Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Zoeken in blog
Beoordeel dit blog
De Kometen
Leefgroep 5 Freinetschool 't Hinkelpad
Bornem
20-09-2010
De Kometen zitten vol talent ! ! !
Beste bloggers,
Onze klas zit boordevol talent. We maakten speciale Bert en Ernie talentenwijzers. Daarop kunnen allerlei talenten komen zoals: opruimen, respect voor materiaal , respect voor elkaar, hulpvaardigheid, kunnen werken met de computer, enz... Het is de bedoeling dat iedereen zoveel mogelijk talenten bekomt. Elke Komeet zit immers vol talent. We proberen dat talent naar boven te laten komen.
Wij hebben deze week met de axendieren gespeeld. We speelden telkens op het einde van de dag poppenkast voor de hele school. De kleuters waren er gek op! We speelden met : de poes, de leeuw, de wasbeer, de bever, de pauw, de kameel, de uil, de schildpad, en de havik. Het was heel erg leuk.
Ziezo. De vakantie ligt alweer achter ons en we zijn al enkele dagen terug op school. Klaar om het nieuwe schooljaar aan te pakken. We maakten alvast vier heerlijke quiches klaar als afsluiter van de eerste school (halve) week. Een quiche maak je met eieren, melk en heel veel groenten. Het is een soort groententaart in kruimeldeeg. Heel lekker en ook heel gezond. Alle groenten, courgette, tomaten, wortels, kruiden, uien, brachten we zelf mee uit onze eigen tuin. Perfect dus!
Donderdag kregen we nieuwe krukjes voor de klas. Dertien zwarte en dertien witte. We moesten ze wel zelf nog in elkaar stoppen. Dat lukte vrij goed als je het plannetje correct volgde. De krukjes lijken wat op een peper- en zoutvaatje. Met de nieuwe krukjes maken we elke dag onze kring.
Twee weken na onze intrede in onze spiksplinternieuwe klassen, beginnen we het zowat gewoon te worden. Onze klassen zien er picco bello uit. Groot ook. Soms raken we nog wel eens de weg kwijt, maar al doende leert men... Sinds deze week werkt ons Smartbord! Ongelooflijk wat je daar allemaal mee kan. Al is het ook nog wat zoeken hoe je er mee werkt, maar al doende leert men ... We maakte deze week ook een leuke verassing voor onze mama's. We verklappen nog niet wat, maar het was soms niet gemakkelijk om rustig te blijven en de zenuwen onder controle te houden, maar al doende leert men...
Dinsdag 23 maart zijn we op bosklassen vertrokken met de trein. Toen we aankwamen in Lokeren moesten we ongeveer nog een kwartiertje stappen naar onze verblijfplaats: Het koetshuis in Het verloren bos. Wij sliepen in koetshuis en we aten in het kasteel. We hebben bosspelen gedaan, met een kompas leren werken, gaan zwemmen, speeltuin...
De laatste avond deden we ook nog een kampvuur in het echte 'koetshuis', en zongen we liedjes,en we mochten daarna snoep eten!!! Het was onze laatste bosklassen spijtig genoeg maar we vonden het heel leuk!
Hallo, Wij geven een projectvoorstelling over klimaat en energieverbruik. Het is op donderdag 4 februari 2010. Vanaf drie uur. Bij de Kometen in de containers. Freinetschool 't Hinkelpad Sint-Amandsesteenweg 224 2880 Bornem.
U hebt vast wel naar het nieuws gekeken toen het ging over de aardbeving in Haïti. De mensen hadden daar al niet veel en nu hebben ze niets meer. Dus heeft t' Hinkelpad een actie gedaan voor de mensen in Haiti, We hebben rond onze school rondjes gestapt van 700 meter. Veel leerlingen hebben er 15 gedaan en andere 12 enz.... onze klas had 272 rondjes in totaal ! Per rondje lieten we ons sponsoren. Zo haalde onze school een 2660 euro op! Hartelijk bedankt aan iedereen die sponsorde of stapte!
Wij zijn met de trein en nadien ook nog een eindje met de tram, naar naar het Ecologisch huis van Antwerpen gereden. daar hebben we allerlei dingen geleerd over water, energie, recyclage enzovoort. We leerden er hoe je energie kan besparen en ook hoe weinig natuur er nog maar over is in Vlaanderen. Per drie mensen hebben we nog maar 1,7 vierkante meter natuuroppervlak voor onszelf. Dat is echt wel weinig! We zagen ook dat je een heleboel land nodig hebt om uiteindelijk 1 kilogram vlees te produceren.Voor een brood van 800 gram heb je veel minder nodig!. Erg interessant was ook het waterverbruik. Weet je hoe veel water je gebruikt om het toilet door te spoelen? 280 liter op één week. Dat moet toch veel zuiniger kunnen!
Wij hebben een nieuw project rond de vraag : Hoe kunnen we zuiniger met energie omspringen? We hebben al een hele boel vragen.
