Een perfecte aanval via een snelle omschakeling van de verdediging naar de aanvallers zorgde al in de 2e minuut voor het eerste KVK-gevaar maar Jonas kraakte zijn schot.
Kort daarop kreeg Bob na een infiltratie over de flank de bal centraal aangespeeld binnen het strafschopgebied maar hij talmde net iets te lang om af te drukken.
In de 9e minuut bediende Bjarne Joppe mooi met een diepe bal waardoor die alleen op de doelman kon afgaan en scoren.
GBA schoot wakker en stak een eerste maal hun neus aan het venster met een bal op de paal.
KVK kreeg het – o.a. door de man-meer-situatie van GBA op het middenveld - wat moeilijker en moest noodgedwongen ruimte weggeven.
VeeKaa loerde vooral op de snelle counter en probeerde zo GBA te verschalken.
In de 21e minuut kon het een steal plegen na slecht uittrappen van de GBA-doelman maar die herstelde zijn fout met een prima redding.
Net voor de rust haalde KVK nogmaals de GBA-achterlijn maar er was niemand voor doel om af te werken.
In blessuretijd kreeg KVK een koude douche want het kreeg (onterecht wegens buitenspel) nog de 1-1 te slikken.
Ook de GBA-supporters waren formeel: minstens 2 meter buitenspel Â…
Tijdens de 2e helft zouden het vooral de bezoekers zijn die de hoofdrol opeisten.
GBA was feller in de duels en drukte nu duidelijk zijn stempel op het spel.
De bezoekers zetten de KVK-verdedigers Jari, Emmerson, Kenneth en Lennert onder druk maar ze hielden, samen met doelman Guillaume, voorlopig stand.
De GBA-druk hield aan en zou resulteren in een strafschopfout: 1-2 in de 47e minuut.
KVK vermande zich en ging toch nog op zoek naar de gelijkmaker.
Clemens legde aan maar de GBA-doelman redde.
In de 58e minuut kreeg KVK loon naar werken toen Bjarne een hoekschop van Dries kon binnen koppen.
De slotminuten zouden nog razend spannend worden en beide teams hadden in de 2 resterende minuten nog recht op een strafschop.
Einduitslag: 2-2.
Een verdiend gelijkspel voor KVK op basis van een sterke 1e helft.
Speelden: Guillaume – Lennert – Emmerson – Sabri – Leo – Emiel – Clemens – Bob – Joppe – Jonas – Bjarne – Jari – Kenneth - Dries
KVK gaf gaandeweg meer en meer ruimte weg en liet de thuisploeg in de wedstrijd komen.
De druk van Lokeren nam toe maar Jari, Ian, Sabri en Lennert hielden voorlopig alles netjes gesloten.
In de 17e minuut kwam de gelijkmaker er dan toch: een bal werd slecht ingespeeld en kwam in de voeten van 1 van de thuisspelers.
Die legde aan, miste zijn schot volledig maar hun flankaanvaller was rapper op de bal en kon Brent verschalken.
De match verliep verder evenwichtig met veel middenveldvoetbal.
In de 24e minuut kon Joppe een uittrap van de doelman onderscheppen en alleen op doel af gaan.
Hij werd echter onderuit gehaald: volgens de scheids gebeurde dit buiten de 16 terwijl enkele goedgeplaatste KVK-supporters de fout duidelijk binnen het strafschopgebied zagen.
Bob trapte de vrije trap goed op doel maar hun doelman kon redden.
KVK begon gretig aan de 2e helft: in de 33e minuut kon Bjarne zich op snelheid doorzetten en knalde Clemens op doel.
Het duurde tot 10 minuten na de rust vooraleer Lokeren iets liet zien: dit gebeurde via een hard schot uit de 2e lijn maar Brent redde prima.
Kort daarop kwam KVK goed weg toen de thuisploeg de bal op de lat mikte.
VeeKaa dreigde nog een keer na een snel genomen vrije trap maar hun dekselse centrale verdediger zat er opnieuw tussen en kon ontzetten.
De thuisploeg was nog 1 keer gevaarlijk toen ze van dichtbij de bal naast kopten.
De match liep op zijn einde en beide partijen leken vrede te kunnen nemen met een billijk gelijkspel.
Lokeren trapte echter in de slotminuut een vrije trap van op zoÂ’n 25 meter onhoudbaar in doel.
