Het was al 2 maandne geleden dat wij nog eens Interclub mochten spelen aangezien we de laatste ronde in december bye waren en er een winterstop was.
Op voorhand was het toch even uitkijken hoe sterk de jeugdploeg van Zottegem 5 echt zou zijn.
Dankzij hen staat concurrent Brasschaat 4 op een matchpunt achter ons doordat hun eerste 2 (jeugd) borden wonnen van 2 1800ers.
Alle voorbereiding viel in het water omdat bord 1 opschoof naar bord 2 en bord 2 naar bord 3. En dat wegens examenperikelen op een lager bord.
Zelf offerde ik op bord 1 een pionnetje tegen Dirk Ponnet (elo 1671) in de opening en kreeg daar heel veel ontwikkelings compensatie voor.
Op bord 2 speelde Kurt tegen Nikita Van Parys (elo 1654) en begon reeds snel met een koningsaanval door een dame , toren en loper.
Derde bord Ferry mocht aantreden tegen Jolan Bourdeaud'hui (elo 1556) en begon reeds rare dingen te doen in de opening.
Nestor en voorzitter Roger had vandaag een absoluut verbod gekregen op vredesverdragen en speelde tegen Christian-J Van den Heede (elo 1222). Maar veel vaart leek er in het begin niet in te komen.
Ondertussen stroomden de supporters binnen alsmede onze huisfotograaf. Ik vermoed dat we de foto's binnenkort hier wel zullen zien verschijnen zeker?
Terug naar mijn bord dan waar ik na anderhalf uur nog steeds aan het afvragen was wanneer zwart zijn stelling zou kapotgereten worden. Maar de tegenstander verdedigde zich kranig en dreigde met een mataanval. Dat kostte me een half uur om toch even te zorgen dat ik niet in dat mes liep.
Kurt leek ook op weg naar een winnende aanval, nog steeds met diezelfde koningsaanval) maar ook hier prikte wit tegen met een strategisch paard en toren dus zag ik Kurt ook al puffen.
Ferry moet zich afgevraagd hebben waarom dat rot geval van een dame op d4 geposteerd was en haalde zijn breiwerk maar al boven.
En bord 4, niet gewoon om snel te winnen, plaatste met loper en dame ook een koningsaanval, kon met schijnoffer 2 pionnen winnen maar kreeg even een tijdelijke aanval van waanzinnigheid over zich heen en kon gelukkig even later de dame pennen waardoor hij het vijandelijke paard won. Oef dat zou al niet misgaan.
Verrassend was niet hij de eerste winnaar van de dag maar die eer was voor mezelf weggelegd. Mijn loperpaar leek ongelofelijf dodelijk te zijn. Zijn koning kon niet rokeren en werd vakkundig in het centrum gegijzeld. Daarom kwam de vijandelijke dame in velddwang en mocht gaan lopen naar mijn dameflank. Doordat die dame wegwas stond zijn toren open en bloot voor een loperaanval en moedeloos besloot hij deze maar te offeren. Een toren voor en dan liet ik een paar omstaanders nog een hartaanval bezorgen (hoorde toch wat kreten) toen het leek of ik mijn dame liet instaan. Echter mocht deze niet genomen worden of straffe van mat. In ieder geval gaf mijn sympathieke tegenstander even later op.
In de analyse heeft hij me plechtig beloofd nooit dat pionnetje nog te aanvaarden :)
Dan ging het vrij snel, Roger was er dan toch in geslaagd om zijn tegenstander te doen opgeven en ook Kurt volgde direct erna met een doorslaggevende combinatie die ook hem een toren opleverde. (4/4 voor Kurt !)
Het was weer te denken dat de Ferry den boel een beetje ging ophouden en dus mochten we weeral starten met de gebruikelijke café rituelen. Toen we dan uiteindelijk naar boven teruggingen, had hij de kwaliteit weten te bemachtigen en een torenpaar samen met een pionnetje op f6, zaaide voor dood en verderf ! Dus ook hier werd gewonnen en onze eerste 4-0 was binnen. En Ferry heeft ondertussen (5/5 !!)
Onze beide concurrenten wonnen took stevig..Braschaat 4 met 4-0, Artevelde 2 met 3-1 en De Drie Torens 3 ook al met 4-0.
De volgende ronde staat Braschaat 4 tegen Artevelde 2 op het programma en zal er veel duidelijk worden wie echt onze concurrent wordt voor de titel. Dit is het klassement na 6 ronden (let op Matchpunten hebben voorrang op bordpunten)
Afgelopen dinsdag kwam er best aardig wat volk opdagen voor een inhaaldag.
Nochtans stond er slechts 1 match op het programma en waren Pros en Marcel helaas nog steeds ziek.
Als variant hebben we een rapid tornooitje met materiaals handicap georganiseerd en met 16 deelnemers was het best een succes.
De toppers speelden vaak met een dame minder tegen onze mindere goden. Nieuwkomer Pieter won het tornooi, mede door het feit dat we hem slechts "1500" elo gaven. Achteraf bleek dat zijn laatste elo 1763 was. En hij liet onmiddelijk tonen dat hij dat niveau nog steeds waard is. Welkom Pieter !
Daarnaaast kreeg ik een telefoontje van Adam om zich te excuseren voor zijn forfait en dat hij voor de rest van de competitie niet meer kan spelen wegens werkomstandigheden.
Pieter speelt onmiddelijk mee in de competitie en we hebben ook besloten Jürgen een 2de kans te geven om deel te nemen in de 2 de ronde.
