Vandaag mocht Lou een Zwarte Pietje kleuren van de aftelkalender.
In de knutselhoek mochten we speelgoed kleven op de zak van Zwarte Piet
Er werd natuurlijk nog leuk gespeeld in onze stoomboot. De juf speelde ook mee als Zwarte Piet. Oei, oei, Zwarte Piet was doodziek. Hij had veel te veel snoepjes gegeten. Gelukkig waren de andere Zwarte Pieten er nog om hem te verzorgen...
Zie ginds komt de stoomboot... Vandaag hebben we met z'n allen een stoomboot gemaakt in ons klasje. De peuters mochten schilderen met de handen of met verfrollers.
Onze stoomboot krijgt al en beetje vorm. Zwarte Piet en Sinterklaas zijn ook van de partij!
Nog vlaggetjes eraan en onze stoomboot is helemaal klaar!!
Naar waar varen we?
Er moet natuurlijk ook getankt worden.
Jona mag vandaag het eerste prentje van onze aftelkalender inkleuren. Nu kunnen onze peuters goed volgen wanneer Sinterklaas in ons klasje komt.
Vandaag had onze juf een ballon mee die muziek maakt. Er zat namelijk een belletje in. Eerst mochten we ermee schudden en daarna mochten onze peuters hem heel stil aan elkaar doorgeven.
In de knutselhoek mochten we ballonnen schilderen
Nadien zongen we ook nog een liedje van een ballon.
In de namiddag mochten we puzzels maken en een prent kleuren van Sinterklaas en Zwarte Piet.
Morgen mogen de peuters eindelijk hun geschenkjes voor de grootouders mee naar huis nemen. Gelieve hiervoor een doos of een stevige zak mee te brengen. Onze peuters mogen morgen ook afgehaald worden aan ons klasje. Groetjes juf Marjan
Deze morgen speelden we een leuk spelletje met de bal. De peuters mochten de bal naar elkaar rollen op het volgende liedje. Bal bal ronde bal rollen rollen rollen Adam krijgt de bal
We knutselden nog een bal op een gekke manier! We legden een papieren bal in een plastic doos. Juf deed er verf bij en verschillende knikkers. De peuters mochten de doos heen en weer bewegen om zo onze bal te knikkerverven.
Na de speeltijd zijn we nog gaan turnen in de rode loop
Vandaag was onze juf niet in de klas, ze moest heel de dag werken rond preventie. Daarom kwam deze morgen juf Sarah in ons klasje en na de boterhammen mochten we in het klasje van juf Tinne spelen.
Heel de kleuterschool is vandaag weer bijeen gekomen in de zaal!
Janneke en Mieke waren er ook. Ze gingen op bezoek bij het rode en het blauwe huisje! In die huisjes wonen engeltjes die vertelden ons elks iets over hun kleur.
Rode elfjes zijn sterk en stoer, ze zijn flink en werken graag. In het rode huisje is een boosheidshoekje, daar mag je boos zijn, stampvoeten en razen. Boze elfjes krijgen van woede meestal tomaatrode hoofden. Maar er zijn ook lichtrode elfjes, ze zijn vol liefde, omarmen elkaar, knuffelen en vertellen verhaaltjes waarin veel liefde is.
In het blauwe huisje wonen blauwe elfjes, ze praten rustig en kunnen heel goed luisteren naar elkaar maar je mag hier ook verdrietig zijn. Een beetje verder in het huisje wordt alles donkerblauw. De donkerblauw elfjes zijn de elfjes van de nacht, ze waken over onze dromen en zo hoef je niet bang te zijn. Er is veel vrede in het blauwe huis.
Vorig schooljaar kregen we van de Zonnekoning een grote tekening van de Stad van iedereen. Jammer genoeg is deze tekening nog niet ingekleurd. Maar daar gaan onze kleuters iets aandoen! Na elke voorstelling mogen 2 klassen een huisje versieren in de kleur dat aanbod is gekomen.
Om af te sluiten hebben we het liedje nog eens gezongen.
Oei, oei, oei Wat is dat, Er zit een gaat in mijn sok Wat komt er doorheen? Kijk, het is mijn dikke teen!
Deze morgen had onze juf koude voeten. We probeerden onze voeten op te warmen door te springen, stampen,... maar niets hielp. Toen deed onze juf haar schoenen uit...
En ja hoor, er zat een groot gat in haar sok.
Ook de peuters deden hun schoentjes uit en gingen op zoek naar gaatjes ...
maar er werd niets gevonden.
Ook in parels zit een gaatje. Onze peuters mochten vandaag een parelsnoer maken en er werd weer ijverig gewerkt in de knutselhoek!
Deze week zijn we al begonnen met het knutselen van onze cadeautjes voor de grootouders. Hiervoor moesten we vandaag even naar het park. Nog even geduld want meer verklappen we nog niet !!
In onze knutselhoek mochten we gaatjes stempelen
En aan de tafel mochten onze peuters nog spelen met de steeknagels.
Aangezien Kersten nog een paar daagjes in het ziekenhuis moet verblijven voor onderzoeken, wilden we haar eens verrassen. De peuters maakten allemaal een mooie tekening!
Lieve Kersten, Voor jou de allerbeste wensen. Hopelijk herstel je vlug. En ben je straks als nieuw, weer bij ons terug!
Dikke knuffels en veel kusjes van de peuters van 1PA en juf Marjan
Na de speeltijd zijn we samen met de peuters van juf Tinne gaan turnen in de Rode Loop
Onze peuters knutselen een leuke verrassing voor de grootouders! Hiervoor mogen onze peuters 2 bloempotjes meebrengen (ongeveer 15cm) Liefst zo snel mogelijk.
Na het verhaal: 'Wriemelgaatje' gingen we in ons klasje op zoek naar gaatjes.
Ondertussen zongen we het liedje: 'gaatjes hier en gaatjes daar als je er een vindt dan zeg je 't maar gaatjes groot en gaatjes klein ik heb er een gevonden. O wat fijn!'
Op woensdag eet ik fruit Nee mama en papa, de koekjes komen er dan echt niet uit! Ze blijven in mijn tasje, want op woensdag eten we gezond in ons klasje!
Turnen Elke maandag en donderdag Logeren
De knuffel van Jules, Miesje Muis mag elk weekend gaan logeren bij een vriendje van onze klas