Fotograaf autodidact. Doet aan fotografie sinds 1979 in de Brusselse Postfotokring en sinds 1992 in de Duffelse fotokring. Maakt zwart-wit foto's in de donkere kamer. Zijn foto's werden aanvaard in binnen- en buitenland.
Vera De Preter
Academie voor Beeldende Kunsten te Mechelen - Hoger Instituut voor Schone Kunsten te Antwerpen - Schule des Sehen (Kokoschca). Zij won de prijs Karel Verlat.Tentoonstellingen: in de Singel - Jordaenshuis - de Zoo te Antwerpen - Luchtbal - De Lindepoort - Elewijt Center e.a. Zij heeft jaren ervaring als graficus - decors ontworpen - covers voor boeken en cd's - tekeningen gemaakt van kinderkleding als presentatieboek.
Rozalia Schits
Reeds van kinds af was ik bezeten van tekenen en schilderen. In 1990 kreeg ik de gelegenheid lid te worden van Kunstkring 't Steen uit Elewijt. Sindsdien neem ik deel aan tentoonstellingen.
Dirk Huyghe - Marina Stas
De natuur blijft voor ons beiden een blijvende inspiratiebron. De keramische sculpturen zijn vrijstaande creaties, die van ver gewone vaas- en potvormen lijken, maar pas van dichtbij hun geheim onthullen. Hun binnenste bevat een gecompliceerde en fascinerende inhoud. Andere beelden tonen dan weer meteen perfect wat ze zijn: verticaal opgebouwde objecten, met een bedrieglijke beweeglijkheid, maar versteend uiteinde. Een beweeglijkheid die je ook terugvindt in de muurdecoraties. De beelden krijgen telkens een pastelkleurige glazuur. In het grafische werk krijgt de boom een prominente plaats. De recente werken zijn creaties in een sobere en uitgepuurde stijl. Ze krijgen ook een religieuze dimensie en de bijgeschreven teksten vormen een essentieel onderdeel van de tekening. De etsen doen denken een Japanse prentkunst.
Geïnspireerd door kleuren,vormen,structuren,schaduwen,ruimtes en architectuur.
Elk nieuw werk is een avontuur van zoeken naar vorm,eenvoud,sfeer en rust.
Rombaut van 't Veld
te gast bij Huyghe Dirk en Stas Marina, Bornputstraat 1 te 1982 Elewijt.
Volgde tekenles aan de academie te Mechelen, aquarel in de Portaelsschool te Vilvoorde en volgt daar nu het atelier schilderkunst.
Stelt tijdens de kunstenaarsroute 2008 enkele van zijn acryl- en olieverfschilderijen tentoon.
't Creatiefje
Josine Lauwers: Kantklosser bij de Margrietjes en Patchen bij de HobbyPatchers
Roza Maesschalck : 3 D kaarten, vooral rond voetbal logos geleerd bij HobbyPatch
Alida OpdebeeckWenskaarten borduren en 3 D kaarten
Marie José Van Hummelen: Tentoonstelling van enkele patchworkdoeken
Anne Van Holen: Fijn kantwerk, allemaal handwerk
Maria Maerevoet: Temari Ballen een japanse techniek
Willy Aspeslagh
Tekenen deed ik al op jonge leeftijd maar volop schilderen kwam er maar na vele bezoeken aan tentoonstellingen in binnen en buitenland.
Ik breng menselijke figuren en stadsgezichten uit alle werelddelen op doek en glas en dit in felle klueren die mijn temperament uitdrukkelijk verraden.
Ik mocht steeds rekenen op veel belangstelling bij de verschillende tentoonstellingen waar ik kan aan deelnam o.a. in Brussel (De Vlaamse Gemeenschap) Blankenberge, Willebroek en Kunstenaarsroutes.
Took
Ik heb vroeger geëxposeerd in d'Oude School en in zaal Alcazar in Weerde en in de Schranshoeve in Eppegem. Schildert voornamelijk landschappen en portretten in olieverf maar evenals gekenmerkt in andere stijlen met stof, potlood enz. in abstractie of expressionisme
Sam Vanhoovels
graffiti kunst
Ik ben een 22 jarige student schilderkunst aan de Sint-Lucas hogeschool te Gent. Ik werk met graffiti, en specifiek met stencils. Met mijn werken probeer ik een kritisch beeld te scheppen van de moderne samenleving, zonder een bepaald standpunt in te nemen. Mijn onderwerpen zijn sterk uiteenlopend, soms grappig, confronterend, tegenstrijdig of shokerend maar in hun totaliteit vormen ze een persoonlijk beeld van onze westerse maatschappij. Ik tracht met mijn deelname aan de Kunstenaarsroute om enerzijds een jong publiek te bereiken en hun te stimuleren om zelf aan soortgelijke projecten deel te nemen en anderzijds om een groter publiek te bereiken en hun beeld van graffiti te verruimen waardoor de grens tussen kunst en vandalisme misschien voor sommigen zal vervagen.
Hij volgde les aan de kunsthumaniora te Lier, daarna aan het Sint Lucas instituut en aan het hoger instituut voor beeldende kunsten Sint Maria te Antwerpen. Hoewel hij beroepsmatig geen raakpunten heeft met zijn opleiding, liet het tekenen hem nooit. Tweejaarlijks is hij blijven deelnemen aan groepsexposities. Hij legde zich vooral toe op het landschap en portrettekenen in pastel en aquarel. Houtskool is over de jaren zijn geliefkoosd materiaal geworden en dan vooral met het "landschap" als inspiratie waarbij " licht" en " (atmo) sfeer" zeer belangrijk zijn.
Omer Van Damme
Olieverfschilderijen
Studies gedaan aan de Kon. Academie van Mechelen. Verschillende prijzen en selecties in binnen- en buitenland o.a. Axa tentoonstellingen, Dublin, Lissabon, Rotselaar, Grimbergen. Bestuurslid van de Kon. Lucasgilde Mechelen. Leraar van 1984 tot 1998 in het Atelier Karel van Vlaanderen te Boom.
Jean Verheulpen
Heel mijn leven teken en schilder ik met veel plezier. Ditmaal stel ik mijn olieverfschilderijen van voornamelijk landschappen tentoon.
Nathalie De Vis
Ik stel mijn zelf ontworpen wenskaarten tentoon alsook foto's op canvas (doek). De natuur zal ook deze keer weer centraal staan.
Mieke Peetermans
-Oud lidKUNSTKRING T STEEN
-Ik vind her fijn om mijn fantasie te gebruiken in het maken van beeldjes en versieren van boeken
Viviane Tordeur
Geboren te Anderlecht 5-7-1951.
Enkele jaren opleiding in kunstkring te Weerde .
Vijf jaar academie te Mechelen .
Werken in acryl en pastel .
Locatie kunstenaarsroute :Damstraat 169 te Weerde .
Marie-Louise Van Steenwinckel
Geboren te Zemst- Laar 7-9-1937.
Enkele jaren opleiding genoten van kunstschilder Stef Neveux.
Vijf jaar academie te Mechelen .
Werken in olieverf , pastel en houtskool .
Locatie kunstenaarsroute : Damstraat 169 te Weerde.
Luc Vandensande
Sint Lucas Instituut Brussel Potlood tekeningen en pastelschilderijen Tentoonstellingen in Mechelen, Machelen en Vilvoorde
Na een jaar onderbreking zijn ze er weer. Met meer dan 60 kunstenaars, al dan niet met een grote K, willen inwoners van Zemst tonen wat ze in hun mars hebben. Twee dagen, op zaterdag 30 en zondag 31 augustus, tussen 11 en 19 uur kan je op gemeenschappelijke locaties en bij verschillende mensen aan huis, zien welk een artistiek talent ze tentoon spreiden. Ze verwachten u uiteraard allemaal. Enerzijds om u een aangenaam tijdverdrijf te bezorgen, anderzijds om uw waardering te horen over hun inspanningen. VVV Toerisme Zemst zorgt voor de organisatie. In een brochure zijn alle deelnemers opgenomen en een kaart waarmee je wegwijs geraakt en zelf kan uitmaken waar je of met de wagen, of te voet of per fiets naartoe wil. Die brochure kan je die dagen krijgen aan de dienst onthaal van het gemeentehuis. De ”Kunstenaarsroute'' laat je naast het kijken naar kunst ook toe nader kennis te maken met je gemeente. Kunstenaars en mensen van VVV Toerisme hopen u met deze organisatie een aangenaam tijdverdrijf te kunnen bezorgen en je her of der te mogen verwelkomen. Hiernaast vind je een overzicht van de kunstenaars en een voorbeeld van hun creaties.
Enquete m.b.t. Cultuurbeleidsplan 1. Op welke manier vindt u dat de gemeente de lokale individuele kunstenaars kan ondersteunen (bvb. op vlak van infrastructuur, logistieke ondersteuning, informatie, subsidies, promotie,...)? 2. Wat moet de rol en functie zijn van de dienst Cultuur en Vrije Tijd binnen de gemeente Zemst? 3. Hebt u opmerkingen of prettige ideeën die een positieve bijdrage kunnen leveren tot het cultuurbeleid van onze gemeente? Gelieve uw antwoorden te mailen naar cultuur@zemst.be. Alvast bedankt voor uw medewerking!