* Hoeveel energie kunnen we in onze klas besparen? * Hoe wordt energie uitgedrukt? * Welke soorten energie zijn er allemaal? * Wat is het broeikaseffect? * Wat gebeurt er met ons klimaat als het broeikaseffect groeit? * Hoeveel ijs smelt er op de noordpool? * Wat is CO2? * Hoe werken zonnepanelen? * Wat kost energie? ...
Hebben jullie nog informatie? Stuur het ons dan via onze weblog of via hotmail.
We zijn maandag 30 november naar het verkeerspark geweest. Dat was in de garage van de politie van Bornem. Een agent heeft ons het parcours uitgelegd met verkeersborden, rotondes en verkeerslichten. daarna werden we in drie groepen verdeeld. De eerste groep ging op de fietsen. De tweede groep op de go-carts en de derde moest kijken hoe de andere twee groepen het deden. We leerden een belangrijke regel: STOPPEN - KIJKEN - PINKEN - WACHTEN. Op deze manier leerden we hoe we ons veilig in het verkeer kunnen begeven.
We zijn deze week begonnen met een nieuw project : Schaken.
Enkele kinderen in onze klas weten ongeveer hoe je moet schaken. Maar zij zouden het graag wat beter kunnen. Er zijn ook enkele kinderen die helemaal nog niet kunnen schaken. Tijdens dit project gaan ze vast en zeker leren wat de schaakregels zijn en hoe je te werk moet gaan. Er kwam ook een voorstel om tegen Laurence te schaken, maar dan in het echt. We zouden ons kunnen verkleden als echte schaakstukken zodat Sven tegen Laurence kan spelen in 't groot. Misschien gaan we ook schaken tegen onze correspondentieklas. Dat zou kunnen lukken wanneer we via mail telkens de coördinaten van onze zetten doorsturen. Zelf schaakspelen maken kan misschien ook. al lijkt ons dat wat moeilijk. Maar hier zullen we nog wat verder over nadenken. Vandaag (dinsdag) hebben we naar een film gekeken: Lang leve de Koningin. In deze film worden de spelregels van schaken heel goed en op een originele manier voorgesteld.
Je ziet het. Schaken is echt geen oude mannetjesspel!
Vandaag 9 november kwam profwielrenner Francis de Greef naar onze klas om te laten zien waarom een fietshelm zo belangrijk is. Hij zei ook dat hij zelf ook al een ongeluk heeft gehad door geen fietshelm te dragen. Dus het is eigenlijk heel belangrijk dat je een fietshelm draagt. Van Sven mochten we ook zelf wat vraagjes stellen aan hem. Het was heel leuk!
Ook was het vandaag de verjaardag van onze eigen Inaya! Ze heeft al een paar cadeautjes gekregen om dat ze 11 jaar wordt.
Wij werken rond het project: "Welke rechten hebben dieren?" Tijdens een stellingenspel kwamen we op een moeilijke vraag terecht. Je kan die vraag terug vinden in onze poll. Laat ons weten wat jullie er van vinden.
Het derde nummer van het Kometennieuws is klaar. Vandaag werden de eerste exemplaren aan de schoolpoort verkocht. Je kan onze klaskrant ook even bekijken via deze blog.
Vandaag (12/10/09) hebben we ons eerste project gekozen namelijk : Welke rechten hebben dieren? Vrijdag gaan we naar een hondenkennel in St-Amands. Later vertellen we meer. Dinsdag gaat het 6de naar De Linde voor een Einstein project. Ook gaan we corresponderen met de school : de Speelplaneet. Vandaag schrijven we onze eerste brief naar hen. Ook is het vrijdag schrijf-ze-VRIJdag. Dan schrijven we met heel de lagere school brieven. Dit keer doen we dat voor mensen in Nairobi. Jullie krijgen waarschijnlijk nog een briefje. Komen schrijven is dus de boodschap! Het wordt een drukke week.
Weten jullie nog wanneer we ve vertelden van onze waterschildpad Cesar? We hadden een onderzoekje van "Hoe weet je of een waterschildpad een mannetje of een vrouwtje is?" Cesar is toch geen jongen. Maar een meisje! Zo hebben we het ontdekt dat het een meisje is: een vrouwtje heeft een kleine smalle staart een mannetje heeft een dikke staart. En een vrouwtje heeft Gele of Bruine ogen, een een mannetje Rode of Oranje ogen. Ook aan de buik is er een verschil. Een vrouwtje heeft een smalle buik en een mannetje niet., We hadden de naam Fransje gekozen maar dat deed ons te veel denken aan Fransje van vorig jaar. Dus we hadden 3 namen gevonden "Françoise", "Francine" en "Fransje". We hadden uiteindelijk "Françoise" gekozen.
We hebben ook 2 nieuwe klasdieren gekocht. Het zijn 2 wandelendetakken. Hieronder kan je ze zien: Ella & Björn