Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Zoeken in blog
Beoordeel dit blog
De Kometen
Leefgroep 5 Freinetschool 't Hinkelpad
Bornem
13-10-2009
kometennieuws
Het derde nummer van het Kometennieuws is klaar. Vandaag werden de eerste exemplaren aan de schoolpoort verkocht. Je kan onze klaskrant ook even bekijken via deze blog.
Vandaag (12/10/09) hebben we ons eerste project gekozen namelijk : Welke rechten hebben dieren? Vrijdag gaan we naar een hondenkennel in St-Amands. Later vertellen we meer. Dinsdag gaat het 6de naar De Linde voor een Einstein project. Ook gaan we corresponderen met de school : de Speelplaneet. Vandaag schrijven we onze eerste brief naar hen. Ook is het vrijdag schrijf-ze-VRIJdag. Dan schrijven we met heel de lagere school brieven. Dit keer doen we dat voor mensen in Nairobi. Jullie krijgen waarschijnlijk nog een briefje. Komen schrijven is dus de boodschap! Het wordt een drukke week.
Weten jullie nog wanneer we ve vertelden van onze waterschildpad Cesar? We hadden een onderzoekje van "Hoe weet je of een waterschildpad een mannetje of een vrouwtje is?" Cesar is toch geen jongen. Maar een meisje! Zo hebben we het ontdekt dat het een meisje is: een vrouwtje heeft een kleine smalle staart een mannetje heeft een dikke staart. En een vrouwtje heeft Gele of Bruine ogen, een een mannetje Rode of Oranje ogen. Ook aan de buik is er een verschil. Een vrouwtje heeft een smalle buik en een mannetje niet., We hadden de naam Fransje gekozen maar dat deed ons te veel denken aan Fransje van vorig jaar. Dus we hadden 3 namen gevonden "Françoise", "Francine" en "Fransje". We hadden uiteindelijk "Françoise" gekozen.
We hebben ook 2 nieuwe klasdieren gekocht. Het zijn 2 wandelendetakken. Hieronder kan je ze zien: Ella & Björn
De marsmannetjes hebben een nieuw klas dier, 2 konijntjes. en dan had Sven het idee om voor ons ook een klas dier te nemen. We hebben in de kring allerlei ideetjes opgegeven, en Lotte had nog een waterschildpad die weg moest. Sinds gisteren 29/9/09 hebben we een waterschidpadje in de klas !!! Hij had nog geen naam dus zijn we weer in de kring gaan zitten en hebben we weer ideetjes opgegeven. We zijn uitgekomen bij de naam: Cesar! Omdat ze in de Aveve nog wandelende takken verkopen, wil sven er nog enkele in de klas. Shauni en Luna
Zaterdag was het klusdag. Kinderen en ouderen hebben goed geholpen! Het KLUS-team was er natuurlijk ook bij! Ze hebben de poort en het hek geschilderd. Ze hebben de geitjes verzorgd en hun hok opgekuist. Zondag was er niets te doen.
Voor godsdienst hebben we sinds vandaag een nieuwe juf. Het is een leuke juf. We hebben al veel geleerd. Bij zedenleer hebben we het vandaag gehad over schelden.
Bjorn heeft zopas onze klaskas geteld. We hebben nu 132 euro in onze kas, dankzij de verkoop van ons Kometennieuws! Bedankt lezers!