Hierbij het klassement na 7 ronden :
Naam
Ptn
1
Ferry Zatyko
6.0 / 7
2
Jan Londers
5.5 / 7
3
Kurt Van Wiele
5.0 / 7
4
De Rycke Timothy
5.0 / 7
5
Frans Buyle
4.5 / 7
6
Gaspard Bosteels
4.0 / 7
7
Roger Zaman
4.0 / 7
8
Guido Claeyé
4.0 / 7
9
Dirk Bernaert
4.0 / 7
10
Freddy Oosterlinck
4.0 / 7
11
Pros Verlinden
3.5 / 7
12
André De Meyer
3.5 / 7
13
Denis Van Den Eynde
3.0 / 6
14
Willy Van Reusel
3.0 / 7
15
Van Nuffel Marcel
3.0 / 7
16
Jo Laureys
3.0 / 7
17
Rik Van Der Meeren
3.0 / 7
18
André De Mol
3.0 / 7
19
Willy Saey
2.0 / 7
20
Marc Rotthier
2.0 / 2
21
Jürgen De Potter
1.0 / 6
22
Matthias Van Reusel
1.0 / 7
23
Adam Parcheta
1.0 / 7
24
Pieter
0.0 / 0
En hierbij ook de paringen voor komende dinsdag :
Jan Londers
5.5
-
Ferry Zatyko
6.0
Frans Buyle
4.5
-
Kurt Van Wiele
5.0
Roger Zaman
4.0
-
De Rycke Timothy
5.0
Gaspard Bosteels
4.0
-
Dirk Bernaert
4.0
Freddy Oosterlinck
4.0
-
Guido Claeyé
4.0
Van Nuffel Marcel
3.0
-
André De Meyer
3.5
Rik Van Der Meeren
3.0
-
Pros Verlinden
3.5
Jo Laureys
3.0
-
Denis Van Den Eynde
3.0
Willy Van Reusel
3.0
-
André De Mol
3.0
Marc Rotthier
2.0
-
Willy Saey
2.0
Matthias Van Reusel
1.0
-
Pieter Broekhuizen
0.0
De laatste tijd krijg ik soms verontrustende telefoontjes/mails over mijn verslagen. Ik wil hierbij nogmaals benadrukken dat je niet alles moet geloven wat ik schrijf. Soms heb ik een aparte vorm van humor waarbij onze ervaren leden deze niet steeds herkennen. Het is een manier om van saaie verslagen iets leesbaars te maken. Wees gerust.. ik zie jullie allemaal graag ! En om dat te tonen, heb ik zelfs André De Mol beloofd iets heel aardigs te schrijven over hem (ten minste als hij zijn volgende partij wint)
Zondag spelen we Interclub tegen Zottegem 5 in het CC, dus supporters..ge weet wat ge moet doen hé !
Mysterieuze ziekte fnuikt opkomst op gezellig nieuwjaarsfeestje
Voor onze nieuwjaars receptie waren we voor de gelegenheid uitgeweken naar ons buitenverblijf in Hof Ter Hage.
Iedereen was het er over eens dat dit een uiterst gezellig lokaaltje is waar we door niemand lastig werden gevallen en waarbij we ook niet vasthingen aan het cafébaas die wou gaan slapen !
Helaas werden we al vroeg geconfronteerd door het afzeggen van Kurt (geldige reden), Dirk (iets minder geldige reden) en op het laatst kreeg ik volgend mailtje van Marcel :
Beste
schaakvrienden,
Pros en
Marcel wensen aan alle leden en hun familie het allerbeste toe voor
2012.
Wij zijn er
niet bij vanavond wegens ziekte. Daarom deze mail.
Voor het
tornooitje heb ik een fles wijn voorzien voor diegene die de meeste
remises
gespeeld
heeft én de hoogste eindstand heeft (ingeval van gelijke stand met de
remises)
Veel
schaakgenot,
Marcel
Nu wil ik niks zeggen maar het is ongelooflijk verdacht dat beide heren net op het zelfde moment geveld werden door ziekte. Onze voorzitter heeft hier een theorie over maar die publiceer ik hier niet ( ge moet het hem maar eens vragen)
Diezelfde theorie werd later op de avond ontkracht toen we vernamen dat ook onze vriend De Mol ziek was. Ik verdenk laatstgenoemde dan ook dat hij bewust een virus heeft verspreid in onze club.
In ieder geval bedankt voor het flesje wijn Marcel want die mag je dus aan Ferry en mezelf geven.
Ook bedankt aan Gaspard en Roger voor de lekker hapjes en de traktaties !
Voor de gelegenheid en omdat ik niet goed kon kiezen tussen rapid en blitz , heb ik er een combinatie tornooitje van de 2 gemaakt. In de eerste partij speelt met gewoon een rapid partijtje van 15 min elk tegen elkaar en onmiddelijk erna speelt men tegen de zelfde tegenstander met omgewisselde kleur een blitz partijtje van 5 min.
In de laatste ronde speelde Ferry tegen Timothy maar 2 remises die dus recht geven op een flesje wijn.
Hierbij de eindstand van het tornooi :
1
De Rycke Timothy
7.0 / 8
2
Zatyko Ferry
7.0 / 8
4
Bosteels Gaspard
6.0 / 8
6
Claeye Guido
5.5 / 8
7
Rotthier Marc
4.5 / 8
3
Zaman Roger
4.0 / 8
5
Oosterlinck Freddy
4.0 / 8
9
Van Den Eynde Denis
3.0 / 8
10
De Meyer André
2.5 / 8
11
Renaat
2.5 / 8
Daarna hebben we ons nog een paar uurtjes bezig gehouden met tapbiljart en wiezen waardoor we maar tegen een uur of 2 's nachts thuis waren.
De afwezigen (vooral degenen zonder geldige reden ) hadden totaal ongelijk en hebben een leuke avond gemist.
Volgende 2 zijn ze nog 2 uitgestelde partijen te spelen in het CC en dan verzin ik wel iets anders om on te amuseren.
