We speelden een gezelschapsspel, waarbij we met de stippendobbelsteen gooiden. We namen evenveel stippen en zochten waar we de stip moesten leggen. Hierbij moesten we op zoek gaan naar dezelfde letter.
Thema fruit en huisdieren derde kleuterklas bij juf Hendi
We leerden de balans te gebruiken... hoeveel blokjes hebben we nodig om de balans in evenwicht te brengen als er aan de ene kant een appel in zit? (We deden dit bij meerdere stukken fruit : banaan, ananas,kiwi, sinaasappel, tros druiven....)We speelden ook zelf eens balans. We leerden ook sudoku spelen met auto's en prenten van huisdieren.
Axenland: Op bezoek bij de leeuw (tweede kleuterklas bij juf Hendi)
We gingen vandaag op bezoek bij het eerste dier van Axenland: de leeuw (leiden). We speelden enkele passende spelletjes voor de leeuw: spelletjes waarbij iemand de leiding moest nemen en de anderen moest sturen.
SCHRIJFDANS KRONGELIDONG DERDE KLEUTER BIJ JUF HENDI
We speelden van krongelidong, we kronkelden overal rond, in de zaal, met krijtjes op het bord, op ons blad met een rolstift. We kronkelden met stabilowasco's en vormden vervolgens een weggetje met onze vinger. Daarna toverden we al die kronkels om in een krongelidondier. Kringeli krangeli krongelidong, Er was eens een ... die kronkelde zo, dat hij werd als een....!
We gingen op bezoek bij koning Rond. Koning Rond had koning Recht uitgenodigd voor zijn verjaardagsfeest, maar koning Recht had niet geantwoord op de uitnodiging. Dus belde hij hem op. Wat bleek dat de koning de letters niet kon lezen, want in het land van koning Recht zijn er alleen rechte letters en in het land van koning Rond zijn er alleen ronde letters. Gelukkig kon koning Recht toch komen en ze beloofden elkaar om op het feest elkaar de letters te leren lezen. Wij maakten ronde vormen met wasco's.
THEMA DE VIS EN FRUIT EERSTE KLEUTER BIJ JUF HENDI
Wij speelden visje: we telden hoeveel visjes er in het water zaten: 1,2,3 visjes. Wij speelden ook van de appel- en perenbomen. Het had zo hard gewaaid dat alle vruchten op de grond gewaaid waren. De ene peer lag voor de boom, de andere peer lag naast de boom,.... Ook juf Dixie kwam bij ons spelen. Juf Dixie komt geregeld meevolgen bij juf Hendi en bij juf Els en ze speelt ook soms spelletjes met ons.