginnen zoeken naar busuren, met weinig resultaat: we hadden een rooster int Fins, maar enkel van bussen die de verkeerde richting uitgingen.

    We besloten om om 7u naar de bushalte te gaan (met zo'n 20 man), er zou wel een bus komen op 1u tijd... Je kan het al raden: twas 7u50 en nog altijd geen bus te zien (ook niet in de andere richting trouwens!). Iedereen kreeg kou en we besloten dan maar te voet te gaan. Natuurlijk, we waren nog geen 500m ver, en de bus passeert ons! Grrrrr!

    Toen hoorde we van iemand dat te voet naar het centrum gaan, ongeveer een uurtje duurt. De meesten zagen dat al niet meer zitten, dus bedachten we een nieuw plan: met de taxi gaan! Na wat zoeken konden we 5 taxi's laten komen (die er gelukkig héél snel waren, want de helft van de groep was al wat onderkoeld).

    We stappen in de taxi, "To the bus station in Pori please." Na wat kilometers stappen we uit, de taxi rijdt door... En wij zijn natuurlijk niet waar we moeten zijn! Achteraf hoorden we dat Pori 2 busstations heeft: één voor de stadsbussen en één voor lange afstandsritten.

    Dan gelukkig een herkenningspunt gevonden om ons op te oriënteren (geloof het of niet, IK wist hoe we moesten gaan!) en naar het meetingpoint gewandeld.

    Eindelijk de rest van de groep gevonden, nu konden we gaan feesten! De bedoeling was om eerst ergens iets te gaan drinken en daarna mochten we tussen 10 en 12u gratis binnen in een dansclub. De plaats waar we eerst iets gingen drinken, was een boot, buiten, in de kou, in de wind! We waren al onderkoeld en nu konden we nog niet eens gezellig binnen een warme choco drinken! Tegenvaller!

    Om 9u30 waren enkelen van ons het beu om in de kou te staan, en wij zijn al vertrokken richting de dansclub. Tegen als we er waren, was het al bijna 10u dus konden we eindelijk ergens binnenzitten! De kou heeft nog eventjes in ons lijf gezeten, maar na wat drankjes en dansmoves, was iedereen de miserie van de avond al vergeten. De club heeft voor mij de rest van de avond zéker goed gemaakt, maar volgende keer neem ik onmiddellijk een taxi, ik wacht niet meer op de bus... !

    04-09-2010 om 09:47 geschreven door Lorepotverdore  


    03-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste schooldag
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag werden we op school verwacht. Een hele hoop informatie werd op ons afgevuurd! Gelukkig zijn we met 5 om alles te onthouden! eigenlijk zijn we met meer: we hebben hier ondertussen al heel wat nieuwe vrienden gemaakt. Naast onze tutors (de finse meisjes die ons hier wegwijs maken), kennen we al 6 Fransen, 2 Spanjaarden en (je vindt ze écht overal!) 2 Nederlanders.

    Op school hebben we alle anderen ook ontmoet, maar die zullen we pas beter leren kennen als we samen in de les zitten. Maandag worden we verwacht om het papierwerk in orde te brengen en voor cursussen te zorgen. Dinsdag starten dan de lessen.

    Het schoolgebouw is heel erg modern. Maandag krijgen we allemaal een soort chip-achtige sleutel waarmee we in een bepaald deel van school 24/24 binnenkunnen. Dat deel omvat een computerklas, studieruimte en niet te vergeten een gym met kleedruimte en douche! Misschien een goede suggestie voor Artevelde? Als je wil, kan je dus om 3u 's nachts op school gaan sporten! Niet dat ik dat ga doen, maar het is leuk om te weten dat ik het kán.

    Vanavond worden we verwacht voor een drankje met alle "exchange students" en daarna mogen we gratis een hippe club binnen, 'Kino'. Benieuwd wat dat zal geven!

    Morgen gaan we de stad terug in, want het is daar vismarkt en naar het schijnt heel erg gezellig. Afhankelijk van hoe laat het vanavond wordt, gebeurt dat 's morgens.

    Ondertussen heb ik nog altijd niks kunnen bedenken dat ik hier mis en vergeten zou zijn (alle andere Belgische meisjes wel!), dus mijn gesleur met 37 kg was toch niet voor niks! Iedereen hier is zelfs al jaloers op mijn strijkijzer (dank u mama!).

    Straks eten we gezellig samen met zijn vijven aan onze (mini) keukentafel, en dan gaan we er een lap op geven!

    03-09-2010 om 15:40 geschreven door Lorepotverdore  


    02-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ochtendhumeur
    De matrassen zijn 5 cm dikke moussen, 2 verdiepingen hierboven beginnen ze om 7u 's ochtends met verbouwingen, de gordijnen zijn zo dun dat het niet uitmaakt of je ze nu open of toe doet als de zon schijnt, ... Gelukkig ben ik geen moeilijke!

    Goeie morgen!

    02-09-2010 om 07:37 geschreven door Lorepotverdore  


    01-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Day 1 & 2
    's Morgens vroeg op Zaventem was ik heel blij om mijn reisgenoten te zien! Minder blij was ik met de cijfers op de bagage weegschaal: 37 kg... Woepsie! maar allé, kwas dan toch zeker niets vergeten!

    De vlucht met tussenstop in Stockholm (en niet Lissabon, Oma Poppe!) verliep goed. De overstap naar de trein, dat was andere koek! Een rit met de bus, een chauffeur die geen engels spreekt, en niet weten waar je moet afstappen; die combinatie vraagt om problemen! Toch is het nog vrij goed gelukt om zonder al te veel sleuren (met 37 kg!!) aant station van Tampere te geraken. De hele treinrit regende het, maar dankzij mijn positieve houding (de hele treinrit zeggend "in Pori gaat de zon schijnen") was het goed weer in Pori.