Ferry grijpt de leidersplaats en laat favorieten poepje ruiken!
Stilaan moeten we rekening gaan houden dat Ferry een ernstige outsider wordt voor de titel.
De komende 2 ronden zal hij waarschijnlijk toppers zoals Janen Timothy tegenkomen en zal hij weten hoe ver hij hen is bijgebeend.
Gisteren ging het verrassend gemakkelijk tegen Guido, die normaal steeds heel solide speelt. Op zet 13 van wit werd een volledig symmetrische stelling bereikt en dat betekent dus een verlies van een tempo. Een tempo dat de zet erna werd ingezet met een aanval waarbij Ferry een pion won. De afwerking bleek daarna een klein kunstje.
Je zou zo denken dat in de 7de ronde van een zwiters tornooi heel wat spannende matchen zouden komen. Helaas bleek dit gisteren niet het geval. Kurt speelde in een topper tegen Jan een vrij nonchalante partij en toen Jan zijn paard paniek kwam zaaien in Kurt zijn stelling , was het direct over. het feit dat de punten wegvallen en er toch niks te winnen valt na de heenronde, geeft soms relaxte spelers die soms rare dingen doen ( kan er van meespreken :) )
Zelf speelde ik tegen Gaspard een stelling die ik al duizenden keren op het bord had gehad in blitz en standard partijen. Daardoor kom in het tempo heel hoog houden en een stuk verzilveren tegen 2 pionnen. Op het einde had ik nog 1,5 uur over terwijl Gaspard zijn tijd zowat op was.
Verrassing van de dag was Rik die Marcel te grazen nam. Marcel liet een stuk instaan en sloeg mijn raad < door op te geven is nog geen enkele partij gewonnen> in de wind. Naar verluidt had hij nog goede kansen toen hij opgaf.
Jo had geen schijn van kans tegen een ontketende Freddy.
Met wie we ook zullen moeten oppassen is Frans, die speelde terug vertrouwd agressief,ditmaal tegen Willy. Echter toen ik dacht dat het al lang over en out zou zijn, liet hij Willy nog in de partij komen. Toch weer een bewijs dat Willy als beginnenling reeds ver staat.Maar Frans kon met al zijn ervaring alsnog het laken naar zich toetrekken.
Nog steeds vraag ik me af of Dirk ergens een jeugdtrauma heeft opgedaan met paarden ofzo want gisteren leek het alsof ze van hem niet mochten meespelen. Het ene plaatste hij op h4 en het andere op a4? Roger liet de mooie kans liggen om zijn stelling te verzilveren en mocht op het einde nog blij zijn dat Dirk medelijden met hem had.
Clubicoon, en stilaan mijn beste vriend, Mol telde voor het eerst in een schaakpartij tot 3 en volgens zijn eigen logica is dat snel winnend.
Nieuw lid Marc Rotthier kreeg een forfaitpunt van Adam die spoorloos verdwenen is, sorry Marc.. ik weet dat zulke zaken heel vervelend kunnen zijn.
Even ter info :
VOLGENDE WEEK IS HET CC NIET OPEN ! DUS GEEN CLUBAVOND. DE INHAALDAG WORDT VERPLAATST NAAR DINSDAG 10 JANUARI 2012.
OP 3 JANUARI GEVEN WE ONZE NIEUWJAARSRECEPTIE EN BIJHOREND (rapid?,blitz?) TORNOOI IN :
HOF TER HAGE SINAAISTRAAT 81 LOKEREN
Ik heb me laten vertellen door de voorzitter dat we daarna nog een boompje gaan kaarten. IEDEREEN OP POST DAN !!!
ALVAST PRETTIGE FEESTEN VAN MEZELF EN HET BESTUUR EN DE BESTE WENSEN VOOR 2012 !!!
Met zwart ben ik in deze voorrondes in een expirementele bui. Onvoorbereid speelde ik een opening voor de eerste keer tegen competitieleider Kurt. Al snel werkte ik mij in zware nesten en toen mijn linkse flank aan flarden werd gereten was het wachten op de genadeklop. Om de één of andere reden kwam die er niet en toen ik in het centrum een pionnetje won was de stelling terug in evenwicht. Aangezien het gewoon een kwestie is om bij de eerste 7 te zijn (punten vallen toch weg) werd remise overeengekomen.
Daarvoor had Jan al heel snel gewonnen van Freddy door een openingsvalletje.
Roger had Frans compleet zoek en murw gespeeld. Daarbij vond hij het frustrerend dat Frans niet opgaf en gaf dan maar prompt remise ( dat komt er van als ge onde de sloef ligt van uw vrouw)
Jo en nieuwkomer marc wonnen hun partij tegen respectievelijk Rik en Matthias. Van beide partijen heb ik bitter weinig gezien aangezien mijn hoofd nog tussen het kapblok zat toen.
Jammer genoeg kwam Denis niet opdagen en krijgt hier een forfait mee aangesmeerd.
Nog jammerlijker was het feit dat Jürgen voor de 2de maal niet kwam opdagen en zijn tegenstander niet verwittigde. Persoonlijk vind ik zulke zaken een gebreken aan respect voor de tegenstander, die alle moeite doet om aanwezig te zijn. Aangezien het zijn 2 de FF is heb ik de beslissing genomen om Jürgen uit competitie te nemen.
Laatste partij op de avond was de topper tussen Ferry en Gaspard. Het leek er in het begin op dat Ferry snel zou winnen maar hij maakthe het zich vijzonder moeilijk toen hij vergat een toren te winnen. Een mooi kwaliteitsoffer op h3 bracht Gaspard terug in de match en kreeg nog heel gevaarlijke dreigingen. Ferry kon deze nog juist allemaal pareren en toen de mist opklaarde had Ferry toren+pion tegen paard+pion. Aangezien er slechts luttelijke seconden op de klok van Gaspard overbleven werd deze laatste ook gevlagd. Of wat de invloed van André toch kan doen hé !
