Inhoud blog
  • Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    school
    economie
    27-01-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.


    link artikel : http://www.gva.be/cnt/dmf20160127_02092780/de-lijn-verkoopt-meer-dan-miljoen-sms-tickets-per-maand

    Bron : Gazet Van Antwerpen

    datum : 27-01-2016

    3woorden verklaren : -sms-ticket -> betaling via een berichtje ipv met een busticketje

                                       - biljetverkoop -> betaling met geld aan de buschauffeur zelf

                                       - vervoerbewijzen -> een bewijs dat je betaald hebt om de dienst te mogen gebruiken


    samenvatting : De sms-tickets worden steeds meer populairder. Er worden meer dan een miljoen sms betalingen gedaan in een maand tijd.

                             Het sms-ticket is goedkoper dan de betaling bij de chauffeur zelf. Daarom is het biljetverkoop bij de chauffeur meer dan gehalveerd!


    eigen mening : Ik vind het sms-ticket heel gemakkelijk. Je hoeft je geen zorgen te maken over dat je wel genoeg op dat witte kaartje zou staan hebben.

                             De sms betaling is ook meer voor deze tijd. Iedereen zit toch op hun smartphone dus is het gemakkelijk om even een berichtje te sturen.

                            Nu kan je ook gemakkelijker controleren of je wel hebt betaald. En voor de bus/tram chauffeurs is dit ook gemakkelijker. Ze kunnen direct

                              doorrijden ipv te moeten blijven wachten tot dat iedereen betaald heeft. Want zo gaat de bus te laat komen en misschien wel een ongeluk voorhebben

                              doordat hij de zones heeft moeten intypen ipv de sms betaling. Ik vind dit een slimme oplossing!

     

    27-01-2016 om 15:25 geschreven door Laurie Van Der Dood  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    23-10-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.oktober 2015

    bron:  Belga door redactie

    datum: 23-10-2015

    economische begrippen: - radicaliseren --> grote veranderingen dat steeds meer mensen willen  

                                            - fenomeen --> iets bijzonders (verschijnsel)

    samenvatting:  De regering is het eens geraakt over de verdeling van 1 miljoen euro over de 10 gemeenten en steden, voor de projecten tegen radicalisering. Dit alles plus de

                             jaarlijkse 60.000 euro. De bedoeling van deze projecten is het fenomeen radicaliseren op te krikken. Er werd een uitvoeringsbesluit genomen, om de mogelijkheid om identiteitskaarten

                             op te vragen wanneer deze mensen naar Syrië willen trekken, om daar mee te vechten. En dit voor een periode van 3 maand die slechts 1maal hernieuwbaar is.

    mening: mijn mening hierover is niet zo duidelijk. Ik vind het goed langs de ene kant dat ze zoveel hun best doen om deze mensen te helpen, en ervoor te zorgen dat ze niet terug

                  de "foute" richting uitgaan. Maar langs de andere kant moet je weten deze mensen hebben ook familie daar, waar ze van houden. Ik kan ook wel verstaan dat deze eventueel terug willen

                  naar Syrië voor hun familie misschien de laatste keer kunnen zien. Dan zou ik het niet accepteren dat ze hun identiteit zouden afnemen omdat ze terug naar Syrië gaan.


    waarom?: Ik heb dit artikel gekozen omdat het me als eerste opviel. Ik ben niet veel bezig met de actualiteit, maar ik vond dit toch wel iets belangrijk. Niet alleen om het geld dat ermee

                     gemoeid is, maar ook om die mensen een beetje meer te begrijpen langs hun standpunt.



    23-10-2015 om 21:52 geschreven door Laurie Van Der Dood  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    15-09-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.september economie

    bron : Gazet Van Antwerpen -> Belga

    datum : 15~09~5015

    samenvatting : De groei van het beschikbaar inkomen van de gezinnen, bij het begin van de financiële crisis, is in België stilgevallen.

    De Oeso vergeleek de economische groei  met de  groei van het beschikbaar inkomen in de periode van 2007-2015.

    De bbp groeide toen met 3,2% voor alle landen van de Oeso. Het beschikbaar inkomen groeide evenals met 8,1%, dit komt door de weerstand van de gezinnen tegen de crisis dankzij meer begeleid van de overheid. België ging in doe periode lichtelijk achteruit met 0,3%, terwijl  het beschikbaar inkomen van de gezinnen hetzelfde bleef.

     In het eerste kwartaal was er zelfs een achteruitgang van 0,9% van dat inkomen, terwijl er voor de hele Oeso een vooruitgang was van 0,8%.


    begrippen : Oeso =  Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling

                     : bbp= economische groei


    eigen mening : Ikvind dat dit artikel wel informatief is maar eigenlijk niet echt van toepassing voor ons land beter te laten denken.

    Je ziet alleen maar dat België zijn geld niet goed begeerd. Het verbruik van ons is niet ontzettend groot want we zijn maar een klein landje. Maar ik vind dat we ons geld teveel opdoen aan onnuttige dingen.

    Ze willen nu bv de vluchtelingen helpen, ze geven hen een leefloon (wat ik dus al niet goed vind) en kleren gratis eten env... Maar zei gooien het gewoon weg en laten het eten verrotten. Steek jullie geld in iets anders dan onnuttige dingen, spaar wat.


    waarom dit artikel ?

    Ik heb dit artikel  gekozen omdat het over de economische toestand gaat van de Oeso.. ik vond het wel interessant en daarom dat ik het ook post


    15-09-2015 om 19:21 geschreven door Laurie Van Der Dood  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 20/02-26/02 2017
  • 09/01-15/01 2017
  • 28/11-04/12 2016
  • 24/10-30/10 2016
  • 26/09-02/10 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 25/01-31/01 2016
  • 19/10-25/10 2015
  • 14/09-20/09 2015

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs