Wist je dat... onze school dit schooljaar 100 jaar bestaat?
't Vijfde blogt...
en jullie lezen mee!
11-04-2011
Koffiestop Broederlijk Delen
Het was een gezellig onderonsje vrijdagochtend aan onze schoolpoort. We hielden een koffie- en fruitsapstop, waarvan de opbrengst naar Broederlijk Delen gaat! Bedankt iedereen, want we kunnen 225,48 euro storten.
Vrijdagnamiddag werden we in de bib van Westrand verwacht! Daar speelden we het spel van de jeugdboekenweek. Binnen het uur moesten we in groepjes zoveel mogelijk opdrachten oplossen. Hiermee konden we puzzelstukken verdienen. Toen we alle stukken samenlegden, vonden we de geheime code. Die moesten we ingeven op de website van de jeugdboekenweek! Als beloning kregen we een diploma en een supertof luisterboek. Bedankt aan de begeleiders van de bib!
Om ons vastenproject af te sluiten, maakten we in de klas een Burundees gerechtje klaar: isombe. Emma bracht voor haar verjaardag alle ingrediënten mee, o.a. palmolie, pindakaas en sakasaka. Nadat alle groentjes waren gesneden en alles in de grote kookpot had staan pruttelen, konden we proeven. Niet iedereen was even enthousiast, maar toch geraakte alles op!
Vrijdagvoormiddag verrasten we juf Katrien en Pieter. Tijdens de paasvakantie trouwen ze. Dus zorgden we met de hele school voor een leuke show! We wensen jullie heel veel geluk en een schitterende trouwdag!
De drie ploegen van onze klas gaven deze namiddag het beste van zichzelf op het netbaltornooi van de Dilbeekse scholen. Iedere ploeg speelde vier spannende wedstrijden. Tussendoor moedigden we ook het zesde leerjaar aan.
En ja hoor, we keerden met de wisselbeker terug naar school! Proficiat aan iedereen: jullie speelden enthousiast en sportief!
Elke dag komt er op school een hele stapel kranten toe voor onze klas! Wel zeven verschillende kranten zitten er tussen. We doen dan ook mee aan het project 'Kranten in de klas' en keren kranten binnenstebuiten om ze goed te leren kennen. Krantenkoppen, krantenartikels, rubrieken, ...: we weten er ondertussen alles van!
Tijdens de zwemles trokken we niet alleen ons zwemgerief, maar ook onze pyjama aan! En, met konijnenoren op ons hoofd en een schattig staartje, waren we helemaal klaar voor het paasspel. Als beloning kregen we nog lekkere paaseitjes. Wat een tof initiatief van de zwemjuffen en -meesters!
Onder een stralende zon speelden de juffen en meester enkele wedstrijdjes netbal en trefbal tegen de winnaars van de middagtornooien uit de derde, vierde, vijfde en zesde klas. Juf Marleen zorgde voor de organisatie en was scheidsrechter. De juffen en meester vlogen er na een korte tactische bespreking in en konden (al was het soms heel nipt) toch de overwinning binnenhalen! Met dank aan alle supporters!!!
Het tijdschrift Yeti riep ons op om samen te zingen en te dansen tegen pesten. Zo tonen we dat pesten niet en nooit kan! We leerden het lied 'Hoe mooi' met behulp van de videoclip. De danspasjes oefenden we met de instructievideo van een echte danslerares. Wil je de clip ook eens bekijken of wil je het dansje leren? Surf dan naar www.yeti.be!
En ja hoor, we haalden met onze carnavalstoet zelfs de krant! Op zaterdag 5 maart stond er een heuse 'jungle-foto' in Het Nieuwsblad. En via onderstaande link kan je nog meer foto's bekijken!
Tijdens de laatste week voor de krokusvakantie, veranderde onze klas in een echte jungle! We bereidden ons deel van de carnavalstoet voor. En... ook wij waren niet meer te herkennen...
Vandaag is het Dikke Truiendag. De verwarming hebben we een dagje afgezet. Dankzij onze dikke trui en dansjes o.l.v. Sien en Maria, hebben we toch geen kou gehad. Wist je trouwens dat de verwarming één graaje lager zetten al helpt? Als we dat nu eens met z'n allen deden...
Bij haar voorstelling van het boek 'Toen mijn vader een struik werd' (Joke Van Leeuwen), maakte Coralie een spannende speurtocht. Twee ploegen gingen op zoek naar tips en konden zo, na het ontcijferen, op zoek naar de schat. Mjamie.... er zat heel wat lekkers in schat!
In Westrand bezochten we met de klas de tentoonstelling MOOI. We filosofeerden over mooie vragen, we bekeken heel wat kunstwerken, we gingen met een juwelendoosje en een voorwerp op zoektocht tussen en in de beelden en we schreven tenslotte ook nog een kaartje naar een kunstenaar. Het was een leerrijk, boeiend en actief bezoek!
Na heel wat voorbereiding was het dinsdagnamiddag zover: ons Europees restaurant opende voor één namiddag zijn deuren. Je kon er hapjes uit verschillende landen van de Europese Unie proeven. Om 16 uur waren we al helemaal uitverkocht! We kunnen nu onze winst, zo'n 382 , aan Vredeseilanden geven! Bedankt aan alle bezoekers! Een hele dikke proficiat aan alle vijfdeklassers voor hun inzet en enthousiasme!
Tijdens de leeskring stelde Lien een boek voor over een jongen die graag voetbalt. Voor haar doe-opdracht maakte ze een groot tafelvoetbalspel. Het werden leuke wedstrijdjes! Er moest hard en veel geblazen worden! Gelukkig moedigden de supporters iedereen aan
Ken je de stripreeks Jump, MegaMindy of Albert en co? Ze worden allemaal bedacht en getekend door Charel Cambré. Hij kwam in onze klas vertellen over zijn werk en leerde ons 'de knepen van het vak'. We kregen ook de kans om heel wat vragen te stellen. Hij gaf iedereen ook een strip cadeau en daarin mocht een handtekening natuurlijk niet ontbreken!