Ik nomineer de partij tussen Gapard tegen Frans als partij van de avond. Chapueau voor de wijze waarop beide lopers gesteund door een pion en 2 torens vlijmscherp de stelling van Frans deed ontploffen. Met 4/5 is Gaspard alvast de verrassig van het kampioenschap. Wie kan hem nog uit de A klasse houden?
Zelf mocht ik tegen Marcel spelen tegen mijn eigen opening. Een lek openingsvalletje wat ik al 3 jaar wou spelen kon ik eindelijk op het bord toveren. Een stuk tegen 3 pionnen zou het logisch gevolg worden, echter Marcel koos om een vergiftig tweede stuk te nemen waardoor de dame verloren ging. Weer een snelle partij en goed voor het zelfvertrouwen.
Klassiek gevloek achter mij en toen wist ik dat Pros iets had weggegeven tegen Jan, een kwaliteit dus. Eenvoudig technish uitgespeeld en geen enkele kans latend kon Jan snel de overwinning optekenen.
In de topper van de avond leek Guido gelijk opgaand mee te kunnen met Kurt. In een dubbele toren+pionneneindspel liet Kurt alweer optekenen dat hij niet slecht is in het eindspel en kon algauw 2 pionnetjes meegrabbelen. Kurt aan de leiding met 4,5/5 !
André De Meyer won snel een stuk maar mocht nog een hele tijd doorwroeten aleer het volle punt op te tekenen.
Mijn mollenvriend verloor ook, spijtig genoeg was het noet voor de competitie
Dirk leerde Willy Saey dat alles afruilen ook niet altijd de oplossing is. WIlly gaf op in een materiaal gelijke stelling ,echter Dirk zijn dame en toren stonden toen al op de 2de lijn,oeps.
Ferry is niet meer te stoppen..alles wint hij tegenwoordig en het moet al geleden zijn van de eerste ronde dat hij nog iets verloren heeft, zowel in competitie als interclubs als in O-vlaamse interclubs als in het kampioenschap in Temse. Roger was slachtoffer van dienst en werd op het einde vakkundig opgepeuzeld.
Daarnaast kon onze sympathieke Jo de rode lantaarnmatch tegen Adam eenvoudig winnend afsluitend. Helaas heb ik hier niet veel van gezien.
Rik kreeg een gratis forfait punt tegen Jurgen. Hierbij wil ik een oproep doen dat het aan een gebrek van respect getuigt door uw tegenstander niet af te bellen !!!
Goed nieuws voor de volgende ronde, we hebben een nieuwe speler Marc Rotthier genaamd, ook toevallig spelend bij Sint-Niklaas. Welkom Marc ! Je bent zeker een versterking voor onze club.
Een bijkomende nieuwigheid is dat onze club in het CC toegang heeft tot het (gratis )draadloos internet. Daar gaan we binnenkort iets met doen als thema avond !
Maanden had ik er naar uit gekeken en eindelijk was het zo ver. De club waar ik 17 jaar heb gespeeld kwam bij ons op bezoek. Niet in het vertrouwde culturele centrum maar wel in het gezellige "Hof Ter Hage". Zowel thuisploeg en bezoekers waren al ruim een half uur op voorhand gearriveerd en het voordeel van deze zaal is dat je (gratis) gerbuik kan maken van de kickertafel als de tapbiljart.
Nadat de bezoekers en thuisspelers onderling al eens hadden geoefend op het tafelvoetbalspel durfden ze het aan ons uit te dagen. Waarschijnlijk met het gedacht dat ze ons snode grijzaard een lesje zouden leren, echter Roger met ploegmaat Kurt speelden de klaasjes weg met 6-0 ! Dat moest wel de voorbode worden van een leuke schaakmiddag.
Sint-Niklaas speelt met een vaste type ploeg waar op voorbereid kon worden, enkel bord 1 wisselt zowat elke ronde. Feitelijk had ik gehoopt op een match tegen mijn brugse vriend, echter de match tegen Cercle gaf hem een goed excuus om thuis te blijven !
Dus mocht ik op bord 1 aantreden tegen een vertouwd clubspeler Rony van Buggenhout, tot mijn verrassing is diens elo gezakt van 1800+ tot 1663. Ergens was ik blij dat ik wit had want ik herinner me nog een aantal moelijke partijen met zwart. Gelukkig kreeg ik nog een favoriete variant tegen die ik eens grondig had uitgeanalyseerd toen ik een jaartje bij Dendermonde speelde. Algauw kreeg ik heel wat ontwikkelings-en ruimtevoordeel. Herr Fritz geeft me op dat moment al snel +1.80
Op bord 2 speelde een jeugdproduct Bart Kuenen tegen Kurt Van Wiele. Ook Kurt mocht zijn eigen opening nog eens van stal halen maar vergaloppeerde zich een beetje. Daardoor werden dames al snel geruild en leken we al direct af te steven naar een strategisch eindspel.
Ons derde bord en topscorer Ferry speelde tegen een oude vriend van mij, Maarten Covents. Hij was goed voorbereid en na een paar zetten won hij een pion en ergerde wij ons blauw waarom hij nu dat Lg7 niet speelde?
Het leek erop dat ik me speciaal had versterkt tegen mijn oude ploeg. Toevallig kon ik met Roger mijn sterkste team opstellen en die speelde tegen Frederic Lanoy. Roger verbrodde in de opening heel veel tijd,waarschijnlijk nog nagenietend van zijn voetbal avontuur.
Tegen half 4 was het gedaan met Ferry's tegenstander, na een stukverlies werd alles afgeruild en was het hopeloos om tegen te stribbelen. Dat maakt Ferry tot topscorer van de hele reeks !! (4/4).
Zowat 3 kwartier later wist ik postioneel met mijn torens een lijn in te nemen. Een toren op de 7de lijn zaaide heel wat paniek bij zwart en toen zwart van zijn zwakke pion af wou kon ik met een (schijn) stukoffer er 2 terugnemen. Toen Rony dit bemerkte gaf hij promt op en kon ik met Maarten nog een paar uur aan onze toog gaan hangen. 2-0 en eindelijk nog eens een overwinning na al die remises !!
Ondertussen werden we nog gestoord met een vraag of remise op bord 2 wel mocht. Aangezien ik meer geïnteresseerd was in mijn gesprekken aan de bar, liet ik Kurt de vrije keuze (ook al had ik me 4-0 voorgenomen). Reden was dat Kurt niet direct winstkansen zag en op die manier ons de ploegoverwinning wou gunnen. Gelukkig haalde zijn winaarsmentaliteit de overhand en in een leuk paar+pionneneindspel wist hij zijn techniek uit te buiten. Toch sterke partij van Bart, die duidelijk nog progressiemarge heeft ! 3-0 en toen kon mijn geluk al niet meer op.
Dan even kijken bij Roger en die zag ik plots kansen krijgen met elk nog een dame en toren. Roger had een leuke vrijpion maar moest nog 5 zetten doen in 2,5 min. Op dat moment stelde wit remise voor en Roger stelde me de vraag om het aan te nemen. Aangezien de middag toch al zo gezellig was geweest, was ik in een vrijgevige buit en liet Roger zelf beslissen, wat hij ook deed. 3,5-0,5 en mission accomplished.
Rond een uur of 6 waren de partijen gedaan en kwam plots Marcel nog binnen. Dat was het startsein om volledig zat te worden. De biljart wel vrij gemaakt en we hebben nog een paar extra duvels verorberd in dat uurtje erna. Aangezien ik zaterdag ziek was en al bijna 2 dagen niet meer had gegeten, viel me dat nogal redelijk zwaar. Na ons gebruikelijk etentje lag ik al rond kwart na 9 in bed mijn roes uit te slapen.
Het klassement leert me dat we alleen op kop staan, echter volgende ronde zijn we bye en kunnen we ingehaald worden door de 3 torens. Ook Brasschaat en Artevelde dienen we in de gaten te houden met 1 puntje achterstand.
Speciale dank aan supporters André (De Mol, wie anders?!) en Marcel !
Magere opkomst afgelopen dinsdag (dat is ook lang geleden)..De afwezigen hadden ongelijk want er werd een leuk fischer tornooitje opgezet met 8 verschillende beginstellingen. Helaas waren we oneven en kon ik vooral onze roze duivels bewonderen in het café. Er waren een paar leuke verrassende resultaten (hé Kurt , en uiteindelijk deelden Ferry en Kurt de overwinning met 4/5. Iedereen was het er over eens dat het aangenaam was om eens geen openingen te hoeven kennen.
Ondertussen speelden Freddy en Marcel een heel interessante partij waarbij Freddy een pion leek te winnen. Echter Marcel kon via een schijnoffer het pionnetje terug winnen en waar Marcel een zwakte had op zijn damevleugel, moest Freddy oppassen dat zijn centrum niet in duigen viel. Ben eens benieuwd wat de computer over de eindstelling te zeggen heeft. Beide spelers kwamen dus remise overeen en dit is het klassement na ronde 4:
Naam
Ptn
1
Kurt Van Wiele
3.5 / 4
2
Gaspard Bosteels
3.0 / 4
3
Roger Zaman
3.0 / 4
4
Guido Claeyé
3.0 / 4
5
Ferry Zatyko
3.0 / 4
6
Frans Buyle
3.0 / 4
7
De Rycke Timothy
2.5 / 4
8
Jan Londers
2.5 / 4
9
Denis Van Den Eynde
2.0 / 3
10
Willy Saey
2.0 / 4
11
Freddy Oosterlinck
2.0 / 4
12
Pros Verlinden
2.0 / 4
13
Van Nuffel Marcel
2.0 / 4
14
Willy Van Reusel
2.0 / 4
15
André De Mol
2.0 / 4
16
Dirk Bernaert
1.5 / 4
17
Jo Laureys
1.0 / 4
18
Rik Van Der Meeren
1.0 / 4
19
Jürgen De Potter
1.0 / 4
20
André De Meyer
1.0 / 4
21
Matthias Van Reusel
1.0 / 4
22
Adam Parcheta
0.0 / 4
En dit zijn de nieuwe paringen voor dinsdag 22/11/2011:
Paring
1
Guido Claeyé
3.0
-
Kurt Van Wiele
3.5
2
Gaspard Bosteels
3.0
-
Frans Buyle
3.0
3
Ferry Zatyko
3.0
-
Roger Zaman
3.0
4
De Rycke Timothy
2.5
-
Van Nuffel Marcel
2.0
5
Pros Verlinden
2.0
-
Jan Londers
2.5
6
Denis Van Den Eynde
2.0
-
Willy Van Reusel
2.0
7
Freddy Oosterlinck
2.0
-
André De Mol
2.0
8
Willy Saey
2.0
-
Dirk Bernaert
1.5
9
Jürgen De Potter
1.0
-
Rik Van Der Meeren
1.0
10
André De Meyer
1.0
-
Matthias Van Reusel
1.0
11
Adam Parcheta
0.0
-
Jo Laureys
1.0
Voor de liefhebbers en supporters : Zondag spelen we terug Interclub, graag massaal op post. Bij een overwinning tegen mijn ex-club wordt stevig gedronken ! (en anders ook !)
Weer een gezellige drukke avond gisteren. Ondanks dat we een kleine club zijn is de opkomst steeds rond de 90% op gewone speeldagen en tussen 70 en 80% op inhaaldagen. Daar kunnen vele clubs een puntje aan zuigen !
Slechts 1 uitgestelde partij gisteren en dus kan ik volgende week weer iets leuk in elkaar steken voor de rest.
Aangezien alle punten wegvallen na de heenronde is de druk tussen de toppers ook minder en gelukkig maar want zowel Jan Londers als mezelf waren vrij vermoeid van start gegaan in onze onderlinge partij. Volgens Jan was het zijn 12de partij in 2 weken tijd !!
Voordeel van dit systeem is dat ik wat kan experimenteren met mijn openingen en na een leuke start met zwart kwam ik een pion voor. Maar had geen zin om het uit te melken ,ging voor een te voege dameruil en mocht extra pion terug in leveren. Toen we beide naar een eindspel gingen met elk een vrijpion in het centrum was het oppassen geblazen voor beide partijen en dus onmiddelijk het sein om de vrede te tekenen.
Kurt worstelde tegen de competitieleider Gaspard even met zijn opening maar kon puur op techniek de juiste velden innemen en zwart zijn adem benemen. Een stuk werd gewonnen tegen 2 pionnen en dan was het een koud kunstje om de partij af te werken.
In een andere (sub) topmatch trachtte Ferry mijn opening te verkrachten met zwart tegen Dirk. Overladen van zelfverzekerheid en een gevoel van onoverwinninlijkheid deden er hem toe besluiten om maar een pion te offeren. Zelf zag ik er geen graten in en hij had beter een toren afgegeven tegen 2 stukken (of was hij te bang voor een eindspel met paar en loper? <sic> Naar mate de tijd (vooral die van Dirk dan) kwam hij steeds beter te staan en kon hij met een resem gelukjes 2 pionnen terugnemen, waarop Dirk opgaf.
Blitzpartij van de dag was die tussen Willy van Reusel en Rik waarbij de eerste de laatste gewoon geen kans gaf. Heb het gevoel dat Willy beter wordt met de week !
Ook snel gedaan was de partij tussen André De Meyer en nieuweling Adam. Helaas zit Adam nog steeds in een leerproces en had geen kans tegen ons patmonster, voor de gelegenheid matmonster.
Willy Saey bracht met innovatief schaak Frans in ruimeteproblemen en leek een mooie aanval op te bouwen. Het vervolg heb ik niet gezien maar zoals gewoonlijk in Frans zijn partijen kunnen de kansen rap keren en dat was ook gisteren zo.
André De Mol won snel een kwaliteit tegen Jürgen. Die laatste probeerde er nog een eeuwige schaak uit te persen maar gaf pardoes zijn dame af. Zijn commentaar achteraf is alweer niet voor publicatie vatbaar. Gelukkig hebben de dopinginspecteurs hun weg naar Lokeren nog niet gevonden. (zoals onlangs gebeurde op het internationaal schaaktornooi van Charleroi)
Eén van de revelaties van onze competitie is toch wel Jo en ik vermoed dat hij zich een beetje liet meespelen in de wekelijkse jammerklachten van Pros. Een pion ging verloren maar de stelling was zeker houdbaar en Jo vocht zich mooi terug in de partij. Echter in wederzijds tijdsnood kon de ervaring van Pros de doorslag geven. Jammer Jo, je had hier meer verdiend.
Roger tegen Guido was ook een partij in de hoogste regionen. Beide heren kennende kon je de uitslag al op voorhand voorspellen, remise dus.
Volgende week spelen we helaas in onze kleinere zaal (zal maar 2 keer gebeuren dit jaar wegens boeking van de zaal eerder dit jaar)
Gehandicapt door het ontbreken van Kurt mochten we de verre verplaatsing naar Temse maken.
Gelukkig hadden we een waardige vervanger mee in de vorm van onze voorzitter, waarvoor mijn oneindige dank.
En na het circusspel met het 4de bord was ik heel gelukkig dat Géry met ons wou meespelen.
De week ervoor had ik Ferry al laten spionneren bij Temse maar men loste niks over hun opstelling.
Onze tactiek is na deze ronde wel heel duidelijk in onze ploeg..Bord 2 en 3 winnen alle matchen en op bord 1 en 4 mag er iets geraapt worden.
Dat was in deze ronde wel heel snel voor elkaar. Het was nog geen kwart voor 3 of het stond al 2-0 voor ons met overwinningen van Ferry en Roger tegen jeugdspelers. Het was alsof men blitz partijen aan het afwerken waren, immers een jeugdige zonde.
Helaas werd rond een uur of 4 duidelijk dat Géry matchritme mist (dit jaar sabbatjaar in de competitie) en werd verrast door een goedspelende jeugdspeler. Een bewijs dat Temse heel goed bezig is met hun jeugdwerking !
Als verrassing kreeg ik op bord 1 een 15 jarige beloftevolle jeugdspeler (Nathan De Strycker) met reeds een elo van 1841 tegen, naar verluidt op zijn eigen vraag. Dat beloofde dus een interessant duel en gezien de score die snel bereikt werd 2-1 mocht ik dus niet verliezen.
In het begin verliep de partij nogal symmetrische en mijn tegenstander verbruikte vanuit de opening nogal wat tijd. Daarbij trachtte hij zijn stukken positioneel te orïenteren op mijn stelling, echter deed ik dat zelf nog iets beter en kon ik plots de stelling openbreken met eerste een pionaanval op de h-lijn en erna met een dame en loper. Ik kon kiezen tussen een pionwinst of tussen toren geven tegen 2 stukken. Ik koos voor dat laatste en kon er nog een pion bij afsnoepen.