Onze jongens zetten in blessuretijd nog een slotoffensief in en hadden nog de gelijkmaker aan de voet: Bjarne werd in de diepte gestuurd en kon alleen op doel gaan maar hij besloot jammerlijk op de doelman.
KVK was op basis van het geleverde spel minstens de evenknie van Lokeren en speelde een verdienstelijke partij.
Het kreeg echter helemaal niet het gelijkspel waar het recht op had!
Ik heb vandaag een mailtje gekregen van de krant dat er geen verslagen meer gepubliceerd worden. Dit is voor ons geen probleem want jullie kunnen nog altijd het verslag lezen op onze blog en op kvkjeugd bij de berichten. groetjes Saskia.
KVK onderging in hun eerste streekderby van het seizoen duidelijk de wet van de sterkste. Moeskroen was in alle compartimenten de betere ploeg en hield de volle 3 punten thuis. VeeKaa slaagde er enkel in om tijdens het eerste kwart van de wedstrijd een vuist te maken en voor ietwat weerwerk te zorgen.
Kortrijk kende opnieuw een ongelukkige wedstrijdstart want het gaf al na 2' de 1-0 weg. Onze jongens spoelden deze kater weg en probeerden via de flanken de thuisverdediging te bestoken. In de 5e minuut leverde dit een hoekschop op waarbij Emile de bal net naast kopte. Kort daarop was er een goede redding nodig van Guillaume om de 2-0 te vermijden. Na 11 minuten kon Joppe zich op rechts nog eens losmaken van zijn verdediger en voor enig gevaar zorgen. Excelsior nam van dan af het heft opnieuw volledig in handen: de thuisploeg was krachtiger en altijd een tikkeltje sneller op de bal dan de onzen.
In de 20e minuut zou Moeskroen de score verdubbelen. Net voor de rust werd het ei zo na 3-0 maar hun linkerflankaanvaller werd door Louis prima naar de zijkant gedreven waardoor de hoek te scherp werd om te scoren.
KVK had ook de pech dat het aan de rust 2 gekwetsten telde: Kenneth en Joppe moesten vroegtijdig de strijd staken. Tijdens het begin van de 2e helft streed KVK voor wat het waard was: middenvelders Bob, Emmerson en Emile werkten hard maar moesten hun meerdere erkennen in de fysiek sterkere tegenstanders.
Na 10' in de 2e helft lag slecht uitverdedigen van KVK aan de basis van de 3-0. Moeskroen bleef KVK bestoken en bleef voor doelgevaar zorgen maar de KVK-verdediging hield voorlopig stand. KVK kende ook wel wat meeval toen 2 keer een bal van Moeskroen op de lat belandde. Enige tijd later zou het uiteindelijk toch nog 4-0 worden. Kortrijk was net voor het eind van de wedstrijd nog 1 keer gevaarlijk toen Jonas vanuit de 2e lijn op doel schoot. Kortom, een terechte (maar een te zware) nederlaag tegen een fysiek sterkere ploeg waarbij de onzen enkel tijdens het begin van de 1e helft een opflakkering kenden.
Op naar de volgende match met de wetenschap dat onze jongens beter kunnen dan dit.
Speelden: Guillaume - Louis - Kenneth - Sabri - Dries - Emile - Emmerson - Bob - Bjarne - Joppe - Jonas - Leo - Jari - Ian
KVK mocht zijn eerste uitwedstrijd spelen op het veld van Cercle. Het kreeg er in de mooie zomerzon onmiddellijk een koude douche want al na 2' stond het 1-0. De 1e helft van Kortrijk was niet goed: krampachtig, slordig, overhaast, veel balverlies, slechte passes, ... De ploeg was duidelijk niet in goede doen. In de 17e minuut kreeg KVK een unieke kans om gelijk te stellen via strafschop. De bal ging echter ver naast. Op slag van rust kon de thuisploeg via een snelle uitbraak de score verdubbelen. De KVK'ers kwamen uit de kleedkamers met de wetenschap dat ze veel beter konden dan hun 1e helft. En inderdaad, we zagen na de rust van meet af aan een veel gretiger KVK: de ploeg toonde 'grinta' en ging er de volle 100% voor.
Hun inzet werd al vlug beloond want in de 34e minuut lukte het al de aansluitingstreffer. KVK dwong 3 opeenvolgende hoekschoppen af en bij de 3e hoekschop was het raak: de thuisploeg kon niet ontzetten en 1 van de onzen kon de bal tegen de netten prikken.
Kortrijk bleef het gaspedaal verder indrukken en maakte het de thuisploeg knap lastig: Cercle werd op zijn eigen helft gedrukt.
De aanhoudende KVK-druk resulteerde in doelkansen en hoekschoppen maar de afwerking stond voorlopig nog niet op scherp. In de 45e minuut had KVK de gelijkmaker aan de voet maar de bal ging van dichtbij nipt naast. Het was jammer dat het pressievoetbal van de KVK-youngsters niet werd beloond met (de nochthans verdiende) gelijkmaker. Na 50 minuten zag KVK de wedstrijd opnieuw kantelen en slaagden de groenzwarten er in om opnieuw in beeld te komen. KVK kwam kort daarna goed weg toen een pegel op de lat belandde. 5 minuten voor affluiten kreeg KVK de doodsteek toegediend toen de Cercle-spits een misverstand achteraan afstrafte en de 3-1 scoorde.
Kortrijk begon nog aan een slotoffensief maar kwam niet meer tot scoren. Net voor het eindsignaal werden de KVK-boys (voor de 2e wedstrijd op rij trouwens!) een zuivere penalty ontnomen toen de scheids in tegenstelling tot alle aanwezigen geen fout zag op 1 van onze aanvallers.
Een bittere nederlaag voor onze ploeg die op basis van hun inzet en karakter tijdens de 2e helft minstens een gelijkspel verdienden.
Speelden: Guillaume - Ian - Louis - Kenneth - Lennert - Emile - Clemens - Emmerson - Joppe - Jonas - Leo - Dries - Sabri - Bjarne
KVK mocht in zuiderse omstandigheden zijn 1e competitiematch spelen op de gloednieuwe kunstgrasvelden op Stade. De thuisploeg vond in de aanvangsfase moeilijk zijn draai en moest toezien dat Charleroi een paar keer gevaarlijk kwam opzetten.
Naarmate de wedstrijd vorderde, raakten de onzen stilaan op kruissnelheid en slaagden ze erin om het evenwicht te herstellen en een paar goeie acties op poten te zetten.
De toenemende KVK-druk resulteerde halfweg in 1-0: na een prima combinatie werd er keurig afgewerkt. Kort daarop scoorden de Carolo's op een diefje de gelijkmaker: dit gebeurde na het kort nemen van een hoekschop. KVK liet zich door dit tegendoelpunt niet uit zijn lood slaan en ging op zijn elan door. Het trok alle registers open en creeërde 2 open doelkansen maar kon deze jammer genoeg niet verzilveren. De bezoekers - die er trouwens bij momenten heftig invlogen - benutten daarentegen wel de enige kans die zij nog voor de rust kregen waardoor er werd gerust met 1-2.
De supporters zagen een strijdvaardig KVK uit de kleedkamers komen. Het begin van de 2e helft was evenwichtig met veel werkvoetbal op het middenveld en een paar kleine kansen aan beide kanten.
De zebra's bleven ook na de rust balanceren op de grens van agressief en onsportief spel - waarbij een paar KVK'ers serieus werden aangepakt - met een paar gele kaarten tot gevolg.
Hierdoor moest ook KVK met 10 man verder. De wedstrijd bleef nog reuze spannend tot het einde maar er werd niet meer gescoord. KVK kreeg wel nog een mooie kans om de kers op de taart te zetten maar miste nipt. In de slotminuut werden onze jongens nog een 2e penalty onthouden door de referee toen 1 van onze aanvallers duidelijk foutief werd gehaakt in het strafschopgebied.
Het was vooral Charleroi dat tevreden mocht zijn met de puntendeling. Vooral in de 2e helft zagen we een strijdvaardig en karaktervol KVK.
Speelden: Guillaume - Jari - Ian - Kenneth - Leo - Emile - Clemens - Bjarne - Joppe - Jonas - Dries - Brent - Lennert - Emmerson - Sabri
De kledijpaketten kunnen afgehaald worden maandag17/08 in de receptiezaal van 17u tot 19u. Wie na 30/06 betaald heeft gelieve u betalingsbewijs mee te brengen.