Gîtes en chambres d'hôtes "Tijdens een van die zeldzame warme zomeravonden in België, kwamen we tot de conclusie dat we dit eigenlijk wel veel meer zouden willen. Het idee om te verhuizen naar Frankrijk was gelanceerd.
We zochten een gezonde omgeving voor onze kinderen met meer natuur en open ruimte. In Lencouet hebben we ons paradijsje gevonden. We wonen in een vallei omgeven door bossen en velden, waar je nog herten en everzwijnen kan tegenkomen. Hier kunnen we ellelange of korte tochten maken met de honden zonder uitgekeken te raken op de vele kleuren die elk seizoen ons brengt.
De rust, de Franse manier van leven, een lekker wijntje en tijdens de zomermaanden toch wel wat ambiance willen we graag met onze gasten delen.
Eerst was er de gîte, ondertussen zijn er 2 chambres d'hôtes met table d'hotes bijgekomen en voor de zomer van 2010 zouden we nog twee nieuwe gîtes beschikbaar hebben."
17-03-2010
stand van zaken
Hoi allemaal,
Tussendoor toch even de tijd maken om onze toekomstige gasten gerust te stellen dat alles vlot verloopt.
Gite Le Galeau is nu klaar om betegeld te worden, volgende week vliegen ze erin en tegen het einde van de week zouden we al een mooi vloerke moeten zien liggen, daarna volgen de faïences in de badkamers. In gîte Les Sapins zijn ze begonnen de binnenmuren te plaatsen op het eerste verdiep, ook hier hopen we dat tegen eind volgende week dat daar het meeste gedaan zal zijn.
Ook vanaf volgende week zouden onze buitenmuren een kleurtje krijgen, dan wordt de crepie aangebracht. We hopen maar dat het schitterende weer nog even blijft duren. Dan kan er ook verder worden gewerkt rond het zwembad.
Eindelijk nog eens tijd om wat foto's te plaatsen. Ze zijn dus begonnen met de binnenafwerking van le Galeau. Electricien en loodgieter moeten wel af en toe wachten op de plakkist. Die ziet het nog altijd zitten en zegt eind volgende week klaar te zijn met de grove afwerking.
De dakwerkers zijn maandag begonnen, en dit is het resultaat na 3 dagen. Niet slecht he. Morgen foto's van de andere zijde nemen, want het is een beetje gezichtsbedrog.
Gisteren waren ze dus klaar met het opmetsen van de toren. De metser is dus klaar met alles, enkel nog de vensterbanken placeren voordat de ramen geinstalleerd worden. De dakwerkers kunnen maandag den 18e beginnen.
Deze morgen zag alles wit. En het is nog steed hevig aan het sneeuwn Kinderen en hondjes blij.
De werkzaamheden gaan goed vooruit. De metser moet nu nog enkel de verdieping (toren) opmetsen en de vloerplaat voor de verdieping gieten. Aan het zwembad moet hij de muren nog volgieten met beton.
Hoplijk is dit allemaal tegen eind volgende week klaar.
Dan kunnen rond 18 januari de dakwerkers komen die een 3-tal weken werk hebben. Hopen dat het dan droog is en blijft en geen sneeuw.
Gisteren en vandaag hebben ze het zwembad gemetst en ook de betonnen balken geplaatst waar de bovenverdieping (toren) komt. Morgen zullen ze daar beton op gieten en ook de zwembadrand opvullen met beton. Op de 2e en 3e foto kan je zien hoever de nieuwe gites liggen van ons huis en gite Lencouet.
en wat zien we .... Ze hebben goed doorgewerkt, de gehele benedenverdieping is bijna klaar. Dus moet het lukken om voor half januari de toren klaar te hebben , zodat direkt aansluitend de dakwerkers kunnen beginnen. We liggen dus een beetje voor op schema. Hier enkele foto's
Gisteren hebben ze de stenen gebracht. De metser gaat maandag 21 December beginnen. Volgens hem gaat hij nog altijd 20 Januari klaar zijn. Dan komt direkt de dakwerker en half Februari moet het dak er op liggen.
Nu alles voor een 2-tal weken laten drogen. Dan is het afwachten of ze nog voor kerst voortdoen (ik hoop het), ofdat hij na nieuwjaar er invliegt. Volgens de macon heeft hij 3 weken nodig voor het metselwerk.
Vandaag heeft de macon alles al klaargemaakt om morgen ook de bodem van het zwembad te gieten. Hij gaat wel snel. Eerste drie meter van het zwembad , maar 1 meter diep voor de kleine kinderen, daarna naar 1.8 m . Vide sanitair aan de gite le Galleau is ook al klaar.