Wat volgde was een jachten op elkaars pionnen en een flauwe dreiging met toren en pion op mijn koning werd eenvoudig gepareerd. Hierdoor kwam er een eindspel op het bord van Paard en loper + pion tegen een toren. De overwinning lag in het bereik want de pion zou uiteindelijk toch promoveren. Maar de tegenstander wou me de tijd en moeite besparen en gaf zijn toren voor mijn laatste pion.
Paard en loper + Koning tegen Koning zou moeten volstaan en helaas moet dit ook binnen de 50 zetten uitgevoerd worden. Zulke stelling lopen normaal gezien tussen 25 a 30 zetten mat. En het was de eerste keer dat ik het tegenkwam in een officïele partij. Het was 15 jaar geleden dat ik het nog eens bezien had en ik herinnerde me de 3 basisstappen om dit uit te voeren.
Tot mijn schaamte moest ik vaststellen dat ik de finesse van de laatste stap niet berheerste. En daardoor slaagde ik er niet in om hem mat te zetten binnen de 50 zetten regel. Ondertussen was het 8 uur geworden en hadden we 6u (!) gespeeld voor een remise. 2,5-1,5 winst en was blij dat ik nog een redelijke partij gespeeld had waarbij de computer me heel de tijd duidelijke plussen geeft.
Gisteren had ik geen tijd om mijn verslag te schrijven aangezien ik een paar uur bezig ben geweest met een zelfstudie over Paard en loper tegen koning. Ik kan je garanderen dat ik dit zelfs nu kan binnen de 5 minuten !
Hierdoor komen we voorlopig alleen aan de leiding, slechts 1 ploeg kan nog mee aan kop komen als ze hun inhaalpartij winnen.
Het heeft wat langer geduurd dan verwacht maar het menselijk lichaam kent zijn limieten en ben ook gisteren niet komen schaken wegens ziekte.
Afgelopen zondag kwam de ajuinen op bezoek en Kurt had me al gewaarschuwd het toch niet te licht op te pakken, ondanks het elo verschil.
Ferry had dat goed begrepen en won tempo na tempo met wit in de opening en kreeg heel wat iniatief. De tegenstander verbraste heel wat tijd (net zoals zijn collega's trouwens) en vond het goede plan niet. Een schijnoffer op de 8ste rij zorgde er dan ook onmiddelijk voor dat een toren verloren ging voor zwart en omstreeks half 5 volgde het verdict: 1-0.
Dat was het sein om volledig ontgoocheld zelf remise te aanvaarden op bord 1 tegen Lionel De Strooper (1635 elo). Ik heb zo'n half uur aan het twijfelene geweest wat ik met mijn stelling zou aanvangen na het remise aanbod.
Fritz leert me dat er wel wat winstkansen geweest zijn maar de stelling was vrij gecompliceerd geworden nadat ik een pion had geofferd en tijdelijk een tweede erbij. Toen ik dacht een stuk te vangen liep ik op een counter waarbij ik een kwaliteit diende af te geven. Op dat moment kreeg ik de vraag dus en was de materiaal verhouding als volgt : 2 stukken tov 1 toren en 2 pluspionnen (waarvan 1 ongebonden vrijpion op de h lijn). De computer geeft me nog een klein voordeel van +0.55. Gezien het feit dat bord 4 er niet vrolijk uit zag en bord 3 al gewonnen had koos ik eieren voor mijn geld.
Bord 2 Kurt had slechte (schaak)ervaringen met zijn tegenstander gezien een pijnlijk verlies eerder in het clubkampioenschap in Aalst. Dus hij was zeer op zijn hoede. Toch had hij zin in gambietspel en dat noopte zijn opponent Bart Carrijn (1655 elo) toch een pak tijdsverlies (6 zetten na bijna een uur spelen) Bart deed er alles aan om die pion toch maar niet te aanvaarden. Daardoor was de cöordinatie van zijn stukken compleet zoek geraakt en kon Kurt stilaan de aanval opzetten. Mede door het tijdsvoordeel drukte hij wit volledig weg en met een mooie penetratie in diens stelling met 2 paarden en een dame was de opgave een feit. 2,5-0,5 en de buit was binnen.
Op bord 4 deed Jürgen zijn wederoptreden. In principe zou hij goed voorbereid moeten geweest zijn aangezien ik hem een partij of 5 had gegeven van zijn tegenstrever. Ik vond niet dat hij er zo goed uitkwam, tot hij een paard sterk kon posteren op c4. Jammer genoeg ruilde hij dit oersterk paard voor een zeer zwakke loper waardoor hij in de problemen kwam. Gelukkig had wit niet gezien dat hij kon offeren waardoor hij een pion zou voorkomen. Toen beide partijen de directe confrontatie uit de weg bleef gaan kwam ze maar remise overeen. 3-1
Opvallend ook dat we 4 supporters hadden waarvan 1tje al na een uur naar huis moest wegens naar eigen zeggen "sexuele verplichtingen" Toch bedankt voorzitter !
Daarna waren ze in de gouden wok nog eens content ons te zien, ik vraag me af of dat eten me nu genekt heeft?
Geduld ..wegens ziekte komt het verslag later nog!
Sommige mensen wachten al heel ongeduldig op mijn verslag (sommige wachten zelf nog op de uitslagen, 3-1 winst nvdr) maar dat komt er wanneer ik me terug beter voel.
Een mooie pluim voor deze blog toch omdat ik merk dat clubs uit de geburen deze aandachtig lezen.
Op een bepaalde site was er dan ook al fijntjes tussen de lijntjes te lezen dat wij hun club competitie formule hebben geplagieerd. Die club moet ten eerste maar eens de hand in eigen boezem kijken en zien dat ze deze zelf hebben meegrekegen van een bepaalde west-vlaamse club. Onze reden was nu immers heel anders.. we zijn in volle expansie en de club bruist als nooit tevoren !
Ergens had ik gehoopt dat de vakkundige schrijver van het vorige artikel over de competitie het zou overnemen, echter tevergeefs
Zwevend tussen wakker blijven en slapen heb ik toch geprobeerd iets op te vangen van de partijen. Vouwlief zal toch moeten begrijpen nu dat ik stop na ons derde kind.. ik word hier te oud voor.
Meest bizarre moment gebeurde tussen de partij tussen Frans en Pros. Daar waar ik verwachtte dat de stelling nog volledig gelijk zou staan, merkte ik op dat Pros stuk achterstond en bijna kon gaan opgeven. Bizar? jawel want in al die jaren dat ik hier schaak gaat een blunder van Pros gepaard met een aantal kreten waardoor de rest steevast verwittigd wordt over zijn positie Deze keer niet dus.
Kurt liet me op voorhand al weten dat hij er totaal geen zin in had en dat gaf Roger uiteindelijk een aantal mogelijkheden. Na een misser van Kurt kwam onze voorzitter een pionnetje voor en stelde prompt remise voor. Wat dankbaar aanvaard werd. Waarschijnlijk was Kurt meer bezig met zijn analyse of moraal en waardes van een torenpoeper. Helaas is dit laatste een inside joke voor diegene die er nog laat bij waren.
Zelf mocht ik ook niet fier zijn op mijn slappe partij. Aanvankelijk had ik vrouwlief beloofd vroeg thuis te zijn en speelde in het begin vrij snel. Dat legde me geen windeieren want Freddy behandelde de opening niet goed en ik kwam een pionnetje voor. Echter op het moment dat ik het kon afmaken liet ik een volledige afruil toe en de pluspion (dubbelpion) resulteerde in een volledig gelijke stelling. Remise was mijn deel en een pluim voor Freddy die zich mooi in de stelling had terug gevochten. Zondag Interclub en heb speciaal een dag verlof genomen vrijdag om eens goed te kunnen uitslapen.. ik zal het nodig hebben !
Het ondelinge duel tussen 2 goede vrienden bracht een mooie pot schaak voort. Dirk kon met een knam initiatief de stelling van Guido doorbreken en leek vlot af te steven op een overwinning. Uiteindelijk liet hij de partij in een remise verzanden, maar (schaak)koppig zoals hij kan zijn wou hij alsnog winnen. Dat deksel op zijnen neus moet hard aangekomen zijn vermoed ik.
Mijn grote tuinvriend André De Mol was gebrand om eindelijk zijn eerste puntje te scoren. Stukwinst werd vrij snel gerealiseerd maar in een vlaag van waanzin (en die zijn er soms hé André) blunderde hij stevig. Gelukkig voor hem hielp zijn tegenstander (ik vermoed voor een kleine compensatie ) hem alsnog aan de winst.. Wat zeggen we dan André? Dank u Adam.
Ondertussen was het WK bullet schaken al achter de rug en had Jan Rik al verslagen in recordtempo.
In de opening nam Marcel Matthias in de tang door de bekende penning van paard en loper op de witte dame. Tegenstribbelen had echter geen zin tegen een gereputeerde tegenstander van het kaliber "Marcel".
André De Meyer leek in het begin ook al snel een pion te gaan winnen maar verkoos eerder ruimtevoordeel. Waar het misgegeaan is heb ik niet goed kunnen zien maar in het eindspel zag ik dat Willy Van reusel 2 vergevorderde vrijpionnen had gecreëerd. Knap Willy ! Een duidelijk voorbeeld dat onze nieuwelingen er merkbaar op vooruit gaan!
Laatste en langste partij van de avond vond plaats tussen Ferry en Jürgen. Een gekende symmetrische opening werd uitgevoerd en in het middenspel kwam ferry en pionnetje voor. Toen ik pas veel later terugkwam was er blijkbaar heel wat gebeurd want Jürgen verloor nog een 2 tal pionnen maar had een dodelijke dreiging van dame en toren op de 2 de lijn van wit. In een dramatisch slot van de partij miste Jürgen een matkans, ging eeuwig schaak uit de weg ,won uiteindelijk dame tegen toren en werd alsnog gevlagd. André De Mol heeft hier ooit het slechte voorbeeld gegeven aan sommige spelers !
Volgende week nog 2 inhaalpartijen op het programma. Voor de rest zal ik weer iets alternatief organiseren.
Hierbij de paringen van de 3de ronde en het voorlopige klassement :
1. Denis Van den Eynde 2/2 Kurt Van Wiele Gaspard Bosteels . Roger Zaman
5.Dirk Bernaert 1,5/2 Timothy De Rycke Guido Claeyé
8. Freddy Oosterlinck 1/2 Willy Saey Jo Laureys Ferry Zatyko Frans Buyle Pros Verlinden Jan Londers Rik Van Der Meeren Jürgen De Potter
17. Marcel Van Nuffel 0,5/2
18. Adam Parcheta 0/2 Matthias Van Reusel André De Mol Willy Van Reusel André De Meyer
Ronde 3:
Gaspard Bosteels - Denis Van den Eynde Roger Zaman - Kurt Van Wiele Dirk Bernaert - Guido Claeyé Freddy Oosterlinck - Timothy De Rycke Jan Londers - Rik Van Der Meeren Frans Buyle - Pros Verlinden Ferry Zaytko - Jürgen De Potter Willy Saey - Jo Laureys Matthias Van Reusel - Marcel Van Nuffel Adam Parcheta - André De Mol Willy Van Reusel - André De Meyer