    We kregen een heel warm onthaal van 5 finse dames die ons met veel plezier rond leidden en wat uitleg gaven. We hebben een hele gezellige eerste avond gehad.

    Na één nacht in een jeugdherberg, kon ons avontuur echt beginnen. Na wat administratieve rompslomp (huurcontract regelen, adreswijzigingen in orde brengen, studentenkaart aanvragen) konden we verhuizen naar ons 'kot' voor de komende maanden, die door onze gidsen werden omschreven als 'crap', 'dirty' en 'bad'. Uiteindelijk viel dat nog mee, de kamer had alleen een goede schrobbeurt nodig! Katlijn (een ander meisje van onze belgische kliek) en ik delen een appartement: we hebben een eigen kamer met bureau en bed en we delen de keuken en badkamer.

    Deze middag hebben we onze kamers dan ingericht (eindelijk die zware valies uitpakken!) en inkopen gaan doen. Blijkbaar vinden ze het niet nodig om voor uitwisselingsstudenten zaken te voorzien als bestek, servies, kussen en deken, kuisgerief, ... Inderdaad, dat kunnen we allemaal maar zelf in de supermarkt gaan kopen! Om dan achter te laten, want ja, ik wil niet met nóg meer dan 37 kg terug naar huis!

    Op zich mogen we nog niet klagen: een frans meisje liet ons haar kamer zien. Daar zit gewoon een gat in de muur! 't Kan dus altijd nog erger hé!

    Nu ben ik toe aan wat rust. Gisteren heeft het 's nachts gedonderd dat ik mijn bed voelde daveren. Hopelijk is dat vannacht niet. Morgen kan ik wat uitslapen en dat is nodig want zo'n dag reizen is toch vermoeiend.

    Laat ik afsluiten met het Fins dat ik al leerde vandaag:
    Moi moi: hallo/dag
    Kiitos: dank u
    en het belangrijkste, Kippis: proost!

    Slaapwel iedereen!

    01-09-2010 om 22:10 geschreven door Lorepotverdore  


    30-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ready for lift off !!

    De laatste dagen zijn voorbij gevlogen! Ik had het gevoel dat ik tijd tekort zou komen, maar alles is toch op tijd in orde geraakt!

    Morgenvroeg om 8u moet ik op Zaventem zijn, om 10u stijgt mijn vliegtuig op! Ik ben helemaal gepakt en gezakt! Morgen vertrek ik samen met mijn 36 kg bagage (= 13 kg te veel!) naar Finland. Een kleine tussenstop in Stockholm, maakt dat we om 15u landen in Tampere. Van daar is het dan nog een 2-uren treinrit naar Pori.

    Ik zal iedereen hier missen , maar ben ook benieuwd naar alle avonturen die ik in de nabije toekomst zal beleven!

    Näkemiin (tot ziens) !

    Lore

    30-08-2010 om 18:38 geschreven door Lorepotverdore  


    17-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Skype
    Zondag zijn Annelies en Piet (2 vrienden en ex-klasgenoten van de UGent) naar 'de States' vertrokken. Daarjuist kwam ik Piet tegen op msn en op zijn aanraden heb ik Skype gedownload. Wat een fijne uitvinding! En zo een gemak om met iedereen over de hele wereld te kunnen communiceren! Dus, aan allen die met mij eens willen skypen: voeg me toe! Let wel op! Er zitten 2 Lore Pieters-en op Skype, ik ben degene met als skypenaam 'lorepotverdore', natuurlijk!

    Ondertussen bereid ik me stilletjes aan voor op mijn vertrek: mijn kot wordt systematisch leeggehaald, mijn kamer en auto krijgen een grondige schoonmaakbeurt, ik spreek nog een laatste keer af met mensen die ik niet vaak zie, ... Het begint meer en meer tot me door te dringen dat ik over 2 weken vertrek. Maar ik vind het niet spijtig, of heb er geen schrik voor. Ik ben eerder benieuwd en hoopvol! Laat deze 2 laatste weken maar goed vooruit gaan!

    17-08-2010 om 15:31 geschreven door Lorepotverdore  


    10-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Once upon a time...
    Hoi iedereen!

    Welkom op mijn nieuwe blog. Laat me eventjes uitleggen wat de bedoeling van deze blog is: Als studente marketing kreeg ik de kans om op Eramsus te gaan. Die kans heb ik met beide handen gegrepen, waardoor ik dus op 31 augustus 2010 vertrek naar Finland. Om thuis iedereen op de hoogte te kunnen houden van mijn avonturen daar, heb ik deze blog aangemaakt. Hier kan ik jullie met tekst en foto's laten proeven van wat ik daar allemaal meemaak.

    Ziezo, voorlopig heb ik nog niet veel te vertellen, aangezien ik pas over 3 weken vertrek. Nu hou ik me nog bezig met alle voorbereidingen, en jullie horen nog van me!

    Groetjes,

    Lore potverdore

    10-08-2010 om 00:00 geschreven door Lorepotverdore  




    Wie post wil sturen:
    Lore Pieters
    Korpraalintie 36, AS 315 A
    FI-28600 PORI
    FINLAND


    Wie wil smsen:
    +385 40 444 35 96

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Dropbox

    Druk op onderstaande knop om je bestand naar mij te verzenden.



    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs