Tijdens ons thema de winkel gingen wij groenten kopen op de Dinsdagmarkt in Roeselare. Een leuke kans om de relatie klant en verkoper te verkennen.
We kochten de groentjes van het boodschappenlijstje van Loeloe en sloten het bezoekje af met een eierkoek :)
2de kleuter A : thema de winkel : boodschappen doen in de supermarkt
Als inleiding van ons nieuwe thema gingen wij op boodschap naar de supermarkt.
In de supermarkt gngen we op verkenning bij de fruit en groentenafdeling en kochten we groenten.
2de kleuter A : Manon en Victor werden grote broer en zus !
Op donderdag 8 September werd het zusje van Victor en Manon geboren.
Nu de baby Esmeé een paar weekjes oud is mocht ze al eens op bezoek komen in de klas.
Een leuk bezoekje met natuurlijk een trotse grote zus en een fiere grote broer.
Dankjewel mama voor het bezoekje en en het lekkers!
Tijdens ons thema Jarig zijn werd er in de klas gepraat rond taarten maken en nu waren we wel eens benieuwd hoe een echte verjaardagstaart gemaakt wordt.
Wie kan er ons daar beter bij helpen dan de bakker ... Dus gingen we even langs.
Bij bakker Geert van 't Kapoentje mochten we in zijn bakkerij gaan kijken hoe hij een slagroomtaart maakt.
Het werd een superleuke middag want we mochten niet alleen kijken ook proeven van verse ijsjes.
De mooi gemaakte verjaardagstaart mochten we meenemen naar onze klas.
Super lekker hoor!
Meer foto's via de link.
2de kleuter A : Joepie!!!! wij zijn rijkampioen !!!!!
Bij de 2de en 3de kleuterklas oefenen we om snel en stil in de klasrij te komen staan. Elke speeltijd kunnen we een punt verdienen en op vrijdag wordt de wisselbeker uitgereikt!
En..... De eerste Rijkampioenen zijn ... De kleuters van 2de kleuter A
Een dikke proficiat en natuurlijk is de juf heel trots ;)
2de kleuter A ; de eerste puzzelmedailles werden uitgereikt
Als we in onze klas puzzelen verzamelen we stempels telkens als we 5 stempels verzamelen krijgen we een medaille.
Een dikke proficiat aan Eliana, Juliette, Louis, Lise, Rune, José, Lizette en Maurice!
Doe zo verder!
Beste ouders,
we zijn gestart onze eerste dag in de 2de kleuterklas zit er op en we hadden het zeker al naar onze zin :)
via onderstaande link kan je meegenieten van sfeerbeelden van onze eerste schooldag, ik werk via een picasa album en deel de link op onze blog omdat ik de kwaliteit van de foto's dan hoger kan houden.
Vele groetjes!
en tot morgen
Juf Sofie
2de kleuter A : 1ste week thema Sinterklaas (deel 1)
De verjaardag van Sinterklaas komt heel dichtbij. Wij in klas maken ons klaar voor zijn komst en de Zwarte pieten laten ons af en toe een handje toesteken. Deze week maakten we verlanglijstjes klaar met geschenkjes en speelden Sint en Piet in onze speelstoomboot.
We oefenen een dansje voor het Sinterklaasfeest en beleven plezier bij het zingen van de vele leuke sinterklaasliedjes. Bovendien moeten we proberen om super flink te zijn want we hebben en spiekpietje op bezoek in de klas...
We zijn allemaal benieuwd wat er nog allemaal volgt
Net na de herfstvakantie gingen wij van start met het thema pinokkio, tijdens dit thema knutselden we een geschenkje voor oma en opa en gingen we aan de slag om een eigen draadpop te maken.
In de speelhoeken werd er gespeeld met verschillende soorten handpoppen en vingerpopjes. We speelden ook met klokken.
Natuurlijk stond het verhaal van Pinokkio centraal, deze werd aangebracht aan de hand van verschillende manieren, video, prenten en vertellen.
Het werd een leuk thema en we gingen trots naar huis met onze eigen draadpop.
In het kader van het thema Pinokkio kwam meester Tom (actief bij het Roeselaarse draadpoppentheater) langs om aan onze kleuters te tonen hoe een echte draadpop in elkaar zit en hoe deze werkt.
Reuzeleuk om de poppen te zien stappen en als je niet oplet komen die poppen plots op je schoot zitten... De koning vroeg oma ten dans en wilden bovendien met enkele kleuters op stap. Super leuk om deze prachtige poppen eens op bezoek te hebben in de klas!
Dankjewel Meester Tom voor het bezoekje.
Indien jullie samen met jullie kleuter de echte poppen eens aan het werk willen zien in het draadpoppentheater vinden jullie alle info op : http://www.draadpoppentheater.be/
Liam is op 4 november 4 jaar geworden. We hebben gezongen, gedanst, kaarsjes uitgeblazen, snoepjes gegeten en de spullen in de verjaardagskoffer bekeken. Het was een leuk feest!