Zaterdag: bezoek aan galerie Lafayette
Zaterdagmiddag had ik met Ann afgesproken om samen te lunchen en nadien een bezoekje te brengen aan een van de grooste winkelcentrums in Parijs, galerie Lafayette. Een winkelcentrum met wel zeven verdiepingen! Waarvan de zevendste een uitzicht biedt over Parijs. In de zomer is er zelf een terras maar dit was nu gesloten. Vanbuiten lijkt het niet zo spectulair en zeker niet zo groot. Maar eens je binnen komt, amai! Echt grand luxe!

De kerstversiering was al aangebracht en midden in het centrum stond een waanzinnig grote boom, versierd met swarovski kristallen, met net daaronderen een hele etage van dolce & galbana parfums. Echt top gewoon! Op de eerste verdieping vind je er dan ook alleen maar verzorgingsproducten en handtassen, een beetje zoals bij ons in de inno in feite maar dan net wat chiquer. Zo vind je er specifieke standjes van chanel of gucci. De damescollectie vind je dan op de tweede, derde en vierde verdieping (heb niet gekeken waar je de mannencollectie is, ;) ). De vijfde verdieping is werkelijk HET paradijs voor kinderen. Zo veel soorten speelgoed heb ik nog niet bijeen gezien, echt fenomenaal! Ik wou dat ik terug een kindje was en dan met mijn ouders naar daar ging J. De kerstman was er ook, maar het was tamelijk duur voor een foto (20). Maar als men zusje komt in december dan gaan we wel een nemen, dan deel je het door twee.

|

|
Of ik iets gekocht heb? Wel ja..., wat doe je in zo een shoppingcentrum? Alleen maar kijken is wat nutteloos niet? Ik was op zoek naar een typisch Frans merk, zo iets wat ik niet in België kan vinden en... ik heb het gevonden. Ik heb een wollen rokje gekocht en een rode pull van het merk: sinéquanone. Dus mijn dag was goed.
Maar in feite, moet je dit eens bezoeken niet alleen voor het shoppen maar ook om de pracht van het gebouw te bekijken. Mij doet het denken aan een opera, zo met die balkons. (zie foto).
Na al het shoppen, hadden Ann en ik verschikkelijk dorst. Het was echt snikheet binnen! En in de winter, ben je meestal warm gekleden dus ik zweette echt voor dood J. Gelukkig kun je op de zesde verdiepingen, iets drinken. (Angelina is ook aanwezig in de dit shoppingcentrum, maar dat is voor een andere keer: J ). Ik genoot nog van een frozen yoghurt alvorens de metro te nemen en terug te keren naar mijn appartementje en Ann nam een tasje thee.
Kortom, een gezellige zaterdag in Parijs
10-11-2012 om 00:00
geschreven door Aurélie 
|