Laat niets u verontrusten, laat niets u beangstigen. Wie God heeft ontbreekt niets. God alleen is genoeg.
Kerkje van Taize.
Als u op de link klikt, kunt u zien, wat voor prachtige zendelingenwerk Heyboer vericht voornamelijk op Borneo. Zeker een keer kijken.
Bron van levend water
04-12-2008
Wat is bidden eigenlijk?
Wat is bidden eigenlijk? Bidden is met heel je hart en ziel contact zoeken met God. Het is niet zo moeilijk als je denkt. Alleen al als je je terugtrekt in de stilte en zegt: Heer ik weet niet wat ik zeggen moet, maar hier ben ik: dat is alleen al een gebed. Bidden is niet het opzeggen van veel woorden, maar gewoon stil zijn en luisteren wat Hij je te zeggen heeft. Hij kent ons beter als datwij onszelf kennen. De apostelen hadden er ook moeite mee, hoe het te doen. Zo zagen ze Hem dikwijls in gebed verzonken en wisten er niet goed raad mee. Daarom vroegen ze Hem ook: Heer leer ons ook hoe wij moeten bidden. Hij gaf hen toen het prachtige gebed, het Onze Vader. Onze Vader, die in de hemel zijt. Uw naam worde geheiligd, Uw rijk kome, Uw wil geschiedde op aarde zoals in de hemel. Geef heden ons dagelijks brood en vergeef ons onze schuld, zoals ook wij aan anderen hun schuld vergeven en leid ons niet in bekoring, maar verlos ons van alle kwaad. Is dit een prachtig eenvoudig gebed? Geef ons heden ons dagelijks brood. Dit moeten we niet alleen zien het aardse brood, wat we ook nodig hebben om te leven. Maar het hemels brood, dat we nodig hebben voor ons geestelijk leven; dat wil zeggen gevoed worden om in verbondenheid te blijven in Hem. Wat we hier ook in zien; vergevings gezind te zijn. Hoe kan God onze schuld vergeven, als we onze medemensen niet kunnen vergeven. Zegt de heilige schrift ook niet: als ge met uw offergaven naar het altaar komt en ge herinnert, dat uw broeder iets tegen u heeft; laat dan uw offergaven staan en ga u eerst u met uw broeder verzoenen en kom dan terug om uw gaven aan te bieden. We zijn tenslotte toch allen broeders en zusters in Christus. Maar ook hen, die niet in Hem geloven, daar dienen we vergevings gezind voor te zijn. Frère Roger schrijft: het bidden, het gebed bevrijdt ons niet van wereldse zorgen. Integendeel. Bidden is een daad van verantwoordelijkheid. Hoe meer je in alle eenvoud en nederigheid bidt des te meer je uitgenodigd wordt om lief te hebben en dat uit te dragen in je leven. Je aardse zorgen zullen daarmee niet verdwijnen, maar als je deze aan de Heer toevertrouwd, kunnen ze wel dragelijker worden. Als je de liefde van Christus weet uit te dragen, ben je vanzelf ook vergevingsgezind tegenover allen. Wees niet bezorgd, als je geen woorden kan vinden om te bidden, alleen al door aan hem te denken, ben je al in contact met Hem die in je aanwezig is en dat is al een gebed.
In deze Adventstijd worden we opgeroepen, om ons te bekeren. Johannes de Doper roept als een roepende stem vanuit de woestijn ons toe: Kom tot inkeer, want het koninkrijk van de hemel is nabij. Ons bewust worden van de komst van de Heer in deze tijd, bij het naderen van het grote Kerstfeest. We dienen ons klaar te maken om Hem te kunnen ontvangen. Zoals Johannes zegt: Maak de weg van de Heer gereed, maak recht zijn paden. Met andere woorden; verwijder alle ongerechtigheden. Haal de oneffenheden weg. De oneffenheden en ongerechtigheden van ons hart verwijderen. Een grote schoonmaak houden en de deur van ons hart wagenwijd openzetten voor de komst van de Heer. En bidden we met de psalmist: Tot U heb ik mijn ziel opgeheven; mijn God, op U vertrouw ik, ik zal niet beschaamd worden. Laten mijn vijanden mij niet bespotten, want al wie u verwacht, zal niet teleurgesteld worden. Wijs mij, Heer Uw wegen en leer mij Uw paden kennen. Bereiden wij ons goed voor op het grote Kerstgebeuren en durven wij geheel ons aan Hem toevertrouwen, en laten gebeuren, wat Hij van ons verlangt, zoals ook Maria in al haar nederigheid haar hoofd boog en zei: zie de dienstmaagd des Heren; mij geschiedde naar uw woord.
Moge het Cross of Nails als teken van verzoening ons bezielen de vrede en verzoening uit te dragen en dit als opdracht te zien.
In de Engelse plaats Coventry staat in de ruïne van de verwoeste kathedraal van de tweede wereldoorlog dit Cross of Nails als teken van vrede en verzoening, waar elke vrijdagmiddag om twaalf uur het gebed van verzoening wordt gebeden.